انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ایمیل yahoo ناخوانا

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پستتوسط مهمان » 01 آوریل 2006, 19:35

من که از تو مهمان ناخوانده‌ترم !!!!
اون گزارش رو دیگه ندارم، ولی ( si tu veux, je t'en rédige un autre)
دیگه اینکه من در کدهای موجود در mail 2.0.6 یونی‌کد و occidental windows را می بینم ولی arabic windows را نه.
به هر حال، زنده باشی برا جوابهای سریعت.
ق.خ
مهمان

پستتوسط Behnam » 01 آوریل 2006, 20:04

من خارج از مکاتبات فارسی که میان من و دیگر دست اندرکاران ایرماگ که طبعاً همگی کاربران مک هستند برقرار است و طبعاً با مشکلی از این دست برخورد نمی‌کنم، تجربهٔ دیگری ندارم. شاید برای پرهیز از پرت و پلا گوئی، بد نباشد که گزارش مفصل‌ترت را هم بنویسی و برایم بفرستی.
نسخهٔ میل من ۲.۰.۷ است و آن را دارد. اگرچه ظاهراً کار نمی‌کند ولی بد نیست که تو هم روی software update کلیک کنی تا ببینی آن را برایت نصب می‌کند یا نه. خاطرم نیست که در نسخه‌های قبلی آن را داشتم یا نه. شاید اپل در این نسخه آن را فعلاً بعنوان دکور گذاشته است تا بعداً فعال کند!!
جلوی کامپیوتر نشسته‌ام و مشغولم. و اگر پیامی در ایرماگ وارد شود میل مرا خبر می‌کند. این است که جواب دادن سریع مسئله ای نیست.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 01 آوریل 2006, 20:31

بهنام
گزارش مفصل را سه‌شنبه آینده برات می‌فرستم ( دو روز فرار از این شهر شلوغ دودگرفته به سوی ده و کوه !)
با آرزوی شادی و سلامتی
ق.خ
مهمان

پستتوسط Behnam » 01 آوریل 2006, 20:37

خوش باشی.
اما قبل از هرچیز نسخهٔ ۲.۰.۷ را امتحان کن. من هنوز هیچ مدرکی ندارم که Arabic Windows آن کار نمی‌کند و حدسیات من بر اساس این تصور بود که تو هم آن را در میلت داری.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 آوریل 2006, 22:00

ق.خ جان اگر مشکلی نیست نامه فارسی مشکلدار را برای من و بهنام Forward کنید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 04 آوریل 2006, 22:43

بهنام و علی رستگار عزیز
نامه پیشنهادی را برای هر دوی شما ایمیل کردم. در بروز رسانی نسخه‌ی ۱۰.۴.۵ که دو سه روز پیش انجام داده بودم، نسخه‌ی mail 2.0.7 وجود نداشت !!!!! ( البته من روی سیستم ماک اینتل هستم، شاید به این دلیل ) پس هنوز هم که هنوز است کد arabic windows را در mail ندارم. نسخه‌ی ۱۰.۴.۶ امروز را هم هنوز امتحان نکرده‌ام.
مهمان

پستتوسط Behnam » 05 آوریل 2006, 00:53

سلام،
گزارشت را سر فرصت ترجمه کرده و به اپل خواهم فرستاد. خصوصاً که حاوی نکات مهمی در مورد سفری و iWork نیز بود که اگرچه بعضاً قبلاً نیز از سوی برخی دیگر از اعضای ایرماگ گزارش شده‌اند، ولی بنا به اهمیت آنها مفید است که دوباره گزارش شوند.
اما در مورد میل دو نکتهٔ کلیدی وجود دارد. یکی اینکه برای سیستم مک اینتل هنوز arabic windows وجود ندارد، دیگری که هنوز مبهم باقی مانده است این است که آیا مشکلات ایمیل online یاهو آیا صرفاً به دلیل عدم وجود arabic windows میل تو است یا این مشکل برای من و علی هم که آن را در میل داریم کماکان وجود دارد.
برای روشن شدن این نکتهٔ آخر است که علی پیشنهاد کرد که یکی از ایمیل‌های مشکل دارت را برای ما فوروارد کنی. اما اگر این امر اشکال دارد، خودت ایمیلی را روی یاهو و بطور online سرهم بندی کن و برای ما و خودت بفرست تا نتیجه را روی mail 2.0.7 هم بتوان بررسی کرد. شاید بهترین روش این باشد که بر روی PC این کار را بکنی تا مشکل واقعی را بازتولید کرده باشی.
بر اساس بررسی این نکته است که من خواهم دانست که به اپل چه بگویم. آیا arabic windows میل اشکال دارد و یا اینکه تنها مشکل با مک اینتل است که اصلاً arabic windows ندارد.
در مورد OS 10.4.6 و رابطه‌اش با arabic windows روی مک اینتل اگر چیز تازه‌ای یافتی ما را هم خبر کن.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط مهمان » 05 آوریل 2006, 01:25

بهنام
فردا صبح روی یاهو و به صورت online دو میل برایتان می‌نویسم، یکی روی ماک و دیگری روی pc. بررسی و مطابقت نتایج شاید بهتر و واضح‌تر باشد.
درضمن، تا آنجایی که یادم می‌آید، ‌thunderbird کدهای arabic windows را دارد و همین مشکل یاهو را هم گریبان‌گیر است.
تا بعد.
ق.خ
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 آوریل 2006, 14:05

ق.خ جان من نامه شما رو دریافت کردم، به نظرم نامه‌هایی دچار این مشکل میشن که iso-8859-1 هستن. اینو از Raw Source نامه فهمیدم.
شما می‌تونید قبل از ارسال نامه encoding صفحه را در مرورگرتان از Automatic به UTF-8 تغییر بدید و دوباره ایمیل برای ما بفرستید؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 05 آوریل 2006, 14:37

علی جان
اینو قبلا آزمایش کرده‌ام : نشدنی ست !!!! می‌دونی چرا ؟ چونکه روی پی سی و با مرورگر internet explorer می‌شود روی سایت یاهو کد را از اتوماتیک به arabic windows تغییر داد ولی به utf-8 نه !!! ها ها !!!!
در صورت اول، مشکل ما حل نمی شود و، در صورت دوم امکان تحریر متن نیست ( فقط می شود نامه و یا objet پیوست داد.)
گیر زبان نفهم افتاده‌ایم دوست عزیز، چاره‌ای نیست باید از طرف os x راه چاره جست.
مهمان

پستتوسط مهمان » 05 آوریل 2006, 14:48

کماکان برایتان یک متن فارسی و روی سایت یاهو با پی سی و با کد ویندوز عربیک فرستادم
سعی کنید آنرا با همان کد در mail & thunderbird بخوانید.
التماس دعا !!!
ق.خ
مهمان

پستتوسط Behnam » 06 آوریل 2006, 01:30

با Mail 2.0.7 کد عربی ویندوز که روی پی‌سی انتخاب کرده‌ای بطور اتوماتیک برگزیده نمی‌شود. باید آن را بطور دستی انتخاب کرد. اما دست‌کم متن با این انتخاب درست پدیدار می‌شود.
ایمیل دیگر که به گمانم روی مک ارسال کرده‌ای فقط بصورت علامت سؤال ظاهر می‌شود. (حدس می‌زنم که روی مک بوده است چون از متن که چیزی دستگیر نمی‌شود!) اگر متن فارسی را بصورت حروف مغشوش علامت دار لاتین دریافت کنی، امیدی هست که با بازی کردن با encoding نرم‌افزار آن را به فارسی خوانا تبدیل کرد. اما وقتی همهٔ حروف بصورت علامت سؤال ظاهر می‌شوند، فاتحهٔ آن را باید خواند.
به ضمیمه, عکسهای مربوطه را ارسال می‌کنم. قسمتی از متن فرانسوی را هم در عکسها گذاشته‌ام تا تأثیرات گزینش کُدبندی بر روی متون لاتین هم مشهود باشد.
ق.خ، گمان می‌کنم که اگر میل در مک‌اینتل آن کد بندی‌ها را داشته باشد، صرفنظر از مشکل اتوماتیک نبودن قضیه، مشکل اصلی تو حل خواهد شد. موافقی؟
پیوست‌ها
Picture 3.png
online email on Mac
Picture 3.png (86.27 KiB) - بازدید 11077 بار
Picture 13.png
Unicode
Picture 13.png (66.49 KiB) - بازدید 11077 بار
Picture 12.png
Windows Arabic
Picture 12.png (65.06 KiB) - بازدید 11077 بار
Picture 11.png
ISO Arabic
Picture 11.png (67.07 KiB) - بازدید 11077 بار
Picture 10.png
Automatic
Picture 10.png (63.86 KiB) - بازدید 11077 بار
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط مهمان » 06 آوریل 2006, 11:49

بهنام عزیز
ممنون بابت تصاویر. می‌دونی که کد عربیک ویندوز حتی در نسخه‌ی جدید mail 2.0.8 اینتلی نیز نیست. خودت موافقی که نمی‌شود از تک تک کسانی که برایمان ایمیل یاهو می‌فرستند خواست تا هر بار به صورت دستی کد را روی سایت عوض کنند. این برای خیلی از کاربران عمل دشواری است.
ولی خب، از دیشب با BootCamp کار می‌کنم. واقعا ساده و عالی‌ست. چه کسی فکر می‌کرد که خود اپل... ؟
شاید چند ماه دیگه اپل VT رو برامون هدیه بده !!!!
شاد و سرخوش باشی.
ق.خ
مهمان

پستتوسط Behnam » 07 آوریل 2006, 01:01

منظورم این بود که اگر کسانی که برایت ایمیل یاهو می‌فرستند هیچ تغییری در روش کارشان ندهند، تو اگر Arabic Windows در میلت داشته باشی کارت راه می‌افتد. این چیزی است که من در وهلهٔ اول برای اپل مطرح کنم.
حال دیگر نکات مانند تراز به راست و چیزهای دیگر در مراحل بعدی مطرح می‌شوند. من مطمئن نیستم که خود کاربران ویندوز ایمیل یاهو را از این بهتر دریافت می‌کنند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 آوریل 2006, 15:46

نبودن Arabic Windows در Mail به خاطر مک اینتل و قدیمی بودن و... نیست. برای اینکه این گزیته در لیست encoding ها قرار بگیرد باید به System Preferences و سپس International و سپس برگه Languages برید و بر روی edit list کلیک کنید. در لیستی که ظاهر می‌شود «عربي» را تیک بزنید و OK را بزنید و اگر نمیخواهید عربی در اولویت زبانها باشد در لیست سمت چپ آن را به پایین بکشید.
حالا Mail را دوباره باز کنید، Arabic Windows باید به لیست اضافه شده باشد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 48 مهمان