انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Open Office و زبان فارسی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: تایپ فارس

پستتوسط Ilia » 01 نوامبر 2009, 18:43

والا بستگی به نیازتان دارد.

اگر فقط میخواهید یک چیزی را در محیطی ساده و تمیز بنویسید، Bean خیلی برنامهٔ مناسبیست. امکاناتش محدود اما برای یک نگارش ساده خیلی مناسب است.

اگر کارتان ویرایش نوشته است، اوپن و نئو آفیس بهترین هستند.

اگر کارتان طراحی گرافیک حرفه‌ایست، مسلما محصولات ادوبی بهترین امکانات لی‌آوت را در اختیار میگذارند. اما نتیجهٔ کارشان را نمیشود بصورت قالب اصلی آنها معمولا به اشتراک گذاشت.

اگر لی‌آوت تمیزی میخواهید اما نه الزاما در سطح حرفه‌ای، محصولاتی مثل این Swift Publisher بسیار جالبند.

اما راستش را بخواهید، همین Text Edit مجانی که با همهٔ مک‌ها می‌آید، برای رفع نیاز معمولی کاربران معمولی بسیار کافیست. دست کم نگیریدش.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: تایپ فارس

پستتوسط afshin » 01 نوامبر 2009, 20:39

Ilia نوشته است:[نمایش]
والا بستگی به نیازتان دارد.

اگر فقط میخواهید یک چیزی را در محیطی ساده و تمیز بنویسید، Bean خیلی برنامهٔ مناسبیست. امکاناتش محدود اما برای یک نگارش ساده خیلی مناسب است.
.
.
.
اما راستش را بخواهید، همین Text Edit مجانی که با همهٔ مک‌ها می‌آید، برای رفع نیاز معمولی کاربران معمولی بسیار کافیست. دست کم نگیریدش.

ممنون
والا ایلیا جان من فقط استفاده ام برای نوشتن گزارش فارسی و انگلیسی و بعضی مواقع استفاده از چند تا عکس و نهایت پرینت گرفتن یا تبدیل اون به pdf هست .
MacBook 13.3" - 2.4 GHz
iPhone 3gs 16g Black
نماد کاربر
afshin

پست‌ها : 33

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: تایپ

پستتوسط Ilia » 02 نوامبر 2009, 03:24

من جای شما باشم از نئوآفیس یا اوپن آفیس شروع میکنم، اگر کارم را راه نینداختم میروم سراغ پولیشان. امتحان کن بایستی بتوانند کارت را راه بیندازند.

من کار چندانی با فارسی نوشتن ندارم. فارسی نوشتن من معمولا به ایمیل و همین ایرماگ تقریبا محدود است. دوستانی که در ایران هستند حتما از من تجربه‌شان در این مورد بهتر است و بهتر میتوانند راهنمایی کنند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 02 نوامبر 2009, 12:44

کار شما هم مثل منه. با Bean و Text Edit کاملاً مشکلتون حل می‌شه. و برای تبدیل به PDF از پی‌سی هم نتیجه‌ش بهتر می‌شه ( برای کارای عادی و معمولی )
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط saeidk » 02 نوامبر 2009, 12:47

برای کار افشین همان نئوآفیس کافی است
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط afshin » 02 نوامبر 2009, 14:06

ممنون از همه دوستان
MacBook 13.3" - 2.4 GHz
iPhone 3gs 16g Black
نماد کاربر
afshin

پست‌ها : 33

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: تایپ فارسی د

پستتوسط vorujack » 21 دسامبر 2009, 09:05

با سلام
من از نئو افیس ۳.۰.۱استفاده کردم و مشکلی نداشت
ولی آفیس ۲۰۰۸ مشکل دارم
با بقیه هم کار نکردم
vorujack

پست‌ها : 3

پستتوسط dete » 22 دسامبر 2009, 23:33

دوستان منم در Snow Leopard نه تو Page08 نه توی Page 09 امکان چپ به راست ندارم ( البته PDF ای که تو سایت توسط آقای رستگار در مورد امکانات فارسی گذاشتین خوندم و تمام تنظیماتم درسته ) توی Text Edit مشکلی نیست منوی چپ به راست و بالعکس فعاله ولی تو Page نه ... کلی باهاش ور رفتم .. آخرم نشد .. مشکل از سیستم عامله ؟ یا ؟؟؟

تازه تو Page وقتی یه پاراگراف و تایپ میکنم نمیتونم یه کلمه یا فسمتی از متن و انتخاب کنم و ادیتش کنم .. یه جورایی دیوونم کرده ...

پیشاپیش ممنونم
شاد باشید
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Behnam » 23 دسامبر 2009, 02:59

Pages از متن راست به چپ پشتیبانی نمی‌کنه.
از آنجا که کل سیستم عامل مک و برنامه‌هایش، منجمله Pages از یونیکد پشتیبانی می‌کنند، حروف فارسی به درستی در کنار هم قرا می‌گیرند. البته تا آنجایی که با حروف و علاماتی که منحصر به فارسی نیستند برخورد نداشته باشد. مثل نقطهٔ پایان یا علامت تعجب یا حروف لاتین. برای چنین مواردی، صد در صد ضروری است که کل متن برای نگارش راست به چپ تنظیم شده باشد که این در Pages مقدور نیست. این است که برای فارسی نویسی فعلاً از خیر Pages بگذرید.
اگر در Pages متن انگلیسی بنویسید که در آن فارسی هم در لابلا داشته باشد هیچ مشکلی نخواهید داشت.
TextEdit را می‌توان برای متن راست به چپ تنظیم کرد و امکانات خوبی هم دارد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط eysun » 23 دسامبر 2009, 03:39

من از pages 09 (4.0.3 استفاده میکنم و مشکلی یا تایپ فارسی ندارم...
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط dete » 23 دسامبر 2009, 19:56

[نمایش]
Pages از متن راست به چپ پشتیبانی نمی‌کنه.
از آنجا که کل سیستم عامل مک و برنامه‌هایش، منجمله Pages از یونیکد پشتیبانی می‌کنند، حروف فارسی به درستی در کنار هم قرا می‌گیرند. البته تا آنجایی که با حروف و علاماتی که منحصر به فارسی نیستند برخورد نداشته باشد. مثل نقطهٔ پایان یا علامت تعجب یا حروف لاتین. برای چنین مواردی، صد در صد ضروری است که کل متن برای نگارش راست به چپ تنظیم شده باشد که این در Pages مقدور نیست. این است که برای فارسی نویسی فعلاً از خیر Pages بگذرید.
اگر در Pages متن انگلیسی بنویسید که در آن فارسی هم در لابلا داشته باشد هیچ مشکلی نخواهید داشت.
TextEdit را می‌توان برای متن راست به چپ تنظیم کرد و امکانات خوبی هم دارد.

ممنون ...

[نمایش]
من از pages 09 (4.0.3 استفاده میکنم و مشکلی یا تایپ فارسی ندارم...

ما که هر کاری کردیم نشد ...
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط abdol » 25 دسامبر 2009, 14:35

سلام دوستان من از openoffice 3.1.1 استفاده می کنم و با قلمهای معرفی شده در این سایت هیچ مشکلی ندارم و درست تایپ می کند ( از دوستان ممنونم )
درباره نو افیس این برنامه در واقع port ای از openoffice است که به صورت native برروی mac اجرا می شود (به x 11) نیازی ندارد.
اما openoffice از نسخه ۳.۱.۱ به بعد به صورت native در آمده و همانند neooffice نیازی به x11 ندارد. به عبارتی هر دو یکی هستند فقط openoffice پکیج کاملی شامل چیزهای دیگه هم می شه. فقط توجه کنید که برای تایپ باید تنظیمات زبان هر دو را در اسنو درست کنید.
موفق باشید.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط abdol » 14 ژانویه 2010, 01:16

سلام دوستان این پست چون قدیمی بود گفتم بروز رسانی کنم.
۱-از نسخه ی ۳.۱ به بعد open office کد nativeبرای مک داره و خیلی هم خوب کار می کنه. اگر با واسط کاربر او مشکلی ندارید پیشنهاد می کنم از openoffice استفاده کنید. کمپانی پشتیبان این برنامه Sun است که خیلی خفنه!
۲-neooffice کپی همون بالایی است و من نمی دونم کدوم کمپانی حامی مالی این پروژه است.
۳-از همه ی اینها بهتر که من به همه توصیه اکید می کنم باهاش کار کنن lotus symphony متعلق به شرکت IBM هست که اون هم بر پایه openoffice است. تمامی گزینه ها با openoffice مشترکه فقط خیلی بهتر میشه باهاش کار کردچون userinterface خوبی داره.

اما اصل موضوع: برای تایپ فارسی در منوی languages اگه اشتباه ننوشته باشم یک جایی هست که شما یک گزینه رو فعال می کنید. اسمش فک کنم CRL یا یه هم چین چیزی بود یادم نیست و الان هم پشت مک بوکم نیستم که بیش از این بتونم راهنمایی کنم.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

open office 3.2.1

پستتوسط abdol » 08 ژوئن 2010, 15:22

نسخه نهایی ۳.۲.۱ ارایه شد.
http://development.openoffice.org/releases/3.2.1.html
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

Re: open office 3.2.1

پستتوسط محدثه » 25 ژوئن 2010, 22:38

فونت فارسیش حله؟
محدثه

پست‌ها : 72

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان