انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

۲سوال لینک+اپدیت->درمورد فونتهای منتج‌از XSeries2‏وFarsiTeX

بحث پیرامون مسائل مربوط به قلم‌سازی، حروف‌چینی و بومی‌سازی

۲سوال لینک+اپدیت->درمورد فونتهای منتج‌از XSeries2‏وFarsiTeX

پستتوسط هادی صفی اقدم » 07 ژوئن 2014, 04:59

سلام
اولش بگم که مک نشد نصب کنم. و اوبونتو نصب کرده‌ام فعلن. ترسیدم فردا برای لایسنس و اپدیت و ... مشکل برام ایجاد بشه. :(

در مورد مطلب «فونت‌های جدید منتج از فونت‌های X Series 2‏ و FarsiTeX» با لینک:
http://forum.irmug.com/viewtopic.php?f=39&t=3501

من نتونستم پل ارتباطی سریع به دلیل غیر فعال بودنشون در چند ماه اخیر با کاربر نویسنده این مطلب پیدا کنم. :(
اگر خودشون می‌بینن که بیزحمت جواب بدین، ممنون میشم. وگرنه دوستان:

۱- دوستان خبر دارن چرا نزدیک ۷ ماهه چرا آپدیت نشدن؟
در صفحه زیر آخرین تاریخ، 2013-11-23 هست.

۲- از داخل ایران، بیت‌باکت نمیشه باز بشه. الان که اینطوره. الکی ایندیکاتور مرورگر دور خودش میچرخه!
چون میخاستم لینک ثابت ازشون جایی بذارم.

۳- مشکلی در گسترش این فونت‌ها پیش اومده که متوقف شدن؟ مالی؟ زمانی؟ چی؟ کمکی و کاری میشه براشون کرد که متوقف نشن؟

با تشکر

در مورد مطلب «فونت‌های منتج از X Series 2‏ و FarsiTeX
هادی صفی اقدم

پست‌ها : 24

پاسخ: ۲سوال لینک+اپدیت->درمورد فونتهای منتج‌از XSeries2‏وFar

پستتوسط zoghal » 09 ژوئن 2014, 16:34

درود بر شما. این تاپیک و چند تای دیگه رو داشتم می خوندم متوجه شدم مشکلاتی زیادی با فونت ها در FarsiTeX که دقیقا نمی دونم چی هست دارید.
من روی پروژه خانه فونت کار میکنم و در فاز اول فونت های وب مد نظرم بود که انجام شد. نمونه فونت وب در وبلاگ خانه فونت قابل مشاهده هست. blog.font-store.ir
در فاز دوم استاندارد سازی فونت ها رو تو برنامه داشتم. که ۹۰٪ انجام شده. یعنی تو ویندوز و وب و مک مشکلی وجود ندارد.
البته این کار توسط یک موتور فونت که خودم نوشتمش انجام میشه. و فقط کافیه گلیف ها و پروفایل استاندارد رو معرفی کرد. بعد تموم فونت های تعریف شده مجدد کامپایل می شوند.

یکی ار اهداف خانه فونت ایجاد بستری برای طراحان فونت هست. به صورتی که با تولید یک فونت بتوان از آن خروجی های متعدد و تخصصی ایجاد کرد.

در صورت تمایل ممنون میشم اطلاعاتی در مورد امکانات و مشکلاتی که در فونت ها برای کار با این سیستم هست رو در اختیار من قرار بدید.
می تونید با ایمیل support@font-store.ir یا info@soozanchi.ir با من در تماس باشید
شاد و پیروز باشید.
zoghal

پست‌ها : 28

بازگشت به خط، زبان و قلم‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان