انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیا آی‌لایف با لاین مشکل دارد؟

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

آیا آی‌لایف با لاین مشکل دارد؟

پستتوسط AliGhz » 15 فوریه 2012, 20:08

چند وقت پیش، نرم‌افزار iWeb از مجموعۀ iLife 11 را شاید برای دومین بار از کل زمانی که مک دارم، باز کردم. و اولین بار بود که روی Lion آن را باز می‌کردم. اما فقط منوی برنامه نشان داده می‌شد بدون هیچ پنجره و...، و تقریبا همۀ آیتم‌های منو هم غیرفعال بودند! کمی جست‌وجو کردم و از جمله به این صفحه رسیدم که برای اجرا شدن iWeb در لاین، نکاتی را نوشته بود: http://www.iwebformusicians.com/iWeb/iWeb-Tips.html
اما اجرای این نکات هم برای من iWeb نشد که نشد!

امروز هم بعد از عمری نیاز به iMovie داشتم و آن هم همان رفتار iWeb را دارد! یک مبحثی را در فروم اپل یافتم (https://discussions.apple.com/thread/35 ... 0&tstart=0)، مرور سریعی کردم اما چیز خاصی دستگیرم نشد؛ ضمن این‌که این نکات را هم که یکی نوشته بود، فعلا فرصت نداشتم انجام بدهم و نمی‌دانم هم که چقدر موثر خواهد بود:

Go to the Desktop, then look for the Go Menu
Hold down the Option key then, click on the Go Menu > Choose Library
Go to Preferences > look for com.apple.iMovieApp.plist & com.apple.iApps.plist
Drag both .plist files to the trash, reboot the Mac while holding down the Option key
When you get to the point where you see your Hard drive and Recovery Volume, choose Recovery
While booted from the Recovery volume, choose the Disk Utility from the dialog window
Run Repair Disk Permissions inside of Disk Utility. When it finishes quit Disk Utility and reboot the Mac

These two operations might be enough to shock iMovie into working again. If it doesn't there's some other things to try as well (like temporarily moving Project folders out of the iMovie Projects Folder if need be)

از مجموعۀ آی‌لایف ۱۱، iDVD را امتحان کردم و مدام کرش می‌کرد، Garage Band بدون مشکل اجرا شد و iPhoto هم مشکل خاصی ندارد. خواستم ببینم دوستان در این مورد اطلاعات بیشتری دارند؟ راهی هست برای اجرای درست همۀ نرم‌افزارهای آی‌لایف در لاین؟

و راستی، اگر آدم بخواهد کل آی‌لایف را یک بار uninstall و دوباره نصب کند، راهش چطوری است؟ من این آی‌لایف را از روی دیسک مجازی که از DVD آن ایجاد شده بود، نصب کرده‌ام. :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: آیا آی‌لایف با لاین مشکل دارد؟

پستتوسط Ilia » 16 فوریه 2012, 07:14

علی جان، من هم iWeb را بعد از مدتها راه انداختم. نسخهٔ من 3.0.4 (601) است که من هم DVD اش را خریده‌ام و نسخهٔ اپ‌استور نیست. بنظر نمی‌آید که با لاین هیچ مشکلی داشته باشد.

کمی هم من جستجو کردم ولی به جایی نرسیدم. یک یوزر دیگر درست کن و ببین که با آن کار میکند یا نه. اگر کرد، مشکل احتمالا از پرفرنسش است. اگر باز کار نکرد. برنامه‌هایی که اشکال دارد را با پرفرنسش‌هایشان بینداز در سطل آشغال و دوباره نصب و آپدیتشان کن و ببین که درست میشود یا نه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ahmad » 16 فوریه 2012, 11:47

علی جان باسلام،

من با iMovie هیچ مشکلی ندارم. همین برنامہ را روی کامپیوتر دوستم نیز نصب است و وی نیز مشکلی ندارد. بقیۂ نرم‌افزارها iLife را من روی Lion نصب نکرده‌ام ولی روی سیستم عامل اسنولئوپارد بسیار با ثبات بودند. آیا شما آخرین اصدار این برنامہ‌ها را نصب کرده‌ای؟
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط AliGhz » 17 فوریه 2012, 02:06

ممنون ایلیا و احمد عزیز. اینها را برای آپدیت چک کرده بودم و همگی آخرین نسخه هستند. در اولین فرصت، مواردی را که ایلیا نوشته بود امتحان میکنم ببینم چه میشود، و نتایجش را اینجا خواهم نوشت. یادم آمد که یک بار آیفوتو مشکل پیدا کرده بود و آن را بازنصب کردم و درست شد. شاید همان مشکل، بعضی دیگر از برنامه های آیلایف را به هم ریخته باشد...
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان