انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چند سوال

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

چند سوال

پستتوسط fireboy » 19 فوریه 2007, 09:32

- دیده نشدن فولدر ها؟
دوستان دو DVD رایت کرده بودم روی PC ولی یکی از اونها فولدرهاش داخل مک نمایش داده نمیشه فقط اونهایی که خارج از فولدر هست نمایش داده میشه در صورتی که جفتشون یک جور رایت شده و DVD دیگه فولدر ها درست نمایش داده میشه.

- مشکلی هم در ارتباط PC و مک دارم: اولا بابت فایل 30nokte که دوستان زحمت کشیدن و خیلی به درد بخور بود تشکر میکنم.
دوم: وقتی smb:// و IP مورد نظر که همون IP پیشفرض هست میزنم error میده و وصل نمیشه. یکم هم تنظیمات مربوط به TCP IP رو دستکاری کردم ولی جواب نداد. نمیدونم قضیه چیه.
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر
fireboy

پست‌ها : 60

پستتوسط fireboy » 19 فوریه 2007, 15:39

- تونستم یه جورایی به هم وصل کنم . فعلا به ویندوز فهموندم ... وقتی از ویندوز به مک فایی رو منتقل میکنم سرعت انتقال خیلی پایین هست و وسط کار اررور هم میده. تاپیک یکی از دوستان که در مورد سرعت پایین انتقال دیتا بود رو هم خوندم ولی نتیجه ای نگرفتم.
با توجه به اینکه فایلهایی که روی DVD کپی کردم در مک اصلا دیده نمیشه اصلا نمیتونم برنامه هارو روی مک داشته باشم.
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر
fireboy

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 فوریه 2007, 18:02

fireboy جان پس به سلامتی مک رو گرفتید؟ :-) تبریکات فراوان منو پذیرا باشید.
آیا Firewallها در هردو طرف فعال هستن؟ با Ethernet وصل میکنید؟
درمورد دیده نشدن فایلها عجیبه، برنامه‌ی Terminal رو از پوشه‌ی Utilities باز کنید، تایپ کنید cd و یک فاصله(space)، بعد اون پوشه‌ای که متحویاتش نشون داده نمیشه رو بکشید(drag) رو پنجره‌ی Terminal تا خودش مسیرشو تایپ کنه. بعد از زدن Enter/Return تایپ کنید: ls -a
ببینید محتویات پوشه رو براتون نشون میده یا نه.
راستی دیسک شما UDF هست یا ISO 9660؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط fireboy » 19 فوریه 2007, 20:33

بالاخره این مک به ما بله رو گفت :-D ;-)
ممنونم :-)

فعلا که با Ethernet . ولی من 2 تا PC یی که دارم رو با Ethernet کردم سرعت خیلی بالاتر از این حرفا باید باشه بین مک و PC.
در مورد تنظیمات مک اینطور که من میبینم بخشی که stop & start مربوط به فایروال هست روی off هست یعنی فایروالش غیر فعال هست. تونستم به یکی از PC هام وصل بشم اما یکی از PC ها که 192.168.0.3 ستش کردم وصل نمیشد ولی از ویندوز اومدم توی مک.

-همونطور که در فایل PDF آموزش گفته بودین ISO 9660 قرار دادم که توی مک قابل اجرا باشه.
* راستی فکر کنم درست توضیح ندادم منظورم این بود که در واقع فایلها به همراه پوشه اونها نمایش داده نمیشه. یعنی چیزی برای Drag کردن به terminal وجود نداره.
من یک چیزی که متوجه شدم اینه که اگر با نرو کار کرده باشید وقتی یک فایل رو یک بار رایت میکنید , بار بعد که روی همون در ادامه DVD میخواین رایت بزنید (multsession) در برنامه نرو یک حالت شاخه ای درست(Select Track) میکنه , بعد از انتخاب یکی از Sesscion ها میتونیم ادامه DVD رو رایت کنیم. حالا فکر میکنم فقط Session اول که بار اول که DVD رایت میشه در مک قابل شناسایی هست و Session های بعدی که در سری های بعد رایت شده شناسایی نمیشه.
نمیدونم منظور رو رسوندم یا نه؟
+
در نرو این سه حالت رو برای رایت دارم:
ISO 9660 Only
ISO 9660 + Joliet
ISO 9660 : 1999
که من از حالت وسطی استفاده میکنم.

* من قرار هست یه مدت با سوال کردن بترکونم :-D
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر
fireboy

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 فوریه 2007, 20:03

- راستش من اطلاعاتم از شبکه خیلی کمه، ولی حدس میزنم وقتی از مک به یه PC میتونید وصل بشید و یه یکی دیگه نه اشکال از طرف اون PC باشه. درمورد سرعت هم همچنان چیزی به ذهنم نمیرسه، شرمنده.
- برای DVD بهترین فرمت که بین هردوی مک و ویندوز سازگار باشه UDF هست، اما ISO 9660 هم پشتیبانی میشه. من حدس میزنم موضوع همون multisession باشه. من جایی خوندم که multisession درمورد DVDها مورد استانداردی نیست و در نتیجه Finder امکان داره خیلی اوقات DVDهای multisession رو درست mount نکنه. جدای از مک به خاطر استاندارد نبودن این قابلیت امکان از دست رفتن اطلاعات روی این DVDها زیاده، حتی روی ویندوز.
* خوشحال میشم، البته امیدوارم جواب مناسبی هم برای سوالها داشته باشم :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط fireboy » 24 فوریه 2007, 11:51

موردی در شبكه:

يك مشكل در شبكه دو سيستم با هم وجود داره كه برام خيلی جالبه!!
فايلی حدودا ۵ گيگی رو انتقال ميدادم ﴿ با خود مك از ويندوز كپی كردم با Ethernet﴾ ولی حدودا ۱۰۰ تا ۲۰۰ مگ كه كپی ميكنه روی PC اررور Blue screen ظاهر ميشه و مك هم تعطيل ميشه. force quit هم جواب نميده و سيستم رو نه خاموش ميشه كرد نه ريست.
ويندوزی كه نصب كردم به ندرت Blue screen ميده و توی شبكه تا حالا از اين error ها نديده بودم ضمن اينكه حالا PC هيچ ... مك ديگه چرا تعطيل ميشه.
احتمالا امروز برای پی سی يك فايرواير تهيه كنم. فايرواير ارتباط بهتری ارائه ميده؟ يا نميشه روی اون حساب كرد؟
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر
fireboy

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 فوریه 2007, 17:19

بین دو مک هردوی Firewire و Ethernet خوبه ولی خوب Firewire کلا برای مک محبوبتره. بین مک و PC امکان داره firewire چندان جالب نباشه به خاطر پشتیبانی مشکلدار XP از شبکه سازی با firewire که باعث شده اصلا Vista این قابلیت رو نداشته باشه.
راستش من اصلا نمیفهمم چرا اینقدر وسط انتقال اطلاعات شما به مشکل میخورید. اگه اشکال نرم‌افزاری بود قاعدتا اصلا نباید اتصالی شروع میشد، اما چرا هی قطع میشه؟
آیا نکته‌ی خاصی درمورد نوع شبکه‌ی شما هست که فکر میکنید به حل معما کمک میکنه؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 24 فوریه 2007, 17:57

چه نوع Ethernet دارید؟ نوع قدیمی یا نوع جدید پر ظرفیت؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط fireboy » 25 فوریه 2007, 18:49

10 / 100
- نه علی جان فكر نميكنم نوع خواصی باشه من تنظيم مك﴿ethernet﴾ روی ۱۰ / ۱۰۰ ست كرده بودم ﴿يك حالت اتومات هم داره﴾
وقتی مك گير ميكنه هيچ رقمه كوتاه نمياد ! كلی دكمه پاور رو نگه داشتم تا خاموش شد.
مك غير از تنظيماتی كه preference / network برای شبكه داره ، بخش ديگه ای داره كه جلوی دست نباشه؟

- با اين برنامه overdrive وقتی سرعت موس افزايش پيدا ميكنه چطور ميشه سرعت اسكرول رو پايين نگه داشت﴿up & down﴾ ؟ سيستمشون به هم مربوط هست نميشه يكی رو تغيير داد يكی رو نداد.
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر
fireboy

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 فوریه 2007, 15:10

یعنی Terminal هم در این حالت اجرا نمیشه؟ فکر کنم اگر در Terminal بنویسید:
sudo shutdown -r now
و بعد پسورد admin رو بزنید سیستم در هر وضعیتی restart بشه. متاسفانه بزرگترین ضعف finder همین قسمت شبکه است که اگر اختلالی پیش بیاد خیلی بد هنگ میکنه.
برای تنظیمات شبکه فکر نکنم جای دیگه‌ای باشه.
- من اخیرا با همین تنظیم سرعت Mac OS X کنار آمده‌ام و دیگر از USB Overdrive استفاده نمیکنم، اما شاید کم کردن تعداد خطهایی که scroll میکند فایده‌ای داشته باشد؟
البته گمان میکنم تنظیم سرعت scroll در System Prefrences بر روی USB OverDrive هم اثر بگذارد، منتها اگر این تنظیم فقط برای Mighty mouse نباشد!
- راستی یک سوال، آن پارتیشن ویندوز FAT32 است یا NTFS؟ البته Samba با هردو کار میکند اما هرچه بیشتر بدانیم شاید زودتر به دلیل مشکل پی ببریم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط fireboy » 26 فوریه 2007, 15:19

- من ديروز تنظيم تب ethernet رو در مك روی حالت اتومات گذاشتم و فايلهای ۵ گيگ رو به صورت ۲ فايل ۲.۵ گيگی تونستم منتقل كنم . البته فكر كنم چون روی حالت اتومات بود تونست منتقل كنه و جديدا مشكلی توش نديدم.

- ظاهرا تنظيمات اگر با برنامه usb overdrive انجام بشه تغييرات داخل كنترل پنل برای موس تقريبا تعطيل از جمله سرعت اسكرول.

- كلا از fat32 استفاده ميكنم.
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر
fireboy

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 فوریه 2007, 17:49

۱ و ۳: شاید مشکل از همین باشه، شما فایل ۵ گیگابایتی میخواستید منتقل کنید در حالی که FAT32 محدودیت ۴گیگابایت برای هر فایل داره:
http://en.wikipedia.org/wiki/File_Allocation_Table
احتمالا ویندوز از این جهت دچار مشکل blue screen شده و در نتیجه ارتباط شبکه قطع شده، وقتی هم ارتباط شبکه به صورت غیر منتظره قطع بشه Finder هنگ میکنه. البته ویندوز هر مشکلی داشته باشه ناپایداری Finder رو توجیه نمیکنه :-) من یکی از بزرگترین انتظاراتم از Leopard یک Finder جدید هست.
۲: اگر بتونی به تنظیمات خود Mac OS X عادت کنی بهتره، من خودم به عنوان کسی که قبلا همیشه USB Overdrive استفاده میکردم این توصیه رو میکنم و از این به بعد سیستم پایدارتری داشتم. اما اگر اینوری ترجیح میدی اون تعداد خطهای scroll تاثیری نداشت؟
موفق باشی
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط fireboy » 26 فوریه 2007, 19:43

- اتفاقا سوال بعديم توی همين مايه ها بود: كه مثلا در سيستم عاملهای جديد همچين مواردی برطرف ميشه احتمالا؟ شايد هم همون مورد fat32 كه گفتين ,بوده!

- ميشه يه كارهايی كرد كه به تنظيمات پيشفرض سيستم عامل عادت كرد اما اين مورد برای كسی كه فقط با مك كار ميكنه خوبه :-D
راستی تعداد خط های اسكرول رو برای چپ و راست فقط ميشه تغيير داد .. برای بالا و پايين تنظيمش رو نداره :P
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر
fireboy

پستتوسط GK » 26 فوریه 2007, 20:21

علی جان
فقط از روی کنجکاوی : مودم‌هایی که در ایران برای adsl استفاده می شوند از نوع مودم - روتر هستند یا نه ؟ آیا آدرس url مخصوص خود را دارند ؟ از قبیل : 192.168.1.1 ؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط fireboy » 27 فوریه 2007, 01:09

از همین قبیل 192.168.1.1
My Photoblog

Now,Graforum> Graphic
تصویر
نماد کاربر