انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شیر کوهی — OS X 10.8 Mountain Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: شیر کوهی — Mac OS X 10.8 Mountain Lion

پستتوسط Pooria Azimi » 06 اوت 2012, 17:30

build number نسخهٔ شیر کوهی من 12A269 ـه.

----

نمی‌دونم این در لاین هم بود یا نه، اما من که الآن کشفش کردم و واقعاً ازش لذت بردم:

در مک با کامند+تب می‌شه بین برنامه‌های مختلف حرکت کرد. با کامند+` (کلید بالای تب) هم بین پنجره‌های مختلف یک برنامه. حالا اگر کامند+تب رو کمی نگه دارید، تمام برنامه‌های باز رو نشونتون می‌ده. با کلیدهای راست/چپ، ترکیب کامند+تب و یا کامند+` می‌شه بین این برنامه ها حرکت کرد.

چیزی که در لاین اضافه شد این بود که در چنین زمانی با زدن کلیدهای بالا و پایین می‌شد حالت App Expose رو فعال کرد. در این حالت تمام پنجره‌های اون برنامهٔ خاص نمایش داده می‌شن. با کلیدهای جهت‌نما می‌شه بینشون حرکت کرد و با زدن space اون‌ها رو بزرگ کرد، یا با زدن کلید اینتر انتخابشون کرد. escape هم از app expose خارج می‌شه. کامند+` یا کلید تب رو هم اگر بزنید برنامهٔ بعدی در حالت app expose قرار می‌گیره.

این‌ها در لاین بودند، اما من ازشون خیلی استفاده نمی‌کردم چون کامند+تب و کامند+` با دست چپ انجام می‌شن، اما کلیدهای جهت‌نما مخصوص دست راست هستند (و من معمولاً دست راستم روی ترک‌پد قرار داره). الآن متوجه شدم که در شیر کوهی زدن کامند+۱ بعد از کامند+تب همون کار کلیدهای بالا و پایین رو می‌کنه و app expose رو فعال می‌کنه :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط ehs.ehsan » 06 اوت 2012, 19:59

nimche karbar نوشته است:[نمایش]
دوستان بازم سلام احتمالا سرتون شلوغه که نشده به این پست پاسخ بدید یه خواهش دیگه داشتم یه build number یا مشخصه یا راهنمایی از mountain lion بدید که بشه یه جوری تورنتشو گیر آورد و دانلودش کرد من هرچی سرچ زدم مثل اینکه فقط ورژن تست برنامه نویساش هست
bazam sps

سلام دوست عزیز. اگر قوانین انجمن را مطالعه کرده باشید گذاشتن لینک‌های دانلود غیر قانونی مجاز نیست و اینجا تنها جاییست که کپی‌رایت رعایت می‌شود. پیدا کردن چیزی هم که شما دنبالش می‌گردید چندان کار پیچیده‌ای نیست. فکر کنم اگر فارسی هم جستجو کنید به نتیجه برسید!
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط kaplan » 07 اوت 2012, 07:41

kaplan نوشته است:[نمایش]
با درود
بر روی مك بوك من ،‌ لاين نصب است . با توجه به اينكه در ايران هستم و برای ارتقا به شير كوهی از طريق اپل استور بايد 19 دلار پرداخت داشته باشيم ، و اين امكان رو ندارم ، و در ضمن با اين اوضاع اينترنت و حجم بالای اين ارتقا ، به نظرتان لازم است كه به نسخه جديد ارتقا بدم؟ يا با همين لاين بسازم ؟ براي اين چنين مواردی در اينجا ، چكار بايد كرد؟ از اين ها كه در فروشگاه ها ميفروشند بخريم نصب كنيم ؟ لاقل يه چند سالی همين لاين را نگه ميداشت و بعد يه سيستم جديد ميداد ! :-) هي زود زود سيستم عامل ميدن :-) همين چند وقت پيش چند گيگ آپديت كردم اين لاين رو ...

با درود
كسی از آگاهان جواب نوشته من را نميدهد ؟
نماد کاربر
kaplan

پست‌ها : 20

پستتوسط Masiha » 07 اوت 2012, 13:46

با درود
بر روی مك بوك من ،‌ لاين نصب است . با توجه به اينكه در ايران هستم و برای ارتقا به شير كوهی از طريق اپل استور بايد 19 دلار پرداخت داشته باشيم ، و اين امكان رو ندارم ، و در ضمن با اين اوضاع اينترنت و حجم بالای اين ارتقا ، به نظرتان لازم است كه به نسخه جديد ارتقا بدم؟ يا با همين لاين بسازم ؟ براي اين چنين مواردی در اينجا ، چكار بايد كرد؟ از اين ها كه در فروشگاه ها ميفروشند بخريم نصب كنيم ؟ لاقل يه چند سالی همين لاين را نگه ميداشت و بعد يه سيستم جديد ميداد ! :-) هي زود زود سيستم عامل ميدن :-) همين چند وقت پيش چند گيگ آپديت كردم اين لاين رو ...

با درود

در مورد آپدیت‌ها، علاوه بر سیستم آپریت، می‌توانید آنها را به صورت دستی از http://support.apple.com/downloads/ دانلود کنید و آنها را با اطرافیانی که سیستم عامل شما را دارند به اشتراک بگذارید،

و در مورد خرید شیر‌کوهی، حالا که امکان پرداخت به اَپ‌اِستور و حجم بالای ۴‌گیگا‌بایت رو ندارید، اگر مدتی صبر کنید، احتمالا USB thumb drive آن را در بازار وارد می‌کنند، البته فعلا خبری نیست

اگر آیفون دارید، قابلیت‌هایی مثل همگام‌سازی Notes و Reminders، شیر‌کوهی با آن، کارایی خواهد داشت، وگر نه مثل یک اپلیکیشن عادی خواهند بود، در ضمن برخی برنامه‌ها با شیر‌کوهی مشکل دارند و یایستی منتظر نسخه‌ی جدید آنها بود
به نظر من بهتر است فعلا روی شیر کار کنید
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط kaplan » 07 اوت 2012, 14:48

Masiha نوشته است:[نمایش]
با درود

با درود

در مورد آپدیت‌ها، علاوه بر سیستم آپریت، می‌توانید آنها را به صورت دستی از http://support.apple.com/downloads/ دانلود کنید و آنها را با اطرافیانی که سیستم عامل شما را دارند به اشتراک بگذارید،

و در مورد خرید شیر‌کوهی، حالا که امکان پرداخت به اَپ‌اِستور و حجم بالای ۴‌گیگا‌بایت رو ندارید، اگر مدتی صبر کنید، احتمالا USB thumb drive آن را در بازار وارد می‌کنند، البته فعلا خبری نیست

اگر آیفون دارید، قابلیت‌هایی مثل همگام‌سازی Notes و Reminders، شیر‌کوهی با آن، کارایی خواهد داشت، وگر نه مثل یک اپلیکیشن عادی خواهند بود، در ضمن برخی برنامه‌ها با شیر‌کوهی مشکل دارند و یایستی منتظر نسخه‌ی جدید آنها بود
به نظر من بهتر است فعلا روی شیر کار کنید

با سپاس از پاسخ
آيفون ندارم و از اين قابليت ها كه فرموديد استفاده نميكنم. برنامه اضافی بر روي سيستم نصب نكرده ام و فقط خود برنامه های پيش فرض " لاين " است.ديروز ديدم در فروشگاه ها شيركوهی را به قيمت 18 هزار عرضه ميكنند و فروشنده ميگفت آپديت هم ميشود ! بعيد ميدونم كه اينها نسخه اصلی باشند.
اگر اين دو سيستم تفاوت خاصی نداشته باشد و برای دستگاه من ويژگی جديدی ارائه نكند ،‌به نظرم بهتره همچنان " لاين" را داشته باشم .
در مورد سيستم عامل های ويندوز كه معمولا اينطور است و با وجود ارائه نسخه های جديد ،‌ بسياری از افراد هنوز با سيستم عامل های قديمی كار ميكنند . البته قيمت آنها خيلی بيشتر از مك او اس است . و همين قيمت كم شير كوهی برای ارتقا وسوسه انگيز است
نماد کاربر
kaplan

پست‌ها : 20

پستتوسط alireza3335 » 07 اوت 2012, 14:56

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
build number نسخهٔ شیر کوهی من 12A269 ـه.

----

نمی‌دونم این در لاین هم بود یا نه، اما من که الآن کشفش کردم و واقعاً ازش لذت بردم:

در مک با کامند+تب می‌شه بین برنامه‌های مختلف حرکت کرد. با کامند+` (کلید بالای تب) هم بین پنجره‌های مختلف یک برنامه. حالا اگر کامند+تب رو کمی نگه دارید، تمام برنامه‌های باز رو نشونتون می‌ده. با کلیدهای راست/چپ، ترکیب کامند+تب و یا کامند+` می‌شه بین این برنامه ها حرکت کرد.

چیزی که در لاین اضافه شد این بود که در چنین زمانی با زدن کلیدهای بالا و پایین می‌شد حالت App Expose رو فعال کرد. در این حالت تمام پنجره‌های اون برنامهٔ خاص نمایش داده می‌شن. با کلیدهای جهت‌نما می‌شه بینشون حرکت کرد و با زدن space اون‌ها رو بزرگ کرد، یا با زدن کلید اینتر انتخابشون کرد. escape هم از app expose خارج می‌شه. کامند+` یا کلید تب رو هم اگر بزنید برنامهٔ بعدی در حالت app expose قرار می‌گیره.

این‌ها در لاین بودند، اما من ازشون خیلی استفاده نمی‌کردم چون کامند+تب و کامند+` با دست چپ انجام می‌شن، اما کلیدهای جهت‌نما مخصوص دست راست هستند (و من معمولاً دست راستم روی ترک‌پد قرار داره). الآن متوجه شدم که در شیر کوهی زدن کامند+۱ بعد از کامند+تب همون کار کلیدهای بالا و پایین رو می‌کنه و app expose رو فعال می‌کنه :-)

آره اینها در لاین هستند!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Masiha » 07 اوت 2012, 15:29

با سپاس از پاسخ
آيفون ندارم و از اين قابليت ها كه فرموديد استفاده نميكنم. برنامه اضافی بر روي سيستم نصب نكرده ام و فقط خود برنامه های پيش فرض " لاين " است.ديروز ديدم در فروشگاه ها شيركوهی را به قيمت 18 هزار عرضه ميكنند و فروشنده ميگفت آپديت هم ميشود ! بعيد ميدونم كه اينها نسخه اصلی باشند.
اگر اين دو سيستم تفاوت خاصی نداشته باشد و برای دستگاه من ويژگی جديدی ارائه نكند ،‌به نظرم بهتره همچنان " لاين" را داشته باشم .
در مورد سيستم عامل های ويندوز كه معمولا اينطور است و با وجود ارائه نسخه های جديد ،‌ بسياری از افراد هنوز با سيستم عامل های قديمی كار ميكنند . البته قيمت آنها خيلی بيشتر از مك او اس است . و همين قيمت كم شير كوهی برای ارتقا وسوسه انگيز است

خواهش می‌کنم،
در ضمن این نکته را اضافه کنم، بعضی از نسخه‌های کپی شده (غیر اورجینال)، قابلیت آپدیت از خود اّپل دارند، که هم در بازار و هم در سایت‌های اشتراک فایل در دسترس هستند، در نهایت تصمیم با خود شماست
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Pooria Azimi » 09 اوت 2012, 22:24

کاملاً مطمئنم که این در لاین نبود...

الآن داشتم Pixelmator رو از App Store دانلود می‌کردم (نسخهٔ ۲٫۱ ـش دراومده) که متوجه شدم در Launchpad نشون می‌ده که حجمش چقدره و چقدرش دانلود شده. قبلاً باید از تب Purchased در برنامهٔ اپ استور فرآیند دانلود (که در ایران خیـــلی طول می‌کشه) رو رصد می‌کردیم...
پیوست‌ها
Screen Shot 2012-08-09 at 10.21.43 PM.png
Screen Shot 2012-08-09 at 10.21.43 PM.png (36.35 KiB) - بازدید 12075 بار
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط m.apple » 09 اوت 2012, 23:30

با سلام
من شیر کوهی رو از اپل استور خریدم ولی نمیدونم چرا وقتی ریزیوم میزنم دانلود دوباره از اول شروع به دانلود کردن میکنه.
کسی میتونه بگه باید چیکار کنم؟؟
m.apple

پست‌ها : 3

پستتوسط Pooria Azimi » 09 اوت 2012, 23:55

سلام

متأسفانه این مشکلیه که بعضی وقتها برای برنامه ها در اپ استور پیش می آد. راه حلی هم برایش نیست، و تنها چیزی که بعضی ها پیشنهاد می کنند اینه که در تنظیمات ساعت بگید که ساعت رو با سرور اپل خود به خود تنظیم بکنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط m.apple » 10 اوت 2012, 11:59

سلام

متأسفانه این مشکلیه که بعضی وقتها برای برنامه ها در اپ استور پیش می آد. راه حلی هم برایش نیست، و تنها چیزی که بعضی ها پیشنهاد می کنند اینه که در تنظیمات ساعت بگید که ساعت رو با سرور اپل خود به خود تنظیم بکنه.

سلام
منظورتون از ساعت گفتن چیه؟؟
m.apple

پستتوسط Pooria Azimi » 10 اوت 2012, 13:57

در System Preferences به قسمت Time & Date برید و گزینۀ Set date and time automatically رو چک بزنید تا زمان رو هر چند وقت یک بار با سرور اپل تنظیم بکنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط m.apple » 10 اوت 2012, 20:23

در System Preferences به قسمت Time & Date برید و گزینۀ Set date and time automatically رو چک بزنید تا زمان رو هر چند وقت یک بار با سرور اپل تنظیم بکنه.

قبلا همین چک رو داشت اما فایده ای نداره
m.apple

پستتوسط Pooria Azimi » 10 اوت 2012, 20:52

بله، همون طور که گفتم این رو بعضی ها پیشنهاد کرده ن که مشکلشون رو حل می کنه، اما من که موفقیتی باهاش نداشتم. اما گفتم این رو به شما هم بگم شاید مشکل شما رو حل بکنه که انگار نکرده :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 23 اوت 2012, 21:42

آپدیت جدید شیر کوهی در اپ‌استور قرار گرفته.

به‌نظر هنوز مشکل وایرلس (که بعضی اوقات هنگام از خواب بلند شدن وصل نمی‌شه) حل نشده. من الآن http://osxdaily.com/2011/11/06/lion-wi- ... ution-mac/ رو دیدم (که البته خیلی قدیمیه) که ممکنه مشکل رو حل بکنه.

در این‌جا هم بعضی ها روش‌هایی که به‌نظرشون ممکنه مشکل رو حل بکنه رو نوشته‌ن:
http://news.ycombinator.com/item?id=4423220
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان