انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلی در Video converter

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

مشکلی در Video converter

پستتوسط Arzhang » 23 ژانویه 2011, 20:37

من برنامه‌ی Video converter را نصب کردم و مدتی‌ست به خوبی از آن استفاده می‌کنم. اما از امروز هر فایلی را که در آن می‌گذارم تا کانورت شود، مدت (Duration) آن صفر است و در توضیحاتش می‌نویسد که Bad source و کانورت نمی‌کند. کسی می‌داند علت چیست؟ درضمن از دیروز هم با Final cut مشکل دارم و نصفه نیمه نصب شده. آیا می‌تواند این اتفاق نتیجه‌ی نصب ناقص این برنامه روی Video converter باشد؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1452

Re: مشکلی در Video converter

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژانویه 2011, 20:48

اگر آن برنامهٔ Video Converter(اسمش دقیقا همین است؟) به QuickTime احتیاج داشته باشد از آنجایی که FinalCut هم componentهایی برای QuickTime نصب می‌کند، اگر اینطور که نوشتید نصب ناموفقی داشته ممکن است تقصیر همان باشد. اگر می‌توانید تا حد امکان نصب Final Cut را خنثی کنید یا حداقل آن را دوباره به درستی نصب کنید. مسیرهایی که به صورت معمول componentها را می‌ریزند:
کد: انتخاب همهٔ
/System/Library/QuickTime

/Library/QuickTime

~/Library/QuickTime

منظور از ~ مسیر مربوط به پوشهٔ شخصی کاربر شما در Users است.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Arzhang » 25 ژانویه 2011, 10:35

بله اسم برنامه همین است دقیقاً Video Converter و در این سایت مشخصاتش آمده http://www.mp4converter.net/video-converter-mac.html
اما مطمئن نیستم به QuickTime احتیاج داشته باشد. چه طور می‌شود این موضوع را فهمید؟ دیگر آن که اگر به QuickTime احتیاج داشته باشد پس تا زمانی که نتوانم FinalCut را درست نصب کنم این نرم افزار هم لابد مشکل خواهد داشت، درست است؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 25 ژانویه 2011, 16:32

مشکل را همین الآن یافتم و این‌جا می‌نویسم که اگر کس دیگری با آن برخورد کرد بداند. مشکل در این است که در این برنامه اگر فولدر یا فایلی با نام فارسی باشد، عمل کانورت انجام نمی‌شود. حالا این سؤال را از اساتید فن دارم که از نظر فنی چرا چنین چیزی در این برنامه وجود دارد و به جز تغییر نام فایل یا فولدر به انگلیسی، آیا راه حل دیگری هم می‌شود برایش پیدا کرد؟ آیا برنامه‌های دیگری هستند که خاصیتی مشابه این برنامه داشته باشند؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 25 ژانویه 2011, 17:18

تنها حدسی که من می‌تونم بزنم اینه که به فایل‌سیستم مربوطه. در فایل‌سیستم قدیمی اپل (HFS)، نام فایل‌ها و دایرکتوری‌ها حتماً می‌بایست که Roman Latin باشند.

http://developer.apple.com/library/mac/ ... n1150.html

و این برنامه هم که به نظر هزار سال پیش ساخته شده، هنوز متوجه نشده که ۱۰ سالی می‌شه که اپل داره از HFS+ و نام‌های فایل یونیکد استفاده می‌کنه.

البته احتمال خیلی زیادی وجود داره که حرفم اشتباه باشه، پس برای امتحان، اسم فایلتون رو یه اسم خیلی طولانی انگلیسی (مثلاً ۵۰-۶۰ حرف، بدون فاصله و حروف عجیب-غریب) بگذارید، ببینید به مشکلی بر می‌خوره یا نه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط elho » 25 ژانویه 2011, 18:41

سلام من 4media video convertor نصب دارم البته دانلود شده است دیروز یک فایل aviرو می خواستم تبدیل کنم اما فقط ۳دقیقه از آن را خروجی گرفت مشکل از کجاست ؟و حلش چه جوریه؟
elho

پست‌ها : 26

پستتوسط Ilia » 26 ژانویه 2011, 21:59

من با این برنامه کار نکرده‌ام، اما آیا مطمئن هستید که این مشکل از دمو بودن آن ناشی نمیشود؟ یعنی ممکن است که عمدی اینکار انجام بشود تا شما را مجبور به خرید برنامه بکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Arzhang » 02 فوریه 2011, 11:19

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
البته احتمال خیلی زیادی وجود داره که حرفم اشتباه باشه، پس برای امتحان، اسم فایلتون رو یه اسم خیلی طولانی انگلیسی (مثلاً ۵۰-۶۰ حرف، بدون فاصله و حروف عجیب-غریب) بگذارید، ببینید به مشکلی بر می‌خوره یا نه.

خیر... حرف شما کاملاً درست بود. آزمایش کردم و با فولدری که اسم بسیار طولانی انگلیسی هم داشت به مشکل برخورد کرد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط nasraa » 02 فوریه 2011, 16:13

من از نرم افزارهایmpeg streamclip , Kigo video converter برای تبدیل فایلها نتایج بهتری گرفتم. اینها را امتحان کرده اید؟
ضمنا سفارش میکنم قبل از تبدیل فایل اصلی یک فایل کوتاه را آزمایش کنید تا از نتیجه کار اطمینان پیدا کنید.
برای تبدیل فایل های طولانی از لپ تاپ استفاده نکنید . بدلیل اینکه در اینگونه موارد دمای داخلی لپ تاپ بسرعت بالا میرود و نگه داشتن أن در این دما باعث کاهش عمر دستگاه خواهد شد.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 51 مهمان