انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Crossplatform GUI Toolkit

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Crossplatform GUI Toolkit

پستتوسط Reza.Y » 03 مارس 2007, 15:08

من یک کم با wxWidgets ور رفتم. به نظر شما گزینه‌ی خوبی هست؟
چیز مشابهی می‌شناسید؟ اصلی‌ترین گزینه‌ای که من لازم دارم توانایی HTML render هست.
برای نمایش pdf که فکر نکنم گزینه‌ی crossplatform مناسبی وجود داشته باشه. میشناسید چیزی؟
کسی می‌دونی MySql Client GUI رو با چی نوشتن؟
امیدی به openstep هست؟
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Behnam » 03 مارس 2007, 20:04

خب من یک کلمه از حرف‌های تو را نفهمیدم! ولی چیز دیگری دیدم که هیچ از آن هم سر در نیاوردم. با خود گفتم شاید این دو به هم مربوط باشند!
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/26085
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 مارس 2007, 20:14

من برنامه‌نویس نیستم اما یک کمی در این موارد اطلاعات دارم که امیدوارم به درد بخورد.
درمورد wxWidgets، به نظرم آنقدری که در مورد cross platform بودنش تبلیغ میشود واقعیت ندارد. یعنی به این صورت نیست که شما مثلا بر روی لینوکس برنامه نویسید با استفاده از wxWidgets و بعد با کامپایل مجدد برای مک و... کاملا قابل استفاده باشد. اما با رفع ناسازگاریها میتوانید نسخه‌ی مک و ویندوز و... را هم با کمک همان کدهای اولیه بسازید. یعنی ساختن برنامه‌های دارای رابط گرافیکی بر روی سیستم‌عاملهای مختلف با wxWidgets بسیار آسانتر است اما بی دردسر هم نیست.
ناسازگاریها از پیاده‌سازیهای مختلف wxwidgets ناشی میشه، مثلا بر روی لینوکس با GTK هست و بر روی مک Carbon و Cocoa. اون چیزی که تحت عنوان wxMac هست در واقع wxCarbon هست اما چون فعلا کاملتر و پایدارتره نسخه‌ی رسمی مکه. نسخه‌ی Cocoa هنوز تا استفاده‌ی جدی فاصله داره.
اگر اشتباه نکنم مواردی مثل wxwidgets و SWT(که برنامه‌ی ذکر با آن ساخته شده) این توانایی را دارند که بر روی مک برای html rendering از Webkit، بر روی ویندوز از IE و بر روی لینوکس از mozilla/firefox یا khtml استفاده کنند.(قاعدتا همان mozilla!)
برای نمایش PDF شاید همان libraryهای مخصوص در لینوکس قابل استفاده باشد، اما حتی اگر اینطور بود و امکان استفاده از آنها در مک هم وجود داشت توصیه میکنم به صورت static library یا framework همراه نسخه‌ی مک برنامه‌ات قرار دهی چون نباید از کاربرهای مک انتظار نصب libraryها را داشت!
MySql Client GUI را هنوز ندیده‌ام اما ظاهرا با FLTK ساخته شده است:
http://www.fltk.org/
http://flvw.sourceforge.net/
از OpenSTEP به گمانم منظورت GNUSTEP باشد؟ GNUSTEP تقریبا تمام APIهای OpenSTEP و بخشهایی از Cocoa را دارد اما در آخرین تجربه‌ام به گمانم هنوز برای استفاده‌ی جدی کامل نیست. اما برای تجربه هم که شده توصیه میکنم آزمایشش کنی. این یکی هم پروژه‌ای مشابه هست اما هنوز ناقصتر است:
http://www.cocotron.org/Info/
ظاهر عجیب و غریب سایتش را نادیده بگیر!
موفق باشی
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Reza.Y » 05 مارس 2007, 14:00

بسیار ممنون. من چند سال پیش با QT خیلی کار کردم. اشکال قضیه commercial بودن نسخه‌های غیر GPL هست.
SWT هم که ابدا. خداحافظ Java (حداقل GUI).
اون cocotron چقدر عجیب غریبه!
ممنون بابت fltk. باید بهش ور برم یکم.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Reza.Y در 05 مارس 2007, 21:35.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 مارس 2007, 20:08

خواهش میکنم :-)
QT از نسخه‌ی ۴.۱ بالاخره برای ویندوز هم GPL شد، اما ظاهرا شما هم باید اجبارا برنامه‌ی GPL با آن بنویسید!
درمورد فراموش کردن SWT کاملا موافقم!
جالب اینکه من با cocotron واقعا برنامه‌ی texteditor-شو واسه ویندوز کامپایل کردم و روی ویندوز XP اجرا شد! البته با ظاهر شبیه برنامه‍‌های Windows 3.1!
موفق باشی
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 05 مارس 2007, 23:35

ما بیچاره ها که از حرفهای شما سر در نمیاریم , بریم خفه شیم یا فضولی ( ارثیه محبوب ژن های ایرانی و انگلیسی ) را کم کنیم ؟ :lol: :lol:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Samadi » 06 مارس 2007, 00:52

نه سامان، اتفاقاً من میخواستم بهت بگم اگر تو با GPS و کمک MI5بری دنبال BNDو CIAحتما میتونی از MSF هم کمک بگیری و موفق بشی. فقط یادت نره که IDخودت رو با خودت داشته باشی و گرنه به مشکل بر میخوری.
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط iSam » 06 مارس 2007, 00:55

مامان من رفتم لالا کنم . فردا امتحان نقاشی دارم , هرچی خونده بودم یادم رفت . :blush: :lol:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 51 مهمان