انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تبدیل فرمات با کویکتایم پرو

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

تبدیل فرمات با کویکتایم پرو

پستتوسط رضاافشار » 16 آوریل 2006, 18:59

ایا کسی میدونه چرا وقتی باQuicktime pro ویدیو ی که فرماتش mpeg هست رو به فرمات دیگری تبدیل می کنیم تصویر تبدیل می شه، اما صدا اصلا نیست. وقتی هم که در قسمت تنظیماتش نگاه می کنم صداش رو اصلا تشخیص نمیده که بتونم فرماتی براش انتخاب کنم.
رضاافشار

پست‌ها : 96

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 آوریل 2006, 14:30

من نمی‌دونم چرا این اتفاق می‌افته، اما راه حل مجانی حتی بدون نیاز به Pro/Registerd بودن Quicktime براتون دارم. برنامه MPEG Streamclip یک برنامه عالی سازگار با مک(Universal Binary) و ویندوز هست که نه تنها این مشکلات رو نداره کلی ویژگی جالب هم داره. از اونجایی که این برنامه اگر اشتباه نکنم از Quicktime کمک میگیره هر plugin که برای Quicktime نصب بشه، مثل DivX و MPEG2 پشتیبانی می‌کنه. اگر MPEG2 Component رو نصب کرده باشید و فایلهای vob رو با Quicktime باز کنید معمولا فقط تصویر رو می‌بینید اما با MPEG Streamclip میتونید صدا رو با تنظیم کردن Audio PID بشنوید.
خلاصه اصلا از دست ندین:
http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-mac.html
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط رضاافشار » 18 آوریل 2006, 04:14

az waqti kh ino install kardam finder permanently crash darehh [color=#ff0000]
digeh hitsch barnamehi ro nemunam baz konam chon finder daeeman crash dareh
رضاافشار

پستتوسط رضاافشار » 18 آوریل 2006, 04:17

be dadam beresid.
رضاافشار

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 آوریل 2006, 12:47

واقعا عجیبه! فکر کنم اگر دوباره نسخه Combo از Mac OS X Update 10.4.6 رو نصب کنید Finder جایگزین بشه و درست بشه. اما واقعا نمی‌فهمم چرا این مشکل رخ داده؟! بعد از کپی کردن این مشکل پیش اومد یا بعد از اجرای برنامه؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 آوریل 2006, 13:02

در ضمن اگر به برنامه Terminal دسترسی دارید با استفاده از دستور open میتونید برنامه‌ها رو باز کنید. مثلا:
[left]open /Applications/Safari.app[/left]
برای mount شدن Disk Image هم همینطور:
[left]open /Downloads/new/MacOSXUpd10.4.6PPC.dmg[/left]
و بعد:
[left]cd /Volumes/Mac\ OS\ X\ 10.4.6\ Update/[/left]
و بعد:
[left]open MacOSXUpd10.4.6PPC.pkg[/left]
اینارو برای این گفتم که بدون نیاز به Finder بتونید بروزرسانی 10.4.6 رو نصب کنید. البته اسم و مسیر فایلها ممکنه متفاوت باشه. در ضمن توجه داشته باشید اگر در اسم فایل یا پوشه‌اش فاصله هست، مثل Mac OS X 10.4.6 Update باید به اون شکل فاصله‌ها رعایت بشه. اگر براتون سخته تایپ کنید:
[left]cd /Volumes/Mac\ OS[/left]
و بعد کلید tab رو بزنید تا خودش بقیه‌اش رو تایپ کنه.
با دستور cd میتونید به دایرکتوریهای مختلف برید و با ls میتونید محتویات دایرکتوری که الان توش هستید رو ببینید.
امیدوارم مشکلتون حل بشه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 18 آوریل 2006, 21:31

رضاافشار نوشته است:[نمایش]
be dadam beresid.

با سلام

برای تعمیر فایلهای معیوب شاید لازم باشد که کامپیوتر خود را در حالت Safe Boot استارت بزنید و به کامپیوتر خود اجازه دهید که آن فایلها را تعمییر کند، به شیوهٔ زیر عمل نمایید.

[left]Do a Safe Boot Restart and immediately press the shift key, to initiate a Safe Boot. Hold the shift key down until a blue screen appears. This triggers a shotgun collection of potential fixes. OS X runs a disk-repair command, deletes potentially corrupted font cache files, disables files called extensions (located in the System folder), and prevents items in your Login Items list (located in your Accounts preference pane) from loading. (If you’re using Panther, the list will be called Startup Items.)[/left]

برای خواندن توضیحات بیشتر به آدرس پایین مراجعه کنید:
http://www.macworld.com/2006/04/feature ... /index.php

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 40 مهمان