انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال در مورد برنامه‌های گرافیک

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

سوال در مورد برنامه‌های گرافیک

پستتوسط Sound of Silence » 27 دسامبر 2010, 14:58

سلام و تشکر خیلی زیاد بابت زحمتی که کشیدین.
خوشبختانه یا متاسفانه من دیروز یه MacBooc Pro سیزده اینچی برای تسریع در ارائه کار به استاد جهت پایان نامه رشته گرافیک خریداری کردم.
به طور کلی با لپ تاپ جماعت هم رابطه خوبی ندارم! یه جورایی اصلا داخل کامپیوتر حسابشون نمیکنم!! ولی از روی اجبار و از طرفی علاقه برای ورود به دنیای Mac خلاصه این کار رو کردم و کمی بعد با گشتن در اینترنت برای دانلود مجانی برنامه هایی که تو ایران با قیمت بالامیفروشد(البته نسبت به خود ایران!) با این سایت جالب و برنامه شما آشنا شدم. صحبتمو خلاصه میکنم ; مشکل اصلی من برنامه CorelDraw است که در ص ۶ راجع بهش صحبت شده ولی من با اینکه این ۹ صفحه را خوندم راه حلی دستگیرم نشد به غیر از مطلبی که راجع به ورژن جدید (۹؟) دادید که نتونستم پیدا کنم. حالا با توجه به فرصت کم من (تقریبا ۱ ماه) برای ارائه پروژه و مشکل یادگیری برنامه Vector جایگزین چه پیشنهادی میفرمایین؟
قبلا از توجهتون نهایت قدر دانی میکنم.
هميشه دليل شادي كسي باش نه قسمتي از شادي او، و هميشه قسمتي از غم كسي باش نه دليل غم او.
اوژن استوار
نماد کاربر
Sound of Silence

پست‌ها : 2

Re: سوال در مورد برنامه‌های گرافیک

پستتوسط Ilia » 27 دسامبر 2010, 21:12

این پست شما برای من خیلی جالب بود به دلایل زیادی مثلا اینکه ؛

- شما یک ماه قبل از تحویل پایان نامهٔ گرافیک کامپیوتر را خریده‌اید
- بنظر می‌آید که در دانشگاه شما از CorelDraw استفاده میکنند
- اینکه باز بنظر می‌آید که با همین برنامه هم یک ماه مانده به تحویل پایان نامه مشکل دارید
و دست آخر اینکه وقتی دنبال دانلود مجانی میگشتید ایرماگ را پیدا کردید

پیشاپیش از اینکه نکات بالا را نوشتم از شما پوزش میخواهم. مشکل از دانشگاهی است که شما در آن تحصیل میکنید نه شما.

در کار گرافیک در دنیا برای طراحی vector برنامهٔ غالب Adobe Illustrator است. اینکه در دانشگاه شما کورل‌درا پایهٔ کار شما بوده بسیار مایهٔ تعجب من شد. هر چند که شاید نباید میشد. به هر حال از جواب شما دور نمانیم. برنامهٔ ایلاستریتور معمولی فارسی را حمایت نمیکند. شما به نسخهٔ خاورمیانه‌ای آن احتیاج دارید که محصول شرکت Winsoft است که مجوز تبدیل برنامه‌های شرکت ادوب برای زبان‌های راست به چپ را در اختیار دارد. آدرس آن هم این است:
http://www.winsoft-international.com/en ... rator.html

اگر ایلاستراتور معمولی یعنی آنکه برای زبان‌های لاتین است را داشته باشید و احتیاج به تایپ متن‌های طولانی نداشته باشید، از برنامهٔ X-Mary آقای علیرضا شفیعی میتوانید استفاده کنید تا کارتان را راه بیندازد.
viewtopic.php?f=3&t=1544

لینک برنامه‌های پولی کرک شده یا شمارهٔ سریال آنها را در ایرماگ نمیتوانید پیدا کنید.

ایلاستراتور قائدتا بسیاری از اصولش شبیه همان کورل‌درا است و خیلی از چیزهای آن هم متفاوت است که باید یاد بگیرید. اینکه چقدر طول میکشد که یادش بگیرید بستگی به تسلط شما به کامپیوتر، زبان خارجی، نحوهٔ یاد گرفتن و سخت‌کوشیتان دارد. اما کلا یک ماه مانده به تحویل پروژه، برای یاد گرفتن سیستم عامل جدید و برنامهٔ جدید و کار کردن روی پایان نامه برای هر نابغه‌ای زمان بسیار کمی است.

یک راه دیگر این است که با هر برنامه‌ای که به شما یاد داده‌اند و روی هر سیستم عاملی که به شما یاد داده‌اند این پایان نامه را تمامش کنید و بعدا سر فرصت به اکتشاف این همه مباحث جدید بپردازید.

من هم چند سوال برای شما دارم. در دانشگاه‌های ایران در رشتهٔ گرافیک از چه کامپیوترها و برنامه‌هایی استفاده میشود؟ آیا همه جا یک جور است یا هر جا کار خودش را میکند؟

موفق باشید،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط MacShadow » 28 دسامبر 2010, 00:01

سلام به همه
دوستان متاسفانه تکنولوژی در ایران مخصوصاْ در دانشگاهها عقب تر از دنیای واقعی است پس ایلیا جان تعجب نکن از این موضوع .
اما دوست من هم ایلیسریتور CS5 یا همان ۱۲ هم کورل درا ۱۱ برای مک است و نسخه های فارسی آن نیز هست .
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط elho » 28 دسامبر 2010, 00:46

سلام من با mac shadow موافق نیستم البته من خودم هم گرافیک رایانه ای میخونم و مشکل یافتن نرم افزار دارم (ابنجا می گم هر کس می دونه که میشه از کجا فری هند برای مک دانلود کرد لطفا کمک کنه)والا به ما که از free hand گرفته تا after وshake رو درس می دهند و از ما می خواند (من توی ایران درس می خونم)ولی اینکه کار کنیم به همت ما دانشجو ها بر می گرده.
elho

پست‌ها : 26

پستتوسط MacShadow » 28 دسامبر 2010, 00:53

من فری هند و دارم عزیز اما مشکل این است که یک سری مشکلات سر راه اجرا شدن آن است که هنوز نتوانسته ام کشفشان کنم .
MacShadow

پستتوسط aamir » 28 دسامبر 2010, 01:00

ایلیا جان در دانشگاه اصولا نرم افزاری یاد نمیدهند ولی اگر بدهند همون corel یا freehand یاد میدهند /
به چند دلیل : اول اینکه اساتید همون آدمهایی هستند که با ریش و پارتی وارد دانشگاه شده اند / دوم اینکه در بین به اصطلاح حرفه ای ها هم هستند کسانی که هنوز به سر فری هند قسم میخورند و کسانی که مشکل Export کورل رو انکار کنند / اما اصولا اگر استاد خوبی در دانشگاه باشه معمولا دانشجو رو برحذر میکنند از استفاده از کورل!
دلیل آخر اینکه در ایران هرکسی بتواند با یک نرم افزار گرافیکی کار کند عنوان گرافیست رو هم خواه نا خواه یدک میکشد که کم نیستند از این افراد که از آموزشگاه های آموزش گرافیک که توسط امثال خود ایشان بنا شده فارغ التحصیل شده اند! که چون از دروازه های دانش (به قول یکی از دوستانم ) دور بوده اند سراغ دم دستی ترین چیزها میروند!

@elho : میتونی براحتی از سایت Adobe دانلود کنی!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط javadkh65 » 28 دسامبر 2010, 01:11

فری هند براحتی روی اسنولوپرد هم کار میکنه اما باید Rosetta روی سیستمتون نصب باشه اینکه روزتا چی هست و اینها دیگه در حوصله ی این حقیر نیست بنویسم جستجو کنید پیدا میشه!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط MacShadow » 28 دسامبر 2010, 01:13

aamir جان آیا مطمءنی که سایت ادوب داره فری هندو ؟
MacShadow

پستتوسط aamir » 28 دسامبر 2010, 01:17

امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط elho » 28 دسامبر 2010, 01:22

من یک هفته است که یا سایت های مختلف کلتجار میرم سایت ادوب هم از همومن هاست نشد یا بهتر بکم من نتونستم
elho

پستتوسط aamir » 28 دسامبر 2010, 01:27

من نمیدونم منظورت چیه ولی میتونم چیزی که به ذهنم میرسه رو بگم : امیدوار بودم بدونی که شرکت محترم ادوبی سایتش رو بروی ایران بسته و شما باید با ip غیر از کشور عزیزمون وارد سایت شی و به اصطلاح کلک رشتی بزنی!
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط elho » 28 دسامبر 2010, 01:43

آهان نمیدونستم ادوب هم مارو........
واقعا متاسفم برای خودمون و ایرانمون
من چه کنم این هفته باید کار تحویل بدم ...
elho

پستتوسط MacShadow » 28 دسامبر 2010, 10:02

سایت ادوب نسخه تریل بمدت ۳۰ روز میده و از اون جالب تر ورژن ۲۰۰۴ یا همون ۱۱.۰۲ رو میده :-(
MacShadow

پستتوسط Behnam » 28 دسامبر 2010, 21:20

گویا همون ورژن ۲۰۰۴ هم روی MacOS 10.6 باز نمیشه چون فایل registration اون با سیستم عامل conflict داره. ادوبی یک پچ هم برای اون فایل داده. ولی کلاً من فکر می‌کنم برای تحویل دادن یک کار یک هفته‌ای بهترین کار اینه که تو همون محیطی کار کنی که Freehand رو یاد گرفتی. من رفتم تو سایت ادوبی (اینجا بسته نیست) و بهشون گفتم آخه بابا چرا نمی‌گذارید برنامهٔ ۴۰۰ دلاری شما رو مفت و مجانی ملاخور بشیم. این ایران ستیزی یعنی چه؟... هنوز جوابی نداده‌اند.
ولی در این فاصله من نسخهٔ آزمونی و اون پچ registration رو دانلود کرده‌ام که به شرط وجدانی یک استفادهٔ سی‌روزه برای هر کسی که بطور خصوصی با من تماس بگیره خواهم فرستاد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط javadkh65 » 28 دسامبر 2010, 22:20

من مدتها پیش فری هند رو نصب کرده بودم و یاد این موضوع Patch که بهنام گفت نبودم

این مطالب رو از سایت ادوبی می نویسم و فایل مربوطه رو هم ضمیمه کردم

Solution

Download the following zip file, decompress and install it in the following location: Macintosh HD\Library\Application Support\Macromedia.

Adobe Freehand will now launch successfully

این هم لینک مطلب در سایت ادوبی:

http://kb2.adobe.com/cps/504/cpsid_50468.html
پیوست‌ها
FreeHand_MXa_Registration.zip
(690 بایت) دانلود 370 بار
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک