انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نصب Lion بر روی مک‌بوک ایر ۲۰۱۱

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: نصب lion بر روی مک بوک ایر ۲۰۱۱ !!

پستتوسط Ahriman » 01 سپتامبر 2011, 21:05

GK نوشته است:[نمایش]
[نمایش]

نه، نیازی به خرید مجدد نیست. با حساب خود ، می‌شود رفت روی apple store و دوباره واریز کرد
بله، مک‌بوک ایر لاین کارخانه را داشت ولی انگولک در می‌آورد. من لاین خودم را زدم روی آن.
در حال حاضر، نصب دوباره osx lion روی ماشین‌های شما کمی مشکل‌زاست. من ترجیح دادم یک نصب جدید و پاک بکنم

ببینید بزارید ساده ساده بگم :

یعنی حتما باید لاینی باشه که از apple store خریداری شده ؟ مگه اینایی که دانلود کردیم چه فرقی داره ؟ بلاخره یکی خریده و آپلود کرده برای بقیه ! یکیش خوده من ! من که خریداری نکردم دانلود کردم و به راحتی نصب کردم !

شما از ابتدا لطفا توضیح بدید که چگونه این فلش رو درست کردید ؟ و لاین رو مجددا روی ایر ۲۰۱۱ از کارخونه لاین نصب کردید ؟

ممنون میشم :-(

و سوال آخر :

لاینی که شما برای دوستتون مجداا نصب کردید شما خریداری کرده بودید یا دانلود کرده بودید؟
Ahriman

پست‌ها : 112

پستتوسط Ahriman » 01 سپتامبر 2011, 21:10

Ilia نوشته است:[نمایش]
اگر از حالت نت ریکاوری استفاده کنید، بله خودش وصل میشود به سایت اپل و چون میبیند که با مدل کامپیوتر شما لاین می‌آید، آن را داونلود و نصب خواهد کرد. حالا این چقدر با اینترنت ایران مشکل داشته باشد امری جداست.

آنطوری که من فهمیده‌ام، لاین دیسک اسیستنت درست برای این منظور درست شده است که شما دیگر مجبور نباشید که به اینترنت وصل بشوید. یعنی این یوتیلیتی‌ای است که یک هارد یا فلش مموری را فرمت میکند، و از نسخهٔ سیستم کامپیوتر شما برای درست کردن آن استفاده میکند. و اگر از بعدا از این استفاده کنید، به وصل شدن به ایترنت نیازی نیست. باز هم این برداشت من است و ممکن است خیلی دقیق نباشد.

من خودم یک مکبوک ایر ۲۰۱۱ جدید خریده‌ام. اما باید اذعان کنم که تنبلی کرده‌ام و هنوز از این لاین دیسک اسیستنت برای درست کردن ریکاوری دیسک استفاده نکرده‌ام. بایستی این کار را بکنم و مطمئن بشوم.

قاعدتا درست کردن این دیسک ریکاوری چندان نباید طول بکشد.

یعنی این برنامه RecoveryDiskAssistant فقط به درد مدل های ۲۰۱۱ که از ابتدا لاین روشون نصب بوده میخوره ؟ چون مدل های دیگه مثل مک بوک پروی خودم با دی وی دی و فلش خیلی راحت لاین رو میشه نصب کرد !

آخه به نظر شما این عقلانی هستش که یه سیستم عامل ۴ گیگی رو تو ۵ دقیقه بک آپ بگیره و ریکاوری درست کنه ؟

این توضیحات برنامه RecoveryDiskAssistant هستش :

This afternoon, Apple is making available Lion Recovery Disk Assistant — an app available for the desktop that allows you to prepare an external hard drive (or thumb drive with at least 1 GB of space free) for recovery. Lion Recovery Disk Assistant will install the Lion Recovery partition to external media so you can create another boot disk. It requires OS X 10.7 Lion with a Recovery HD. Apple says in order to use the Recovery Disk Assistant, you only need to plug in an (empty) external hard drive, then run the assistant to create the recovery drive. This should make lots of people complaining about the lack of external recovery options very happy.

که گفته ۱ گیگ فضا میخواد ! پس چطوری لاین رو تو خودش جا میده :-((((
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ahriman در 01 سپتامبر 2011, 21:31.
Ahriman

پستتوسط Ilia » 01 سپتامبر 2011, 21:26

قاعدتا بایستی تقریبا به اندازه نصب سیستم روی آن فلش مموری چیزی بنویسد. البته اگر من اشتباه نکرده باشم و داستان همینطور باشد. کپی چند گیگ فایل نباید زیاد طول بکشد. و استفاده از این مخصوص مدلهای جدید نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط GK » 01 سپتامبر 2011, 21:30

Ahriman نوشته است:[نمایش]
[نمایش]

نه، نیازی به خرید مجدد نیست. با حساب خود ، می‌شود رفت روی apple store و دوباره واریز کرد
بله، مک‌بوک ایر لاین کارخانه را داشت ولی انگولک در می‌آورد. من لاین خودم را زدم روی آن.
در حال حاضر، نصب دوباره osx lion روی ماشین‌های شما کمی مشکل‌زاست. من ترجیح دادم یک نصب جدید و پاک بکنم

ببینید بزارید ساده ساده بگم :

یعنی حتما باید لاینی باشه که از apple store خریداری شده ؟ مگه اینایی که دانلود کردیم چه فرقی داره ؟ بلاخره یکی خریده و آپلود کرده برای بقیه ! یکیش خوده من ! من که خریداری نکردم دانلود کردم و به راحتی نصب کردم !

شما از ابتدا لطفا توضیح بدید که چگونه این فلش رو درست کردید ؟ و لاین رو مجددا روی ایر ۲۰۱۱ از کارخونه لاین نصب کردید ؟

ممنون میشم :-(

و سوال آخر :

لاینی که شما برای دوستتون مجداا نصب کردید شما خریداری کرده بودید یا دانلود کرده بودید؟

آه! پس مشکل شما جای دیگری است!!!!
سیستم من خریداری شده و دانلود شده است
سیستم شما غیرقانونی، و به احتمال زیاد تحریف شده و خراب است
پست دیگران را خوب و به دقت بخوانید تا سوال مکرر نکنید: من یک نصب تازه و پاک انجام دادم نه نصب روی لاین کارخانه
برای انتقال سیستم روی یک کلید usb، کار سختی نیست. اگر کمی بگردید این ور و آن ور یاد می‌گیرید
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ahriman » 01 سپتامبر 2011, 22:02

سیستم شما غیرقانونی، و به احتمال زیاد تحریف شده و خراب است
پست دیگران را خوب و به دقت بخوانید تا سوال مکرر نکنید: من یک نصب تازه و پاک انجام دادم نه نصب روی لاین کارخانه
برای انتقال سیستم روی یک کلید usb، کار سختی نیست. اگر کمی بگریدید این ور و آن ور یاد می‌گیرید

ای بابا یه طوری میگید انگار داری با یه سارق جانی صحبت میکنی !
آقا چه فرقی داره ؟ سیستم عامل مک نیازی به کرک و سریال نداره ! شما دانلود کنی من و ۲۰۰۰ نفر دیگه هم به راحتی میتونن نصب کنن !!!

یه حرفایی میزنید که واقعا آدم رو نا امید میکنه ! اگه فکر میکنید راهنمایی کردن من براتون عذاب آوره اسراری نیست دیگر دوستان هستن!
Ahriman

پستتوسط Ahriman » 01 سپتامبر 2011, 22:31

خوب با تست هایی که انجام شد ظاهرا برنامه RecoveryDiskAssistant یه پارتیشن در فلش مموری فقط درست میکنه به حجم حدود ۶۰۰ مگ که به وسیله اون بتونید با اون فلش بوت کنید و شروع به دانلود لاین میکنه که تو این مرحله باید اکانت اپلی رو که باهاش لاین خریداری شده رو وارد کرد !

تو پارتیشن ریکاوری یه گذینه داره مبنی بر نصب مجدد لاین و وقتی انتخاب میکنیم میگه باید به اینترنت وصل بشید ! که باز شروع میکنه به دانلود لاین ...!

اما سوالی که برای من پیش اومده اینه که بعد از دانلود کجا ذخیره میشه که بشه از فایل دانلودی بک آپ گرفت که برای دفعات بعد نخواد دانلود کرد ؟

و سوالی که ذهنم رو درگیر کرده و داره روانیم میکنه اینکه چطور اون مغاره داره تونست با فلش مموری خودش لاین رو نصب کنه :x :x
Ahriman

پستتوسط Ahriman » 01 سپتامبر 2011, 22:38

Ilia نوشته است:[نمایش]
قاعدتا بایستی تقریبا به اندازه نصب سیستم روی آن فلش مموری چیزی بنویسد. البته اگر من اشتباه نکرده باشم و داستان همینطور باشد. کپی چند گیگ فایل نباید زیاد طول بکشد. و استفاده از این مخصوص مدلهای جدید نیست.

ایلیا جان فضایی که از فلش اشغال میکنه بعد از عملیات ساخت ریکاوری ۶۰۰ مگ هستش ! و قاعدتا نمیتونه یه بک آپ از سیتم عامل لاین باشه :-(
Ahriman

پستتوسط Pooria Azimi » 01 سپتامبر 2011, 22:49

اون لاینی که قصد نصبش روی ایر رو دارید، شمارهٔ build ـش چنده؟ 11A511 یا 11A2063؟ به‌نظر می‌رسه باید 11A2063 باشه تا دیسک ریکاوری که ازش ساخته می‌شه قابل نصب روی ایرهای جدید باشه (و علامت ورود ممنوع نیاد): http://www.cultofmac.com/missing-lion-i ... res/107890 . این در مورد علامت ورود ممنوعه، در مورد ۶۰۰ مگی بودن ریکاوری دیسک حق با شماست. من هم این رو یادمه خونده بودم، اما فراموش کرده بودم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ahriman » 01 سپتامبر 2011, 23:02

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
اون لاینی که قصد نصبش روی ایر رو دارید، شمارهٔ build ـش چنده؟ 11A511 یا 11A2063؟ به‌نظر می‌رسه باید 11A2063 باشه تا دیسک ریکاوری که ازش ساخته می‌شه قابل نصب روی ایرهای جدید باشه (و علامت ورود ممنوع نیاد): http://www.cultofmac.com/missing-lion-i ... res/107890 . این در مورد علامت ورود ممنوعه، در مورد ۶۰۰ مگی بودن ریکاوری دیسک حق با شماست. من هم این رو یادمه خونده بودم، اما فراموش کرده بودم.

پوریا جان از کجا بفهمم بیلدش چنده ؟ چون برای خودم رو آپدیت کردم به ۱۰.۷.۱ و فکر میکنم بیلدش تغییر کرده باشه :

تصویر

الان InstallESD.dmg لاین رو که خودم هم از روش لاین رو نصب کردم رو مک بوک پرو دارم چطور میشه فهمید بیلدش چنده ؟

این همون لاینی هستش که دانلود کردم و وقتی به ایر وصل میکنم علامت ورود ممنون میادش :-( :-(
Ahriman

پستتوسط Pooria Azimi » 01 سپتامبر 2011, 23:13

نمی‌دونم! InstallESD.dmg رو یک‌جا mount کنید، توش احتمالاً یه Info.plist باید باشه. توی اون، ورژن باید نوشته شده باشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ahriman » 01 سپتامبر 2011, 23:21

نمی‌دونم! InstallESD.dmg رو یک‌جا mount کنید، توش احتمالاً یه Info.plist باید باشه. توی اون، ورژن باید نوشته شده باشه.

پوریا جان پیدا کردم :

تصویر

11A511 هستش ! حالا اون 11A2063 رو چطور باید پیدا کرد که قابل نصب بر روی ایر های ۲۰۱۱ باشه ؟ :-(

سوالی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که اون فروشنده مغازه یعنی انقدر حالیش بوده ؟ :shock: اونم با توجه به اینکه اکثر فروشنده ها معمولا این چنین اطلاعتی ندارن !!!!
Ahriman

پستتوسط Pooria Azimi » 02 سپتامبر 2011, 00:20

من خبر ندارم، اما اون‌جوری که از نوشتهٔ Cult of Mac برداشت کردم (هر چند، وقت نکردم اون رو هم کامل بخونم)، به‌نظر می‌رسه الآن (در زمان نوشتن اون مقاله) نسخهٔ لاینی که در سرور اپل برای دانلود قرار داره (داشته)، 11A2063 بوده. هر چند، الآن دیگه اون‌هم از روی سرورش برداشته شده و کسانی که از مک‌اپ‌استور لاین رو خریداری می‌کنن، نسخهٔ ۱۰٫۷٫۱ با (احتمالاً) همون شمارهٔ 11B26 براشون دانلود می‌شه که باید این مشکلِ ناخوشایندِ ناسازگاری با ایرهای جدید در اون رفع شده باشه. اگر روش استفاده از اکانت اپل‌آی‌دی دوستتون جواب نداد، در تورنت قاعدتاً باید بتونید این نسخه رو پیدا کنید. من 10b26 torrent رو در گوگل سرچ کردم و هزار تا نتیجه گرفتم!

راستش در مورد فروشنده‌هه هم فکر کنم با آزمون و خطا به این نتیجه رسیده... فروشنده‌های پایتختی که من دیده‌م، اصلاً خبر ندارند که سیستم‌عامل‌ها Build number دارند!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ahriman » 02 سپتامبر 2011, 01:17

من خبر ندارم، اما اون‌جوری که از نوشتهٔ Cult of Mac برداشت کردم (هر چند، وقت نکردم اون رو هم کامل بخونم)، به‌نظر می‌رسه الآن (در زمان نوشتن اون مقاله) نسخهٔ لاینی که در سرور اپل برای دانلود قرار داره (داشته)، 11A2063 بوده. هر چند، الآن دیگه اون‌هم از روی سرورش برداشته شده و کسانی که از مک‌اپ‌استور لاین رو خریداری می‌کنن، نسخهٔ ۱۰٫۷٫۱ با (احتمالاً) همون شمارهٔ 11B26 براشون دانلود می‌شه که باید این مشکلِ ناخوشایندِ ناسازگاری با ایرهای جدید در اون رفع شده باشه. اگر روش استفاده از اکانت اپل‌آی‌دی دوستتون جواب نداد، در تورنت قاعدتاً باید بتونید این نسخه رو پیدا کنید. من 10b26 torrent رو در گوگل سرچ کردم و هزار تا نتیجه گرفتم!

راستش در مورد فروشنده‌هه هم فکر کنم با آزمون و خطا به این نتیجه رسیده... فروشنده‌های پایتختی که من دیده‌م، اصلاً خبر ندارند که سیستم‌عامل‌ها Build number دارند!

یعنی شما میگید با دانلود ۱۰.۷.۱ ممکنه این مشکل حل بشه؟ جایی خوندید که کسی با ۱۰.۷.۱ این مشکله نصب لاین بر روی ایر های ۲۰۱۱ رو حل کرده باشه؟ :-(

همین برای من هم عجیبه که چطور اون طرف به این راحتی تونست نصب کنه و ما هنوز با این همه جستجو به یه نتیجه قطعی هم حتی نرسیدیم و همش در حده تست کردن و حدسو گمانه !!!

حالا فردا دوستم میاد و میخوام ببینم به گفته شما اون لاینی که طرف مغازه داره نصب کرده بیلدش چی بوده و چه ورژنی نصب کرده ؟؟

واگه ۱۰.۷ بود اونژقت تکلیف چیه ؟؟؟ :-(

Ahriman

پستتوسط Ilia » 02 سپتامبر 2011, 02:58

من از این ریکاوری دیسک اسیستنت استفاده کردم. اول از یک SD کارت سعی کردم که استفاده کنم. جالب این بود که این یوتیلیتی آنرا از پورت SD خوان خود مکبوک ایر اصلا برای این منظور اصلا نشان نمیداد. آنرا در آوردم و گذاشتمش توی یک مبدل USB و مثل فلش مموری وصلش کردم به پورت USB. آنوقت آن را تشخیص داد و فقط یک دقیقه و نیم بیشتر طول نکشید که آنرا ساخت.

جالب این است که این وقتی ساخته شد، روی دسکتاپ مآنت و نصب نمیشود. از طریق دیسک یوتیلیتی یک ایمیج از آن ساختم که با اینکه آنهم mount نشد اما اندازه‌اش دقیقا ۶۵۰ مگ بیشتر نبود.

کمی که در باره‌اش خواندم، بنظر می‌آید که این در حقیقت فرقی با آن پارتیشن ریکاوری داخلی‌ای که لاین میسازد ندارد. یعنی فقط از طریق آن میشود هارد را تعمیر کرد، به اینترنت وصل شد، از اینترنت لاین را داونلود و نصب کرد یا از طریق تایم ماشین سیستم را ریکاور کرد.

این آخرین مورد یعنی ریکاوری از طریق تایم ماشین اگر بدون احتیاج به اینترنت صورت بگیرد، مشکل شما را حل میکند. امیدوارم که در آینده اپل اینها را بکند مثل بقیهٔ مکها و احتیاج به نسخهٔ مخصوصی از لاین نداشته باشند.

ایلیا

Recov_snap01.jpg

Recov_snap02.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: نصب lion بر روی مکبوک ایر ۲۰۱۱

پستتوسط Ahriman » 02 سپتامبر 2011, 09:43

حال سوال من اینه ؟

الان لاین شما ترکید با تایم ماشین هم بک آپ نداری !چطوری مجددا لاین رو نصب میکنی ؟

با خرید فلش اورجینال لاین اپل؟

با دانلود از طریق ریکاوری ؟
--------------------------------------------------------------------------------------
پس اون فروشنده پایتخت چگونه تونست به راحتی با فلش مموری لاین رو نصب کنه ؟؟؟؟ :x :x :x
Ahriman

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 26 مهمان