انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Persionary دیکشنری فوق العاده برای مک

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Persionary دیکشنری فوق العاده برای مک

پستتوسط Appersian » 08 سپتامبر 2011, 01:27

مفتخریم اولین اپلیکیشن پارسی در مک اپ استور را به شما معرفی کنیم . دیکشنری Persionary (پرشنری) بهترین دیکشنری برای پارسی برای سیستم عامل مک توسط تیم نرم افزاری Appersian نوشته شده .
این دیکشنری بهترین دیکشنری پارسی در سیستم عامل مک ، با امکانات فوق العاده و گرافیکی منحصر به فردی را برای شما به ارمغان آورده .

از امکانات این فرهنگ لغت میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

۱- امکان جستجو کلمات فارسی به انگلیسی و بلعکس همراه با تلفظ کلمات و دیکشنری Thesaurus یا کلمات هم معنی انگلیسی

۲- بیش از ۹۰ هزار کلمه

۳- تلفظ صوتی کلمات با تلفظ آمریکایی

۴- کلمات روزانه ، در این بخش شما میتوانید روزانه کلمات جدیدی را یاد بگیرید

۵- ویکشنری ، دیکشنری جدید ویکیپدیا

۶- دو حالت جستجو ، بر اساس حدس و املای دقیق کلمات

تصاویر :

تصویر

تصویر

تصویر

این برنامه به قیمت 9.99$ (۱۰ هزارتومان) در مک اپ استور به فروش می رسد :
http://itunes.apple.com/us/app/persiona ... 2980?mt=12

برنامه نویسی این پروژه توسط مهیار شریعت و گرافیک این برنامه توسط محمد کمیلی انجام شده .

دوستانی که قصد خرید برنامه رو در ایران دارن میتوانند با ایمیل زیر تماس بگیرند :
appersian.dev[at]gmail.com
پس از خرید کد redeemf به شما داده می شود و شما میتوانید از Mac App Store دانلود کنید

سایت Appersian :
http://appersian.ir
نماد کاربر
Appersian

پست‌ها : 30

Re: Persionary دیکشنری فوق العاده برای مک

پستتوسط Ahmad » 09 سپتامبر 2011, 20:27

با سلام،

من با وجوداینکہ چند دیکشنری فارسی/انگلیسی/فارسی را در کامپیوتر خود نصب دارم ولی برای تشویق آقایان سازندهٔ این برنامہ آنرا خریدم. گرافیک برنامه بسیار قشنگ است و البته واضح است کہ از برنامۂ AddressBook اپل الہام گرفتہ شده است. اما من چند مورد اشکال در این برنامہ دیدم کہ بدین طریق مایلم بہ اطلاع سازندگان آن برسانم.

۱- عدم ادغام جستجوی فارسی و انگلیسی. این مشکلی است کہ از کارآئی برنامہ بسیار می‌کاهد. بدین معنی کہ کاربر ابتدا باید Persian-->English را از منوی جستجو انتخاب کند و سپس کلمۂ فارسی مورد نظر را در بخش جستجو وارد نماید. همین مسئلہ در هنگام وارد کردن کلمات انگلیسی صدق می‌کند. این مسئلہ‌ای است کہ از جذابیت کار با برنامہ می‌کاهد. بنظر من باید برنامہ بہ این طریق عمل کند کہ اگر آرایش صفحہ کلید فارسی فعال است اتوماتیک وار برنامہ باید cursor را در سمت راست خانۂ جستجو تراز کند و در هنگامی کہ صفحہ کلید انگلیسی فعال است بر عکس این روند را انجام دهد. اگر این برنامہ از مکانیسم درونی متن پردازی اپل پشتیبانی کند این امکان بطور اتوماتیک در برنامہ تعبہ می‌شود. مثلا این امکان در برنامہ ایمیل اپل وجود دارد

۲- امکان تغییر اندازهٔ پنجرهٔ این برنامہ وجود ندارد، چہ کاربر بخواهد پنجره را کوچکتر کند تا جای کمتری از مونیتور را اشغال نماید یا بزرگتر کند تا تمام کلمات پیشنہادی را بدون scroll کردن ببیند.

۳- سایت سازندگان این برنامہ نیز شامل صفحۂ اول است و مشتری با مراجعۂ بہ این سایت هیچ اطلاعی را نمی‌تواند کسب کند. صفحہ عبارت است از چند آیکون غیر فعال.

چنانکہ گفتم این برنامۂ خوبی است و من خرید آنرا بہ دوستان توصیہ می‌کنم، امکانت نسبتا مفیدی در آن گنجانده شده است ولی برای بہتر شدنش امیدوارم کہ سازندگان آن موراد مندرج در بالا را حل کنند.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Appersian » 09 سپتامبر 2011, 21:13

ممنون از نظرات شما . اولا این برنامه با xcode نوشته نشده پس قاعدتا ما خیلی محدودت ها داشتم و طبیعتا بخاطر اینکه نسخه اول هست پس ما خیلی به نظرات کاربران برای بهتر شدن برنامه نیاز داریم .

1 - در موقع ساخت این برنامه برای ادغام کردن هر دو دیکشنری به یک مشکلاتی برخورد کردیم که در نتیجه جستجو تاثیر میگذاشت و دچار مشکل میکرد اما برای رفع این مشکل به نتایجی رسیدیم که در آپدیت ۱.۱ قطعا درست خواهد شد

۲- برای اسکرول کردن اونقدر ها زحمتی نیست در سیستم عامل مک به راحتی با انگشت یا با مجیک موس اسکرول انجام میشه و سایر نتیجه ها قابل دیدن هست . در مورد resize هم بگذارید حساب محدویت ها

۳- بله حق با شماست ، سایت به زودی در حال تکمیل هست

ممنون از نظرات سازنده شما امیدواریم در نسخه های بعدی اشکالات کمی داشته باشیم .
نماد کاربر
Appersian

پستتوسط iShahin » 11 سپتامبر 2011, 09:57

با سلام.

من هم با این که نیازی خیلی مبرمی به این دیکشنری نداشتم و کارم بادیکشنری خود مک راه میوفتاد اما برای تشویق و حمایت شما هم که شده این برنامه رو خریدم. هنوز وقت نکردم باهاش سر و کل بزنم در حدی که بشه یک review ازش بنویسم اما در نگاه اول کار خوبی به نظر میاد که البته کم و کاستی هایی هم داره که مطمینا به مرور برطرف میشه. تنها ایرادی که در نگاهی اول به ذهنم رسید سخت بودن سویچ کردن بین فارسی و انگلیسی هست که باید از طریق منوی انجام بشه که میتون با وحود یک button در خود برنامه این کار سریعتر و راحت تر انجام بشه. موفق باشید.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Appersian » 12 سپتامبر 2011, 22:22

تو آپدیت ۱.۰.۱ این مشکل برطرف شده :-) واسه آپدیت ۱.۱ هم ۵ زبان دیگه اضافه شده :

تصویر
نماد کاربر
Appersian

پستتوسط Appersian » 30 سپتامبر 2011, 03:08

اپدیت جدید 1.1 Persionary هم عرضه شد و این برنامه رو به بهترین دیکنشری که تا به امروز برای مک ساخته شده تبدیل کرد !!!!‌
تغییرات جدید :

- اضافه شدن ۵ دیکشنری جدید :
  • فرانسوی به پارسی
  • آلمانی به پارسی
  • ایتالیایی به پارسی
  • اسپانیایی به پارسی
  • سوئدی به پارسی

- بوک مارک برای ذخیره کلمات دلخواه
- تغییر سریع تر دیکشنری ها
- برطرف شدن باگ ها و بهتر شدن عملکرد سرچ

این برنامه با همان قیمت قبلی ۹.۹۹ $ در Mac App Store به فروش میرسد :
http://itunes.apple.com/us/app/persiona ... ls=1&mt=12

تصویر

تصویر
نماد کاربر
Appersian

پستتوسط iShahin » 01 اکتبر 2011, 12:34

هنوز متاسفانه مشکل حل نشده و برای تغییر زبان باید دستی اقدام کرد که کار سختی هست. شما یا منظور رو متوجه نشدی یا اینکه نمیدونم. منظور این هست که این فا به این و این به فا اتوماتیک باشه و لازم نباشه دسته عوض کنیم؟؟

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط Appersian » 01 اکتبر 2011, 18:19

iShahin نوشته است:[نمایش]
هنوز متاسفانه مشکل حل نشده و برای تغییر زبان باید دستی اقدام کرد که کار سختی هست. شما یا منظور رو متوجه نشدی یا اینکه نمیدونم. منظور این هست که این فا به این و این به فا اتوماتیک باشه و لازم نباشه دسته عوض کنیم؟؟

دوست عزیز امکان تغییر زبان input keyboard با کد وجود نداره :-) حداقل تا الان .
سختیش فقط فشردن ۲ تا دکمه هست : cmd + Space
نماد کاربر
Appersian

پستتوسط Appersian » 04 ژانویه 2012, 10:33

نسخه دوم بالاخره آماده و رلیز شد!

• ده برابر سریع تر‌ !
  • تایپ کردن فارسی بدون نیاز به کیبرد Persian و حل کامل مشکل سوییچ کردن بین U.S و Persian !
  • حذف شدن فضای اضافی کتاب
  • دیتابیس تمیز کاری شد و فضای خالی حذف شد (جستجو سریع تر)
  • منو ها مرتب شد
  • قابلیت ارسال به حافظه Clipboard اضافه شد
  • حل دیگر باگ ها و بهبود کلی اپ

هم اکنون می توانید به صورت رایگان به این نسخه آپدیت کنید. دوستانی هم که هنوز خریداری نکرده اند قیمت همان 9.99$ است.
نماد کاربر
Appersian

پستتوسط iShahin » 20 ژانویه 2012, 04:13

من واقعا متاسفم که ۱۰ دلار حروم کردم و این دیکشنری نا کارآمد رو گرفتم که با وجود آمدن ورژن ۲ هنوز هم مشکلات ابتدایی داره که در واقع باید در نسخه های بتا حل میشده! این برنامه عملا Beta Version هم نیست! هنوز باید زبان رو دستی عوض کنی و با عوض کردن زبان مک زبان دیکشنری عوض نمیشه و اشکالات مسخره ی دیگه مثل این که دکمه x رو میزنی مثل برنامه های ویندوزی برنامه به طور کامل بسته میشه!! (این دیگه آخرشه)! خلاصه دیکشنری مجانی مک با بانک زبان فارسی که از ایرماگ میتونید دانلود کنید ۱۰۰۰ بار بهتر و کارآمد تر از این دیکشنری به درد نخور هست! خلاصه این که ۱۰ دلار دور نریزید مخصوصا بچه های تو ایران با دلار ۱۸۰۰ تومان !!!

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط Appersian » 20 ژانویه 2012, 16:17

برنامه نیاز به تغییر زبان نداره این مشکل حل شده. شما حتی متن آپدیت جدید هم نخوندید.
با زدن دکمه x برنامه باید بسته بشه. شما هنوز فرق Document Application و Single View Application رو نمی دونید. این نیز در کتاب راهنمای Interface اپل هم اومده. Dictionary اپل هم همینطوری عمل می کنه.
صفحه ۱۸۸ - بخش بستن پنجره :
In most cases, applications that are not document-based should quit when the main window is closed.
--
برای آپدیت بعدی هم در نظر داریم یک دیتابیس EN<>FA داشته باشیم.
ما گروهی تخصصی هستیم و شما نمی تونید قانون برای ما تعیین کنید، اگه انتقاد یا پیشنهادی دارید می تونید اعلام کنید نه حمله.
review شما گزارش شد و به زودی توسط اپل با توجه به دلایلی که گفتم حذف خواهد شد.
نماد کاربر
Appersian

پستتوسط Amin811 » 22 ژانویه 2012, 08:33

Appersian نوشته است:[نمایش]
برنامه نیاز به تغییر زبان نداره این مشکل حل شده. شما حتی متن آپدیت جدید هم نخوندید.
با زدن دکمه x برنامه باید بسته بشه. شما هنوز فرق Document Application و Single View Application رو نمی دونید. این نیز در کتاب راهنمای Interface اپل هم اومده. Dictionary اپل هم همینطوری عمل می کنه.
In most cases, applications that are not document-based should quit when the main window is closed.
--
ما گروهی تخصصی هستیم و شما نمی تونید قانون برای ما تعیین کنید، اگه انتقاد یا پیشنهادی دارید می تونید اعلام کنید نه حمله.

متاسفم از این لحن جواب دادن از طرف تهیه کننده‌ ی برنامه. :-(
Amin811

پست‌ها : 82

پستتوسط iShahin » 22 ژانویه 2012, 10:23

Amin811 نوشته است:[نمایش]
--

من هم متاسفم برای این عده بی سواد و به قول خودشون متخصص که حتی معنی Custmer Service رو هم نمدونند. البته کلا از خدمات دهنده ی ایرانی غیر از این انتظار نیست ۱۰ ساله من در خارج از ایران هستم دارم به هر چیزی که میخرم review مینویسم هیچ وقت چنین پاسخی دریافت نکردم. این یک مشکل فرهنگی هست.

اما شما دوست متخصص با بد کسی در افتادید اگر review من پاک بشه من قضیه رو به طور کامل پیگیری خواهم کرد از طریق ایمیل با اپل حتا شده تلفنی با قسمت خدمات مشتریان اپل و بهشون توضیح خواهم داد جریان رو. مطمین باشید برای خودتون بد خواهد شد. در امریکا حق با مشتری هست و وقتی شما در مارکت امریکایی خدمات اریه میکنید باید با قوانین و ضوابط همون مارکت عمل کنید در غیر این صورت نمیتونید در اون مارکت ادامه فعالیت بدید. اگر جریان ادامه پیدا کند به ضرر شما هست نه من به عنوان مشتری حتی کش پیدا کردن این قضیه اگر من پیگیر جدی انجام بدهم ممکن هست به خارج شدن برنامه شما حداقل به صورت موقت از اپ استور باشه.

باز هم اعلام میکنم برنامه خیلی آشغالی هست و ایراداتی زیادی داره مجانی هم به من بدهند من دلیت میکنم. حتی بتا ورژن هم نیست. این هم از پاسخگویی شان!

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط javadkh65 » 22 ژانویه 2012, 15:28

البته iShahin اینکه برنامه با زدن دکمه x بسته میشه بستگی به این داره که نویسنده برنامه از بیخ و بن اون رو Single View Application نوشته، دیکشنری خود اپل هم همینجوره و مثلا Longman Dictionary of Contemporary English هم که با جاوا نوشته شده همینه. این به نظر نویسنده بستگی داره و اصلا اصلا عیب محسوب نمیشه.

در مورد ساید ایرادها من با این نرم افزار کار نکردم که بدونم چجوریه، دوستانی که کار کردن باید نظر بدن در مورد ایرادهای شما

نویسنده نرم افزار هم درست نیست اینجوری بنویسه در شان یک برنامه نویس نیست...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Appersian » 22 ژانویه 2012, 23:51

iShahin نوشته است:[نمایش]
Amin811 نوشته است:[نمایش]
--

من هم متاسفم برای این عده بی سواد و به قول خودشون متخصص که حتی معنی Custmer Service رو هم نمدونند. البته کلا از خدمات دهنده ی ایرانی غیر از این انتظار نیست ۱۰ ساله من در خارج از ایران هستم دارم به هر چیزی که میخرم review مینویسم هیچ وقت چنین پاسخی دریافت نکردم. این یک مشکل فرهنگی هست.

اما شما دوست متخصص با بد کسی در افتادید اگر review من پاک بشه من قضیه رو به طور کامل پیگیری خواهم کرد از طریق ایمیل با اپل حتا شده تلفنی با قسمت خدمات مشتریان اپل و بهشون توضیح خواهم داد جریان رو. مطمین باشید برای خودتون بد خواهد شد. در امریکا حق با مشتری هست و وقتی شما در مارکت امریکایی خدمات اریه میکنید باید با قوانین و ضوابط همون مارکت عمل کنید در غیر این صورت نمیتونید در اون مارکت ادامه فعالیت بدید. اگر جریان ادامه پیدا کند به ضرر شما هست نه من به عنوان مشتری حتی کش پیدا کردن این قضیه اگر من پیگیر جدی انجام بدهم ممکن هست به خارج شدن برنامه شما حداقل به صورت موقت از اپ استور باشه.

باز هم اعلام میکنم برنامه خیلی آشغالی هست و ایراداتی زیادی داره مجانی هم به من بدهند من دلیت میکنم. حتی بتا ورژن هم نیست. این هم از پاسخگویی شان!

شما با سواد هستید می تونید با ساخت دیکشنری بهتر مارو کنار بزنید.
مطمئن باشید اپل کاملا پایبند به قوانین خودش هست و حق رو تشخیص میده. من هم در گزارش عین قوانین خودشون که آقای استیو جابز که شما هم آواتار و امضاتونو در بارش گذاشتین نوشتم که شما حالا مسخره می کنید.
الان شما با این review ای که گذاشتید فقط دارید مارو می کوبید اون هم به دلیلی نادرست! در تمام برنامه هایی که ساختیم کاربران نظر و انتقاد کردن و همه رو حداقل تا ۹۰٪ براورده کردیم. این قابلیت تایپ فارسی هم فقط به خاطرشما اضافه کرده بودم (با توجه به پست) و انتظار داشتم مشکلتون برآورده بشه وگرنه جزو آپدیت نسخه ۲ اصلا نبود... اما شما ....
فقط میتونم بگم اگه به فکر کاربران نبودیم اصلا برنامه رو ۳ بار آپدیت نمی کردیم و حتی برای ایرانیان برنامه نمی ساختیم چون فروش برنامه های global خیلی بیشتره.
نماد کاربر
Appersian

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان