انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ارایه نسخه ۱۰.۵.۳

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

ارایه نسخه ۱۰.۵.۳

پستتوسط R_Behnood » 29 مه 2008, 06:13

یک هفته پیش از گردهمایی توسعه دهندگان اپل آخرین نسخه از سیستم عامل Mac OS X را ارایه داد.
برای دریافت نسخه 10.5.3 مطابق معمول از Software Update و یا به سایت اپل برای دریافت مراجعه کنید. (بشخصه به توصیه علی رستگار از این پس دانلود نسخه combo ترجیح میدهم)
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پاسخ: ارایه نسخه ۱۰.۵.۳

پستتوسط jadi » 29 مه 2008, 13:27

من برام خیلی جذاب بود این خبر. ایده اینکه یک سیستم عامل هر چند وقت یکبار باگ‌زدایی(!) کلی بشه ایده جالبیه و آدم احساس می کنه که شرکت ارائه دهنده به خوبی در حال حمایت از مصرف کنندگان است (:
MacBook 2GHz Intel Core 2 Duo, OS X 10.5.2, Tehran, ADSL
<a>آزادی کیبرد حق هر انسان است</a>
jadi

پست‌ها : 19

پستتوسط GK » 29 مه 2008, 15:17

یکی از تازگی‌های (!) این نسخه جدید :
روی سایتی که از قلمی استفاده می کند که هنوز روی مک شما نصب نیست، سفاری گشته و آن را حتی در پارتیسیون دیسک غیر سیستم عامل و یا روی دیسک خارجی پیدا کرده و برایتان پیشنهاد می دهد !!!!!!
بد نیست، نه!!!؟؟ :lol:
پیوست‌ها
screen-capture.gif
screen-capture.gif (40.35 KiB) - بازدید 9807 بار
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Behnam » 29 مه 2008, 18:30

مگر اریال بولد ایتالیک (کذا) نصب نیست؟ به چه مناسبت دنبال آن می‌گردد. ببینم نکند ما را تمام این مدت سر کار گذاشته بودی؟!
راستی من فکر می‌کردم واژهٔ فونت در اصل فرانسوی باشد. سابقهٔ آن به صنعت چاپ سربی بر می‌گردد که سرب را برای شکل دهی fondre می‌کردند و به آن fonte می‌گفتند. نمی‌دانستم که حالا به آن می‌گویند police.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: پاسخ: ارایه نسخه ۱۰.۵.۳

پستتوسط GK » 29 مه 2008, 19:31

Behnam نوشته است:[نمایش]
مگر اریال بولد ایتالیک (کذا) نصب نیست؟ به چه مناسبت دنبال آن می‌گردد. ببینم نکند ما را تمام این مدت سر کار گذاشته بودی؟!
راستی من فکر می‌کردم واژهٔ فونت در اصل فرانسوی باشد. سابقهٔ آن به صنعت چاپ سربی بر می‌گردد که سرب را برای شکل دهی fondre می‌کردند و به آن fonte می‌گفتند. نمی‌دانستم که حالا به آن می‌گویند police.

تصویر بالا را روی یک مکبوک پروی دانشگاه محل کارم گرفتم : نه، آن قلم کذایی رویش نصب نیست !!
درسته. واژه‌ی فونت fonte و فون font هر دو فرانسوی است. مجموعه آن ۲۶ تکه سربی چاپگری (به اضافه چند تکه دیگر برای علامات) را می گویند یک فونت fonte. هر کدام از آن تکه سرب ها را می گویند یک فون font. حرف حک شده روی هر کدام از این font را می گویند caractère . مجموعه‌ی تمام کارکترهای یک فامیل (آریال، زر، تایمز...) را می گویند police .
police البته معانی دیگری نیز دارد، از شماره بیمه های درمانی شما گرفته تا همون آقای اسلحه به کمر جریمه نویس سر چهار راه .... :-D :-D
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پاسخ: Re: پاسخ: ارایه نسخه ۱۰.۵.۳

پستتوسط Behnam » 30 مه 2008, 03:11

احتمالاً این امکان رو روی نوشته‌هایی که باز می‌کنی هم داره. مثلاً نوشته‌هایی که از ایران دریافت می‌کنی. معرکه هست.
نماد کاربر
Behnam

پاسخ: Re: پاسخ: ارایه نسخه ۱۰.۵.۳

پستتوسط Reza.Y » 30 مه 2008, 05:01

فعلا به درد بخورترین امکان اضافه شده به نظر من امکان sync کردن دفترچه آدرس گوگل با Address Book هست.
Reza.Y

پست‌ها : 435

Re: پاسخ: Re: پاسخ: ارایه نسخه ۱۰.۵.۳

پستتوسط GK » 30 مه 2008, 14:27

Reza.Yeganeh نوشته است:[نمایش]
فعلا به درد بخورترین امکان اضافه شده به نظر من امکان sync کردن دفترچه آدرس گوگل با Address Book هست.

البته به شرطی که صاحب یک آیفون باشید :lol: :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: ارایه نسخه ۱

پستتوسط Behnam » 31 مه 2008, 05:49

راستش من یکی که از این تب تلفن اصلاً سر در نمی‌آورم. اینجا در کانادا، تازه شایع است، که این تابستان بالاخره آیفون به بازار خواهد آمد. در مملکتی که اصلاً قرار نیست آیفون وجود داشته باشد همه آیفون دارند :shock:
من با خودم قرار گذاشته بودم که با همین کامپیوترم تا سال ۲۰۱۰ سر کنم. هنوز هم انگیزه‌ای منطقی برای شکستن وعده ندارم. ولی امکانات لئوپارد از یکسو و ابزار قلم سازی که تنها روی ویندوز کار می‌کنند از سوی دیگر مرا واقعاً وسوسه کرده است که تا یکی دو ماه دیگر یک مک جدید بخرم تا بتوانم لئوپارد را روی آن نصب کنم. تا آن موقع احتمالاً آیفون هم به بازار آمده است و شاید آن را هم بخرم. آن هم تنها به این خاطر که خدمات تلفن موبایل کنونی‌ام از همان شرکتی است که قرار است آیفون را بیاورد. اگر نه من برای تلفن هیچ استفاده‌ای ندارم و شاید آیپاد تاچ برای من مناسب‌تر باشد.
اما این لئوپارد واقعاً مرا وسوسه کرده است :blush:
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط pedramp » 31 مه 2008, 11:17

سلام
من یک مشکل به این آپدیت پیدا کردم!!!
بعد از اینکه ۴۲۰mb رو گرفتم حالا با انتخاب آپدیت و restart کردن لپ تاپ وارد محیط نصب میشه، مثل همیشه.
اما در همان مرحله اول (installig configuration یا یک همچین چیزی) میمونه و دیگه ادامه نمیده
من اون رو تا حدود ۲ ساعت رها کردم گفتم شاید بره ولی درست نشد این کار رو ۳ بار تکرار کردم ولی نصب نمیشه که نمیشه! و هردفعه مجبورم با نگه داشتن دکمه پاور لپ تاپ رو خاموش کنم
لطفا اگر کسی میتونه کمک کنه

موفق باشید...
pedramp

پست‌ها : 142

پستتوسط Behnam » 31 مه 2008, 15:19

آیا این همان بستهٔ کامل Combo هست که بهنود پیشنهاد کرده بود؟ شاید این بار قضیه برعکس است و این Combo هست که مشخصات کامپیوتر تو را تشخیص نمی‌دهد و خود updater معمولی تشخیص دهد و بستهٔ مورد نیاز تو را دانلود و نصب کند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط pedramp » 31 مه 2008, 17:22

سلام
نه از خود software update دانلود کردمش
الان برم combo رو بگیرم
فقط با آپدیتر گرفتم(البته نصب که نشد)، الان دوباره برم و combo رو بگیرم و نصب کنم مشکل پیش نمیاد؟
متشکرم
pedramp

پستتوسط pedramp » 31 مه 2008, 17:24

جالبه combo یکصد و شانزده مگابایت حجمش بیشتره!!
pedramp

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: ارایه نسخ

پستتوسط Behnam » 31 مه 2008, 18:49

pedramp نوشته است:[نمایش]
الان برم combo رو بگیرم
فقط با آپدیتر گرفتم(البته نصب که نشد)، الان دوباره برم و combo رو بگیرم و نصب کنم مشکل پیش نمیاد؟

اینکه هنوز می توانی این سوال رو توی ایرماگ پست کنی نشانهٔ مثبتی است و کامپیوترت ناکار نشده است!
نماد کاربر
Behnam

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: ارای

پستتوسط pedramp » 31 مه 2008, 19:30

اوه، پس ممکنه که بعد از نصب همین کمبو مشکل پیش بیاد؟
pedramp

بعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان