انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Camino مشکل نسخه 1.0 RC

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Camino مشکل نسخه 1.0 RC

پستتوسط مهمان » 05 فوریه 2006, 16:30

گویا با این نسخه کامینو نمایش چند حروف در متون فارسی٫ از قبیل پ٫ ک٫ گ٫ و .... دارای ایراد است ( البته در ماک اینتل )
آیا با سیستم PPC نیز این مشک را دارید؟
مهمان

پستتوسط مهمان » 05 فوریه 2006, 16:46

خیر هیچ مشکلی در این مورد مشاهده نشده است.
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 فوریه 2006, 16:55

من با PPC این مشکل رو ندارم شما لطفا به Preferences و سپس Appearance و سپس Fonts رفته و روی دکمه Reset کلیک کنید. اگر بعد از اینکار مشکل حل نشد احتمالا اشکالا از فونت Lucida Grande شما است.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 05 فوریه 2006, 17:20

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
من با PPC این مشکل رو ندارم شما لطفا به Preferences و سپس Appearance و سپس Fonts رفته و روی دکمه Reset کلیک کنید. اگر بعد از اینکار مشکل حل نشد احتمالا اشکالا از فونت Lucida Grande شما است.
موفق باشید
آقای رستگار
لطف کنید یادم بدهید چطور یک فایل capture را می تونم اینجا نمایش بدهم و یا ضمیمه پیام بکنم
مهمان

پستتوسط مهمان » 05 فوریه 2006, 18:29

command+shift+3 برای تمام صفحه
command+shift+4 برای محدوده انتخاب با موش

huge
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 فوریه 2006, 22:58

برای در اختیار داشتن امکانات بیشتر از جمله ضمیمه کردن تصویر بر روی دکمه ارسال پاسخ کلیک کنید و در صفحه جدیدی که باز میشه از قسمت «اضافه کردن ضمیمه» تصویر را ضمیمه کنید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 06 فوریه 2006, 03:37

نمایش متن فارسی در کامینو
پیوست‌ها
screenshot_01.jpg
screenshot_01.jpg (130.24 KiB) - بازدید 13825 بار
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 06 فوریه 2006, 15:52

شما لطفا به TextEdit رفته Command+T رو بزنید تا امکان انتخاب فونت فراهم بشه ، از داخل اون Lucida Grande رو انتخاب کنید و سپس داخل TextEdit شروع کنید به تایپ متن فارسی ببینید بازم این مشکل رخ میده یا نه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 06 فوریه 2006, 16:33

نه آقای رستگار٫ انتخاب grande Lucida در TextEdit هیچ مشکلی ندارد. به گمان من این یک ناسازگاری با سیستم UB مک اینتل است.
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 06 فوریه 2006, 16:58

خیلی عجیبه Universal Binary نباید چنین تاثیری داشته باشه. شما Firefox 1.5.0.1 و Camino 1.0 Beta2 که Universal نیست رو امتحان کردید این مشکل رو نداشتن؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 06 فوریه 2006, 17:12

نه٫ Firefox 1.5.0.1 هیچ ایرادی ندارد. Camino 1.0 Beta2 را هم امتحان کرده بودم٫ نداشت.
مهمان

پستتوسط مهمان » 06 فوریه 2006, 17:23

در ضمن این را نیز اضافه کنم که سیستم اینتل واقعا سریع و پرقدرت است. فقط ۲۴ ثانیه برای روشن کردن تایگر ۱۰.۴ ولی چندین bugs نیز اینور و آنور موجود است. مثال : RSS های اضافه شده توسط کارپرداز کار نمی کنند. ملل مشکل select کلمه و یا قسمتی از جمله را دارد٫ و این جور چیزهای ناچیز...
من که از دنیای PC می آیم٫ ۹۹ در صد از انتخابم راضی‌ام. اگر بتوانم MS OFFICE ( نسخه ویندوز ) را نیز توسط Darwine یا شبیه‌اش در کامپیوترم نصب کنم٫ رضایتم ۱۰۰ درصد خواهد شد !!!!
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 فوریه 2006, 12:10

مشکل RSS رو میشه بیشتر توضیح بدید؟
برای ملل فکر کنم دلیلش Ligature باشه شما مشابه تصویر روی Options و سپس Ligatures کلیک کنید تا تیکش برداشته بشه بعد دوباره متن رو انتخاب کنید ببینید درست انتخاب میشه یا نه.
برای MS Office در حال حاضر برنامه CrossoverOffice امکان نصبش روی لینوکس رو فراهم می‌کنه و قراره نسخه سازگار با مک هم از CrossoverOffice منتشر بشه. البته معلوم نیست در این حالت از فارسی پشتیبانی می‌کنه یا نه اگر نکنه که به دردسرش نمیارزه چون MS Office 2004 برای مک هست.
البته قطعا Tiger 10.4.4 روی اینتل باگهایی داره که قراره با بروزرسانی 10.4.5 برطرف بشه اما خیلی از مسائلی که شما باهاش مواجه هستید لزوما باگ نیست بلکه خیلی اوقات شما انتظار دارید از روشای رایج در ویندوز به مقصود برسید اما در مک فرق داره برای همین هر نکته‌ای به نظرتون رسید بگید شاید براش راه حلی داشتیم.
و اما مشکل اصلی مربوط به این تاپیک یعنی Camino 1.0 RC1 ، من هنوز معتقدم نباید به Universal شدنش ربط داشته باشه و اشکال یه جایی در Tiger نسخه اینتل یا خود Camino هست که اگر بتونیم به دلیل اصلیش برسیم و به توسعه دهنده‌های Camino گزارش کنیم خیلی خوب میشه. اما چطور بفهمیم مشکل از کجاست! شما فقط با صفحات فارسی این مشکل رو دارید؟ لطفا به این صفحه برید:
http://people.w3.org/rishida/scripts/sa ... rabic.html
اونجا همین مشکل هست؟
موفق باشید
پیوست‌ها
mellel.jpg
mellel.jpg (151.84 KiB) - بازدید 13743 بار
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 07 فوریه 2006, 15:55

با سلام مجدد
RSS های موجود در خود سفری کار می‌کنند و فعالند٫ برای مثال RSS های خود سایت اپل و یا روزنامه‌های فرانسوی برای نسخه‌‌ی من. اما هر چه RSS خود من اضافه می‌کنم نمی‌گیرد. فکر کردم شاید من تازه واردم بلد نیستم. ولیکن همین عملیات ناشیانه من روی ماک PPC یکی از همکارانم بدون اشکال است ( ها ها !!!!)
برای ملل٫ همانطور که گفته بودید عمل کردم٫ نشد که نشد. ربطی به ligatures ندارد. cursor جا بجا پریده و سرخود و مثل آسانسور عمل می کند.
آیا MS Office برنامه CrossoverOffice همان نسخه‌ی Office 2004 ماک هست یا نسخه اصلی ویندوز؟ باید گفت که بیل گیتس با این ویندوز بنجلی که دارد٫ بهترین پشتوانه زبان فارسی در office را می دهد.
نمایش با کامینو در این سایت هیچ ایرادی نداشت : http://people.w3.org/rishida/scripts/
samples/arabic.html
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 فوریه 2006, 16:59

سلام،
مشکل RSS ظاهرا از اشکالات برخی سیستمها با Mac OS X 10.4.4 هست. خیلی دنبال راه حلش گشتم اما متاسفانه فقط در macfixit بود و اونا هم پول زور میخوان!! متاسفانه/خوشبختانه من این مشکلو ندارم که خودم راه حلی حدس بزنم. فکر کنم باید منتظر بروزرسانی 10.4.5 باشید.
برای Mellel خیلی تعجب کردم چون تصور کندی یا هرچیز دیگه رو داشتم غیر از چنین مشکلی. Command+A که بزنید کل متن انتخاب میشه؟
CrossoverOffice برخلاف اسمش اصلا مجموعه آفیس نیست. ابزاری هست مبتنی بر Wine (و در مک، Darwine) با این تفاوت که کدهاش رو مقداری تغییر دادن و تنظیمات خاصی برای نصب برنامه‌های معروف اعمال کردن به این صورت که شما برنامه مورد نظر رو انتخاب می‌کنید بعد ازتون CD برنامه یا فایل نصبش رو میخواد و با تنظیمات خاص اون رو نصب می‌کنه. از آفیس ۲۰۰۳ هم پشتیبانی می‌کنه:
http://www.codeweavers.com/
چند وقت پیش خبر دادن که نسخه مک اینتل هم به زودی ارائه می‌کنن.
و اما Camino، میتونم درخواست کنم مشکلتون رو به https://bugzilla.mozilla.org/enter_bug.cgi گزارش کنید؟ من اگر خودم این مشکلو داشتم و میتونستم کارهای مختلف رو باهاش امتحان کنم حتما اینکارو میکردم به خصوص به این دلیل که به زودی نسخه نهایی 1.0 منتشر میشه و امکان داره این اشکال باقی بمونه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان