انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: Mac OS X 10.7 Lion

پستتوسط Nyaiesh » 15 ژوئیه 2011, 15:45

بهنام اگر قرار شد از ویندوز استفاده کنی نگاهی به font creator بینداز برنامه روان و ساده‌ای است. حیف که نسخه مک ندارد.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Behnam » 15 ژوئیه 2011, 15:51

m]reza نوشته است:[نمایش]
بهنام اگر قرار شد از ویندوز استفاده کنی نگاهی به font creator بینداز برنامه روان و ساده‌ای است. حیف که نسخه مک ندارد.

پس از مرگ من می‌دانم که جهنمی هستم. شکنجهٔ من هم در جهنم قرار است این باشد که از ویندوز استفاده کنم!... فکرش را هم نکن!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Nyaiesh » 15 ژوئیه 2011, 16:18

نگران نباش تا آن موقع لینوکس فراگیر شده کاری به ماها ندارند ان شاءاللّه
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 ژوئیه 2011, 17:57

موافقتنامهٔ Mac OS X Leopard Server و Snow Leopard Server اجازهٔ نصب همزمان(که برای ماشین مجازی هم استفاده می‌شد) را می‌داد اما نیاز به خرید لایسنس جداگانه بود.(یعنی اپل اجازه نمی‌داد همان نسخه را هم به صورت سیستم عامل میزبان(host) و هم مهمان(guest) نصب کنید)
حالا در Lion نه تنها در موافقتنامه این کار به نسخهٔ Server محدود نشده، بلکه این اجازه را می‌دهد که همان نسخه‌ٔ خریداری شده را در حداکثر ۲ ماشین مجازی نصب کنید و نیاز به لایسنس اضافه نیست. اما همانند سابق آن ماشین‌های مجازی تنها روی سخت‌افزار و نرم‌‌افزار اپل اجازهٔ اجرا دارند.
اما این محدودیت‌های موافقتنامه است، در واقعیت می‌توانید نسخهٔ عادی(غیر سرور) Snow Leopard(و احتمالاً Leopard) را در ماشین مجازی نصب کنید. همین الان در VirtualBox آن را امتحان کردم. اما در VMWare و Parallels ممکن است تا شماره سریال نصب Mac OS X Server را وارد نکنید اجازهٔ نصب ندهد. قاعدتاً با آمدن Lion که اصلاً برای نسخهٔ سرور* هم شماره سریال نمی‌خواهد این محدودیت را مجبورند بردارند.
* نسخهٔ سرور Lion مستقل نیست، بلکه نسخهٔ عادی را نصب می‌کنید و بعد از Mac App Store برنامهٔ سرور را می‌خرید.
موافقتنامه‌های نسخه‌های فعلی (و در آینده Lion) را از اینجا می‌توانید ببینید:
http://www.apple.com/legal/sla/
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط alireza3335 » 16 ژوئیه 2011, 12:17

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
تا جایی که من می‌دانم برای برنامه‌های Universal مشکلی پیش نمی‌آید.(در مورد درایور بسته به اینکه کرنل ۶۴بیت استفاده کنید یا نه و درایور شما پشتیبانی ۶۴بیت داشته باشد یا نه، نتیجه متفاوت است)
آنچه که پشتیبانی از آن حذف شده، برنامه‌های PowerPC است، چون دیگر از Rosetta خبری نیست.
alireza3335 نوشته است:[نمایش]
...یعنی من که همین چند وقت پیش مک خریدم دوباره باید پول بدم او اس لاین رو بخرم؟ ...می شود درباره ی نحوه ی پرداخت توضیح دهید.

بستگی دارد کی خریده باشید و از طرف شما یا فروشنده امکان تماس با اپل باشد.(نمی‌دانم به فاکتور خرید و... هم نیاز دارید یا نه)
اگر دستگاه شما از ۱۶ خرداد(۶ ژوئن) امسال به بعد از اپل خریداری شده باشد می‌توانید Lion را به رایگان دریافت کنید:
http://www.apple.com/macosx/uptodate/
اگر شامل این مورد نمی‌شوید، کارت اعتباری ندارید و در ایران هستید می‌توانید از iTunes Gift Card برای پرداخت بهای ۳۰ دلاری Lion استفاده کنید.

علی آقا دست شما درد نکنه.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Pooria Azimi » 17 ژوئیه 2011, 02:08

برای این که ببینید برنامه هایی که استفاده می کنید با لاین سازگار هستند یا نه، به ویکی زیر سر بزنید: http://roaringapps.com/apps:table
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 ژوئیه 2011, 12:35

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
علی آقا دست شما درد نکنه.

خواهش می‌کنم :-)
pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
برای این که ببینید برنامه هایی که استفاده می کنید با لاین سازگار هستند یا نه، به ویکی زیر سر بزنید: http://roaringapps.com/apps:table

به نظرم نکتهٔ جالب لیست اینه که با اینکه اپل شرایط سختی برای قبول کردن برنامه‌ها تو App Store میذاره و نباید از APIهای غیررسمی و ... استفاده کرد باز هم برنامه‌هایی هستن که با وجود حضور در App Store با Lion درست کار نمی‌کنن.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط omidhz » 17 ژوئیه 2011, 16:16

سلام دوستان.
در اخبار مربوط به جدید ترین نسخه سیستم عامل اپل ( Mac OS X Lion ) متوجه شدم که این سیستم عامل فقط در آپ استور ارائه می شود. به عبارتی خبری از دی وی دی نصب " Mac OS X Lion" نیست.
برای خرید از آپ استور باید حساب کاربری اپل داشته باشیم ؛ که متاسفانه کابران ایرانی نمی توانند چنین حسابی را ایجاد کنند!! به علت تحریم!
در نتیجه کابران ایرانی نمی توانند این نسخه را خریداری کنند.
ایا راهی دیگری هست که بتوان پلنگ برفی را به شیر ارتقا داد؟
با تشکر
Apple MacBook Pro "MC374" Mid.2010 ((13.3"-Core2Duo 2.4-8GB DDR3 1066-120GB Samsung SSD+250GB HDD ))
Mac OS X 10.13.5
نماد کاربر
omidhz

پست‌ها : 29

پستتوسط m_16 » 17 ژوئیه 2011, 21:32

omidhz نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان.
در اخبار مربوط به جدید ترین نسخه سیستم عامل اپل ( Mac OS X Lion ) متوجه شدم که این سیستم عامل فقط در آپ استور ارائه می شود. به عبارتی خبری از دی وی دی نصب " Mac OS X Lion" نیست.
برای خرید از آپ استور باید حساب کاربری اپل داشته باشیم ؛ که متاسفانه کابران ایرانی نمی توانند چنین حسابی را ایجاد کنند!! به علت تحریم!
در نتیجه کابران ایرانی نمی توانند این نسخه را خریداری کنند.
ایا راهی دیگری هست که بتوان پلنگ برفی را به شیر ارتقا داد؟
با تشکر

البته که هست ولی کمی هزینه اش بیشتره باید از کارت هدیه Itunes و یک عدد wpn(از عمد با w نوشتما) استفاده کنید . که مثلا یک کارت ۳۰ دلاری شاید ۳۵تومن(قیمتو همینجوری گفتما) هزینه داشته باشه.
m_16

پست‌ها : 40

پستتوسط AliGhz » 17 ژوئیه 2011, 21:41

البته مشكل اصلى براى ما كاربران عزيز :joy: داخل ايران، حجم بالاى لاين (حدود ٤ گيگ) است كه شايد دانلود آن از مك اپ استور را عملا ناممكن كند!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط dete » 17 ژوئیه 2011, 22:45

AliGhz نوشته است:[نمایش]
البته مشكل اصلى براى ما كاربران عزيز :joy: داخل ايران، حجم بالاى لاين (حدود ٤ گيگ) است كه شايد دانلود آن از مك اپ استور را عملا ناممكن كند!

کسی راه حلی نداره ....

البته من فکر میکنم شاید اپل یه کم کوتاه بیاد و DVD شو بده .. ( البته به سر و صدای بعد از انتشار بستگی داره و عدم استقبال پیش بینی شده از سوی اپل )

نمیدونم .. برای بعضی از مسئولان عزیز چند تا .......................... میذارم بلکه یکم دلم خنک شه
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط javadkh65 » 17 ژوئیه 2011, 23:15

دوستان عزیز شما نگران چی هستید؟! همین الان هم که براحتی میشه Lion رو از روی DVD نصب کرد و نسخه های Bootable توی اینترنت پر شده. من نسخه Golden Master رو از رو DVD نصب کردم البته خوب شاید مباحث اینکه قانونی نیست و ... پیش بیاد اما برای امثال من که با این مساله مشکلی نداریم خیلی راحته، دانلود و نصب! کسانی هم که توانایی دانلود ندارند براحتی از بازارهای تهران و شهرستانها میتونند DVD رو بخرند اصلا مشکلی پیش نخواهد اومد.

البته من جایی خوندم که اپل بعد از دانلود Lion یه راه حلهایی برای کسانی که بخوان از نو Lion رو نصب کنند (مثلا بدلیل خراب شدن سیستم عامل) خواهد داشت.

اما به نظر من Lion خیلی هم آش دهن سوزی نیست. مخصوصا با اون Mission Control مزخرفش که پنجره های Minimize شده رو نشون نمیده! خیلی خنده داره که اپل داره قابلیت های مهم محصولاتش رو حذف میکنه. بنظر من Lion اصلا از Snow Leopard برتر و سرتر نیست. من چند روزه با نسخه Golden Master دارم کار میکنم و اصلا باهاش حال نکردم و فعلا برنامه ای برای نصب لاین روی سیستم اصلیم که مک مینی باشه ندارم. رو مکبوک ایر لاین رو دارم تا کم کم عیب هاش برطرف بشه. خیلی سیستم عامل دلچسبی نبود.

سال ۲۰۰۷ که لوپرد اومد واقعا با تایگر فرق های مهم داشت که ارزش Upgrade کردن داشت اما از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ اپل پلنگ رو کرد برفی هالا هم کردش شیر اما واقعا اینها آپدیت ماژور نیستند مینور هستند به نظر من

یک سری چیزهای Lion هم بیشتر از اینکه خوب باشند مزاحم میشن. Resume, Autosave اینها بیشتر به مزخرف می زنند تا قابلیت خوب جدید. اپل داره تلاش میکنه MacBook رو و Mac OS X رو بکنه iPad اما بنظر من تغییر این مساله به این راحتی ها نیست. برای من که کارهای اپل بی معنی بنظر میاد. شما رو نمیدونم شاید با این قابلیت ها حال کنید.

من دوست ندارم به ساز اپل برقصم، من ساز خودم رو میزنم! اپل خیلی داره کاربراش رو به چیزهای مسخره زور میکنه و این اعصاب من رو خورد میکنه!

شرمنده طولانی شد...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Nyaiesh » 18 ژوئیه 2011, 00:04

خود تایگر هم وقتی اومد یک انقلاب بود و به‌ نظرم حتی لئوپارد هم نتوانست اون تغییرات را انجام بده ثبات و کارایی و همه چیز تایگر معرکه بود حیف که زود عوض شد. هنوز هم خیلی شرکت‌ها نسخه تایگر نرم افزارهایشان را برای بارگذاری گذاشته‌اند چون کاربران زیادی دارد
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط alireza3335 » 19 ژوئیه 2011, 18:05

یک نکته ای هستش اینکه اپل اینسایدر چهارشنبه یعنی فردا رو روز عرضه ی لاین و همچنین مک ایر جدید معرفی کرده.
اما مشکلی که هست اینه که من می تونم لاین رو دانلود کنم ولی اپ استور فقط با فیلتر شکن کار می کنه. یعنی اگه دانلود رو هم شروع کنی و فیلتر شکن رو قطع کنی باز هم نمی شه با اینترنت معمولی دانلود کرد. منظورم اینه که فیلتر شکن سرعتش کمه. حتی your freedom.
به نظر شما چه می شود کرد؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط ehs.ehsan » 19 ژوئیه 2011, 19:01

دوست خوب، یه کم دندون رو جگر بزارید و اینقدر از کلمه ف-ی-ل-ت-ر استفاده نکنید، فکر کنم Lion رو از طریق dvdهای butable هم بشه نصب کرد. باید صبر کرد و دید. 
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان