انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Open Office و زبان فارسی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: open office 3.2.1

پستتوسط Nyaiesh » 26 ژوئن 2010, 15:20

بگذریم خیلی جدی نگیرید.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Nyaiesh » 26 ژوئن 2010, 15:51

من نه روی ورد ونه هیچ برنامه آفیس رایگان یا پولی تعصب ندارم اما برای اثبات حرفم که عرض کردم پوشه های اچ تی ام ال که با ورد شروع شدند در اپن آفیس و داداشش به هم می ریزند این عکس را ضمیمه کردم در ورد پرونده به راحتی باز می شه من اون را با تراز وسط و فونت دیگری ذخیره کردم اما در برنامه تراز وسط خاموش و فونت هم بهم ریخته یا به جیزه تغییر داده شده حالا من بدون هیچ تغییری پرونده را دوباره با اچ تی ام ال ذخیره میکنم.... نتیجه را در پست بعد ببینید.
پیوست‌ها
پوشه ۳.jpg
پوشه.jpg
آخرین ویرایش توسط Nyaiesh on 26 ژوئن 2010, 16:43, ویرایش شده در 5.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Nyaiesh » 26 ژوئن 2010, 16:10

پوشه ۲.jpg
حالا متن را در سافاری می بینید که ترازها به هم ریخته و اصلا قابل خواندن نیست.من برای این آزمایش از اپن آفیس ۳،۲،۰ و نئوآفیس۳،۰،۲ استفاده کردم هر پرونده برای باز شدن حدود ۴ دقیقه وقت لازم داشت و باز هم در حین کار قفل می شد و در نهایت هم می بینید در مرورگر خود اپل چگونه به نمایش در آمد در حالی که با آفیس ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۷ هیچ کدام از این مشکلات نبود پرونده در زمانی کمتر از یک دقیقه باز می شود و حروف و اعراب هم در تمام مروگرهای ویندوزی و مک به یک شکل و خوانا تحویلتان می شود این را برای این نگفتم که ورد بهتر است البته که نرم افزار چند صد دلاری در برابر نرم افزارهای رایگان برتری دارد. اما خواستم بگویم صحبت قبلی ام بی دلیل نبوده است.حالا اگر راه حلی دارید بفرمایید من هم خوشحال می شوم که از ورد استفاده نکنم.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Ahmad » 26 ژوئن 2010, 16:51

محدثه نوشته است:[نمایش]
مگه شما اپلید که بهتون بر می خوره! من با عنوان یک کاربر اپل نظرم اینه که بدرد نمی خوره.بازم اعتراضی هس؟

با سلام

من می‌گویم رعایت ادب و احترام را در این سایت بکنید، این چه ربطی به اپل و غیر اپل دارد. بنظر می‌آید که شما در فهم یک مسئلهٔ بسیار آسان مشکل دارید.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط abdol » 26 ژوئن 2010, 17:08

m]reza نوشته است:[نمایش]
من نه روی ورد ونه هیچ برنامه آفیس رایگان یا پولی تعصب ندارم اما برای اثبات حرفم که عرض کردم پوشه های اچ تی ام ال که با ورد شروع شدند در اپن آفیس و داداشش به هم می ریزند این عکس را ضمیمه کردم در ورد پرونده به راحتی باز می شه من اون را با تراز وسط و فونت دیگری ذخیره کردم اما در برنامه تراز وسط خاموش و فونت هم بهم ریخته یا به جیزه تغییر داده شده حالا من بدون هیچ تغییری پرونده را دوباره با اچ تی ام ال ذخیره میکنم.... نتیجه را در پست بعد ببینید.

اگر فایل نمونه که مد نظرتان است را بگذارید تا من هم تست کنم.
ضمنا من در باره doc تقریبا مطمین ام که در office درست نشون داده می شه.
اگر دوست داشتید فایل هم می تونم upload کنم. البته مشکلاتی که پیش میاد به دلیل تفاوت موتور فارسی نویسی در office است. office از یک سیستم درونی برای نشان دادن زبانهای راست به چپ استفاده می کند. شما با یک برنامه دیگر بجز word هم این کار رو آزمایش کنید.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:55, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط محدثه » 26 ژوئن 2010, 17:09

navidpaya نوشته است:[نمایش]
سلام
توصیه می‌کنم از NeoOffice استفاده کنین. من یه کتاب کامل رو باهاش نوشتم. از  OpenOffice به مراتب تر و تمیزتره. من بالشخصه از نظر فارسی هم باهاش هیچ مشکلی ندارم. کافیه XB Zar رو استفاده کنین یا هر کدوم دیگه از قلم‌های خانواده XB رو که میشه از خود ایرماگ گرفتشون.

ای ول خوب چیزی بود
محدثه

پست‌ها : 72

پستتوسط abdol » 27 ژوئن 2010, 00:06

m]reza نوشته است:[نمایش]
پوشه ۲.jpg
حالا متن را در سافاری می بینید که ترازها به هم ریخته و اصلا قابل خواندن نیست.من برای این آزمایش از اپن آفیس ۳،۲،۰ و نئوآفیس۳،۰،۲ استفاده کردم هر پرونده برای باز شدن حدود ۴ دقیقه وقت لازم داشت و باز هم در حین کار قفل می شد و در نهایت هم می بینید در مرورگر خود اپل چگونه به نمایش در آمد در حالی که با آفیس ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۷ هیچ کدام از این مشکلات نبود پرونده در زمانی کمتر از یک دقیقه باز می شود و حروف و اعراب هم در تمام مروگرهای ویندوزی و مک به یک شکل و خوانا تحویلتان می شود این را برای این نگفتم که ورد بهتر است البته که نرم افزار چند صد دلاری در برابر نرم افزارهای رایگان برتری دارد. اما خواستم بگویم صحبت قبلی ام بی دلیل نبوده است.حالا اگر راه حلی دارید بفرمایید من هم خوشحال می شوم که از ورد استفاده نکنم.

من یک فایل که خودم در ms office درست کردم را به openoffice بردم و مشکلی نداشت. لطف کنید و فایلی را که می فرمایید بگذارید تا آزمایش کنم. باتوجه به
http://qa.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=86650
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:55, ویرایش شده در 2.
abdol
Banned

پستتوسط AmiN.D » 18 مارس 2011, 22:39

دوستان من یه متن فارسی نوشتم حالا باس نامبر پیج هارو هم فارسی بزارم اما وقتی اینسرت میکنم بدون توجه به نوع زبان که همون Xb zar هستنش بازم پیج نامبر رو انگلیسی میزنه..کسی میدونه چه باید کردش؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط abdol » 19 مارس 2011, 02:15

مطابق زیر عمل کنید:
۱- cmd+, بزنید و به تنظیمات open office وارد شوید.
۲- از پنل سمت چپ به Language Settings > Complex text layout بروید.
۳-numerals را بر روی Hindi تنظیم کنید.

سال نو مبارک.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:49, ویرایش شده در 2.
abdol
Banned

پستتوسط saeidk » 23 مارس 2011, 18:17

می بخشید که دیر می نویسم
توضیح عبدل کامل نیست اگر اعداد را روی Hindi بگذارید تمام اعدادتان فارسی می‌شود حتی اعداد نوشته‌های انگلیسی
برای نوشتن فارسی باید طبق عکسهای زیر عمل کنید

Persian-openoffice.png

Persian-numbers-openoffice.png

اگر هم یه طور کلی می‌خواهید عددی فارسی شود دوبار روی آن کلیک کنید و Native Numbering را انتخاب کنید

persnian number anywhere.png

کاش یکی از دوستان این راهنما و همچنین این که فعلاً فقط می‌شود با قلمهای بهنام فارسی نوشت را بگذارد در صفحه اول تا هر کاربر جدید این موضوع را بداند
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

Re: Open Office و زبان فارسی

پستتوسط Arzhang » 02 آوریل 2011, 00:21

برای آن که اعداد شماره صفحه فارسی شوند، ظاهراً فونت‌های بهنام کارساز نیستند. من خودم این اعداد را انتخاب می‌کنم و فونت برنا را برایشان انتخاب می‌کنم و خیلی راحت فارسی می‌شوند. هیچ نیازی به تغییر تنظیماتی که دوستان در بالا گفته‌اند هم پیدا نمی‌کنم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

Re: Open Office و زبان فارسی

پستتوسط saeidk » 02 آوریل 2011, 02:26

من یک بار دیگر آزمایش کردم و راههایی که گفتم درست بود و با فونتهای بهنام هم شد. روش استفاده از قلمهای برنا برای شماره صفحه اصولی نیست چون در این فونتها به جای اعداد انگلیسی شکلهای فارسی گذاشته شده است یعنی اگر کاربر با این فونتها چیزی بنویسد چه نوشته اش فارسی باشد چه انگلیسی به هر حال اعداد فارسی دیده می‌شوند در حالی که با فونتهای استاندارد و درست وقتی کاربر فارسی بنویسد اعداد فارسی است و وقتی انگلیسی بنویسد اعداد انگلیسی است
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان