انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Spark ـ برنامه‌ی مدیریت ایمیل

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Spark ـ برنامه‌ی مدیریت ایمیل

پستتوسط Arzhang » 13 ژانویه 2017, 05:23

من پس از آن که Sparrow ام از کار افتاد (و عجیب است که هنوز برای خانمم کار می‌کند) دیگر نتوانستم برنامه‌ای را بیابم که نیازهایم را برطرف کند.
نیازهای من بسیار بدوی، اما به نظرم خیلی مهم‌اند برای همین بدوی بودن‌اش هم حتماً هیچ برنامه‌نویسی کلاسش را پایین نمی‌آورد و سراغ آن‌ها نمی‌رود. من لازم دارم که:

۱ـ بتوانم چندین اکانت را برنامه‌ی مدیریت ایمیلم بسازم. امکانی که اکثراً این طور برنامه‌ها البته دارند.
۲ـ ستون اکانت‌ها و فولدرهایم رنگی باشد و بتوانم این رنگ‌ها را مدیریت کنم تا به راحتی اکانت یا فولدر مد نظر را بیابم.
۳ـ بتوانم هر اکانت را به دلخواه بالا و پایین ببرم.
۴ـ گرافیک برنامه دلگیر نباشد که حالم از چک کردن ایمیل‌هایم خراب شود.
۵ـ برای ایمیل فرستادن، آدرس‌های من را به راحتی بخواند و قِر و ادا در نیاورد.
۶ـ بتوانم با گروه درست کردن در برنامه‌ی Contact کامپیوترم، ایمیل دسته جمعی بفرستم.
۷ـ تمام فولدرهای هر صندوق پستی‌ام قابل مدیریت باشد و بتوانم هر کدام را نمی‌خواهم از دید حذف کنم.
۸ـ بتوانم برای هر صندوق پستی‌ام اسم دلخواه بگذارم.
۹ـ بتوانم به برنامه بگویم که هر وقت ایمیلی را پاک می‌کنم نرو برای خودت سراغ ایمیل قبلی یا بعدی و آن را به صورت «خوانده»‌علامت بزن.
۱۰ـ رایگان باشد.
۱۱ـ امکان Undo کردن ایمیل ارسالی تا مدتی کوتاه را داشته باشد.

خواسته‌های ساده و احمقانه‌ای‌ست؟ شاید. اما ماه‌هاست که با تحمل کردن با برنامه‌ی Mail داشتم حرص می‌خوردم و چیزی نمی‌گفتم. تا این که امروز برای جا به جا کردن چند ایمیل، رفتار احمقانه‌ای از Mail سر زد و برداشت فولدری را پاک کرد و ایمیل‌هایم را برد جایی که یک ساعت گشتم تا پیدا کنم. عصبانی شدم و گفتم باید یک برنامه پیدا کنم که از دست مسخره‌بازی‌های Mail راحت شوم... و موفق شدم.

Spark تمام این ویژگی‌هایی را که گفتم دارد به اضافه‌ی این که امکانات بسیار خوبی مثل برنامه دادن برای ارسال ایمیل، و smart inbox و Quick reply را دارد و امکانات متنوعی دیگر. این مبحث را ایجاد کردم که اگر شما هم دارید با قیافه‌ی عبوس و رفتار احمقانه‌ی Mail کنار می‌آیید بدانید که اجباری به این کار ندارید.

Official Site
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: Spark ـ برنامه‌ی مدیریت ایمیل

پستتوسط alireza3335 » 13 ژانویه 2017, 22:43

سلام برنامه بسیار خوبی است منتهی برای من این دو ایراد را دارد:
۱. در مک نوتیفیکیشن‌های banner کار نمیکند.
۲. امکان ساخت اکانت‌هایی که ارتباطات امن ندارند وجود ندارد. مثل ایمیل دانشگاه
هر کاری کردم نتوانستم درست کنم که مجبور شدم حذفش کنم. مخصوصاً notification که خیلی اذیتم میکرد
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Arzhang » 14 ژانویه 2017, 09:16

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
در مک نوتیفیکیشن‌های banner کار نمیکند.

جدی؟ دقت نکرده بودم. ایراد بدی‌ست گرچه برای من حساسیت برانگیز نیست.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط iShahin » 14 ژانویه 2017, 12:09

ارژنگ جان من اسپارک برای مک بتا تست میکردم (و میکنم). و از قبلش هم ورژن iOS آن را. باید بگویم حرفت را کاملا قبول دارم. در بین همهٔ این client های رنگ وارنگ مثل AirMail و Polymail و CanaryMail و و و که بخوام بنویسم لیست اسم همه را یک لیست بلند‌بالا میشود، من به اسپارک مدال طلا میدهم! واقعا ابزار فوق‌العاده‌ایست برای مدیریت ایمیل در عین حالی که سادگی‌اش رو هم حفظ کرده.

و اما از قسمت اول ایمیلت هم خنده‌ام گرفت و هم تعجب کردم، Sparrow ؟؟؟ :باور نمیکنم که کسی باشه که هنوز باهاش کار کنه. بهترین بود، زمان خودش. ولی بعد اون Mailbox اومد، که واقعا انقلابی بود در ایمیل. که همهٔ خوبی‌ها Sparrow به علاوه کلی امکانات revolutionary دیگه. البته اون هم عاقبت خوشی نداشت. دارپ‌باکس خریدش، بعد هم کُشتش! این اسپارک در واقع با شعار ادامه دهندهٔ راه Mailbox ساخته شد خلاصه که ارژنگ جان یکم بیشتر باید به اَپ‌استور سر بزنی :))

وقت کردی این رو یک نگاهی بیانداز:

Mailbox, Evolution of Email and Spark
https://readdle.com/blog/2015/12/mailbo ... -and-spark

این هم عکس آن خدا بیامرز (Mailbox) :satisfied:

mailbox_beta_mac.jpg

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Arzhang » 15 ژانویه 2017, 11:49

ممنونم شاهین جان.
آخر من خصلتی دارم و آن این که تا زمانی که با چیزی مشکلی نداشته باشم هیچ میلی به تعویضش ندارم. اگر به خودم بود هنوز روی اسنو لئوپارد مانده بودم. از این‌ها گذشته، تو در عمرت هیچ انسان غارنشین ندیده بودی؟ خب یکیش هم من! کارتون عصر حجر را دیده‌ای؟ من یک چیزی توی همان مایه‌هام. ((:
اما از این‌ها گذشته هنوز sparrow یک چیزی داشت که من دیگر ندیده‌ام. این برنامه میل‌باکس‌ها را جدا جدا نشان می‌داد. هر میل‌باکسی شامل دریافت، ارسال و... بود اما هر چه تا به حال پیدا کرده‌ام همه این طور است که inbox ها را یک‌جا می‌کند، sentها را یک جا و الی آخر. برای همین موردش هم باشد، اگر بود باز هم استفاده‌اش می‌کردم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 16 ژانویه 2017, 10:27

۱. در مک نوتیفیکیشن‌های banner کار نمیکند.

من چک کردم. کار می‌کند. باید توی تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها، بنر را فعال کنی.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 17 ژانویه 2017, 09:33

قبل از اینکه مطرح کنم این را چک کردم منتهی باز هم کار نمیکرد.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Arzhang » 18 ژانویه 2017, 19:07

قبل از اینکه مطرح کنم این را چک کردم منتهی باز هم کار نمیکرد.

الآن شما اگر به Notification در System preferences بروی، آیا این را نمی‌بینی؟ یا می‌بینی و عمل نمی‌کند؟
Spark.jpg
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 19 ژانویه 2017, 19:47

میبینم و باز هم کار نمیکند. خلاصه از خیرش گذشتم و البته ریپورت هم کردم.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط alireza3335 » 20 فوریه 2017, 11:52

iShahin نوشته است:[نمایش]
ارژنگ جان من اسپارک برای مک بتا تست میکردم (و میکنم). و از قبلش هم ورژن iOS آن را. باید بگویم حرفت را کاملا قبول دارم. در بین همهٔ این client های رنگ وارنگ مثل AirMail و Polymail و CanaryMail و و و که بخوام بنویسم لیست اسم همه را یک لیست بلند‌بالا میشود، من به اسپارک مدال طلا میدهم! واقعا ابزار فوق‌العاده‌ایست برای مدیریت ایمیل در عین حالی که سادگی‌اش رو هم حفظ کرده.

یک سؤال. چرا اینقدر Spark خوب است از نظر شما؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Ahmad » 21 فوریه 2017, 01:15

من پس از تعاریف دوستان از برنامۂ Spark امشب این برنامہ را نصب کردم. از آنجائی کہ پشتیبانی از زبانہای راست بہ چپ و از جملہ زبان فارسی برای من مہمترین ویژگی یک چنین برنامہ‌ای باید باشد و از آنجائی کہ این برنامہ از سیستم نوشتاری راست بہ چپ پشتیبانی نمی‌کند من آنرا فقط بعد از ۱۰ دقیقہ از کامپیوتر خود حذف کردم.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Arzhang » 21 فوریه 2017, 02:05

Ahmad نوشته است:[نمایش]
من پس از تعاریف دوستان از برنامۂ Spark امشب این برنامہ را نصب کردم. از آنجائی کہ پشتیبانی از زبانہای راست بہ چپ و از جملہ زبان فارسی برای من مہمترین ویژگی یک چنین برنامہ‌ای باید باشد و از آنجائی کہ این برنامہ از سیستم نوشتاری راست بہ چپ پشتیبانی نمی‌کند من آنرا فقط بعد از ۱۰ دقیقہ از کامپیوتر خود حذف کردم.

احمد

احمد جان پشتیبانی‌اش کامل نیست اما چون دارد تحت مک کار می‌کند پشتیبانی‌اش از زبان فارسی بد نیست. کلید راست به چپ را ندارد و باید با میان‌بُر سیستم عامل زبان متن را راست به چپ کنی. (کامند+شیفت+دکمه چپ کلیدهای چهار طرفه)
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 21 فوریه 2017, 11:53

ارژنگ عزیز ممنون بابت توضیح.
در این صورت بد نیست به توسعه دهنده این برنامه برای قرار دادن آیکن راست به چپ در نوار ابزار برنامه و یا تعبئه کردن دستور راست به چپ در بین contextual menue درخواست ارسال نماییم.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط alireza3335 » 21 فوریه 2017, 12:02

دقیقاً یکی از دلایلی که من با آن مشکل دارم همین است. هنگام نوشتن حالا مشکلی نیست. اما هنگام خواندن یک نامه فارسی آن را از چپ به راست نشان می‌دهد که این عذاب‌آور است.
در مورد اطلاع‌رسانی به طراحان، شرکت Readdle شرکت بسیار خوبی است و برنامه‌های خوبی نظیر PDF Expert نیز دارد، اما در کل پشتیبانی از آن‌ها را به صورت سیستماتیک در دستور کار ندارد. مثلاً، یک بار من نحوه select کردن متن را در یک پست دیگر توضیح داده بودم که این کار در PDF Expert مطابق با دستورالعمل زبان‌های لاتین و چپ-به-راست صورت می‌گیرد.
اما من فکر میکنم که اگر یک همبستگی ایجاد شود و به آن‌ها فیدبک بدهیم به احتمال زیاد این موضوعات را مورد توجه قرار خواهند داد. چون این شرکت کوچک و متوسطی است و احتمال تغییر سیاست‌ها در آن بسیار بالاتر از شرکت‌های بزرگ و جا افتاده است. ضمن طبق ایمیل انتهای سال گذشته که از طرف مدیر این شرکت برای کاربران ارسال شد، بعضی از نرم‌افزارهای این شرکت با تغییرات بنیادین مواجه خواهند بود و ویرایش‌های اساسی عرضه خواهد شد.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط iShahin » 23 فوریه 2017, 13:35

iShahin نوشته است:[نمایش]

یک سؤال. چرا اینقدر Spark خوب است از نظر شما؟

علیرضا جان راستش چیزی زیادی برای اضافه کردن به توضیحات ارژنگ و توضیحات خودم در بالا ندارم. قدرت، امکانات زیاد، سادگی، UI و UX خوب و نهایتها امکان دسترسی به آن در مک، آیفون، آیپد و اپل‌واچ (یکپارچگی آن). و در مورد فارسی باید بگویید رد و بدل کردن ایمیل فارسی برای من تقریبا صفر است، بنابراین ساپورت ناقص‌اش از راست-به-چپ برایم مسئله نیست. ضمنا من بتا تستر هستم و این فیدبک شما و احمد جان رو منقل خواهم کرد. اگر فیدبک دیگه‌ای برای فارسی و راست-به-چپ دارید لطفا اضافه کنید که یکجا برایشان بنویسم.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 25 مهمان