انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نرم افزار مدل سازی سه بعدی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

نرم افزار مدل سازی سه بعدی

پستتوسط nasraa » 12 آوریل 2017, 09:41

مدتي هست كه شركت اتودسك نرم افزار جديدي به نام Fusion 360 را معرفي كرده است. ديروز آنرا در اپستور بعنوان نرم افزار مجاني پيدا كردم و نصب كردم. بعد ازنصب اعلام مي كند كه بايستي sign in كنيم كه با ف شكن امكان پذير شد. بعد هم پيغام 30 روزه بودن آن و يك امكان ديگر كه به حالت دانش آموزي اگر ثبت كنيم 3 سال با امكان تمديد رايگان هست.
خوب از اينها كه بگذريم ... جالب بود! من با نرم افزار Inventor زياد كار كرده ام. به نظر مي رسد كه اتودسك مدل پيشرفته تري از آن را به اين صورت شروع كرده و به شدت روي آسان سازي براي كاربر ، شبيه بودن با نرم افزارهاي مشابه مانند solid works و مدرن بودن كه بتواند با امكانات جديد ارتباط پيدا كند، كار كرده است.
مثلا خروجي پرينتر سه بعدي را هم در آن ديدم.
خروجي هاي متداول صنعتي هم دارد.
البته هنوز امكانات و كتابخانه هايش تكميل نشده و شايد يك مقدار از امكانات آن هم بدليل حالت دانش آموزي فعال نشود. ولي ديشب يك مدل سه بعدي ايجاد كردم و خروجي نقشه دو بعدي هم گرفتم . نماي برش خورده و ديتايل هم در آن ايجاد كردم. عاليه .! آنهم روي مك بدون استفاده از ويندوز!.
نرم افزار سبك كار مي كند. مك بوك من مدل 2008 هست با 8 گيگ رم و سيستم عامل ال كپيتن. سرعت معقولي دارد و اصلا داغ نكرد.
ضمنا خيلي هم روي فضاي ابري تاكيد كرده. پروژه ها روي اكانت شما هم ذخيره ميشود. نرم افزار موبايلي آن هم در اپستور قابل دانلود است و رايگان. الان كه كنار مك بوك خودم نيستم، روي آيفونم پروژه ايجاد شده و مدل سه بعدي را مي توانم ببينم و آنرا رو صفحه موبايل بچرخانم و نقشه دو بعدي آنرا هم ببينم!.
هنوز نمي دانم اين نرم افزار چقدر مي تواند جايگزين نرم افزار inventor شود ولي در فيلم هايي كه در يك سايت ديگر ديدم به نظر مي رسد اتودسك روي آن بطور جدي كار كرده و اصلا بصورت خانگي به آن نگاه نمي كند. در تبليغات آن، ايجاد سطوح پيچيده، لينك گذاري قطعات، حركت و تحليل تنش هم ديده مي شود.
در لينك زير مي توانيد يك نقد از آن را ببينيد:

http://www.develop3d.com/reviews/review ... -CAE-cloud
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پاسخ: نرم افزار مدل سازی سه بعدی

پستتوسط delsanik91 » 22 مه 2017, 20:27

مرسی خیلی ممنون از مطلب خوب شما.
delsanik91

پست‌ها : 3

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 23 مهمان