انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

گم شدن پارتیشن Bootcamp

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

گم شدن پارتیشن Bootcamp

پستتوسط saeidk » 10 نوامبر 2012, 01:29

سلام
من روی یک مک بوک پرو و اسنولئوپارد می‌خواستم ویندوز رو با بوت کمپ بریزم assitant رو اجرا کردم و اندازه هارد ویندوز رو ۱۰۰ گیگ گذاشتم پارتیشن سازی شروع شد ولی وسطش همینجوری موند و مجبور شدم کامپیوتر رو ریست کنم حالا هیچ دیسک ایمیجی ساخته نشده ولی ۱۰۰ گیگ از فضای هارد کم شده. از خیر Bootcamp گذشتم ولی ۱۰۰ گیگ کجا رفت؟
کسی نمی‌دونه این دیسک ایمیج کجاست که بشه حذفش کرد. چون وقتی assitant رو اجرا می‌کنی باز شروع می کنه از اول پارتیشن بندی‌ و اون ۱۰۰ گیگ ما رو پریده است
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

Re: گم شدن دیسک ایمیج Bootcamp

پستتوسط Ilia » 10 نوامبر 2012, 03:02

نبایستی که کارش رو متوقف میکردی. این کار ممکنه که زمان زیادی طول بکشه.

الان اول از همه اگر نداری، برو از همه چیزت روی یه هارد اکسترنال بک آپ بگیر. بعدش دیسک یوتیلیتی رو راه بینداز و ببین که اون فضا رو نشون میده یا نه. اگر میداد، سعی کن که اولا هارد رو تعمیر و بعدش اون پارتیشن رو فرمت کنی. بهتره که این کارها رو از روی دیویدی سیستم یا اگر داشته باشی، سیستمی که از روی هارد خارجی ران میشه، بکنی. اگر تعمیر کرد، اما فرمت نکرد، بایستی دست بدامن ترمینال بشی (که منهم چندان ازش سر در نمیارم).

اشکال کار اینجاست که الان کلا کامپیوترت غیر قابل اطمینان شده. اگر دیسک یوتیلیتی ارور داد، من جای تو باشم، کلا راه آسونتر و مطمئنتر رو انتخاب میکنم که فرمت کردن کل هارد و برگردوندن اطلاعات از بک آپ هستش.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: گم شدن پارتیشن Bootcamp

پستتوسط saeidk » 13 نوامبر 2012, 15:25

راستش من دیگه خسته شدم.
ظاهراً bootcamp assistant هنگ کرده بود چون از یک درصدی بیشتر جلو نمی‌رفت و activity monitor هم چیزی که نشون بده داره کار می‌کنه نشون نمی‌داد.
رفتم کل فایل ها روی هارد اسکترنال بک آپ گرفتم و بعد با dvd خود دستگاه سیستم رو بالا آوردم و پارتیشن رو فرمت کردم و 10٬6٬7 اریجینال رو نصب کردم. بعد وقتی اومدم bundle software رو نصب کنم ارور داد و نصب نشد. اومدم ilife 11 رو که جدیدتره نصب کنم باز همین خطا رو داد اومدم 10٬6٬8 combo رو نصب کنم باز همین خطا رو داد.
این شد که دیگه بی‌خیال مک و اینها شدم.
Fail.jpg

به هرحال ممنون از شما
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Ilia » 13 نوامبر 2012, 21:42

من فکر نمیکنم که سیستم شما هنگ کرده بوده، فقط داشته کارش رو انجام میداده، فقط متاسفانه طوری درستش نکرده‌اند که نشون بده که داره کار میکنه.

خب اگر هر وقت که خستگیت در اومد، و اگر خواستی، این کار رو بکن. مکت رو از روی DVDاش راه بینداز. بعد برو به دیسک یوتیلیتی و کل هاردت رو انتخاب کن (نه پارتیشن رو که پایینشه) و فرمتش رو Mac OS Extended Journaled بگذار و بعد برو به قسمت پارتیشن و از قسمت Volume Scheme، یک پارتیشن رو انتخاب کن. بعد بزن روی Options و در اونجا GUID رو انتخاب کن و دیسکت رو یکپارچه کن. بعد اگر خواستی این داستان رو دوباره تکرار کن.

این توضیح شاید بد نباشه که وقتی که شما با بوتکمپ اسیستنت مثلا میخواهید ۱۰۰ گیگ رو از هارد جدا کنید، کامپیوتر شما کلی فایل تکه و پاره رو بایستی از جاهای مختلف هاردتون جمع کنه و جابجا کنه تا وقتی که ۱۰۰ گیگ جای خالی یکپارچه برای شما بسازه. این داستان بستگی به شرایط هارد شما ممکنه زمان خیلی زیادی طول بکشه و متوقف کردن کامپیوتر در چنین مواقعی اصلا فکر خوبی نیست. مخصوصا اگر اینکار رو بزور انجام بدهید. چون همه چیز رو اساسا بهم میریزه، از ساختار هاردتون گرفته تا فایل‌هایتون و حتی از لحاظ فیزیکی و خلاصه‌اش و از این بلاها سرتون میاد که الان میبینید که اومده.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 14 نوامبر 2012, 12:10

خیلی ممنون ایلیا جان. دیگه وقت نبود و بدون این برنامه‌ها دادمش به صاحبش ولی برنامه‌های دیگر درست نصب شدند مثل iWork یا adobe.
نماد کاربر
saeidk

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 27 مهمان