انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Microsoft Office with Arabic/ Farsi Support?

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Microsoft Office with Arabic/ Farsi Support?

پستتوسط مهمان » 01 ژوئن 2004, 17:39

http://www.mac4arabs.com/forums/index.p ... wtopic=514

here you will find some screenshots, wich shows Arabic on Exel and Powerpoint. But i don´t understand Arabic so maybe one of you can help
در صفحه بالا تصاویری از powerpoint و Exel با متن عربی دیده میشه ولی چون من عربی بلد نیستم نمیتونم بگم که اونها چیکار کردن شاید یکی از دوستان عربی بلد باشه و بتونه متنش رو بخونه. من هر چقدر کردم نتونستم از عربی و یا فارسی در office جدید استفاده کنم.
مهمان

پستتوسط Ali.Samadi » 01 ژوئن 2004, 18:53

خبر خوبی برایتان دارم. بعد از ۱۴ سال شرکت میکروسفت شروع کرده محصولات مک خود را بطوری تغییر میده که با زبانهای چپ به راست کار کنه.
امروز نسخه امتحانی Office را که برای ۳۰ روز کار میکنه بر روی کامپیوترم نسب کردم . این نسخه بغییر از word, exel, enturage و powerpoint قلمهای متفاوتی نیز نسب میکنه. اولین برنامه‌ای که باز کردم word بود. و اولین نشانه تغییر در برنامه این است که صفحه کلید فارسی در این برنامه قابل انتخاب بود. ولی در هنگام تایپ حروف به هم نمی چسبیدند. بعد کمی جستجو مشخص شد که قلمهایی که میکروسفت نسب میکند با سیستم ۱۰.۳.۴ خوانایی ندارد. بعد از بدور ریختن خطوط word را دوباره باز کردم و با اعنکه زبان عربی انتخاب شده بود برنامه باز حروف را به هم نمی‌چسباند. Exel را باز کردم و همانطوری که میبینید موفق شدم فارسی بنویسم>
††تصویر
Enturage هم با نسخه جدید office قابلیت نوشتن متون فارسی را داره که اینجا میبینید:
††تصویر
Powerpoint هم فارسی مینویسه ولی کلمات را از چپ به راست میچینه.
††تصویر

Microsoft2004: در روی همرفته یک پیشرفت خوب ولی هنوز خیلی پر ایراد.
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

Re: Microsoft Office with Arabic/ Farsi Support?

پستتوسط Ahmad » 01 ژوئن 2004, 23:39

Anonymous نوشته است:[نمایش]
http://www.mac4arabs.com/forums/index.php?s=a1dd08af3466e8f3115a7c15ccf91003&showtopic=514

here you will find some screenshots, wich shows Arabic on Exel and Powerpoint. But i don´t understand Arabic so maybe one of you can help
در صفحه بالا تصاویری از powerpoint و Exel با متن عربی دیده میشه ولی چون من عربی بلد نیستم نمیتونم بگم که اونها چیکار کردن شاید یکی از دوستان عربی بلد باشه و بتونه متنش رو بخونه. من هر چقدر کردم نتونستم از عربی و یا فارسی در office جدید استفاده کنم.

با سلام

من عربى را مى‌توانم بخوانم. اين عكسها هم مربوط است به آزمايش نسخه نمايشى demo بسته نرم‌افزارى آفيس. نتايج اين آزمايش نيز مطابقت كامل دارد با مرورى كه آقاى صمدى چند سطر پايين‌تر انجام داده‌اند. يعنى نرم‌افزار ورد فارسى/عربى را پشتيبانى نمى‌كند. پورپوينت نيز جهت نوشتارى را بر عكس مى‌نمايد. ولى در اكسل مى‌شود فارسى/عربى را نوشت. در اين سايت در مورد انتوراژ سخنى به عمل نيامده.
در ضمن سايت مذبور اختصاص دارد به كاربران عربى مكينتاش يا به قول عربها "مكنتوش" يعنى خواهر همين سايت خودمان. اين سايت توسط يک دانشجوى سِعودى به نام تركى البلاع Turki M. Al-Ballaa كه در آمريكا درس مى‌خوانده ايجاد شده‌است. جالب است كه بدانيد كه عربستان سعودى زمانى يكى از بزرگترين بازارهاى شركت اپل در خاورميانه بوده است. آدرس سايت كاربران عرب مكينتاش نيز به قرار زير است.

http://www.mac4arabs.com

با احترام، احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Samadi » 02 ژوئن 2004, 00:17

سلام احمد آقا حالا که شما هم عربی بلدید و هم کارگذاران این صفحه را میشناسید، میتوانید از آنها سوال کنید که آنها چه گونه فایل و یا عکسها را Upload میکنند؟ شاید بتوانند به ما کمک کنند.
با تشکر علی
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Ali.Rastegar » 02 ژوئن 2004, 10:54

اونها از سیستم Invision Power Board استفاده می کنن نه phpBB2 ;-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان