انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بک آپ گیری از نرم افزارهای نصب شده

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

بک آپ گیری از نرم افزارهای نصب شده

پستتوسط REZAgh » 17 ژانویه 2011, 22:57

با سلام خدمت همه مک دوستان عزیز
چطور می شود از نرم افزارهای موجود در فولدر اپیلیکشن بک آپ گرفت در صورتی مجبور باشی دوباره سیستم عامل نصب کنی و دلت برای بعضی از نرم افزارهای خودت تنگ بشه :roll:
و آیا پارارل دستکتاپ از بوت کمپ بهتره ؟ چرا؟ :roll:
تنها کسانی که انسان را می شناسند می توانند برایش کار کنند- زمان بهترین حکم را خواهد کرد
نماد کاربر
REZAgh

پست‌ها : 54

Re: بک آپ گیری از نرم افزارهای نصب شده

پستتوسط Amir_S » 17 ژانویه 2011, 23:07

اول اینکه خود مک موقع نصب اگه بخوای برات همه چیز (حتی تنظیمات) رو آرشیو می کنه و بعد از نصب خودش همه رو میذاره سر جاش!
اما برای بک آپ یکی از بهترین پیشنهاد ها time machineه...
درمورد سوال دوم هم بستگی به کاربرد داره؛ اگه کار های سنگین و طولانی دارید، بوت‌کمپ بهتره، ولی اگه کار های فوری و موردی دارید، ماشین های مجازی گزینه مناسب‌تری هستند.
دلیل هم که واضحه، تو حالت اول سیستم فقط یه OS رو بار می کنه و در نتیجه سب تره و کمتر هم بهش فشار میاد، در عوض تو حالت دوم شما مجبور نیستی هی restart کنی و از این به اون بری... که خودش کلی به سیستم آسیب میزنه.
البته ماشین های مجازی گاهی بازی هم در میارن و یه چیز هایی رو درست اجرا نمی‌کنن که اون مورد استثناست...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط REZAgh » 17 ژانویه 2011, 23:15

امیر جان ممنون
ولی من می خواهم سیستم فعلی که شامل یک بوت کمپ با یک ویندوز 7 روش رو پاک کنم و از نو یک سیستم عامل تازه نصب کنم تا بتونم از فاینال کات آپدیت شده فعلی خلاص بشم
و درضمن من فکر می کردم که در مشکل شارژ باطری که در بوت کمپ دو ساعته در دسکتاپ پارالل حل بشه که شما می گید ممکن که سنگین تر هم بشه
تنها کسانی که انسان را می شناسند می توانند برایش کار کنند- زمان بهترین حکم را خواهد کرد
نماد کاربر
REZAgh

پستتوسط MacShadow » 17 ژانویه 2011, 23:33

سلام دوست عزیز ببین پارالل یا وی ام ویر فیوژن چون در محیط سیستم عامل مک فعالیت می کنند قسمتی از رمت را اشغال می کنند اما نه به آن صورت که سرعت آنچنانی بگیرند من همزمان با ۳ سیستم عامل کار می کنم و هیچ مشکلی ندارم
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط REZAgh » 17 ژانویه 2011, 23:39

راستی نمیشه با کپی فایل های فولدر اپیلیکشین بعدا از اونها در یک سیستم عامل دیگر استفاده کرد؟
نماد کاربر
REZAgh

پستتوسط Pooria Azimi » 18 ژانویه 2011, 00:23

خیلی از اطلاعات برنامه ها، در فولدر Library (در فولدر home شما) و داخل پوشۀ Application Support ذخیره می شن. برای همین، با انتقال خود برنامه ها از فولدر اپلیکیشن، تنظیماتی که قبلاً داشته ن به هم می ریزه (البته درست کار می کنن، اما مثلاً اگر در DVD Player تنظیم کرده بودید که زیرنویس رو ترجیحاً فارسی نشون بده، این تنظیم احتمالاً به هم می ریزه).

راستی، مشکل با فاینال کات آپدیت شدۀ فعلی چیه؟ مگه نمی شه حذفش بکنی؟ اگر بعد از حذف، تنظیماتش باقی می مونه، می تونی با برنامۀ رایگان http://www.freemacsoft.net/AppCleaner/ حذفش بکنی که تمام تنظیمات و اطلاعاتی که ازش سیو شده رو حذف بکنه...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Amir_S » 18 ژانویه 2011, 08:50

در تکمیل توضیحات پوریا، ویندوز رو هم از طریق bootcamp assistant میتونی حذف کنی...
خلاصه اینکه برای حذف ویندوز و فاینال کات لازم نیست کل سیستم فرمت کنی و OS جدید نصب کنی؛ مگه اینکه مشکل جای دیگه‌ای باشه...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط REZAgh » 24 ژانویه 2011, 23:28

ممنون من الان یک پلنگ برفی سرور نصب کردم که 64 بیت استارت می خوره و بعد اومدم پارالل نسخه 5.5 نصب کردم که خیلی شگفت زدم کرد و از همگی تشکر می کنم
اما یک سوال این برنامه vmware fusion نسبت به پارالل چه مزیت هایی دارد و خلاصه من حالا لازم به نصب مجدد بوت کمپ هستم یا نه وگر آره لینکشو از کجا گیر بیارم
نماد کاربر
REZAgh

پستتوسط Ilia » 25 ژانویه 2011, 02:24

اول اینجا را ببین:
viewtopic.php?f=23&t=2442&p=24109#p24109

بعد لینکی را که آنجا هم آورده‌ام یعنی این را ببین که مقایسه مفصلی بین این دو کرده است:
http://www.mactech.com/2011/01/05/virtu ... benchmarks

در کل هر دو برنامه‌های خوبی هستند. آخرین نسخهٔ VMWare از نسخهٔ ۵ پاراللز که شما دارید بهتر است، و در بیشتر تست‌ها پاراللز ۶ که شما ندارید از رقیبش از نظر سرعت کمی جلو افتاده است.

اگر یکی از آنها را دارید و با آن راضی هستید، چندان دلیلی ندارد که برنامهٔ مشابهش را هم اینستال کنید. و هر دوی این برنامه‌ها را معمولا نصب میکنند که بوتکمپ را استفاده نکنند. و البته بوتکمپ خودش با مکتان می‌آید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ilia » 25 ژانویه 2011, 06:20

REZAgh نوشته است:[نمایش]
راستی نمیشه با کپی فایل های فولدر اپیلیکشین بعدا از اونها در یک سیستم عامل دیگر استفاده کرد؟

بیشتر برنامه‌هایی که با drag & drop نصب میشوند را همانطور که پوریا گفت معمولا میشود منتقل کرد که البته تنظیماتشان از دست میرود و بعضی از آنها احتمالا باید دوباره رجیستر بشوند.

اما آنهایی که اینستالر دارند و در موقع نصب فایلهایی را در جاهای دیگر نصب میکنند درست و یا اصلا کار نخواهند کرد. کلا این روش چندان روش درستی برای نصب برنامه‌ها نیست. چون ممکن است کامپیوتر دیگر به نسخهٔ متفاوتی از آن برنامه احتیاج داشته باشد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط REZAgh » 29 ژانویه 2011, 11:56

من هم اکنون نسخه ۵ پارالل رو دارم و با کلی زمان ویندوز و آنتی ویروسش آپ دیت کردم حالا اگر نسخه ۶ پارالل را نصب کنم نسخه قبلی من رو آپ دیت میکنه یا اینکه میاد یک نسخه دیگر نصب می کند
اگر دوستان تجربه ای در این زمینه دارند من را راهنمایی کنند
ممنون میشم
نماد کاربر
REZAgh

پستتوسط sadeghi » 29 ژانویه 2011, 12:32

کل ویندوز مجازی شما در یک فایل (پکیج) با پسوند pvm قراردارد که آن را می توانید در نسخه ۶ پارالل هم بدون تغییر باز کنید. فقط قبل از آپدیت از ۵ به ۶ ویندوز را شات داون کنید.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط REZAgh » 29 ژانویه 2011, 16:33

پس با خیال راحت نصبش کنم
نسخه قبلی برنامه را کی باید حذف کنم ؟
نماد کاربر
REZAgh

پستتوسط sadeghi » 29 ژانویه 2011, 16:56

اگر می خواهید کاملا مطمئن باشید یک کپی از همان فایل ویندوز مجازی جایی نگه دارید. البته ضرورتی ندارد.
نسخه‌ی ۶ خودش جایگزین ۵ می‌شود.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط REZAgh » 29 ژانویه 2011, 18:47

دست گلت درد نکه
اما واقعا می ارزید کیفیت پارالل ۶ خیلی بهتر از ۵ شده
نماد کاربر
REZAgh

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 67 مهمان