انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل Streaming با سافاری

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

مشکل Streaming با سافاری

پستتوسط roxtarmac » 17 فوریه 2011, 16:44

با سلام به دوستان ایرماگی عزیز. الان حدود ۱ هفته است که برای گوش دادن به stream های online مانند رادیو هایی که پخش زنده دارند به این مشکل برمیخورم که اولا مدتی طول میکشه که سافاری صفحه پخش رو باز کنه و بعد که روی کلید پخش پلیر مربوطه کلیک میکنم سعی میکنه صفحه رو باز کنه اما بعد از حدود ۳۰ ثانیه curser بصورت ان دایره رنگی که مشخصه loading هست گیر میکنه و سافاری کلا hang میکنه که باید force quit کنم. پلیرهای آن سایتها هم ریل پلیر دارن و هم ویندوز پلیر ولی مشکل برای همه آنها پیش میاد. جالبتر از همه اینکه هم با Powerbook G4 با سیستم عامل Tiger این مشکل را دارم هم با Macbook Pro 15 2.66GHz Intel Core i7. آیا کسی در بین دوستان کسی در مورد این مشکل چیزی میداند؟ همچنین شاید مهم باشه بگم که این مشکل را چه در سایتهای رادیویی فارسی زبان دارم و هم انگلیسی زبانها.
با تشکر زیاد :?:  
Powerbook G4- 1.5 GHz- 1.25 GB DDR SDRAM- Mac OS X Version 10.4.11
MacBook Pro 15 2.66GHz Intel Core i7 - 4G 1067 MHz DDR3 - Mac OS X 10-6-6
نماد کاربر
roxtarmac

پست‌ها : 40

Re: مشکل Streaming با سافاری

پستتوسط Pooria Azimi » 17 فوریه 2011, 17:50

این خبر رو دیروز دیدم:
http://www.ayandenews.com/news/25727

الآن که تست می‌کنم، به‌نظر می‌رسه که اگر MIME Type فایلی صوتی، تصویری یا فلش باشه، request ـی که فرستاده می‌شه هیچ‌وقت به مقصد نمی‌رسه و جوابی براش نمی‌آد.
یعنی شما درخواست می‌دید که من فایل ویدئویی یا صوتی x رو از سایت y می‌خوام ببینم (وقتی شما آدرس رو وارد می‌کنید، براوزر شما این درخواست رو می‌فرسته)، و وقتی این درخواست به ISP و بعدتر، به‌کامپیوترهای مرکزی که کار فیلترینگ (و ذخیره) رو انجام می‌دن می‌رسه، چنین درخواست‌هایی رو می‌اندازه توی سطل آشغال و درخواست شما هیچ‌وقت به سرور y نمی‌رسه و بالطبع،‌ نتیجه‌ای هم نخواهد آمد.

البته، این فقط یه حدسی بود که با چند تا تست کوچیک بهش رسیدم (روی یک سرور شخصی که هیچ‌وقت فیلتر نبوده و نخواهد شد فایل ویدئویی آپلود کردم ولی نتونستم دانلودش بکنم و Timeout داد - و یک تست دیگه هم فرستادن یک فایل ویدئویی به ای‌میلم بود که باز هم attachment ـهای ویدئویی از جی‌میل دانلود نمی‌شن و timeout می‌دن،‌ در حالی که فایل‌هایی با فرمت‌های دیگه بلافاصله دانلودشون شروع می‌شه).

الآن فرصت تست دقیق‌تر ندارم، اما این چند تستی که انجام دادم، به‌نظر خودم نتیجه رو مشخص می‌کنن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط roxtarmac » 17 فوریه 2011, 18:08

خیلی خیلی ممنون منتظر راهنماییتون هستم.
نماد کاربر
roxtarmac

پستتوسط Pooria Azimi » 18 فوریه 2011, 20:04

سلام. خواستم تأیید بکنم که حدس دیروزم درست بوده و دقیقاً همین اتفاق می‌افته.

البته، یه اشتباه واقعاً خنده‌دار کرده‌‌بودم در توضیحی که داده‌م که الآن که دوباره خوندمش خنده‌م گرفت و تصحیحش می‌کنم.

پاراگراف دوم باید با متن زیر جایگزین بشه:
«[...] یعنی شما درخواست رو می‌دید که من فایل ویدئویی یا صوتی x رو از سایت y می‌خوام ببینم (وقتی شما آدرس رو وارد می‌کنید، براوزر شما این درخواست رو می‌فرسته). این درخواست به سرور می‌رسه و سرور می‌ره فایلی که شما می‌خواید رو پیدا می‌کنه و آماده می‌شه که براتون بفرسته. موقع فرستادن، نگاه می‌کنه به نوع فایل و اگر mp4 باشه، MIME Type ـش رو می‌گه video/mp4 و اگر asx باشه، می‌گه video/x-ms-asf و به‌همین ترتیب. وقتی سرور می‌خواد با براوزر شما ارتباط برقرار کنه، اولین کاری که می‌کنه اینه که این MIME Type رو گزارش می‌ده به براوزر که «اطلاعاتی که الآن می‌خوام بفرستم، mp4 هستن، کوئیک‌تایم رو راه‌اندازی کن و از اون بخواه که پخششون کنه» یا «اطلاعاتی که می‌خوام بفرستم تصویری و از نوع jpg هستن، نمایششون بده» یا ...
وقتی این جواب به کامپیوترهای مرکزی که کار فیلترینگ (و ذخیرهٔ اطلاعات محرمانهٔ کاربران ایرانی برای استفاده در دادگاه!) رو انجام می‌دن می‌رسه، اونا در کمال بی‌شرمی این جواب رو می‌اندازن توی سطل زباله، و براوزر شما (یا برنامه‌ای که استریم‌ها رو پخش می‌کرده) تا ابد منتظر پاسخ می‌مونه تا بالاخره یکی-دو دقیقه که گذشت، timeout می‌ده [...]».

این اتفاقیه که می‌افته - راهکارش هم فقط استفاده از فیلترشکن یا VPN ـه که پاسخ سرورها رو به‌شکل دیگه‌ای به دست شما می‌رسونن. (هر چند، خود فیلترشکن‌ها - مخصوصاً Your Freedom - هم به‌نظر توسط حکومت فتح شده‌ن!!! و استفاده ازشون برای کارهای حساس به‌هیچ عنوان توصیه نمی‌شه، اما حداقل مزیتی که دارن اینه که برای این‌جور مواقع جواب می‌دن.)

البته، جدیداً به‌خاطر مشکلاتی که بعضی ISP ـهای ایرانی برای ایرماگ به‌وجود آورده‌ن، تصمیم بر این شده (بر خلاف میل قلبی همه) که در مورد نحوهٔ استفاده از فیلترشکن‌ها و ... دیگه در ایرماگ (علناً) صحبتی نشه و برای همین، در مورد توضیحِ چگونگی استفاده از فیلترشکن‌ها معذوریم...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 18 فوریه 2011, 20:22

ها ها ها ها!

اگر سایز فایل بیشتر از ۲۰ مگابایت باشه هم همین اتفاق می‌افته و پاسخ سرور روانهٔ سطل شغال می‌شه و timeout می‌گیریم!!!!!!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط roxtarmac » 18 فوریه 2011, 20:46

خیلی خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادین. محض اطلاع من از jondo استفاده میکنم ولی با این ترتیب و طبق توضیحات شما فعلا کاری نمیشه کرد!!
باز هم ممنون از کمکی که کردین. موفق باشید پوریای عزیز.
نماد کاربر
roxtarmac

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان