انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کمک برای فایل .img

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

کمک برای فایل .img

پستتوسط مهمان » 18 فوریه 2006, 21:26

نیاز دارم از روی CD ویندوز یک کپی به صورت فایل img بگیرم. ممکنه راهنمایی ام بکنید.
با Disc Utility فقط توانستم فایل dmg بگیرم که به دردم نخورد. آیا راه حل دیگری هست ؟ می شود از Toast استفاده کرد ؟ و چگونه؟ گویا Toast فایل iso می دهد اما به صورت file.img نمی دانم چطور عمل کنم.
پیشاپیش ممنون از راهنمایی.
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 فوریه 2006, 13:13

ISO و یا CDR در بین Mac و PC قابل استفاده است و فکر کنم راه حل خوبی باشد. در Disk Utility برای Image Format گزینه DVD/CD Master را انتخاب کنید و حاصل کار فایلی با پسوند cdr خواهد بود که اگر پسوند را به iso تغییر دهید به عنوان iso هم قابل استفاده است.
شما img را برای سازگاری با Mac OS های قدیمی می‌خواهید؟ با DropDMG میتوانید به img تبدیل کنید یا از اول img بسازید. برای اینکار در قسمت Preferences برنامه Format را به گزینه مورد نظر تغییر بدید. سایت DropDMG:
http://c-command.com/dropdmg/
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 19 فوریه 2006, 21:43

یک مهمان دیگر: توضیح خیلی خوبی بود فقط چرا هرکسی ساز خود را می‌زند خوب همه iso را استفاده کنند.
راستی آقای رستگار شما که به تازگی اپل‌دار شده‌اید این همه اطلاعات را از کجا یافته‌اید. خیلی پشتکار دارید و موفق باشید.
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 فوریه 2006, 14:16

خیلی ممنون «مهمان دیگر» شما لطف دارید. ویژگیهایی در DMG هست که بقیه شاید نتونن به خوبی فراهم کنن، مثلا mount خودکار، نمایش license agreement ، فشرده سازی، سازگاری کامل با قابلیتهای Finder مانند تصویر پشت زمینه و... .
من اخیرا کتابهای انگلیسی زیادی در رابطه با سیستم عامل مک خوندم ولی اکثر اطلاعات من به صورت آزمون و خطا است! برای همین اشتباهات زیادی در آنها موجود است. مثلا همین DropDMG را که معرفی کردم الان که دوباره به Disk Utility نگاه کردم دیدم اگر در خود Disk Utility هم برای Image Format یکی از گزینه‌های NDIF را انتخاب کنیم حاصل کار image از نوع IMG خواهد بود. بنابراین مهمان اول بیخودی DropDMG را نگیرید همین Disk Utility کارتان را راه می‌اندازد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 57 مهمان