انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در clean install (نصب تمیز) سیستم عامل Sonoma

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

مشکل در clean install (نصب تمیز) سیستم عامل Sonoma

پستتوسط Arzhang » 30 آوریل 2024, 19:22

یک مک‌بوک ایر ۲۰۱۹ مال شرکت ما هست که می‌خواهند بدهند به یک کارمند جدید. برای پاک کردن اطلاعات قبلی، سیستم عاملش که قدیمی بود را به سونوما آپدیت کردم (به صورت آپدیت معمول سیستم عامل) چون با کمک دستیار این سیستم عامل، می‌شود اطلاعات را پاک کرد اما چون کاربر این مک‌بوک‌ایر بارها عوض شده و پاسورد فلان اکانت آیکلاد فلان‌کس را می‌خواست، تصمیم گرفتم کلین اینستال کنم.
یک دیسک بوتیبل ساختم از سونوما. بعد با command + R سیستم را بالا آوردم و دیسک کامپیوتر را کلاً erase کردم. توی دستورالعملی که توی اینترنت پیدا کرده بودم نوشته بود حالا شات داون کنید و دوباره با command + R بالا بیایید. شاید اشتباه من همین بود چون در همان مرحله اجازه‌ی نصب سونوما را به من می‌داد. بگذریم. شات داون کردم و افتادم توی یک دور باطل. کامپیوتر را به هر شکلی که روشن می‌کنم و می‌رود به طرف اینترنت ریکاوری و آخرش بعد از ده پانزده دقیقه که کره‌ی زمین می‌چرخد، ارور -108F می‌دهد که گویا به خاطر مشکل ارتباط برای اینترنت ریکاوری است.
کارهایی که کرده‌ام این‌ها هستند:
۱- با دکمه‌ی آپشن بالا می‌آیم و دیسک بوتیبل را می‌بینم اما وقتی رویش کلیک می‌کنم دوباره می‌رود روی همان اینترنت ریکاوری
۲- دیسک بوتیبل را که جدا می‌کنم یک فولدر با علامت سؤال نشان می‌دهد که خب معلوم است چون دیسکی ندارد
۳- سعی کردم reset NVRAM کنم. دو سه بار صدای بالا آمدن سیستم عامل شنیده می‌شود و باز می‌رود روی همان اینترنت ریکاوری
۴- با دکمه‌ی command + R هم که شروع می‌کنم مستقیم می‌رود روی اینترنت ریکاوری.

چیزی به نظرتان می‌رسد که از این دور باطل نجات پیدا کنم؟
IMG_8257.jpg
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1454

پاسخ: مشکل در clean install (نصب تمیز) سیستم عامل Sonoma

پستتوسط Ilia » 01 مه 2024, 08:55

سلام ارژنگ جان. این صفحه رو دیدی؟
https://support.apple.com/en-us/102271
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط Arzhang » 01 مه 2024, 17:35

آره ایلیا جان. این کاری که گفته رو می‌کنم اما همون طوری که گفتم دوباره منو میندازه توی دور باطل. اون روش دومش یعنی disable Activation loc هم اصلا برای من بی‌معناست چون من کل هارد رو پاک کرده‌ام و سیستم عاملی روش نیست که ازش بوت کنم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1454

پستتوسط Ilia » 01 مه 2024, 21:33

یه مموری‌کی قابل بوت بساز برای نسخهٔ پایینتر و امتحان کن. اگر کار نکرد، زنگ بزن اپل.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان