انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آمورش راه اندازی تمام امکانات غیرفعال مک در ایران

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

آمورش راه اندازی تمام امکانات غیرفعال مک در ایران

پستتوسط kangan_1342 » 24 ژوئیه 2017, 22:15

سلام دوستان عزیز ... بلاخره بعد از مدت ها جست و جو و ازمون و خطا موفق شدم یه راه حل ۱۰۰٪ برای نبودن دور زدن اسم ایران در لیست اپل که در نتیجه نمیشد از امکاناتی مثل تماس با هر شماره دلخواه از طریق مک و همینطور جواب داد اس ام اس از طریق مک و باز کردن قفل ورودی مک با استفاده از اپل واچ و ... پیدا کنم .. با استفاده از این روش ما هم میتونیم بدون هیچ محدودیتی از امکانات خیلی خیلی جالب و کاربردی و منحصر به فرد اپل یعنی Hands off لذت ببریم .
ابتدا یه یاداوری میکنم که این امکانات چی هستن :
اگه سه محصول اصلی اپل یعنی ایفون ( یا ایپد و ایپاد ):مک بوک ( ۲۰۱۲ به بعد ) و اپل واچ رو دارید میتونید از قابلیت های زیر استفاده کنید : ( اگه اپل واچ ندارید مورد اخر رو بیخیال ولی بقیه رو مشکلی نداره )
۱ - پاسخ دادن به تمامی تماس ها و برقراری تماس با هر شماره ای بدون استفاده از ایفون‌ ؛ وقتی دارید از مک استفاده می کنید و ایفون و مک به یه اپل ایدی و شبکه وایرلس متصل باشن دیگه نیازی به ایفون ندارید
۲- ارسال و پاسخ به تمامی SMS ها وقتی شرایط بالا برقرار باشه
۳- بازکردن سریع و بدون نیاز به وارد کردن پسورد مک وقتی اپل واچ روی دستتون باشه

خب بریم سراغ مراحل کار ..
اول از همه چیز باید بگم تمام مسولیت کار به عهده خودتونه و من تمام نکات رو میگم و انتخاب روش و پیامد های احتمالی ( در حد صفر) با خودتونه پس قبل هرکاری خوب شرایط خودتونو بررسی کنید
ببینید مشکل ما اینه که اسم ایران توی لیست کشور های مورد پشتیبانی مستقیم اپل نیست به همین دلیل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل پیامک های تاییده رو نمیتونن دریافت کن از طرف اپل .. حالا کاری که ما میکنیم اینه که یه شماره مجازی توی هر کشوری که از طرف اپل ساپورت میشه گیر میاریم و پیامک تاییده رو میفرستیم بهش ... یه ایراد امنیتی ممکنه برای بعضی ها این جا پیش بیاد که اون شماره ممکنه بلاک بشه یا اصلا توسط فرد دیگه ای این کد دیده بشه و طرف بخواد استفاده کنه و اپل ایدی ما رو ههـــک کنه .. اما نکته اینجاست که این لایه ای که ما قراره فعالش کنیم یک لایه امنیتی اضافه است .. یعنی برای دسترسی به اپل ایدی توسط هر شخص غریبه ای باید سه مرحله طی بشه : ۱- دونستن رمز اپل ایدی ۲-دونستن پاسخ ۳ سوال امنیتی که از قبل روی اپل ایدی گذاشتیم ۳-بدست اوردن کد دیجیتالی ۶ رقمی موقت ( که فقط از طریق دستگاه هایی که شما در حین مراحل تعیین میکنید و یا تماس مستقیم با خود اپل و پاسخ دادن به سوالات امنیتی قبلی قابل تولید هست )

نکته ۱ : بعد از فعال سازی Two Factor Verification و تنظیم دستگاهای مجاز به تولید رمز .. هرکسی به هرطریقی اپل ایدی رو جایی بزنه به شما پیام داده میشه و روی نقشه مشخصات کامل اون دستگاه رو میاره و از شما تاییده دسترسی اون رو میخواد ( چه روی ایفون چه ایپد چه مک و حتی روی سایت iCloud و اگه شما اجازه ندید و اون سعی کنه رمز رو بزنه تمام قسمت ها قفل میشه )

حالا با دونستن مراحل کار دیگه تصمیم با خودتونه که ممکنه خطرناک باشه یا امنه یا ترجیح میدید تحقیق کنید و یا هر چیز دیگه

مرحله اول :
شما به دو روش میتونید شماره مجازی گیر بیارید ... روش رایگان و سریع ( که البته یه مکان عمومی هست و کد شما اونجا فرستاده میشه ) و یا خرید یه شماره پریمیوم و اختصاصی و پرداخت اشتراک ماهانه برای فعال نگه داشتن خط ( دقیقا مثل یه سیم کار فیزیکی ولی با اپراتور خارجی )
من خودم از شماره عمومی استفاده کردم و مشکلی هم نداشتم چون بجز شماره تلفن چیزی روی اپل ایدم نمیذارم هیچوقت ( عکس و ویدیو و ... ) ... پس همین روش رو توضیح میدم ولی سایت شماره مجازی پولی هم معرفی میکنم که روشش فرقی نداره
ابتدا به سایت https://receive-a-sms.com/ برای شماره مجازی رایگان یا سایت avafone برای شماره مجازی پولی برید .

وارد سایت Recive SMS که شدید روی شماره امریکا کلیک کنید ... توی این صفحه میتونید شماره ای که باید وارد کنید رو ببینید ( اعداد بزرگ با پیش شماره 1+ )

مرحله دوم :
از طریق ایفون وارد تنظیمات iCloud بشید و از اونجا وارد قسمت Password & Security و سپس گزینه Two-Factor Authenticationرو بزنید . بعد از تایید این قسمت وارد صفحه ای میشید که باید شماره تلفنی که پیامک تاییده بهش فرستاده مبشه رو وارد کنید .. همون شماره ای که روی سایت Recive SMS یادداشت کردید وارد کنید ... که همون لحظه یه پیامک به اون سایت ارسال میشه و میتوند ببنید Your Apple ID Verification Code is ... این کد رو روی ایفون وارد کنید

مرحله ۳ :
بعد از این مراحل دیگه با این سایت کاری ندارید ولی جهت اطمینان سایت رو Bookmark کنید ... بقیه مراحل رو روی ایفون ادامه بدید .. رمز اپل ایدی رو ازتون میخواد و همینطور پسورد ایفون

مرحله ۴ :
حالا باید مک رو تنظیم کنید : وارد System Preferences بشید ... سپس iCloud و بعد قسمت Two-Factor Authentication و بعد از تایید میرسید به قسمتی که ازتون کد ۶ رقمی میخواد ... این بار کد ۶ رقمی رو از طریق ایفون تولید میکنید ... از مسیر زیر :

General > iCloud Setting > Password & Security > Get Verification Code

این کد ۶ رقمی رو وارد مک کنید ... و دوباره مثل قبل از شما پسورد اپل ایدی و رمز ایفون ( دقت کنید رمز ایفون رو باید وارد مک کنید ) ... حالا دوتا دستگاه شما مجاز به تولید رمز موقت و استفاده از اپل ایدی شدن که بعدها هر دستگاهی بخواد وارد بشه باید بوسیله یکی از این دوتا کد بگیره ( پس میبینید که امنیت همچنان خیلی خیلی بالاست )

مرحله ۵ :
حالا راحت میتونید همه قابلت ها رو فعال کنید ... به ترتیب برای هر قابلت مراحل زیر رو دنبال کنید

تماس های تلفنی :
در ایفون : Settings -General - Handoff رو روشن کنید
در مک : ابتدا در System Preferences در قسمت General گزینه آخر Allow Handff Between This Mac and your iCloud Devices رو فعال کنید
سپس در برنامه Face Time مک به Preferences رفته و گزینه Call From iPhone رو فعال کنید

نکته ۲ : شماره تماسی که اینجا میبینید باید با شماره سیم کارت روی ایفون یکی باشه

ارسال و دریافت SMS :
در مک برنامه Messages رو بازکنید ( باز بذارید بمونه )
در ایفون : به مسیر Settings - Messages - Text Message Forwarding برید و مک خودتون رو انتخاب کنید ... همین لحظه یه کد روی مک ظاهر میشه که باید در ایفون وارد کنید ... قبلا این مرحله کدی رو نشون نمیداد و مشکل همینجا بود .. اما با طی این مراحل مشکلی نخواهد بود و کد با موفقیت نشون داده میشه ... ( سیم کارت ایرانسل مشکلی نداشت باقی اپراتورها هم نباید مشکلی باشه )

بازکردن مک با اپل واچ :
در مک به مسیر : System Preferences - Security & Privcy برید و تیک Allow Your Apple Watch To unlock your Mac رو بزنید ( قبلش از باز بودن قفل تغییر تنظیمات در پایین همون صفحه مطمین بشید )

تبریک میگم .. الان شما مرحله جدیدی از کار با مک و ایفون و واچ رو تجربه خواهید کرد ...

بازم میگم تمامی مراحل فوق به عهده خودتون هست و هرگونه مشکل در حین مراحل یا بعد یا هرچیز ممکن و غیرممکنی رو بنده به عهده نمیگیرم ... فقط میگم که خودم دارم استفاده میکنم و واقعا لذت بخشه

امیدوارم آموزش به کارتون بیاد ... هر سوالی داشتید بنده در خدمتم

کپی مطالب فوق با ذکر منبع بلامانع است ...
kangan_1342

پست‌ها : 7

پاسخ: آمورش راه اندازی تمام امکانات غیرفعال مک در ایران

پستتوسط sadeghi » 24 ژوئیه 2017, 23:01

سلام
ممنون از این توضیحات مفید و جامع.
سوال من اینه که بعد از راه اندازی این سرویس هربار که بخواهیم مثلا حسابمان را روی یک آیپد جدید راه اندازی کنیم باز نیاز به SMS خواهد داشت یا از طریق مک می تواند کد تایید را ارسال کند. در واقع بعد از راه اندازی اولیه دیگر به شماره ای که با آن SMS اول را دریافت کرده‌ایم نخواهیم داشت؟
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط kangan_1342 » 25 ژوئیه 2017, 02:18

sadeghi نوشته است:[نمایش]
سلام
ممنون از این توضیحات مفید و جامع.
سوال من اینه که بعد از راه اندازی این سرویس هربار که بخواهیم مثلا حسابمان را روی یک آیپد جدید راه اندازی کنیم باز نیاز به SMS خواهد داشت یا از طریق مک می تواند کد تایید را ارسال کند. در واقع بعد از راه اندازی اولیه دیگر به شماره ای که با آن SMS اول را دریافت کرده‌ایم نخواهیم داشت؟

سلام دوست عزیز
اون شماره به عنوان شماره مورد تایید شما ثبت میشه .. مثل واتس اپ یا تلگرام که برای تایید هویت از شماره تلفن استفاده میکنند .. اگر روزی شما تمام راه های دسترسی به اپل ایدی رو فراموش کردید اعم از رمز اپل ایدی تاریخ تولدی که ثبت کردید و سوالات امنیتی و همینطور دستگاه هایی که به عنوان دستگاه مجاز تولید رمز موقت معرفی کردید و هیچ چیزی از اپل ایدیتون یادتون نبود اون موقع از این شماره استفاده میشه .. که بنظر من در اون شرایط یه اپل ایدی جدید بسازید راحتره ... در غیر این صورت نیازی به اون شماره نیست دیگه و همیشه برای تعریف دستگاه جدید از مک یا ایفون میتونید کد دریافت کنید ..حتی اگه جایی لازم بشه یه اون شماره پیام بده همیشه گزینه ای هست که میگه شما به اون تلفن دسترسی ندارید و میتونید راه های دیگه مثل پاسخ به سوالات امنیتی رو انتخاب کنید

امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم / موفق باشید
kangan_1342

پستتوسط sadeghi » 25 ژوئیه 2017, 15:57

بازهم ممنون.
آیا راهی برای فعال کردن imessage و رها شدن از دست پیغام ارسال پیامک فعالسازی آن هست؟ الان اگر imessage روشن باشد تقریبا هربار که مبایل روشن یا آنلاین می شود پیغامی مبنی بر ارسال پیامک برای فعالسازی این سرویس می آید که چون پیامک در اپراتورهای ایران منتقل نمی شود این داستان هربار تکرار می شود.
sadeghi

پستتوسط kangan_1342 » 25 ژوئیه 2017, 16:40

بازهم ممنون.
آیا راهی برای فعال کردن imessage و رها شدن از دست پیغام ارسال پیامک فعالسازی آن هست؟ الان اگر imessage روشن باشد تقریبا هربار که مبایل روشن یا آنلاین می شود پیغامی مبنی بر ارسال پیامک برای فعالسازی این سرویس می آید که چون پیامک در اپراتورهای ایران منتقل نمی شود این داستان هربار تکرار می شود.

اون مشکل رو که با راه های مختلفی حل میشد ... کاربردی ترین راه فعال سازی ای مسیج در حالت Airplane Mode بود که خیلی ها هم امتحان کردن و جواب داده بود ... چون به اون روش شما ای مسیج رو روی ایمیل فعال میکنی و کاری به اپراتور نداره
kangan_1342

پستتوسط Amir_S » 25 ژوئیه 2017, 20:11

در مورد two step verification، به نظر استفاده از شماره مجازی کار پر ریسکی‌ حساب می‌شود. چون ممکن است روزی که به نیازش دارید، دیگر به آن دسترسی نداشته باشید. و برخلاف نظر دوستمان، ساخت یک اپل آی‌دی جدید و بیخیال شدن قبلی اصلا کار راحتی نیست… برای کسی که همه زندگی‌اش را روی آن دارد و صدها دلار در آن خرج کرده.
اما در مورد فیس‌تایم و آی‌مسیج و سرویس‌های هندز‌آف که به آن وابسته اند، بارها گفته شده که این مشکل صرفا به خاطر دزدی آپراتور‌ها و ارسال غیر مستقیم پیامک‌های خارجی است که پروسه تایید اعتبار را با مشکل مواجه می‌کند. از سه آپراتور ایرانی، تقریبا یکسال پیش که من رایتل را امتحان کردم، پیامک را درست می‌فرستاد و تایید اعتبار بدون مشکل و ظرف چند دقیقه انجام می‌شد (الان به رایتل دسترسی ندارم و امیدوارم که هنوز هم اینطور باشد. ایرانسل هم از تقریبا یک ماه پیش تصادفا متوجه شودم که کار می‌کند و همین چند روز پیش هم که روی گوشی قدیمی‌خودم امتحان کردم، ظرف چند ثانیه فعال شد. با این اوصاف الان فقط «دزد اول» باقی مانده. و امیدوارم این موضوع باعث ترابرد عده‌ای به اپراتور‌های دیگر شود، بلکه آنها هم بترسند و تکانی به خودشان بدهند.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط sadeghi » 25 ژوئیه 2017, 21:51

Amir_S نوشته است:[نمایش]
در مورد two step verification، به نظر استفاده از شماره مجازی کار پر ریسکی‌ حساب می‌شود. چون ممکن است روزی که به نیازش دارید، دیگر به آن دسترسی نداشته باشید. و برخلاف نظر دوستمان، ساخت یک اپل آی‌دی جدید و بیخیال شدن قبلی اصلا کار راحتی نیست… برای کسی که همه زندگی‌اش را روی آن دارد و صدها دلار در آن خرج کرده.
اما در مورد فیس‌تایم و آی‌مسیج و سرویس‌های هندز‌آف که به آن وابسته اند، بارها گفته شده که این مشکل صرفا به خاطر دزدی آپراتور‌ها و ارسال غیر مستقیم پیامک‌های خارجی است که پروسه تایید اعتبار را با مشکل مواجه می‌کند. از سه آپراتور ایرانی، تقریبا یکسال پیش که من رایتل را امتحان کردم، پیامک را درست می‌فرستاد و تایید اعتبار بدون مشکل و ظرف چند دقیقه انجام می‌شد (الان به رایتل دسترسی ندارم و امیدوارم که هنوز هم اینطور باشد. ایرانسل هم از تقریبا یک ماه پیش تصادفا متوجه شودم که کار می‌کند و همین چند روز پیش هم که روی گوشی قدیمی‌خودم امتحان کردم، ظرف چند ثانیه فعال شد. با این اوصاف الان فقط «دزد اول» باقی مانده. و امیدوارم این موضوع باعث ترابرد عده‌ای به اپراتور‌های دیگر شود، بلکه آنها هم بترسند و تکانی به خودشان بدهند.

ممنون. این فعال سازی باید روی گوشی صورت بگیرد یا روی خط. یعنی اگر من با گذاشتن یک سیم کارت ایرانسل در گوشی ام imessage را فعال کنم و بعد سیم کارت همراه اول را در گوشی بگذارم دیگر تلاش مجدد برای فعالسازی نمی کند؟ یا مثلا میتوان به نحوی جلوی آن را گرفت؟
sadeghi

پستتوسط kangan_1342 » 26 ژوئیه 2017, 02:16

Amir_S نوشته است:[نمایش]

سلام ..
در مورد تایید دو مرحله ای بنده معایب و فوایدش رو همون اول گفتم و گذاشتم به عهده هر کس که با درنظر گرفتن میزان اهمیت اپل ایدیش تصمیم بگیره .. و همینطور گفتم که در صورتی که نه رمز اپل ایدی رو داشته باشید نه پاسخ سوالات امنیتی و نه دستگاه هایی که خودتون به لیست اضافه کردید در اینصورت بهتره به فکر اپل ایدی جدید باشید ... طبق فرمایشات شما خب طبیعتا اگر کسی تمام اطلاعات و گیفت کارت هاش رو روی اپل ایدیه ثابتی بزنه هیچوقت این گزینه ها رو فراموش نمیکنه
در ضمن سایتی رو هم معرفی کردم که شماره مجازی ثابت با هزینه ماهانه ثابت ارایه میده .. سایت معتبر خارجی هست که پرداخت بانک ملت جدیدن بهش اضافه شده ... میتونید برای اطمینان کامل از اون سایت استقاده کنید
این نکته هم هست که اگر روزی به بمب بستی رسیدید که نیاز شد به اون شماره پیام داده بشه یه گزینه دراختیار شما میذاره که اگه شما به اون شماره دسترسی ندارید میتونید شماره جدید وارد کنید و پیام به اون شماره ارسال میشه ..
در کل با توجه به اینکه بعد از فعال سازی تایید دو مرحله ای کوچکترین دسترسی به اپل ایدی شما درجا به شما اطلاع داده میشه احتمال دزدی به نظر من خیلی خیلی بعیده
kangan_1342

پستتوسط GOLI » 27 ژوئیه 2017, 00:50

سلام ممنون از راهنمايي تون اما يك مشكل هست من گزينه پايين رو كه توضيح دادين تو مكم نميبينم
در مک : ابتدا در System Preferences در قسمت General گزینه آخر Allow Handff Between This Mac and your iCloud Devices رو فعال کنید
GOLI

پست‌ها : 123

پستتوسط kangan_1342 » 27 ژوئیه 2017, 02:11

GOLI نوشته است:[نمایش]
سلام ممنون از راهنمايي تون اما يك مشكل هست من گزينه پايين رو كه توضيح دادين تو مكم نميبينم

سلام
نسخه مک و مدل مک بوکتون چیه ؟ سال ساخت ؟

قابلیت Handoff برای مک های ۲۰۱۲ به بعد فعال هست
kangan_1342

پستتوسط GOLI » 27 ژوئیه 2017, 07:28

kangan_1342 نوشته است:[نمایش]

سلام
نسخه مک و مدل مک بوکتون چیه ؟ سال ساخت ؟

قابلیت Handoff برای مک های ۲۰۱۲ به بعد فعال هست

سیریا و مدل مکبوک md385 هست
GOLI

پستتوسط kangan_1342 » 27 ژوئیه 2017, 11:54

[نمایش]
سیریا و مدل مکبوک md385 هست

سال ساخت مهمه .. چه سالیه ؟
kangan_1342

پستتوسط GOLI » 27 ژوئیه 2017, 20:28

late 2011
GOLI

پستتوسط kangan_1342 » 28 ژوئیه 2017, 22:20

late 2011

متاسفانه مک بوک شما این قابلیت رو ساپورت نمیکنه
kangan_1342

پستتوسط Amir_S » 29 ژوئیه 2017, 18:17

ممنون. این فعال سازی باید روی گوشی صورت بگیرد یا روی خط. یعنی اگر من با گذاشتن یک سیم کارت ایرانسل در گوشی ام imessage را فعال کنم و بعد سیم کارت همراه اول را در گوشی بگذارم دیگر تلاش مجدد برای فعالسازی نمی کند؟ یا مثلا میتوان به نحوی جلوی آن را گرفت؟

ببخشید که دیر جواب می‌دهم. راستش من این را امتحان نکرده‌ام که اگر سیم‌کارت عوض شود می‌فهمد یا نه! اما یک خاطرات گنگی از این موضوع دارم که وقتی این دو سرویس تازه راه افتاده بودند، آنها را با شماره همراه اول خودم فعال کرده بودم و کار می‌کرد. اما بعد از مدتی متوجه شدم که دیگر فعال نیست و تنها کاری که در آن فاصله انجام داده بودم، قرار دادن یک سیم‌کارت دیگر در گوشی بود… که نمیدانم تصادفا همزان شده بود یا نه! ضمن اینکه آن ماجرا مال سال‌ها پیش بوده و از اون زما تا به حال، احتمالا خیلی چیزها چیز عوض شده!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2