انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

AbiWord و فارسی‌نویسی...

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

AbiWord و فارسی‌نویسی...

پستتوسط مهمان » 15 ژوئن 2006, 21:46

نمی‌دانم آیا AbiWord را می‌شناسید یا نه.
http://www.abiword.org/
این نرم‌افزار مجانی، کم حجم و بسیار شبیه Word مایکروسافت، از فارسی و از راست به چپ نویسی پشتیبانی می‌کند و ولیکن با برخی از حروف مشکل دارد.
دلم می‌خواست که بهنام عزیز ( که کلی قلم شناس است و قلم ساز ) نگاهی به آن انداخته و نظر می‌داد که آیا این ایراد کوچک است و رفع شدنی، یا یک bug تمام عیار... ؟
پیشاپیش ممنون، بهنام :lol:
ق.خ
مهمان

پستتوسط مهمان » 15 ژوئن 2006, 22:50

در این صفحه بارها این برنامه تست شد. ولی متاسفانه همیشه این اشکالات بودن. از اون بهتر و کامل تر حتی از مایکروسافت آفیس، برنامهٔ نِوآفیس در نسخهٔ ۲ میباشد. این برنامه هرچند آزمون آلفا میباشد و یکمقدار آرام کار میکند، ولی امکانات آن برای فارسی بی‌نظیر است. ایب برنامه حتی در نسخه‌ای برای اینتل مکها نیز موجود است.
http://www.planamesa.com/neojava/en/download.php
مهمان

پستتوسط Behnam » 16 ژوئن 2006, 00:07

من خیلی وقت پیش اولین نسخهٔ AbiWord را تست کردم که وحشتناک بود. از آن زمان تا کنون بارها به روز رسیده است ولی آزمایش نکرده‌ام. اگر تو تمونهٔ باگ ها را معرفی کنی، شاید بهتر بتوانم آنها را بازتولید کنم و اگر چیزی دستگیرم شد بگویم. در یک کلام، اگر مشکلات با استفاده از X Zar جدید پیش می‌آید، به احتمال زیاد اشکال از نرم‌افزار است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 16 ژوئن 2006, 16:51

نه بهنام. مشکلات از X Zar جدید نیست چونکه من از آنها استفاده نکردم. نگاه کن به این تصویر پائین، برخی از حروف فاصله‌ی زیادی بعد یا قبل از خود ایجاد می‌کنند. داشتم فکر می‌کردم که نکند این ایراد شبیه آن مشکل نمایش متون فارسی با سفری بعد از نصب pack office است... یادت که می‌آد؟
جالب اینجاست که اگر همین متن با نمایش به هم ریخته را با word باز کنی، درست و مرتب مشاهده می‌شود !
نسخه‌ی اینتل neo office هنوز بتا است و چند باگ دارد. و از اول ماه ژوئیه مجانی پخش خواهد شد.
دوستدارت
ق.خ
پیوست‌ها
Capture_1.png
Capture_1.png (40.08 KiB) - بازدید 6440 بار
مهمان

پستتوسط Behnam » 17 ژوئن 2006, 00:11

این مشکل را AbiWord از اول داشت به علاوهٔ اینکه ترتیب نمایش حروف را هم قاطی می‌کرد. حالا دومین مشکل را حل کرده است ولی اولین مشکل هنوز پابرجاست. اگرچه از عکس معلوم است که تراز نکرده‌ای ولی به نظر می‌آید که خودش آن را تراز کرده و فاصلهٔ سفید را بجای میان کلمات، هر جائی که دلش خواسته چپانده است! آن گیومه‌های دوقلو را تو تایپ کرده ای یا خودش وارد کرده است؟ علامت پاراگراف را تو «آشکار» کرده ای یا خودش اینکار را کرده است؟
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 17 ژوئن 2006, 00:33

نه این تراز نیست اشتباه کردم. خط دوم نباید اصلاً فاصله می‌داشت اگر تراز بود. این راستش نرم‌افزار غیر قابل استفاده است!
اگر از ملل دل خوشی نداری و می‌خواهی عیناً مثل آفیس مایکروسافت عمل کند، بقول دوستمان نئوآفیس را امتحان کن و از خیر AbiWord بگذر چون حالا حالاها کار دارد تا به چیز قابل استفاده‌ای تبدیل شود.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط مهمان » 17 ژوئن 2006, 01:48

پیشنهادت قبول افتاد !
نه ملل مشکلات مرا چاره نمی‌کند، پس منتظر می‌مانم تا نسخه‌ی اینتل نئوآفیس بیاد بیرون.
با اینکه در حال حاضر از parallels استفاده کرده و از آن ۹۹،۹۹ در صد راضی‌ام اما نمی‌دونی چقدر دلم می‌خواد شر این ویندوززززززز و نرم‌افزارهایش را از سرم کم کنم !
ق.خ
مهمان

پستتوسط Behnam » 17 ژوئن 2006, 16:12

Anonymous نوشته است:[نمایش]
نه بهنام. مشکلات از X Zar جدید نیست چونکه من از آنها استفاده نکردم.
ق.خ

منظورم را بد بیان کردم. منظورم این بود که اگر از X Zar جدید استفاده کنی تقریباً می‌توانی مطمئن باشی که اگر اشکالی می‌بینی از فانت نیست از خود نرم‌افزار است!
نماد کاربر
Behnam

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 32 مهمان