انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دانلود با دانلود منیجر از Mac App Store

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

دانلود با دانلود منیجر از Mac App Store

پستتوسط Ali.Rastegar » 03 اکتبر 2015, 23:59

این روزها دوستانی که در ایران هستند، از جمله خود من، با کندی و ناپایداری موقع دانلود از Mac App Store مواجه هستند، به طوری که هم وقت و هم حجم دانلود زیادی از دست می‌رود.
این مشکل با انتشار OS X El Capitan با حجم حدود ۶ گیگابایت بیشتر به چشم آمد.

حالا من امروز یک ایده‌ای را آزمایش کردم و خوشبختانه جواب داد، از این طریق می‌توان برنامه‌های Mac App Store را با دانلود منیجر با امکان افزایش تعداد بخشها (و در نتیجه افزایش سرعت) و همینطور با قابلیت pause و resume دانلود کرد و بعد فایل دانلود شده را به Mac App Store تحویل داد.

اگرچه این راهنما انجام این کار را به طور کلی توضیح می‌دهد، مثالهایش مربوط به OS X El Capitan نسخهٔ 10.11.0 در تاریخ ۱۱ مهر معادل با ۳ اکتبر است، اما منطقا باید بتوانید برای برنامه‌های دیگر و نسخه‌های بعدی سیستم عامل مک هم از آن استفاده کنید.
طبعا آدرسهای مثال با کوچکترین تغییر از سوی اپل در زمینه به‌روز کردن نسخهٔ El Capitan در فروشگاهش، از کار می‌افتد و باید خودتان راهنما را به‌روز کنید.
لازم به ذکر است که من این مراحل را در یوسمیتی اجرا کرده‌ام، اما در نسخه‌های پیشین سیستم عامل مک هم نباید تفاوت چندانی وجود داشته باشد.

در آخر اینکه از طولانی بودن مراحل نترسید، طی کردن این مراحل کار چندان دشوار و زمانبری نیست.

هشدار:
- اول یکبار راهنما را بخوانید، اگر همچنان انجام مراحل به نظرتان دشوار است کار را به زمانی واگذار کنید که تجربهٔ بیشتری کسب کرده باشید. من نهایت تلاشم را کرده‌ام که راههای خنثی کردن تغییرات اعمال شده را هم آموزش دهم، اما نمی‌توانم تضمین کنم که در صورت اجرای نادرست مراحل دچار مشکل نشوید.
- همچنین نمی‌توانم تضمین کنم که اپل روزی جلوی این شیوه را نگیرد، یا به احتمال خیلی ضعیف به خاطر استفاده از دانلود منیجر برای IPهایی که خیلی به سرورش فشار می‌آورند محدودیت قائل نشود.

مراحل کار:

۱) منوی Debug را در Mac App Store فعال کنید:
-- Terminal را از Applications/Utilities باز کنید و دستور زیر را در آن وارد کنید و کلید return/enter را بزنید:
کد: انتخاب همهٔ
defaults write com.apple.appstore ShowDebugMenu -bool true

۲) اگر Mac App Store باز است آن را ببندید و مجددا باز کنید. دقت کنید که منوی Debug بعد از Help اضافه شده باشد.

۳) برنامهٔ مورد نظر را از Mac App Store بخرید، یا اگر رایگان است Get را کلیک کنید، بگذارید چند مگابایت اول دانلود شود، سپس دانلود را متوقف کنید.
(توصیه می‌کنم در برنامهٔ Activity Monitor مصرف شبکه را چک کنید تا مطمئن شوید واقعا دانلود متوقف شده باشد).

۴) از منوی Debug روی Show Download Folder کلیک کنید. مسیر مورد نظر را در فایندر باز می‌کنید، com.apple.appstore را باز کنید.

۵) فایل manifest.plist را با یک ویرایشگر باز کنید. XCode و ویرایشگر متنی Text Wrangler دو نمونه برنامه هستند که می‌توانند این فایلهای plist را به درستی ویرایش کنند.

۶) دنبال یک آدرس کامل باشید که در نهایت به یک فایل pkg منتهی شود. اگر چند برنامه را در لیست دانلود خود دارید چند آدرس پیدا می‌کنید، مطمئن شوید که این آدرس مربوط به دانلود برنامه مورد نظرتان باشد.
مثلا این آدرس دانلود نسخهٔ‌ نهایی OS X El Capitan تا تاریخ ۱۱ مهر است:
http://osxapps.itunes.apple.com/apple-assets-us-std-000001/Purple3/v4/74/d2/82/74d28291-9db9-7ae2-305d-9b8b3f5fd463/ftk3252456602304584541.pkg

تصویر زیر نمونه‌ای از فایل manifest و آدرس فایل pkg را نشان می‌دهد:
plistonxcode6-ed.png

۷) آدرس دانلود فایل pkg را به یک دانلود منیجر بدهید و بگذارید تا دانلود شود.
(از دانلود این بسته هیجان‌زده نشوید و سعی نکنید همین الان آن را اجرا کنید، حداقل من که نمی‌دانم چطور بدون اجرای مراحل بعد می‌توان محتوای آن را استخراج کرد).

۸) وقتی دانلود با موفقیت به پایان رسید، دستور زیر را در Terminal وارد کنید و کلید return/enter را بزنید:
cp  /etc/hosts ~/Desktop/hosts

(دستور بالا برای احتیاط یک کپی از فایل hosts شما در دسکتاپتان می‌سازد).

۹) سپس دستور زیر را در ترمینال وارد کنید و کلید return/enter را بزنید:
sudo nano /etc/hosts

- سپس پسوردتان را وارد کنید و کلید return/enter را بزنید.
باید فایل hosts شما در یک ویرایشگر متنی در ترمینال باز شود.

۱۰) در ویرایشگر متنی که در محیط ترمینال در اختیارتان است، با کلیدهای جهت کیبورد به خط آخر بروید، اگر خط آخر دارای نوشته است یک خط جدید اضافه کنید.

مشابه چنین خطی را تایپ کنید:
127.0.0.1       osxapps.itunes.apple.com

مثل تصویر ضمیمه:
hosts-MAS.png

اگر آدرس فایل pkg دانلود شده با osxapps.itunes.apple.com شروع نمی‌شود، به جای آن دامنه و زیردامنهٔ آدرس صحیح خودتان را وارد کنید.

۱۱) بعد از اتمام ویرایش فایل، کلیدهای Ctrl-X را با هم فشار دهید، سپس کلید y را بزنید و در نهایت enter/return را فشار دهید تا فایل hosts ذخیره شود.

۱۲) حالا باید یک وب سرور، مثلا آپاچی روی مک خودتان راه‌اندازی کنید.
نسخه‌های پیشین OS X این امکان را با یک کلیک در System Preferences->Sharing->Web Sharing فراهم می‌کردند، اما در یوسمیتی مجبوریم برای راه‌اندازی آپاچی به Terminal مراجعه کنیم، با وارد کردن دستور زیر و زدن کلید enter/return:
sudo apachectl start

- از شما پسورد کاربرتان را می‌پرسد، وارد کنید و کلید enter/return را فشار دهید.

۱۳) حالا که آپاچی اجرا شده است، در فایندر به مسیر زیر بروید:
/Library/WebServer/Documents

تذکر ۱ : Library اصلی/مشترک مد نظر است، نه Library کاربر شما.
تذکر ۲: هر فایلی در مسیر بالا قرار دهید از 127.0.0.1 در دسترس خواهد بود.

۱۴) حالا باید عین مسیری که سرور اپل داشته است را در اینجا بسازید، یعنی مثلا برای آدرس زیر:
http://osxapps.itunes.apple.com/apple-assets-us-std-000001/Purple3/v4/74/d2/82/74d28291-9db9-7ae2-305d-9b8b3f5fd463/ftk3252456602304584541.pkg

باید اول یک پوشه با عنوان apple-assets-us-std-000001 بسازید، بعد داخل آن یک پوشه با عنوان Purple3، داخل آن پوشهٔ v4 و الی آخر.

۱۵) فایل pkg دانلود شده را به آخرین بخش مسیری که در بالا ساختید کپی کنید یا انتقال دهید، در مثال ما چنین مسیری خواهد بود:
/Library/WebServer/Documents/apple-assets-us-std-000001/Purple3/v4/74/d2/82/74d28291-9db9-7ae2-305d-9b8b3f5fd463

۱۶) مطمئن شوید که در ساخت پوشه‌ها اشتباه نکرده باشید، برای اطمینان تست زیر را اجرا کنید:
-- آدرس اصلی فایل pkg را که در سرور اپل بود در مرورگرتان وارد کنید.
-- چک کنید که آیا با سرعت بسیار بالا و بدون استفاده از شبکه در حال دانلود است یا خیر.
اگر آدرس درست بود و دانلود با سرعت بسیار بالا شروع شد، لازم نیست تا انتها صبر کنید، می‌توانید دانلود را متوقف کنید.

۱۷) حالا با خیال راحت به Mac App Store بروید و دکمه Resume را برای ادامهٔ دانلود برنامهٔ مورد نظر کلیک کنید.

اگر همه مراحل با موفقیت طی شده باشد، در عرض چند ثانیه تا چند دقیقه این دانلود صوری از روی دستگاه خودتان انجام می‌شود و Mac App Store دانلود و نصب موفقیت آمیز برنامه را انجام می‌دهد!

(مثلا اگر El Capitan را دانلود کرده باشید، می‌توانید در پوشهٔ Applications موردی با عنوان Install OS X El Capitan پیدا کنید).

بعد از موفقیت:

- بعد از انجام مراحل بالا دیگر نیازی به وب سرور ندارید، آپاچی را با دستور زیر در ترمینال متوقف کنید:
sudo apachectl stop

(طبعا مانند سایر دستورهایی که با sudo آغاز می‌شوند نیاز به پسورد دارد).

- وقتی که عملیات در Mac App Store با موفقیت تمام شد و برنامه نصب شد، باید فایل hosts را به حالت قبلی برگردانید.
-- یک راه این است که نسخهٔ کپی آن را از دسکتاپ به etc کپی کنید، مثلا با فایندر، یا ترمینال:
sudo cp ~/Desktop/hosts /etc/hosts

--راه دیگر این است که دوباره آن را با ویرایشگر nano باز کنید:
sudo nano /etc/hosts

و خطی که خودتان اضافه کرده بودید را از انتهای آن پاک کنید.

توضیحات:
- اگر از انجام مراحل متوجه نشدید، کار ما این است که فایل را با دانلود منیجر دانلود می‌کنیم، بعد یک وب سرور روی دستگاهمان راه می‌اندازیم و با کمک فایل hosts از Mac App Store می‌خواهیم که فایل را به جای دانلود از اینترنت، از دستگاه خودمان بخواند. طبعا با این کار به جای دانلود واقعی، یک کپی از فایل دانلود شده مجددا توسط Mac App Store ایجاد می‌شود.

- ممکن است این شیوه برای تمام برنامه‌ها جواب ندهد، در بعضی موارد وقتی آدرس مستقیم یک فایل pkg را از manifest.plist دریافت می‌کنید و آن آدرس را به دانلود منیجر می‌دهید، خطای ۴۰۳ دریافت می‌کنید.
امتحان کردم و آدرس iBooks Author پیغام خطا می‌داد:
http://a1009.phobos.apple.com/us/r1000/139/Purple69/v4/7c/65/29/7c652909-b777-6ff4-8a4c-c74b03723eaf/ohl2653419720142427661.pkg

بخش اول آدرس را به osxapps.itunes.apple.com تغییر دادم و دانلود شروع شد:
http://osxapps.itunes.apple.com/apple-assets-us-std-000001/Purple69/v4/7c/65/29/7c652909-b777-6ff4-8a4c-c74b03723eaf/ohl2653419720142427661.pkg

طبعا حالا باید در فایل hosts این آدرس a1009.phobos.apple.com را به جای osxapps.itunes.apple.com قرار دهم، چون درست است که من از آدرس دوم گرفته‌ام، اما Mac App Store از آدرس اول می‌خواهد فایل را بگیرد.
امتحان کردم و iBook Author با موفقیت نصب شد!
آخرین ویرایش توسط Ilia on 04 اکتبر 2015, 02:27, ویرایش شده در 3.
دلیل: اضافه کردن هشدار و به‌روزرسانی تجربهٔ iBooks Author
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پاسخ: دانلود با با دانلود منیجر از Mac App Store

پستتوسط AmiN.D » 04 اکتبر 2015, 00:14

مرسی علی جان. من امتحان نکردم در مورد app store. اما درمورد itunes و پادکست ها دقیقا به همین شیوه هست وحتی راحت تر. فایل pilst که پادکست داره باز میکنیم و ادرس و کپی میکنیم. دانلود که انجام شد به فولدری که خودش ساخته کپی میکنیم.
فقط یک سوال. اگر سرور در روز دانلود X باشه و ادرسش X1 ، در روز دوم ادرس سرور به X2 تغییر کنه، فولدری که باید در مرحله ی ۱۴ درست کنیم، کدام ادرس خواهد بود؟اولی یا دومی؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پاسخ: دانلود با با دانلود منیجر از Mac App Store

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 اکتبر 2015, 00:17

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
مرسی علی جان. من امتحان نکردم در مورد app store. اما درمورد itunes و پادکست ها دقیقا به همین شیوه هست وحتی راحت تر. فایل pilst که پادکست داره باز میکنیم و ادرس و کپی میکنیم. دانلود که انجام شد به فولدری که خودش ساخته کپی میکنیم.
فقط یک سوال. اگر سرور در روز دانلود X باشه و ادرسش X1 ، در روز دوم ادرس سرور به X2 تغییر کنه، فولدری که باید در مرحله ی ۱۴ درست کنیم، کدام ادرس خواهد بود؟اولی یا دومی؟

خواهش می‌کنم امین جان.

اگر در روز دوم Mac App Store رو باز کنی و کلید Resume رو بزنی از X2 بخونه، باید ساختار درختی فولدرها عین آدرس X2 باشه، اگرچه از X1 گرفته باشی.
(طبعا باید چک کنی که خود فایلهای pkg دو سرور X1 و X2 با هم فرق نداشته باشن).
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پاسخ: دانلود با دانلود منیجر از Mac App Store

پستتوسط pooriya.kh » 04 اکتبر 2015, 13:35

آقای رستگار بی نهایت سپاسگزارم .
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Amir_S » 04 اکتبر 2015, 20:38

دم علیِ رستگار گرم!
اما سؤالی که از قدیم ذهن منو مشغول کرده این بوده که چرا سازنده‌های سیستم‌عامل یه دانلود منیجر درست حسابی برای مرورگر‌شون نمی‌سازم (یا نمی‌خرن)… و بعد همین سؤال توسعه پیداکرد: چرا ابزار آپدیت دانلود منیجر نداره!؟… و تو این چند سال اخیر: چرا اپ استور ها (و آیتونز دانلود منیجر درست و حسابی ندارن!؟
و جواب نمی‌تونه فشار نیومدن به سرور‌هاشون باشه چون لا‌اقل در مورد آپدیت‌ها خود مثلا اپل می‌تونه دانلود منیجرش رو با یه شیر کنترل بسازه که ماکزیمم سرعت هر نفر رو متناسب با کل ترافیک درخواست‌ها تنظیم کنه.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ahmad » 05 اکتبر 2015, 00:57

علی عزیز، ممنون بابت کشف این شیوه و نوشتن دستورالعمل استفاده از آن. دستت درد نکند
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط نیما » 05 اکتبر 2015, 01:23

Amir_S نوشته است:[نمایش]
دم علیِ رستگار گرم!
اما سؤالی که از قدیم ذهن منو مشغول کرده این بوده که چرا سازنده‌های سیستم‌عامل یه دانلود منیجر درست حسابی برای مرورگر‌شون نمی‌سازم (یا نمی‌خرن)… و بعد همین سؤال توسعه پیداکرد: چرا ابزار آپدیت دانلود منیجر نداره!؟… و تو این چند سال اخیر: چرا اپ استور ها (و آیتونز دانلود منیجر درست و حسابی ندارن!؟
و جواب نمی‌تونه فشار نیومدن به سرور‌هاشون باشه چون لا‌اقل در مورد آپدیت‌ها خود مثلا اپل می‌تونه دانلود منیجرش رو با یه شیر کنترل بسازه که ماکزیمم سرعت هر نفر رو متناسب با کل ترافیک درخواست‌ها تنظیم کنه.

علی عزیز ممنون :blush: عالی بود

در جواب امیر، من احساس می‌کنم بقیه دنیا مثل ما این مشکلات رو در دانلود کردن نداره، برای همین هم نیازی نمی‌بینن. همینجوریش دارن راحت دریافت می‌کنن.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط nilean » 05 اکتبر 2015, 19:53

علی عزیز،
بی‌اندازه ممنونم بابت راه حلی که معرفی کردی. من بالاخره موفق شدم بعد از ۵ شبانه روز دانلود بی‌وقفه، ال کپیتن رو دانلود و نصب کنم. ۵ شبانه روز، بی‌وقفه. آدم نمی‌دونه بخنده یا گریه کنه :|
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط Amir_S » 05 اکتبر 2015, 21:09

نیما نوشته است:[نمایش]
Amir_S نوشته است:[نمایش]
دم علیِ رستگار گرم!

علی عزیز ممنون :blush: عالی بود

در جواب امیر، من احساس می‌کنم بقیه دنیا مثل ما این مشکلات رو در دانلود کردن نداره، برای همین هم نیازی نمی‌بینن. همینجوریش دارن راحت دریافت می‌کنن.

حالا بقیه رو نمی‌دونم ولی این دلیل برای من قابل قبول نیست… وقتی من تو نیم ساعت چهار نسخه مختلف از iOS9 رو از سرور اپل با دانلود منیجر دانلود می‌کنم و با همون اینترنت با آیتونز یا با آیفون یه نسخه‌ش دو روز طول می‌کشه، مشکل دیگه از اینترنت من نیست! مشکل از نرم‌افزار اپل‌ه که نمی‌تونه با سرعت مناسب دانلود کنه.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ali.Rastegar » 06 اکتبر 2015, 00:09

خیلی ممنون از لطف همهٔ دوستان، امیدوارم برای دوستانی که در ایران هستند مفید بوده باشد. :blush:

در مورد سؤال امیر، راستش من هم فکر می‌کنم به خاطر وضعیت بهتر اینترنت در کشورهای تولید کنندهٔ نرم‌افزارها باشد.
اما اگر چیزی بتواند اپل را به بهبود وضعیت دانلود نرم‌افزارهایش وادار کند، همین ماجرای XCode دستکاری شده در چین است!

البته همهٔ اینها به کنار، اشکال اصلی از ISPهای ایرانی یا شرکت زیرساخت است. من باید این امکان را داشته باشم که بدون دانلود منیجر از حداکثر سرعتی که یک سرور خارجی برای هر اتصال فراهم می‌کند استفاده کنم. فلسفهٔ ایجاد قابلیت دانلود در چند بخش به طور همزمان در دانلود منیجرها این بوده که ما بیشتر از سقف سرعتی که سرور حاوی فایل برای هر اتصال قائل شده از آن سرور دانلود کنیم. اما در اینجا به نظر نمی‌رسد هر اتصال ما به یک چندم سقف تعیین شده شده توسط سرور هم نزدیک شود، پس اشکال از سمت ماست که هر تک اتصال کند است ولی می‌توان با اضافه کردن تعداد اتصال سرعت را بالا برد.
اصلا از دانلود نرم‌افزارها بگذریم و فرض کنیم Mac App Store هم شروع کند به دانلود در چند بخش و مشکلی که عمدتاً از سمت ماست برطرف شود. در مورد استریم کردن چطور؟ آیا اسپاتیفای و اپل میوزیک هم باید این کار را بکنند؟ اگر قرار باشد همه چیز را کامل دانلود کنیم و بعد پخش کنیم فلسفهٔ استریم کردن زیر سؤال نمی‌رود؟
من چند ماه پیش بدون هیچ مشکلی استریم می‌کردم، حالا برای شنیدن یک آهنگ به صورت استریم به تعداد ثانیه‌های آن آهنگ با وقفه مواجه می‌شوم، در حالی که اگر همان فایل را با دانلود منیجر بگیرم سریع دانلود می‌شود. این یعنی به شکلی محسوس کیفیت خدمات ارائه شده به من در ایران کاهش پیدا کرده است.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 اکتبر 2015, 01:55

ویرایش ۱: لینک درست است اما الان بعد از دانلود کامل فایل از سرور لوکال موقع نصبش برای من پیغام خطا داد، دارم بررسی می‌کنم علتش چه بوده، تا آن موقع دست نگهدارید.

ویرایش ۲: مشکل از فایل دانلود شده نبود، در Mac App Store از منوی Debug روی Reset Application کلیک کردم، بعد پراسس‌های installd و هر چیزی که در اسمش store داشت (به جز mds_store) را در Activity Monitor بستم، بعد گذاشتم اینبار از همان اول از روی سرور لوکال دانلود کند، اینبار با موفقیت نصب شد. شاید Reset Application کفایت می‌کرده، شاید هم نه.

من هر از چند گاهی مثالهایی می‌آورم که هم تاپیک را زنده نگهدارم هم شاید برای دوستان مفید باشد.

اگر بخواهید OS X 10.10.5 Yosemite را از Mac App Store بگیرید، الان دیگر صفحهٔ خودش را ندارد، اما اگر با کاربرتان قبلاً آن را گرفته باشید در بخش Purchased باید برای دانلود موجود باشد.
بعد از دانلود چند مگابایت اولیه می‌توانید متوفقش کنید و به دانلود منیجر برای ادامهٔ کار مراجعه کنید.

این لینک دانلود در مرحلهٔ ۶ است:
http://osxapps.itunes.apple.com/apple-assets-us-std-000001/Purple7/v4/c1/67/2e/c1672e8f-7638-cbab-02ba-b550294cb12d/dki5226875921157967720.pkg

مثالی که برای مرحلهٔ ۱۰ آورده‌ام برای آدرس بالا مناسب است.

برای مراحل ۱۴ و ۱۵ هم طبعاً باید چنین مسیری را بسازید و فایل pkg دانلود شده را در آن قرار دهید:
/Library/WebServer/Documents/apple-assets-us-std-000001/Purple7/v4/c1/67/2e/c1672e8f-7638-cbab-02ba-b550294cb12d/
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 12 اکتبر 2015, 03:12, ویرایش شده در 4.
دلیل: ویرایش دوم
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iShahin » 22 ژوئن 2016, 04:08

در راستای ادامهٔ تاپیک زیرخاکی بالا آوردن‌های من: این دانلود منیجر مجانی را اتفاقی پیدا کردم وقتی میخواستم El Capitan را دانلود کنم برای نصب بر روی مک قدیمیم. به نظرم خیلی ساده و سبک و کار راه اندازه، در عین حال امکانات نسخهٔ مجانی اون برای خیلی‌ها زیادی هم هست به نظرم.

Folx Go - Free Internet Download Manager for Mac

https://itunes.apple.com/us/app/folx-go/id736584830?mt=12
پیوست‌ها
Screen Shot 2016-06-21 at 7.41.53 PM.png

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط amirazizi » 22 ژوئن 2016, 04:22

iShahin نوشته است:[نمایش]
در راستای ادامهٔ تاپیک زیرخاکی بالا آوردن‌های من: این دانلود منیجر مجانی را اتفاقی پیدا کردم وقتی میخواستم El Capitan را دانلود کنم برای نصب بر روی مک قدیمیم. به نظرم خیلی ساده و سبک و کار راه اندازه، در عین حال امکانات نسخهٔ مجانی اون برای خیلی‌ها زیادی هم هست به نظرم.

شاهین جان من از این نرم افزار خاطره بسیار بدی دارم. فال هایی که دانلود میکنه اکثرا به مشکل می خورند. مثلا من یک بار یک فایل رو یکی از مشتری ها می خواست از Minnesota بفرسته برام بهش گفتم zip کرد و فرستاد و ۱۰ تا فایل ۴ گیگی بود. از ۱۰ تا ۴ تاشون اشکال داشتند. همون ها رو با downThemAll دانلود کردم یک دونشون مشکل نداشت.

این مورد دو بار پیش اومد با فاصله ۳ سال. اولین بار ۳ سال پیش امتحان کردم باز فایلی که دانلود کرد اشکال داشت و امثال هم همینطوری که گفتم باز ایراد داشت.

من راستش به هیچ وجه توصیه نمی کنم و اصلا سمتش نمی رم. به نظر من یک addon مجانی واسه firefox که همون downthemall هستش از این خیلی بهتره و مشکلات اینطوری نداره.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط iShahin » 22 ژوئن 2016, 05:41

amirazizi نوشته است:[نمایش]
iShahin نوشته است:[نمایش]

شاهین جان من از این نرم افزار خاطره بسیار بدی دارم. فال هایی که دانلود میکنه اکثرا به مشکل می خورند. مثلا من یک بار یک فایل رو یکی از مشتری ها می خواست از Minnesota بفرسته برام بهش گفتم zip کرد و فرستاد و ۱۰ تا فایل ۴ گیگی بود. از ۱۰ تا ۴ تاشون اشکال داشتند. همون ها رو با downThemAll دانلود کردم یک دونشون مشکل نداشت.

این مورد دو بار پیش اومد با فاصله ۳ سال. اولین بار ۳ سال پیش امتحان کردم باز فایلی که دانلود کرد اشکال داشت و امثال هم همینطوری که گفتم باز ایراد داشت.

من راستش به هیچ وجه توصیه نمی کنم و اصلا سمتش نمی رم. به نظر من یک addon مجانی واسه firefox که همون downthemall هستش از این خیلی بهتره و مشکلات اینطوری نداره.

امیر جان ممنون که تجربیاتت را در اختیارمون گذاشتی.. اصلا یک طوری گفتی که من تا خوندم پستت را بلافاصله رفتم Uninstall کردمش اون هم با CleanMyMac که ریشه کنش کنه! :joy:

برای منم درسی شد که از این به بعد تا چیزی را کامل تست نکردم و امتحانش را پیش خودم پس نداده، نه توصیه کنم، و نه معرفی!

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط .SorousH. » 22 ژوئن 2016, 20:14

درورد فراوان!

شخصا تجربه ای که با Folx داشتم هم خوب بوده هم بد...
شاید حدود ۵سالی میشه که من از این دانلود منیجر استفاده میکنم، اوایل خیلی رو اعصاب بود و باگهای عجیب و غریب داشت که خیلی به ضررم میشد تا جایی که مجبور بودم یه فایل رو دو بار یا شاید بیشتر دانلود کنم. دو یا سه تا از نرم افزار دیگه رو هم امتحان کردم و تقریبا همشون همین مشکلات رو داشتند. البته نا گفته نماند که به ناچار نسخه ی کرک شده رو استفاده میکردم که این مشکلات رو میگذاشتم پای کرک بودنش و با همین وضعیت کنار میومدم اما...
حدودا دو سالی میشه که این نرم‌افزار به اپ استور اومده و خیلی از باگهاش برطرف شده و من بلافاصله بعد از تست نسخه ی رایگان، نسخه پولیش رو خریدم و بعد از اون تا به الان راضی هستم. جدیدا هم نسخه ی جدیدش با آیکون و ظاهر و قالب جدیدی بروزرسانی شده که البته من آیکون قبلی رو خیلی بیشتر دوست داشتم :)

در مورد سرعت کم دانلود از اپ استور هم تنها راه حلی که من تونستم پیدا کنم این بود که DNSهای مختلف رو تست کنین و ببینین کدومش جواب بهتری میده و حتما حتما حتما...! از DNS گوگل استفاده نکنین.

برای دوستانی هم که ایران هستین پیشنهاد میدم از ADSL به اینترنت‌های همراه (4G,3G) کوچ کنین که بسی لذت بخشتر است. (البته میزان پوشش و شلوغی منطقه و نوع اپراتور رو هم در نظر بگیرین که بهترین نتیجه رو بگیرین)
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان