انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Address Book در Mavericks

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Address Book در Mavericks

پستتوسط Arzhang » 16 دسامبر 2013, 13:24

هر کس بتواند به من بگوید که چرا با هر آپدیتی، یک سری امکانات برنامه‌ها که کاملاً کاربردی هستند و لازم و کارآمد، حذف می‌شوند یا تغییر می‌کنند، من یک عمر بنده‌اش می‌شوم.
من یک باره از لئوپارد به موریکس آمده‌ام و نمی‌دانم این مسأله‌ای که مطرح می‌کنم در شیر و شیرکوهی هم بوده یا نه؟
امروز داشتم تلفن‌هایم را در Address Book قدیمی خودمان (که خیلی برنامه‌ی به دردبخوری‌ست و من را از گم شدن شماره‌ها بارها نجات داده) مرتب می‌کردم. اول این که نمی‌دانم چه مرضی بوده است که اسمش را به contact تغییر داده‌اند؟ (خوبی‌اش این است که در برنامه‌ی آلفرد اگر همان Address Book را تایپ کنیم باز می‌آوردش) دیگر آن که واقعاً نمی دانم چرا امکان انتخاب عکس دلخواه برای افراد را که در قبل خیلی ساده و آدم‌واری بود، دور سرشان چرخانده‌اند؟ الآن اگر روی آیکون عکس کسی دو بار کلیک کنید و بخواهید عکسش را عوض کنید، اجباراً یا باید از عکس‌های پیش‌فرض انتخاب کنید (مجموعه‌ای از عکس گربه و گورخر و...) یا از طریق iPhoto و Aperture این کار را انجام دهید (که نفهمیدم چه طوری)، و یا از دوربین مک‌تان از خودتان مثلاً عکس بگیرید جای دیگری بگذارید! کلاً به نظرم زیادی احمقانه است. بعد از نیم‌ساعتی به جوش آمدن خون، متوجه شدم آن امکانِ آدم‌واری قدیمی، فقط و فقط در صورتی کار می‌کند که یک پنجره را باز کنید، عکس مورد نظرتان را در یک پنجره از فایندر بیابید و آن را روی جای آیکون عکس در کارت کانتکت مد نظر Drag کنید. می‌بینید چه‌قدر مفید و ساده و سر راست؟ بعضی از این تغییرها واقعاً برای صافه کردن خون خیلی خوب هستند.
ــــــــــــــــ
حالا که این مبحث را باز کرده‌ام بگذارید در همین زمینه یکی دو نکته را اضافه کنم:
۱ـ من در کانتکت‌هایم چند تا اسم دارم که تکراری‌اند. عیناً تکرار شده‌اند، اما وقتی Look for duplicate را می‌زنم، می‌گوید هیچ کانتکت تکراری‌ای نداری. توی گوشی‌ام (اندرویدی) هم تکراری‌ای نیست. پس این تکراری‌ها چی‌اند؟
۲ـ چیز دومی که در برنامه‌ی contact موریکس دیده‌ام این است که برخی کانتکت‌ها دوبله‌اند و زیرشان نوشته شده On my Mac و Google. برخی اوقات این دو کارت با هم فرق دارند (یعنی یک چیزی روی مک‌ام است و یک چیزی دیگر روی گوگل) و بعضی وقت‌ها یکی‌اند. بسیاری کانتکت‌هایم هم همچین چیزی را ندارند. داستان این چیست و راهی هست که بشود این دو تا را یکی کرد؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: Address Book در Mavericks

پستتوسط Arzhang » 16 دسامبر 2013, 14:16

بگذارید قبل از دیگران خودم جواب یک سؤال را بدهم:
من متوجه شدم عنوان‌های On my Mac و Google در کانتکت‌های من به این دلیل به وجود آمده است که من در برنامه‌ی کانتکت، گروه درست کرده‌ام.
من چون گوشی اندرویدی دارم و کانتکت‌هایم از طریق گوگل و اتوماتیک سینک می‌شوند، هیچ کانتکتی روی کامپیوترم نساخته‌ام. تمام کانتکت‌های من روی گوگل هستند و با گوشی و مک‌ام سینک هستند. اما چون از برنامه‌ی Sparow استفاده می‌کنم و چون برای ارسال ایمیل خیلی از گروه استفاده می‌کنم، و باز هم چون در صورتی که گروه‌های گوگل تغییر کنند، توی Sparow به دقت آپدیت نمی‌شوند، من ترجیح می‌دهم که در کامپیوترم گروه‌هایم را یک بار دیگر درست کنم. حالا هر وقت که از داخل کانتکت‌های گوگل‌تان (در برنامه‌ی کانتکت) یک فردی را بیندازید توی یک گروهی، آن کانتکت روی کامپیوترتان هم کپی خواهد شد. به این ترتیب بعضی از کانتکت‌های شما دو تا عنوان خواهند گرفت: On my Mac و Google
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: Address Book در Mavericks

پستتوسط Behnam » 17 دسامبر 2013, 03:45

نسخهٔ ۱۰٫۹٫۱ماوریکس بیرون آمد. از جمله این دو نکته را مطرح کرده است:
Improved support for Gmail in OS X Mail, and fixes for users with custom Gmail settings
Fixes an issue that prevented contact groups from working properly in Mail
شاید به مشکل تو مربوط باشه.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان