انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فیلتر شدن iTunes Music Store

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

فیلتر شدن iTunes Music Store

پستتوسط aidin.l » 09 ژانویه 2007, 04:30

با سلام،
از حدود ۳ هفته پیش که دور جدید فیلترینگ در ایران شروع شد )با فیلتر شدن سایت‌ هایی مثل ویکی پدیا و imdb(، دسترسی من به iTunes Music Store هم قطع شده بود. ابتدا از علتش بی خبر بودم و پیام خطایی که iTunes می داد را عیب موقتی فرض می کردم، ولی وقتی سایت phobos.apple.com را که صفحه ورود به iTMS هست را تایپ و اینتر را زدم و با پیغام Access Denied روبرو شدم، تازه فهمیدم که... بله، مسئولان iTunes را هم از لطف خود بی نصیب نگذاشته اند و جالب اینکه خود سایت اپل و سایت های زیرمجموعه اش تماما باز هستند! تماس با مسئولان پارس آنلاین هم فایده نداشت و تا به حال اسم iTunes به گوششان هم نخورده بود. بار ها و بار ها از طریق همان صفحه Access Denied و با فرستادن آدرس سایت خواستم جوری بفهمانم که شاید اشتباه کرده باشید، حداقل یکبار دیگر چک کنید، ولی هیچ اتفاقی نیفتاد. فیلتر ویکی پدیا و imdb و آمازون برداشته شد ولی دسترسی به iTMS همچنان مقدور نیست. در فروم های سایت spymac هم که همیشه مشکلاتم را دیگر یوزرهای مک رفع می کردند صحبت کردم ولی آنان یا دور زدن فیلتر را غیر قانونی می دانستند و می گفتند که دولت مجازاتت می کند و یا از راه دور زدن فیلتر آن اطلاعی نداشتند. مشکل اصلی من هم همینجاست که چون این آدرس به بازشدن برنامه iTunes می انجامد، با هیچ فیتر شکنی نتوانستم آن را دور بزنم. چه فیلتر شکن های CGI, چه PHP. نمی دانم کاربران دیگری که از ISP های دیگر استفاده می کنند هم این مشکل را دارند یا خیر، در هر صورت ممنون می شوم اگر راه حلی پیشنهاد کنید.

-- نمونه ای از پیام خطای iTunes را ضمیمه کردم، هر چند کاربران spymac می گفتند تا به حال مثل این را ندیده اند!
پیوست‌ها
Picture 1.png
Picture 1.png (19.41 KiB) - بازدید 16672 بار
aidin.l

پست‌ها : 11

پستتوسط Ali.Samadi » 09 ژانویه 2007, 12:48

دوست عزیز، از اینکه iTunes فیلتر شده واقعا متاسفم. ولی باید بگویم که ایرماگ جایی نیست که ما بخواهیم در مورد فیلترشکن صحبت کنیم. ما در تلاشیم تا با این صفحه نیازهای پایه‌ای کاربران ایرانی مک را برآورد کنیم و به نظر من با شروع همچنین بحثهایی ما به پای خطر فیلتر شدن خود این صفحه هم میرویم. که اصلا خواستهٔ ما نیست. در نتیجه خواهش میکنم که ادامه این بحث را در انجمنهای دیگر انجام دهید.
با عرض ادب
علی صمدی
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Reza.Y » 09 ژانویه 2007, 13:09

جهت اطلاع:
ایمیل واحد فیلترینگ شرکت فناوری اطلاعات: filter@dci.ir
تلفن: 88031530-88031509
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط aidin.l » 09 ژانویه 2007, 17:17

با سلام دوباره،
جناب آقای صمدی، مرسی از اینکه متاسفید. فکر می کردم اینجا ممکن است تنها جایی باشد که کاربران و ادمین های آن بدون منت و با صمیمیت راه حلی در جهت رفع این مشکل که ظاهرا برای تمامی کاربران داخل ایران پیش آمده است، پیشنهاد کنند. با شناختی که از شما و آقای رستگار در پست های دیگر داشتم می پنداشتم حاضرید هر کمکی که از دستتان برمی‌آید را برای دیگر کاربران مک انجام دهید (همانطور که فرادی مثل پرهام و بهنام و ... تمام تلاششان را برای کمک به مک یوزر های دیگر می کنند). آقای صمدی! من از شما نخواستم که فیلترشکنی برای ورود به سایت های مستهجن به من معرفی کنید، ازتان تقاضا کردم برای باز شدن iTunes کمکم کنید. این توضیحات را می توانستید در قالب دستوراتی برای رفتن به System Preferences و قسمت Network بدهید، مشکل من نرم افزاری ست. کدام انجمن دیگر؟ تنها امیدم شما بودید. باور کنید اگر می گفتید نمی دانم خیلی خوشحالتر بودم، چون در آن صورت همچنان آن خیال را داشتم که هیچ یک از کاربران مک، کمک به یکدیگر را دریغ نمی کنند. دکتر شریعتی گفته بود: هرگز کوری را به خاطر آرامش تحمل مکن. من تمام تلاشم را برای باز شدن سایت های اطلاعات آزاد می کردم و می کنم، فیلتر هایی را که هر روز بدون علت مثل قارچ رشد می کنند را می بینم و دوباره تلاشم را می کنم، ولی هرگز حاضر نبودم کوری اش را تحمل کنم. اما امروز، ناخودآگاه پس از خواندن پاسختان کور شدم. شاید بگویید اغراق می کنم، شاید مسخره‌ام کنید، شاید بگویید بی منطقم، ولی انتظارها خیلی تفاوت دارد و انتظاری که از شما داشتم، با تمام احترامی که بهتان می گذارم و برای کارتان قائلم، این گونه محافظه کاری بی دلیل و مایوسانه نبود.

-- در ضمن از رضا یگانه عزیز هم متشکرم.
aidin.l

پستتوسط Ali.Samadi » 09 ژانویه 2007, 18:08

aidin.l نوشته است:[نمایش]
با سلام دوباره،
جناب آقای صمدی، مرسی از اینکه متاسفید. فکر می کردم اینجا ممکن است تنها جایی باشد که کاربران و ادمین های آن بدون منت و با صمیمیت راه حلی در جهت رفع این مشکل که ظاهرا برای تمامی کاربران داخل ایران پیش آمده است، پیشنهاد کنند. با شناختی که از شما و آقای رستگار در پست های دیگر داشتم می پنداشتم حاضرید هر کمکی که از دستتان برمی‌آید را برای دیگر کاربران مک انجام دهید (همانطور که فرادی مثل پرهام و بهنام و ... تمام تلاششان را برای کمک به مک یوزر های دیگر می کنند). آقای صمدی! من از شما نخواستم که فیلترشکنی برای ورود به سایت های مستهجن به من معرفی کنید، ازتان تقاضا کردم برای باز شدن iTunes کمکم کنید. این توضیحات را می توانستید در قالب دستوراتی برای رفتن به System Preferences و قسمت Network بدهید، مشکل من نرم افزاری ست. کدام انجمن دیگر؟ تنها امیدم شما بودید. باور کنید اگر می گفتید نمی دانم خیلی خوشحالتر بودم، چون در آن صورت همچنان آن خیال را داشتم که هیچ یک از کاربران مک، کمک به یکدیگر را دریغ نمی کنند. دکتر شریعتی گفته بود: هرگز کوری را به خاطر آرامش تحمل مکن. من تمام تلاشم را برای باز شدن سایت های اطلاعات آزاد می کردم و می کنم، فیلتر هایی را که هر روز بدون علت مثل قارچ رشد می کنند را می بینم و دوباره تلاشم را می کنم، ولی هرگز حاضر نبودم کوری اش را تحمل کنم. اما امروز، ناخودآگاه پس از خواندن پاسختان کور شدم. شاید بگویید اغراق می کنم، شاید مسخره‌ام کنید، شاید بگویید بی منطقم، ولی انتظارها خیلی تفاوت دارد و انتظاری که از شما داشتم، با تمام احترامی که بهتان می گذارم و برای کارتان قائلم، این گونه محافظه کاری بی دلیل و مایوسانه نبود.

-- در ضمن از رضا یگانه عزیز هم متشکرم.

دوست عزیز،
قبل از همه از جواب صادقانتان متشکرم.
همانطوری که خودتان در متن بالا گفتید، انتظارات متفاوتند و آنچه که شما از من و یا ایرماگ انتظار دارید لزوما نباید درست باشد. همانطوری که در بالا گفتم ما سه سال پیش این وبسایت را به کار انداختیم تا بتوانیم ارتباطی برای کاربران مک که از هم جدا افتاده و احساس انزوا میکردند و هیچ کس (حتی اپل ) هم از آنها سراغ نمیگرفت، کمکی کنیم.
سه سال کار و زحمت و علاقه تمامی دوستانی که بیدریغ زحمت میکشند و در تلاشند تا محفل ما گرم باشد و بماند و علاقهٔ چندصد نفر که برای حل مشکلات اساسی و یا حتی شاید بعنوان مشغولیت به اینجا سر میزنند پشت این صفحه خوابیده. و بلی نه من و نه تمامی عزیزانی که شما اسم آنها را بردید (علی رستگار، بهنام، احمد...) حاضر نیستیم که این تنها امکان ارتباط کاربران مک با هم را به خطر بیاندازیم.
شما میگویید که ای کاش بمن میگفی نمیدانم. من میگویم که حتی اگر هم بدانم (که به نظرم شما از من بیشتر مطلع هستید) هم ایرماگ جای این صحبت نیست. من صفحه‌های زیادی میشناسم که به بخاطر این که چطوری میشود فیلتر را شکست خود فیلتر شده‌اند. آیا این واقعا ارزشش را دارد. نه به نظر من انتظارات شما بیش از آنچه هست که ما مدیران ایرماگ بتوانیم پشت دوش علاقهمندان و کاربران و حتی خودمان گذاشته و جوابگویش باشیم.
من این را بدون کینه و با کمال دوستی میگویم. ما همکنون بیش از ۸۰۰ کاربر عضو و هر روز بیش از بیست هزار دیدار از این صفحه داریم. ما نمیتوانیم بخاطر یک مسئله‌ای که در خیلی جاهای دیگر صحبت میشود این کاربران و دوستان را نادیده بگیریم
اراتمند علی صمدی
Ali.Samadi

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 ژانویه 2007, 18:12

آیدین عزیز، دلخوری شما از علی صمدی برای من بسیار عجیب است و امیدوارم سوء تفاهم موجود برطرف شود. چون نه علی صمدی فردی محافظه‌کار است و نه موافق فیلترینگ. بحث سر قواعد نوشته یا نانوشته‌ای است که میتواند به خاطر راهنمایی شما درمورد عبور از فیلترینگ باعث فیلتر شدن ایرماگ شود.
به نظر من در حال حاضر باید کمی دیگر هم صبر کنیم. من در اینجا این مشکل را گزارش دادم به این امید که فیلتر iTunes برطرف شود:
http://wiki.hezardastan.org/FilteredSites
قبلا برای باز شدن macminute و macupdate در برخی ISPها مفید واقع شده بود.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط aidin.l » 09 ژانویه 2007, 20:09

با سلام مجدد،
اول از همه از آقای صمدی به خاطر اینکه تند رفته ام، پوزش می طلبم. قطعا اگر ایشان می خواستند کمکی را دریغ کنند، این سایت وجود خارجی نداشت. یادم می آید ۵ سال پیش زمانی که اولین کامپیوتر مکینتاشم را گرفته بودم (الآن ۱۹ ساله هستم) چقدر پشتیبانی از آن کم بود و چقدر ایرماگ در به وجود آمدن این همیاری و همکاری کاربران ایرانی مک نقش داشت و دارد. درست می گویید، اینکه فکر کنم سایت باید این مشکل را حتی به قیمت فیلتر شدن حل کند، نهایت خودخواهی ست. احتمالا شما هم تجربه کرده اید موارد مشابهی را که به هر دری می زنید و هیچ کدام باز نمی شوند، این مورد من هم از همان دسته بود. به خصوص آنکه یک iTunes Music Card هم خریده باشید و نتوانید از آن استفاده کنید، آن هم از نوع ۵۰ دلاری اش! به هر حال امیدوارم مسئولان یکبار دیگر فیلتر iTunes را بررسی کنند.
از آقای رستگار عزیز نیز ممنونم که به نحوی پیگیر این کار شدند. و همینطور از زحماتی که در این سایت بدون چشم‌داشت می کشند.

-- تا یک ساعت و نیم دیگر Keynote استیو جابز شروع می شود، گزارش زنده اش را این سایت خواهد داد (هر چند فکر کنم آدرسش را داشته باشید):
http://www.engadget.com/2007/01/09/live ... s-keynote/

با احترام، تشکر و پوزش مجدد،
آیدین
aidin.l

پستتوسط Ali.Samadi » 09 ژانویه 2007, 20:20

آیدین عزیز، از اینکه دیگر عصبانی نیستی خوشحالم، بقیهٔ گفته‌هایت هم نظر لطفت هست.
حالا اگر بخواهی میتونی لیست موسیقی‌هایی که میخواهی بخری به من بگی شمارهٔ iTunes Music Card رو هم به من بگی و من برایت گرفته و بفرستم.
ارادتمند علی صمدی
Ali.Samadi

پستتوسط Reza.Y » 09 ژانویه 2007, 23:08

ایمیلت رو توی یک پیام خصوصی برای من بذار.
Reza.Y

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 ژانویه 2007, 02:04

خوشحالم که سوء تفاهم برطرف شد و ممنون از لطفت آیدین جان :-)
---
رضا جان ایمیل ایشون رو میتونی از طریق دکمه‌ی email در پایین نوشته‌هاشون ببینی.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Reza.Y » 10 ژانویه 2007, 02:17

فکر کنم دیدم که ایمیلشون پابلیک نیست...
Reza.Y

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 ژانویه 2007, 04:36

شاید قبلا اینطور بوده باشه و حالا Public کردن. من رو حساب admin بودن ایمیلهای همه رو میبینم و حواسم به این موضوع نبود.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 11 ژانویه 2007, 23:45

یکی به من که هنوز نمیدونم روی مک چه چیزی برای video و music کارمو مثل winamp روی PC راه میندازه بگه چی خوبه ؟ و دوم اینکه برنامه iTunes بدون اینکه بخواهم پول بدم و چیزی برای دیدن یا شنیدن بخرم , چه کاری برام میکنه ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط aidin.l » 12 ژانویه 2007, 01:29

iTunes برایت یک Library درست می کند که در قسمت موزیکش، می توانی تمام آهنگ هایت را در آن بریزی و هر وقت خواستی به آن به صورت معمولی یا شافل گوش دهی. هزار تا، ده هزار تا، صد هزار تا... هر چقدر آهنگ روی کامپیوترت داری. و در قسمت ویدئوی آن، ویدئوهای خود را قرار می دهی، مثل موزیک ویدئوها، تیزرهای فیلم و حتی فیلم هایت (که البته iTunes برنامه مناسبی برای پخش آنها نیست). می توانی Playlist های جداگانه برای هر خواننده ای یا هر ژانری تشکیل دهی و آهنگ هایت را بدان شکل تفکیک کنی. تنها چیزی که آی تونز برایش پول می گیرد خرید آهنگ و ویدئو از iTunes Music Store است وگرنه خود برنامه رایگان است.
توضیحات کاملی را (تفکیک بخش به بخش تک تک قابلیت های آی تونز را) در این سایت می توانی بخوانی:
http://en.wikipedia.org/wiki/ITunes
aidin.l

پستتوسط iSam » 12 ژانویه 2007, 18:15

ممنون آیدین جان از راهنماییهایت و ضمنن خوش آمدی . اینقدر سرمون تو چیزهای دیگه مشغوله که فرصت استفاده مکرر ازش را نداشتم , به هر حال ممنونم .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک