انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mail

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: Mail

پستتوسط alireza3335 » 09 مارس 2017, 14:46

سلام

من به مدت چند روز پشت سر هم وقت گذاشتم تا به چیزهایی که می‌خواستم برسم. خیلی سریع عرض کنم توی تاپیک‌های دیگه هم در مورد امکانات mail client ها صحبت شده بود. و معمولاً هر کدام ویژگی‌هایی دارند که دیگری ندارند. ضمن اینکه خیلی از اوقات از سادگی و روان بودن برنامه native خود مک هم خبری نیست.
راستش من اصلاً روحم خبر نداشت که می‌شود برای mail.app بتوانی plugin نصب کرد. من این دو plugin را بسیار کاربردی را توضیح میدهم و شاید دوستان چیزهای خیلی بهتری میدانند که نفرموده بودند که قطعاً تبادل تجربیات و انتقال دانش میتواند به همدیگر بسیار کمک کند. در مورد pluginها:

۱. Mailtag
می‌توانید از این آدرس (https://smallcubed.com/) دانلود کنید منتهی بعد از مدتی نیاز دارید تا امتیاز آن را خریداری کنید.
همانطور که از اسمش پیداست مهمترین قابلیت این افزونه، قابلیت تگ کردن و برچسب‌گذاری روی ایمیل‌ها هست. من حتی بعضی از اوقات به خاطر پروژه یا کاری چون خیلی نیاز دارم که از برچسب‌گذاری استفاده کنم مجبور هستم که از Gmail استفاده کنم منتهی این افزونه نه تنها این کار را به خوبی انجام می‌دهد بلکه با Gmail هم sync می‌شود.

MailTag.png
MailTag

۲. Mailbutler
این امکانات بسیار بیشتری دارد (از این سایت می‌توانید تهیه کنید: https://www.mailbutler.io/en/) . دو ویژگی بسیار مهم که قبلاً از طریق Gmail من شیفته آن شده بودم این هاست: امکان Track کردن ایمیل و امکان یادآوری پیوست فایل.
در مورد mailtracking که خیلی وقت هست این امکان وجود دارد و مثلاً آن برنامه عکسی چیزی را در ایمیل میگنجاند و وقتی که ایمیل باز میشود به شما پیغام میدهد که ایمیل مشاهده شده است. و امکانات دیگر نظیر اینکه ایمیل چند بار مشاهده شده و یا با چه دستگاهی بوده نیز وجود دارد. خب این افزونه نیز همین کار را برای mail.app انجام میدهد. و خیلی خوب جفت و جور میشود. از نظر بصری نیز مانند بسیاری از سرویس‌های delivery از دو تیک استفاده میکند. یکی برای ارسال و یکی هم برای مشاهده شدن.
در مورد یادآوری پیوست فایل، این قابلیت چند وقتی است که در جیمیل به وجود آمده و مثلاً اگر از عباراتی نظیر "Please find the attached files" استفاده کنید ولی فراموش کنید فایلی آپلود کنید، هنگام ارسال ایمیل هشدار میدهد که شما گفتین چیزی پیوست کرده اید ولی در واقع چیزی پیوست نکردین!
خب این امکان هم برای این افزونه وجود دارد ولی نکته جالبتر اینکه میتوانید این را متناسب با زبان خودتان سفارشی کنید. مثلاً من خودم عباراتی نظیر «پیوست» را اضافه کرده ام که از طریق آن اگر فایلی پیوست نکرده باشم به من یادآوری کند.
attachments.png
یادآوری پیوست

که نتیجه را نیز اینطور می‌شود:
attachment2.png
یادآوری پیوست ۲

یک امکان دیگر نیز یادآوری ایمیلی است که می‌خواهید بعداً مطالعه کنید یا در زمان مناسب به آن پاسخ دهید. خب اینکه آدم آن را به صورت unread در می‌آورد باز هم به صورت effective نیست.

راستش من از طریق ایمیل توانستم license این نرم‌افزارها را تهیه کنم :)
در واقع یکی که امکانات دانشجویی هم ارائه میدهد که خیلی خوب است. خلاصه توصیه می‌کنم.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط alireza3335 » 20 آوریل 2017, 08:39

سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه.
ببخشید Mail.app هم برای شما ایمیل‌های قدیمی را دانلود نمیکند؟ مثلاً برای من ایمیل‌های ۳ ماه به قبل را نشان نمی‌دهد. من روی 10.12.4 هستم. خیلی هم جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم :|
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط alireza3335 » 20 آوریل 2017, 08:47

من سال ها پیش این تیک را زده بودم و نمی‌دانم چه حکمتی بود که اول اینجا مطرح کنم و بعد خودم پیدایش کنم. در تنظیمات جیمیل می‌توانید معین کنید که فولدرهای IMAP چه رفتارهایی (از جمله محدودیت در دانلود ایمیل‌ها) داشته باشند.
پیوست‌ها
Screen Shot 2017-04-20 at 8.46.03 AM.png
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Arzhang » 23 آوریل 2017, 07:52

علیرضا جان این طور که من فهمیدم این تنظیمات روی سایت جی‌میل و با بروزر باید انجام شود و ربطی به برنامه‌ی Mail ندارد درسته؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط alireza3335 » 24 آوریل 2017, 16:16

بله ببخشید نتوانستم درست مطلب را منتقل کنم. این تنظیمات IMAP روی Gmail هست.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط 123ali » 25 مه 2017, 09:00

سلام
دوستان لطفاااا کمک
من یه ایمیل با یک موضوعی داشتم که درش بالای ۴۰۰ میل رد وبدل شده بود ، یک دفعه در ایفون دستم خورد. و ان ایمیل ها پاک شد! (البته افلاین بودم ) ،بعد سریع رفتم در ترش به هزار زور پیداش کردم و خواستم همه میل ها رو یک باره برگردونم گزینه ی move massage رو زدم و سپس اینباکس جیمیلم رو انتخاب کردم ، و بعد رفتم در اینباکس دیدم نیست ! دوستان لطفا کمک کنید چه کنم نمیدونم خیلی مهم هستن اون ایمیل ها برام ... هنوزم که هنوزه تو ایفون انلاین نشدم تا مشکلی واسه میل هام پیش نیاد ، الانم با مک دارم پست میذارم ...

❊❊❊
بنده برای امتحان الان یک ایمیل تبلیغاتی را پاک کردم و رفتم در ترش و گزینه move massage رو زدم و سپس اینباکس رو انتخاب کردم دیدیم پیام دوباره برگشت به اینباکس ....
یعنی احتمال دارد چون تعداد پیام های داخل اون ایمیل بالای ۴۰۰ تا بود ، نمیتواند بدون انترنت داخل اینباکس باز گرداند!؟ . راستش بیم دارم انلاین شوم و ایمیل هایم پاک شود ...
چه کنم نمیدانم ...
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Amir_S » 27 مه 2017, 00:40

نمی‌دانم که با آن تعداد ایمیل جوابگو هست یا نه و اینکه الان که اینقدر زمان گذشته، جاب می‌دهد یا نه، ولی برای امتحان و برای آیندگان می‌گویم که در اکثر مواقع و تقریبا همه برنامه‌هایی که همراه سیستم می‌آید (و خیلی‌های دیگر) اگر گوشی را تکان بدهی، پیام undo می‌اید و می‌توانی کاری را که کرده ای برگردانی.
البته قبلش باید shake to undo را در Accessibility راه انداخته باشی.
اما در اینمورد خاص چون من تجربه نکرده‌ام، نمی‌تواند مطمئن بگویم، ولی به احتمال زیاد اگه این کاری که می‌گویی را درست انجام داده باشی، ایمیل‌هایت بر می‌گردد. ولی محض احتیاط می‌توانی در خود ایمیلت در وب، آنهایی که مهمتر هست را یک کپی بگیری (مثلا به خودت یا یک ایمیل دیگرت فوروارد کنی)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط sadeghi » 03 نوامبر 2019, 11:59

سلام. اخیرا کاتالینا را نصب کردم (به صورت clean install ) حالا مشکلی در برنامه میل ایجاد شده به این صورت که هر ایمیلی میفرستم در پوشه sent به صورت unread علامت گذاری میشود. دلیلش چیست؟ راه حلی به نظرتان میرسد؟
در اینترنت گشتم و بعضی این مشکل را گزارش کرده بودند اما همه مربوط به چندسال پیش بود و کسی هم راه حل درستی ارایه نداده بود.
ممنون
sadeghi

پست‌ها : 344

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان