انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ساخت فایل tar با استفاده از ترمینال

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

ساخت فایل tar با استفاده از ترمینال

پستتوسط Arzhang » 26 آوریل 2024, 19:40

من از روی سایت اپل این کد رو پیدا کردم که می‌شه باهاش فایل فشرده با فرمت tar ساخت:
کد: انتخاب همهٔ
% tar -czf LotsOfFiles.tgz LotsOfFiles

توی این کد LotsOfFiles.tgz اسم اون فایلی است که می‌خواهیم ساخته بشه و LotsOfFiles آدرس فولدر مد نظر است که می‌خواهیم فشرده بشه. با آن که ترمینال پروسه رو انجام می‌ده و به نظر می‌رسه همه چی درسته اما خروجی‌ای به من داده نمی‌شه.
توی اینترنت گشتم و گفته می‌شه که فایل جدید باید توی همون جایی که فولدر مد نظر قرار داره ساخته بشه، اما نمی‌شه. از چت‌جی‌بی‌تی هم پرسیدم می‌گه کد درسته و یک راه حل‌های احمقانه‌ای می‌ده (دیدید که چت‌جی‌بی‌تی هیچ‌وقت کم نمی‌آره و وقتی چیزی رو نمی‌دونه همین جوری یک چیزهایی می‌گه).
یادم هست که قبلاً‌ این کار رو کرده‌ام و تونسته‌ام فایل رو بسازم اما نمی‌فهمم چرا الآن نمی‌شه. آیا ایده‌ای دارید؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1454

پاسخ: ساخت فایل tar با استفاده از ترمینال

پستتوسط AmirT » 26 آوریل 2024, 23:05

سلام ارژنگ جان،
من کد رو تست کردم و برای من کار کرد.
دو نکته به ذهنم میرسه که برای اطمینان میگم:
۱. اون % اول رو نباید موقع استفاده از کد وارد کرد.
۲. قبل از استفاده از کد، در ترمینال باید رفته باشی (با استفاده از cd) به دیرکتوری‌ای که فایل LotsOfFiles در اون وجود داره.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 345

پستتوسط Arzhang » 27 آوریل 2024, 00:38

امیر جان سلام
دمت گرم عجب نکته‌ی کنکوری‌ای گفتی. مشکل من همون بود که به اون دایرکتوری نرفته بودم.
واقعاً بعضی از این مثلاً آموزش‌ها دو زار نمی‌ارزند. همین جوری با خودشان فکر کرده‌اند که آدم باید بداند که توی آن فولدر رفته‌ای ((:
خدا خیرت بده. گره از کار ما گشادی :blush:
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1454

پستتوسط AmirT » 27 آوریل 2024, 12:47

:lol:
قربانت ارژنگ جان، خوشحالم که حل شد!
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 345

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان