انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب leopard

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

نصب leopard

پستتوسط babakmac » 09 دسامبر 2007, 08:57

با سلام من سیستم عامل MAC OSX LEOPARD که 7GB بود دانلود کردم که پسوندش dmg است الان نمیدونم آیا باید برروی dvd رایتش کنم و آیا باید به iso تبدیلش کنم بعد رایتش کنم و آیا برروی یک dvd double layer باید رایتش کنم چون dvd های معمولی فقط4.8 فضا که بیشتر ندارن. لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
babakmac

پست‌ها : 5

پاسخ: نصب leopard

پستتوسط GK » 09 دسامبر 2007, 13:44

سلام بابک
اگر لئوپارد شما ۷ گیگا وزن دارد، فقط می‌توانید روی یک دی وی دی DL ضبطش کنید. اگرtoast را دارید نیاز نیست تبدیلش بکنید به iso.
اگر مک شما اینتلی ست، لئوپارد .dmg را می توانید مستقیما بگذارید روی یک «پارتیشین» داخل مک، و آنرا بالا آورده شروع کنید به نصب؛ و یا حتی با یک دیسک خارجی usb
اگر هم که مک شما یک پی سی است، پس لئوپارد دانلودی تان به هیچ درد نخواهد خورد !!!!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط babakmac » 09 دسامبر 2007, 14:10

gk عزیز من از mac هیچی نمیدونم شما هم اینقدر حرفه ای حرف میزنید که ما دیگه بیشتر گیج میشیم من اصلا نمیدونم toast چیه اصلا نمیدونم از از کجا بفهمم مک اینتلی است منظور از این قسمت چیه لئوپارد .dmg را می توانید مستقیما بگذارید روی یک «پارتیشین» داخل مک، و آنرا بالا آورده شروع کنید به نصب؛ و یا حتی با یک دیسک خارجی usb گر هم که مک شما یک پی سی است، پس لئوپارد دانلودی تان به هیچ درد نخواهد خورد !!!!! من هیچسی از صحبتهاتون نمیفهمم اگه ممکن یکم ساده تر بگین یک چیزی بفهمم و زحمت این دانلودمم از دست نره
متشکر.
babakmac

پستتوسط GK » 09 دسامبر 2007, 14:37

بسیار خب بابک
پس در این صورت قبل از هر چیزی بگویید نوع و مدل کامپیوتر شما چیست ؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 09 دسامبر 2007, 16:05

بابک جان من متخصص آدم‌های غیر متخصص هستم!
منظور GK این است که اگر روی کامپیوترت علامت سیب گاز زده، مثل علامتی که در بالای این صفحه قرار دارد نمی‌بینی، کل قضیه را فراموش کن! اگر می‌بینی، همان علامت را در بالای سمت چپ تصویرت هم می‌بینی که در آن صورت روی آن کلیک کن و about this mac را انتخاب کن و اطلاعات مربوط به processor و memory را در اینجا بیاور.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط babakmac » 09 دسامبر 2007, 19:36

اینم اطلاعات سیستمم
3.06 cpu:Intell(R) Pentium (R) 4cpu 3.00GHZ
1.00GB of Ram
MotherBoard:Abit I35E
Graphic Card: GEforce px 7600 gt
babakmac

پستتوسط babakmac » 09 دسامبر 2007, 19:41

در ضمن مگه این ورژن mac(leopard) روی pc های معمولی هم نصب نمیشه توی سایت apple که گفته نصب میشه پس چرا مشخصات سیستم خواستید
با تشکر
babakmac

پستتوسط Behnam » 09 دسامبر 2007, 19:49

نه عزیزم لئوپارد یا هیچ سیستم عامل اپل روی pc نصب نمی‌شه... بصورت قانونی! شاید در سایت اپل این رو دیده‌ای که ویندوز روی مک نصب می‌شه. ولی نه بر عکس.
نصب لئوپارد روی pc هم چون غیر قانونی است در ایرماگ نمی‌توان بحث کرد. ولی کسانی این کار را کرده‌اند و شاید بتوانند بطور خصوصی با تو تماس بگیرند. اما به هر حال کاری تخصصی است و کارآمدی لازم دارد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 09 دسامبر 2007, 20:11

بابک
همانطور که قبل از من گفته شد، تو یک پی سی داری نه یک مک. آن سیستم عامل مک لئواپارد با dmg که داری، فقط و فقط روی یک مک قابل نصب است و بس. نقطه سر خط.
اگر می خواهی لئوپارد یا تایگر رو روی یک پی سی آزمایش کنی باید بروی سراغ آن سیستم های عامل مک که «کراک» شده اند، شکسته شده اند، دستکاری شده اند.
ببخش که این را می گویم ولی : از پست هایت (نوشته هایت) پیداست که به کار کامپیوتر و سیستم های عامل مختلف زیاد وارد نیستی؛ پس در این صورت از عهده ی نصب آن لئوپارد شکسته شده نیز برنخواهی آمد. واقعا سخت است و نیاز به مکانیکی کامپیوتر دارد
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط R_Behnood » 09 دسامبر 2007, 20:24

البته در حاشیه عرض میکنم که صحبت کردن دانلود leopard و نصب آن بر روی خود مک هم خارج از قاعده است!(-:
(محض شوخی!) 
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط babakmac » 09 دسامبر 2007, 23:05

به هر حال متشکر از این راهنمایی های شما تمتمی زحمات ما رو که حدر دادید در ضمن سیستم عامل اصلی من fc8
است فقط محظ اطلاع دوست عزیز( از پست هایت (نوشته هایت) پیداست که به کار کامپیوتر و سیستم های عامل مختلف زیاد وارد نیستی؛ پس در این صورت از عهده ی نصب آن لئوپارد شکسته شده نیز برنخواهی آمد. واقعا سخت است و نیاز به مکانیکی کامپیوتر دارد)
babakmac

پستتوسط Ilia » 10 دسامبر 2007, 00:36

آقا بابک کسی قصد بی احترامی به شما رو نداشت.
داستان از این قراره که سیستم عامل مک از لحاظ قانونی فقط باید روی کامپیوترهای مک اجرا بشه. البته از جایی که تنها قانون جلوی مردم رو نمیگیره، اپل در اینستالر خودش، این موضوع رو چک میکنه و اگر دید که کامپیوتر ساخت اپل نیست نصب نمیکنه. حالا یک عده آدم مشتاق، که اپل ندارند، این اینستالر رو هک کرده اند تا بتونند اون رو روی کامپیوترهای دیگه هم اینستال کنند. کل سعی این عده قانونی نیست اما خیلی ها انجامش میدهند، مثل خیلی کارهای دیگر.
حالا شما بجای اینکه اول بری و ۷ گیگ رو داونلود کنی بعد از دست ما عصبانی بشی، بهتره اول تو گوگل جستجو کنی یا از کسایی که کرده اند (که در همین ایرماگ هم هستند) میپرسیدی که چی رو باید داشته باشی.
بهر حال، فایلی که شما داونلود کردی و آخرش با dmg تموم میشه، نوعی فایله که فقط رو مک باز میشه، یعنی باید مک داشته باشی تا کار کنه و آپدیتش کنه.
متاسفانه من از بیشتر نمیتونم کمکت کنم، چون خودم هیچوقت این کار رو نکرده ام. دوستان هم کاملا راست گفته اند و کسی اغراق نکرده. کار آسونی نیست. اما اگه شما دوست داری چرا که نه، فوقش نمیشه، فقط این وسط یه چیزهای جدیدی یاد میگیری. چیزی که باید تو گوگل دنبالش بگرد osx86project هست. حالا این گوی و این میدان...
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط R_Behnood » 10 دسامبر 2007, 01:24

این بچه های ایرماگ از اینکارها میکنند. برای من پیش آمده که راهنمایی خواستم برا ی نصب Leopard روی موبایل صاایران و کمک نکرند و ۷ گیگ دانلودم هدر رفت! من از شما معذرت میخوام که از ایرماگ قبل از اینکه ۷ گیگابایت رو دانلود کنید با شما تماس نگرفتند. نه اینکه سیستم عاملشون OSX هست خیال میکنند خیلی از کامپیوتر سر در میارند! نمیدونند که کسانی در ایران هستند که سیستم عاملشون fc8 هست! اصلا نمیدونند که اطلاعات آدم از کامپیوتر کاملا به سیستم عامل کامپیوترش بستگی داره. خودم من هر وقت تو مک مشکلی پیدا میکنم یک بار Unisys نصب میکنم کلی اطلاعات مکیم بالا میره!(-:
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 43 مهمان