انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست راهنمایی برای osx server

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

درخواست راهنمایی برای osx server

پستتوسط GK » 05 دسامبر 2006, 13:09

با سلام
به علت نیاز کاری بنده باید نسخه «سرور» osx را روی یک مک اینتلی نصب بکنم. از آن جایی که هیچ آشنایی با این نرم افزار ندارم، حتی تا به حال آن را رویت نکرده ام، ممنون میشوم که دوستان کمی اطلاعات بدهند. از جمله : تفاوت ها و شباهت های عمده آن با تایگر معمولی. آیا با آن می شود همان کاربرد تایگر را برای انواع برنامه های صوتی و تصویری و نامه‌نگاری و غیره... را داشت یا نه ؟
در صورت امکان، عکس هایی از گرافیک و برنامه های در حال اجرا را برایم بگذارید.
ممنون و هزار مرسی :-D :-D
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط ali-osx » 05 دسامبر 2006, 16:07

من نسخه PPC رو چند جا نصب کردم از نظر ظاهری با تایگر فرقی نداره تمام نرم افزارها برای کارهایی که گفتید هم روش کار می کنه
ali-osx

پست‌ها : 7

پستتوسط GK » 05 دسامبر 2006, 16:17

ali-osx
ممنون از پاسخ. دوستان دیگر اگر نظراتی دارند، مثبت یا منفی، بدهند. چونکه دارم ۴۴۹ یوروی بی زبان را خرجش می کنم !!!! اگر انتظارات مرا که ۹۰٪ شبیه یک کابرد معمولی است، یعنی نامه نگاری (به فارسی نیز) دریافت و ارسال ایمیل، گوشیدن و نگاهیدن موسیقی و فیلم، و غیره... برآورد نکند، کارم زار است !
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط ali-osx » 05 دسامبر 2006, 16:29

GK نوشته است:[نمایش]
یعنی نامه نگاری (به فارسی نیز) !

اگه فضولی نیست میتونم بپروسم با چه نرم افزاری کار نامه نگاری رو انجام میدین تا اکه بخواین من اونو رو خود XServe تست کنم .
ali-osx

پستتوسط GK » 05 دسامبر 2006, 16:34

بله حتما. خوشحال میشم
برای نامه‌های معمولی TextEdit & Mail 2
برای متون پیچیده با صفحه‌آرایی NeoOffice
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط ali-osx » 05 دسامبر 2006, 19:52

نرم افزار های TextEdit & Mail 2 روی سرور باهاش کار کردم کار می کنه اما NeoOffice رو اگه اجازه بدی ۷ یا ۸ روز دیگه اگه دیر نمیشه وقتی برای سرویس ماهیانش رفتم تست می کنم.
ali-osx

پستتوسط GK » 05 دسامبر 2006, 19:58

سپاسگزارم. گمانم همین دو آزمایش کافی‌ست چرا که نئوآفیس از همان موتورهای خود مک استفاده می کند. خسته نباشید.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 دسامبر 2006, 23:09

ق.خ جان من یکبار نسخه‌ی PPC را بر روی سیستم فعلی نصب کردم. در حقیقت به جای نصب جدید(که البته امکان پذیر است) فقط بسته‌های مربوط به Server را نصب کردم و تمام برنامه‌ها و ... حفظ شد و امکانات Server هم اضافه شد. اما برخی از تنظیمات از System Preferences به ابزارهای Server منتقل شد. بعد از اتمام تجربه با Archive & Install به Tiger عادی برگشتم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط GK » 05 دسامبر 2006, 23:57

علی جون ممنون بابت تست، و خبر... خوب که دادید ! پس می شود تایگر رو با نسخه سرور بروزرسانی کرده و تمام برنامه ها و غیره را حفظید !!!
حالا اگر سرور هیچ ایرادی ندارد، چرا دوباره برگشتید به تایگر ؟ ( به اضافه امکان ارسال ایمیل با html )
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Rastegar » 06 دسامبر 2006, 12:36

ق جان من میخواستم با امکانات نسخه‌ی Server آشنا شوم و در عین حال یک Localhost هم برای تجربه‌های شخصی داشته باشم. استفاده از Mac OS X Server دو مشکل برای من داشت، میزان سرویسهای بیشتر که مخصوص Server بودند و من عموما به آنها احتیاجی نداشتم(امکانات ایمیل را امتحان نکردم، اگر به این دلیل میخرید شاید بهتر باشد بیشتر تحقیق کنید)، در عین حال حجم بروزرسانیهای Mac OS X نسخه‌ی مخصوص Server خیلی بیشتر از نسخه‌ی عادی بود و برای کاربر Dialup مثل من سخت بود. در عوض ترجیح دادم به Tiger عادی برگردم و MAMP را نصب کنم تا Apache,MySQL,PHP و... از این طریق روی localhost داشته باشم، به بقیه امکانات Mac OS X Server هم احتیاجی نداشتم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط GK » 06 دسامبر 2006, 16:26

علی جان، عمده هدف من نیز ایجاد یک سرور سازگارتر با سیستم پی سی است. سرور مک من باید ۹ پی سی را زیر کنترل گرفته و کار و وظایف هر کدام را مشخص کند. و نیز این ابزار xgrid که، دروغ چرا، هنوز هیچ آشنایی ویژه باهاش ندارم. و گر نه آن امکان ارسال ایمیل با html فقط «گیلاس روی کیک» به حساب می‌آید !!
به هر حال دستور خرید عمل شد. گمانم تا ۲۴ ساعت دیگر دستم بیاید.
دعا و آرزوی اینترنت درست حسابی برای تمام شما هموطنان ایران... این قصه dialup شما دل ما را کباب کرد !!!!
( از دو سه روز پیش در پاریس سیستم اینترنتی 100 MB راه انداخته‌اند. )
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 دسامبر 2006, 14:23

امیدوارم به خوبی شما رو به اهدافتون برسونه، نسخه‌ی Universal رو سفارش دادید دیگه؟
بابت دلسوزی شما هم خیلی ممنون، بالاخره احتمالا یه روز از این وضع در میام!(در بهترین حالت ۱۲۸k مگر اینکه تغییر عقیده بدن)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 09 دسامبر 2006, 19:02

سلام علی جان , راستش در این مورد داشتم سرچ میکردم و به سایت صبانت برخوردم و دیدم در تهران اینترنت adsl با سرعت 256k با قیمت 10000 تومان موجود هست و البته ısp های دیگه هم پیدا کردم و برات لینکشون رو میگذارم , شاید بدردت خورد . فقط نمیدونم چرا اینقدر قیمتشون با هم متفاوت هست ؟ راستی از 128k بیشتر هم دارن . موفق و موید باشی .

http://www.sabanet.ir

http://www.parsonline.com/fa

http://www.parsonline.com/fa
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 دسامبر 2006, 00:08

سامان جان بسیاری از مرکز تلفنهای مخابرات تحت پوشش ADSL نیستند، منطقه‌ی ما هم تا یکی دو هفته پیش که دوباره بررسی کردم هنوز تحت پوشش نبود.
در مورد محدودیت ۱۲۸k ، چند وقت پیش مخابرات دستوری ابلاغ کرد که کاربران خانگی نباید اینترت با سرعت بالاتر از ۱۲۸کیلوبیت در ثانیه دریافت کنند ولی برای شرکتها مانعی نیست.(البته ظاهرا این ابلاغیه خیلی جدی گرفته نمی‌شود و شاید به زودی لغو شود).
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 10 دسامبر 2006, 00:13

سلام , علی جان امیدوارم هر چه زودتر از شر این dialup راحت بشی . این صبانت هم واقعی است , چون برادرخانومم امروز ازش گرفته و الآن بهم گفت راضیه . راستی wireless چطور , نمیتونی بگیری ؟ موفق و موید باشی .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک