انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کریتیو سوئیت ۶ و کلاد ادوب — Adobe CS6 & Creative Cloud

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: کریتیو سوئیت ۶ و کلاد ادوب — Adobe CS6 & Creative Cloud

پستتوسط saeidk » 09 ژوئیه 2012, 10:47

جالبه که در ایلوستریتور در این نسخه هم مشکل شکسته شدن فاصله نشکن در انتهای پاراگراف هست. ظاهراً خیلی مشتری فارسی نویس ندارند که این مشکل رو حل نکردند.
Illustrator-cs6-me.png

aamir چه جوری گرفتی اش چون برای ایران اصلاً صفحه دانلود نمی‌آد بعدش هم با قندشکن هم اگه قطع شده باید دوباره از اول شروع کنی.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط aamir » 09 ژوئیه 2012, 17:31

والا من تقریبا بدون چی شکن نیستم تو اینترنت، بنابراین نفهمیدم که به رو ایران بسته است.
برای دانلودش من روی سرور شخصی دانلود کردم، بعد از اونجا بدون محدودیت دانلود کردم! هر کدوم رو خواستی بگو بهت لینک بدم
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Ilia » 12 ژوئیه 2012, 23:20

saeidk نوشته است:[نمایش]
جالبه که در ایلوستریتور در این نسخه هم مشکل شکسته شدن فاصله نشکن در انتهای پاراگراف هست. ظاهراً خیلی مشتری فارسی نویس ندارند که این مشکل رو حل نکردند.
تصویر

سعید جان، من ایندیزاین خاورمیانه یا جدید را هیچوقت نداشته‌ام. اما با همین ایندیزاین CS5 معمولی که کار میکنم، میدانم که کاراکتر نامرئی none-joiner را میشود در آن وارد کرد و علامت نامريی‌اش این است:

ID_1_F&R.jpg
ID_1_F&R.jpg (11.41 KiB) - بازدید 11581 بار

البته در قسمت Find/Change میشود با j^ پیدا یا جایگزینش کرد. از منوی Type هم میشود Non-joiner را مثل این عکس insertاش کرد:

ID_2_InsertingNJ.jpg

اما من اصلا بعد از "می" در عکس شما آن علامت ˇ را نمیبینم. یعنی این نسخه، نیم‌فاصله را کلا نمیفهمد (که به عقل جور در نمی‌آید)، یا اینکه این None-joiner با ZWNJ فرق میکند. اما این هم به عقل جور در نمی‌آید چون من یک متن را در Text Edit نوشتم و کپی و پیست کردم و ZWNJ با متن در ایندیزاین پیست شد و علامتش هم همین بود که بالا میبینید. بهر حال بنظر بعد از "می" شما نیم‌فاصله‌ای نیست.

خلاصه یک تست کن و نتیجه‌اش را اینجا بگو. متشکر!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 13 ژوئیه 2012, 21:34

ایلیا جان. من بین «می» و «شود» کاراکتر ZWNJ را گذاشته‌ام . همان که در صفحه کلید ISRI 2901 ترکیب شیفت و فاصله است. در این حالت ی به ش می چسبد ولی ی درحالت آخر می‌ماند. مشکل این است که وقتی کلمه می‌شود در آخر پاراگراف باشد ایلوستریتور این موضوع را یادش می‌رود و ZWNJ را فاصله در نظر می‌گیرد و آن را می‌شکند. این مشکل را من در همین ایرماگ فهمیدم و کسی در همین جا در نسخه قبلی گفته بود ولی متاسفانه در نسخه جدید هم این مشکل برقرار است. فقط من هنوز نسخه مک را ندارم که آزمایش کنم. چون ZWNJ فقط به درد زبان فارسی می‌خورد ظاهراً آن ها چندان برایشان مهم نیست یا آن را نفهمیده‌اند. ضمن این که در ایندیزاین این چنین نیست و من هم اصلاً‌ ایلوستریتور استفاده نمی‌کنم و کارم فقط با ایندیزاین است.
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Ilia » 13 ژوئیه 2012, 22:08

پس ایلاستریتور کلا علامت نامرئی هم برای نیم‌فاصله نشان نمیدهد. بسیار ممنون از توضیحت سعید جان!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 13 ژوئیه 2012, 22:41

آره این هم یه اشکال دیگه است برخلاف ایندیزاین یرای فاصله نشکن چیزی نشون نمی ده
نماد کاربر
saeidk

پاسخ: کریتیو سوئیت ۶ و کلاد ادوب — Adobe CS6 & Creative Clou

پستتوسط Behnam » 07 اکتبر 2014, 22:22

من امروز در Creative Cloud ثبت نام کردم تا نسخهٔ آزمایشی Lightroom را (برای صدمین بار!) آزمایش کنم بلکه از آن خوشم بیاید!
دیدم که می‌شود دیگر تولیدات ادوبی را هم به صورت آزمایشی دانلود کرد. این است که InDesign را دانلود کردم. دیدم ابزار راست به چپ را ندارد. کمی جستجو کردم ظاهراً دیگر از نسخهٔ ME خبری نیست. اگر در پروفایل accountی که با CCی ادوبی باز می‌کنید زبان خود را عربی-انگلیسی انتخاب کنید (دست‌کم اینجا انتخاب فارسی در CC وجود ندارد) آنگاه خودبخود نسخهٔ مجهز به ابزار RTL را دانلود می‌کند. اما نمی‌توان هر دو را با هم داشت. یعنی هم این‌دیزاین انگلیسی و هم این‌دیزاین عربی-انگلیسی. من که با پروفایل زبان انگلیسی آن را دانلود کرده بودم ابتدا ناچار شدم که از همان پنجرهٔ منوی CC آن را uninstal کنم، بعد پروفایلم را به «عربی-انگلیسی» تغییر دهم و دوباره یک نسخه از آن را دانلود کنم. کار خیلی ساده و سرراست بود و در واقع دانستن این که چه باید کرد خیلی بیشتر از خود این اقدامات طول کشید!
با این کار توانستم نسخه‌ای را دانلود کنم که از همان ابتدا ابزار پاراگراف RTL را دارد. احتمالاً در تنظیمات این نسخه می‌شود انتخاب کرد که UI عربی داشته باشد ولی خیلی خوشحالم که این در حالت پیشفرض همان انگلیسی بود. هیچوقت با این‌دیزاین کار نکرده‌ام و یکروزه نمی‌توان آن را آموخت. حتی نمی‌دانستم چگونه می‌توان یک برگ سفید ساده برای تایپ کردن باز کرد. احتمالاً هنوز هم نمی‌دانم ولی توانستم با همان ابزار text box یک پنجره‌ای به بزرگی خود صفحه باز کنم (یک object می‌گویند؟) و در آن راست به چپ بدون مشکل تایپ کنم. عکسی هم به ضمیمه ارسال می‌کنم.
پیوست‌ها
InDesign ME.jpg
بخشی از ابزار کنترل rtl در InDesign
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط saeidk » 07 اکتبر 2014, 23:58

مباركه بهنام جان. اين فايلي كه ما اينجا داريم هنگام نصب english يدعم العربيه را فعال مي كنيم و امكان راست به چپ مي آد.

اين هم راهنماي مختصر نرم افزاري مريم
http://maryamsoft.com/files/Download/In ... ByStep.pdf
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Behnam » 08 اکتبر 2014, 00:20

خیلی راهنمای خوبیه. ممنون.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط alireza3335 » 14 دسامبر 2015, 17:06

Behnam نوشته است:[نمایش]
با این کار توانستم نسخه‌ای را دانلود کنم که از همان ابتدا ابزار پاراگراف RTL را دارد. احتمالاً در تنظیمات این نسخه می‌شود انتخاب کرد که UI عربی داشته باشد ولی خیلی خوشحالم که این در حالت پیشفرض همان انگلیسی بود. هیچوقت با این‌دیزاین کار نکرده‌ام و یکروزه نمی‌توان آن را آموخت. حتی نمی‌دانستم چگونه می‌توان یک برگ سفید ساده برای تایپ کردن باز کرد. احتمالاً هنوز هم نمی‌دانم ولی توانستم با همان ابزار text box یک پنجره‌ای به بزرگی خود صفحه باز کنم (یک object می‌گویند؟) و در آن راست به چپ بدون مشکل تایپ کنم. عکسی هم به ضمیمه ارسال می‌کنم.

سلام
راستش من نسخه عربی را هم دانلود کردم و امکان تغییر جهت پاراگراف وجود نداشت. می‌خواستم بدانم می‌شود هم نسخه انگلیسی داشت و هم امکان تغییر جهت پاراگراف نیز وجود داشته باشد؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط saeidk » 14 دسامبر 2015, 17:43

همانطور که گفتم باید هنگام نصب english يدعم العربيه را فعال کنید. تا این اواخر که چنین بود.
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط alireza3335 » 14 دسامبر 2015, 19:18

مرسی سعید جان، عربی نداشت آخه من قاطی کرده بودم. hebrew را انتخاب کردم درست شد. ممنون
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان