انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دانلود با دانلود منیجر از Mac App Store

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: دانلود با دانلود منیجر از Mac App Store

پستتوسط nasraa » 22 ژوئن 2016, 20:48

منهم از این نرم افزار مدتهاست که استفاده می کنم و در کل از آن راضی هستم. ولی موافقم آیکن جدیدش شبیه بازی ها هست و خیلی گنده هم هست. (بهترین کلمه همین بود برایش!)
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Iman17 » 05 اکتبر 2017, 10:06

ظاهراً این روش دیگه از کار افتاده. راه‌حل جایگزینی وجود نداره؟
Iman17

پست‌ها : 3

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 اکتبر 2017, 02:10

من الان روی Sierra برای دانلود Microsoft OneNote استفاده کردم و جواب داد، با یک تفاوت مهم، در macOS Sierra دیگر دستوری که منوی Debug را در Mac App Store فعال می‌کرد کار نمی‌کند چون ظاهرا این منو کلا حذف شده است.
حالا برای پیدا کردن مسیری که Mac App Store فایلها را در آن ذخیره می‌کند چاره‌ای ندارید جز اینکه بگذارید دانلود یک برنامه آغاز شود، بعد از اینکه شروع به دانلود کرد Activity Monitor را باز کنید، پروسه‌ای با نام storedownloadd را پیدا و روی آن دوبار کلیک کنید، در پنجره‌ای که باز شد روی برگهٔ Open Files and Ports کلیک کنید و قاعدتا در انتهای لیست فایل‌های باز آن، مسیری می‌بینید که با
کد: انتخاب همهٔ
/private/var/folders/

آغاز می‌شود، مسیر را از قسمت اشاره شده در بالا تا انتهای
com.apple.appstore

انتخاب و کپی کنید، بعد در Finder کلیدهای Command-Shift-G را بزنید (یا منوی Go-> Go to folder)، بعد آدرس کپی شده را در آن پیست کنید تا وارد پوشه‌ای شوید که فایل‌های Mac App Store در آن هست.
باقی مراحل مانند راهنمای پست اول است.

لازم به ذکر است که من هنوز این کار را در High Sierra امتحان نکرده‌ام.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Iman17 » 07 اکتبر 2017, 18:12

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
من الان روی Sierra برای دانلود Microsoft OneNote استفاده کردم و جواب داد، با یک تفاوت مهم، در macOS Sierra دیگر دستوری که منوی Debug را در Mac App Store فعال می‌کرد کار نمی‌کند چون ظاهرا این منو کلا حذف شده است.
حالا برای پیدا کردن مسیری که Mac App Store فایلها را در آن ذخیره می‌کند چاره‌ای ندارید جز اینکه بگذارید دانلود یک برنامه آغاز شود، بعد از اینکه شروع به دانلود کرد Activity Monitor را باز کنید، پروسه‌ای با نام storedownloadd را پیدا و روی آن دوبار کلیک کنید، در پنجره‌ای که باز شد روی برگهٔ Open Files and Ports کلیک کنید و قاعدتا در انتهای لیست فایل‌های باز آن، مسیری می‌بینید که با
/private/var/folders/

آغاز می‌شود، مسیر را از قسمت اشاره شده در بالا تا انتهای
com.apple.appstore

انتخاب و کپی کنید، بعد در Finder کلیدهای Command-Shift-G را بزنید (یا منوی Go-> Go to folder)، بعد آدرس کپی شده را در آن پیست کنید تا وارد پوشه‌ای شوید که فایل‌های Mac App Store در آن هست.
باقی مراحل مانند راهنمای پست اول است.

لازم به ذکر است که من هنوز این کار را در High Sierra امتحان نکرده‌ام.

به بخش Open Files and Ports میرم ولی اون چیزی که شما میگید وجود نداره.
نه چیزی که با مسیر /private/var/folders/ شروع بشه، و نه چیزی که به پوشه‌ی com.apple.appstore ختم بشه.

من سعی کردم از این آموزش استفاده کنم، ولی این جا هم بعد از این که اپ استور سه فایل مربوطه رو از هاست داخلیم دریافت می‌کنه، اتفاق دیگه‌ای نمی‌افته و Installer اجرا نمیشه!
https://7labs.heypub.com/tips-tricks/macos-high-sierra-direct-download.html
Iman17

پست‌ها : 3

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 اکتبر 2017, 23:50

خوب الان من فهمیدم مشکل کجاست، اخیرا نسخه‌های جدید macOS دیگر به عنوان خرید از Mac App Store حساب نمی‌شوند و با storedownloadd دانلود نمی‌شوند (برای همین آن مسیر را برای شما نشان نداده)، بلکه جزوی از Software Update شده‌اند و برای همین راه بالا دیگر برای دریافت نسخه‌های جدید سیستم عامل عمل نمی‌کند.
روشی که لینک داده‌اید همین استفاده از Software Update را مد نظر قرار داده، اما احتمالا دلیلی که برای شما عمل نکرده این است که آن لینکها قدیمی شده‌اند. من این لینک‌های جدیدتر را در کاتالوگ Software Update دستگاه خودم پیدا کردم، نمی‌توانم قول دهم که دانلود این فایلها راه حلی که لینک داده‌اید را برای شما راه بیندازد، حتی چون دانلود نکرده‌ام نمی‌توانم اطمینان دهم که اینها فایلهای دانلود High Sierra هستند، اما تنها لینکهای حاوی همان اسم فایلها بودند و بر خلاف لینکهای آن مقاله که تاریخ فایلشان مربوط به سپتامبر است، اینها مربوط به ماه اکتبر هستند:

http://swcdn.apple.com/content/downloads/30/55/091-36857/e08asjpjpbflt33p43ufqmuv6b39x8pa10/InstallESDDmg.pkg

http://swcdn.apple.com/content/downloads/30/55/091-36857/e08asjpjpbflt33p43ufqmuv6b39x8pa10/RecoveryHDMetaDmg.pkg

http://swcdn.apple.com/content/downloads/30/55/091-36857/e08asjpjpbflt33p43ufqmuv6b39x8pa10/InstallAssistantAuto.pkg

---
نکتهٔ انحرافی: الان برای دانلود High Sierra به کار شما نخواهد آمد، اما برای باقی برنامه‌های Mac App Store یک راهی که برای یافتن و باز کردن پوشهٔ Mac App Store وجود دارد وارد کردن دستور زیر در ترمینال است:
open `getconf DARWIN_USER_CACHE_DIR`/com.apple.appstore

(دستور بالا را از اینجا پیدا کردم:
https://apple.stackexchange.com/questio ... debug-menu)
---
پی‌نوشت: اگر خواستید لینک‌های من را امتحان کنید، این دستور در مقاله‌ای که لینک دادید:
sudo mkdir -p ./content/downloads/04/61/091-34298/almpfkbhyxnsgbxxqhoqo7sb40w3uip0wk/

تبدیل می‌شود به:
sudo mkdir -p ./content/downloads/30/55/091-36857/e08asjpjpbflt33p43ufqmuv6b39x8pa10/

و فایلها را باید در مسیر جدید قرار دهید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Amir_S » 08 اکتبر 2017, 10:52

این برنامه‌ای که من در viewtopic.php?f=4&t=4278&view=unread#p54386 معرفی کرده‌ام، امکان دانلود high sierra از سرور اپل را در خودش دارد، روش کارش هم دقیقا مشابه خود اپ استور است، یعنی آن چند فایل را در یک فولدر که خودتان به آن می‌دهید دانلود می‌کند و بعد خودش آنها را در قالب فایل اپ، پکیج کرده و در نهایت فایل‌هایی که دانلود کرده را پاک می‌کند. اما متاسفانه دانلود منیجر خوبی ندارد و اگر اوضاع اینترنت مناسب نباشد، دنلود قطع شده و فایل‌های دانلود شده را هم دیگر قبول نمی‌کند و باید از اول شروع کنید. شاید دوستان با حوصله‌تر و کار بلد تر بتوانند از از آن ایده بگیرند که چطور می‌شود آدرس‌های به روز را از آن بیرون کشید و یا حتی بتوانند از روش کارش را در مرحله ساختن فایل اپ از روی فایلهای دانلود پیدا کنند.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2