انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mac App Store — فروشگاه برنامه‌های مکینتاش

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: Mac App Store — فروشگاه برنامه‌های مک اپل

پستتوسط aamir » 11 ژانویه 2011, 23:38

مثل اینکه دیگه اصولا چیزی به نام دانلود trial هم وجود ندارهو فقط میشه برنامه رو خرید! حداقل راجع به یکی دوتا شون که میدونستم نسخه trial دارن اینجاکلیدی براش ندیدم
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژانویه 2011, 23:52

بله، از قوانین Mac App Store اینه که مثل هر فروشگاه دیگه‌ای، فقط اجناس و برنامه‌های کامل رو عرضه می‌کنه، نه بتا و ترایال و ...

اپل به developer ـها گفته که اگر قصد توزیع نسخهٔ‌ ترایال دارند، از طریق سایت خودشون این کار رو بکنن.

به نظر من هر دو گزینه‌ای که اپل داشته (اجازه دادن یا ندادن به برنامه‌های ترایال و بتا) معایب و مزایایی دارند، ولی این روشی که الآن در پیش گرفته با این که شاید خیلی جالب نباشه، اما قابل فهمه که چرا این تصمیم رو گرفته‌ن.

-------

تصویر

یکی از جالب‌ترین برنامه‌های رایگانی که دیدم، Mover Connect بود. اگر با Mover+ روی آی‌فون، آی‌پاد تاچ یا آی پد کار کرده باشید، می‌دونید که چی‌کار می‌کنه و چقدر برنامهٔ جالب و راحتی برای انتقال فایل بین iDevice ـهاست.

حالا با ساخت نسخهٔ مکینتاشی اون، انتقال فایل بین مکینتاش‌ها و iDevice ـها هم به راحتی انجام می‌شه.

چیزی که باعث شد خیلی از این برنامه لذت ببرم، به‌قول اپل Zero configuration اون بود. برنامه رو در مک باز کردم، در آی‌پادم هم باز کردم، و کمتر از ۵۰ میلی‌ثانیه بعد، هر دو همدیگه رو شناخته بودند و خیلی راحت، تونستم در (واقعاً) کمتر از ۲ ثانیه از شروع کار با این برنامه، اولین انتقال تصویر از آی‌پاد به مک رو انجام بدم.

تصویر

دریافت این برنامهٔ رایگان از http://itunes.apple.com/us/app/mover-co ... 1494?mt=12
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 12 ژانویه 2011, 00:08

تصویر

خوشبختانه در مک ویروسی وجود نداره، اما داشتن یک آنتی‌ویروس که بتونه ویروس‌های ویندوزی رو بشناسه فکر بدی نیست؛

من برنامهٔ آنتی‌ویروس رایگان VirusBarrier Express رو نصب کردم، که اگر روزی یک فلشِ ویروسی دیدم، با اون تست و معدومش بکنم.

این برنامهٔ آنتی‌ویروس، برنامهٔ خیلی قشنگ و سریعی هم هست، (و چون مک ویروس نداره)، مثل آنتی‌ویروس‌های ویندوزی در پس‌زمینه اجرا نمی‌شه و منابع سیستم رو نمی‌بلعه و فقط زمانی که بهش نیاز دارید (مثلاً یک فایل ویروسی در ویندوزتون پیدا کرده‌اید) ازش کمک می‌گیرید. برای همین توصیهٔ من اینه که این برنامهٔ ۱۸ مگابایتی رو از لینک زیر دانلود بکنید:

http://itunes.apple.com/us/app/virusbar ... 2093?mt=12

تصویر
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط MacShadow » 12 ژانویه 2011, 16:52

دوستانی که با بازی زیبای Angry Birds مشکل دارن اینجا رو ببینن
Name: Angry Birds
Version: 1.0.1

Mac Platform: Intel
Includes: Only the application or game is included

OS version: 10.6.6
Processor type(s) & speed: 1.4 Ghz
RAM minimum: 1024
Video RAM: 128

Link for more information:

http://www.angrybirdsnest.com/2011/01/a ... app-store/

Angry Birds has landed on the Mac. The cost is $9.99/£5.99/%u20AC7.99, which is identical to the windows version. Per Rovio, %u201CThe game initially includes 195 levels packed with hours and hours of gameplay. Customers can expect free updates and additional levels to the game. In addition to this, there will be unique enhancements not found in the mobile version, free of charge.%u201D

1. Download and unzip
2. Play

If the game is not working for you, try following these steps: (Thanks greeper)

1) Open Terminal app
2) Navigate to /Angry Birds/Angry Birds.app/Contents/MacOS
3) chmod a+x "Angry Birds"

OR

(Thanks ialaddin)
- make sure you put the application in a folder called Angry Birds in the applications folder
- open terminal
- cd /Applications/Angry\ Birds/Angry\ Birds.app/Contents/macos
- chmod a+x "Angry Birds"

If you receive the following error:
glewInit failed! Reason: Missing GL version
refer to this thread:
http://discussions.apple.com/thread.jsp ... 0&tstart=0

من فقط جملهٔ مربوط به کرک رو از پست شما حذف کردم البته موضوع خاصی نبود بیشتر جنبهٔ پیش‌گیری داشت. با عرض شرمندگی، علی رستگار
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط Pooria Azimi » 26 ژانویه 2011, 01:33

Pixelmator برنامهٔ بی‌نظیریه. تمام امکاناتی که فتوشاپ داره رو نداره، اما در عوض، قیمت بسیار بسیار پایین‌تری داره. 

حدود ۲۰ روز پیش، اعلام شد که Pixelmator قراره از این به‌بعد، انحصاراً از طریق Mac App Store به فروش برسه. و در طول ۲۰ روز، Pixelamtor موفق شده که ۱ میلیون دلار فروش داشته باشه!

http://www.pixelmator.com/weblog/2011/0 ... -app-store

از این ۱ میلیون دلار، ۳۰۰٫۰۰۰ دلارش به جیب اپل می‌ره (برای هزینهٔ پهنای باند دانلود برنامه و آپدیت‌ها، برای تأیید هویت خریداران و کسر هزینهٔ خرید از کارت اعتباری اونا، برای این‌که باعث می‌شه تعداد افراد بسیار بیشتری با این برنامه آشنا شن، ...)، و فقط ۷۰۰٫۰۰۰ دلار به شرکت سازنده رسیده، اما سازندگان این برنامه که بسیار راضی هستند، و می‌گن که این ۳۰٪ که اپل می‌گیره، واقعاً ارزشش رو داره:

http://digitaldaily.allthingsd.com/2011 ... od=ATD_rss

در حال حاضر، این برنامهٔ ۳۰ دلاری، بعد از Aperture و iPhoto و Pages، چهارمین برنامهٔ پرفروش (قیمت × تعداد نسخهٔ فروخته شده) در Mac App Store ـه.

لینک در Mac App Store:
http://itunes.apple.com/us/app/pixelmat ... 3104?mt=12
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 29 ژانویه 2011, 07:48

خیلی جالب است که اپل در حال حاظر هنوز هم نسخهٔ معمولی Aperture را هم در سایتش و هم موقع نصب در حال خرید کامپیوتر، بقیمت قبلی (۲۱۹ دلار در کانادا) میفروشد در حالی که آنرا در App Store میفروشد هشتاد دلار.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Behnam » 29 ژانویه 2011, 09:10

Mellel هم اعلام کرد که به زودی برنامهٔ خود را با قیمت کاهش یافته در AppStore عرضه خواهد کرد. خیلی هم از این بابت خوشحال هستند!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Pooria Azimi » 29 ژانویه 2011, 16:53

مایکروسافت هم اعلام کرده که داره در مورد این‌که مجموعهٔ آفیس برای مک رو از طریق Mac App Store هم عرضه بکنه، فکر می‌کنه! خیلی جالب می‌شه اگر این اتفاق بیافته. مخصوصاً اگر مثل iWork و iLife، بشه هر برنامه رو مجزا خرید. مثلاً من (اگر در ایران نبودم)، دوست داشتم که Word رو داشته باشم، اما از Excel و Power Point و Outlook و ... به‌دردم نمی‌خورن و اگر می‌شد با ۲۹٫۹۹ یا ۳۹٫۹۹ دلار، فقط Word رو بخرم، حتماً این‌کار رو می‌کردم.

http://www.macrumors.com/2011/01/27/mic ... app-store/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 01 فوریه 2011, 03:55

مک اپ استور با این‌که برنامه‌های خیلی خوبی را دارد، خیلی از برنامه‌های کاربردی و مفید را هنوز ندارد؛ مثل Little Snitch یا HyperDock. حیفه! مخصوصا که از ایران با آی‌تونز گیفت کارد بالاخره از این فروشگاه می شه خرید کرد؛ اما از جاهای دیگه حتی پرداخت یک ۱ دلاری هم تقریبا ناممکنه!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 01 فوریه 2011, 08:10

اینها را من فعلا پیدا کرده‌ام:

Miro Video Converter است که مجانیست.
Miro_Snap.png

یکی دیگر که فعلا مجانیست McSolitaire است.
McSolitaire_Snap.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط MacShadow » 01 فوریه 2011, 11:11

دوستان نرم افزار Ringer هم نرم افزار بسیار خوبی است برای جدا کردن قسمت خواصی از صوت یک فیلم ِآهنگ یا ...... به عنوان زنگ برای گوشی
پیوست‌ها
screenshot_04.jpg
MacShadow

پستتوسط MacShadow » 01 فوریه 2011, 11:20

دوستان عزیز نصب یک نرم افزار از قروشگاه مک چقدر زمان می برد
MacShadow

پستتوسط AliGhz » 01 فوریه 2011, 12:20

MacShadow نوشته است:[نمایش]
دوستان عزیز نصب یک نرم افزار از قروشگاه مک چقدر زمان می برد

بسته به حجم برنامه و سرعت دانلود است. مثلا حساب کنید بازی Call of Duty با بیش از ۶ گیگ حجم با اتصال مثلا ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه چقدر زمان خواهد برد!! (و علاوه بر پول خود برنامه، پول حجم دانلود را هم حساب کنید!) البته اکثر برنامه‌های مک اپ استور حجم‌های معقول دارند و با یک اتصال نسبتا خوب و باکیفیت، زمان عجیب و غریبی برای انتظار نیاز نیست. برنامه‌ها هم به محض تمام شدن دانلودشان، تقریبا نصب‌شده‌اند و خبری از installerهای معمول نیست. در واقع همه چیز پشت پرده یا در background انجام می‌شود.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 01 فوریه 2011, 19:42

در مورد حجم برنامه ها...

الآن فرصت تستش رو ندارم، پس از منطق استفاده می کنم :-)

مک اپ استور فقط برای اسنولپرد اومده، و اسنولپرد هم فقط برای اینتله. پس نتیجه این میشه که برنامه های مک اپ استور، Universal Binary نیستند و فقط نسخۀ باینری اینتل رو دارند. پس حجم برنامه ای که از مک اپ استور دانلود می شه، در اکثر موارد، تقریباً نصف حجمیه که از خارج از مک اپ استور دانلود می کنید.

مثلاً من یک سال پیش که برای آخرین بار فایرفاکس رو برای مک دانلود کردم، حجمش 90 مگ بود، که فقط 40 مگ اون مربوط به باینری اینتل بود و 50 مگابایتش که متعلق به پاور پی سی بود، عملاً به درد نخور بود و فقط پهنای باندم رو مصرف کرده بود (ممکنه اعداد اشتباه باشن!).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 01 فوریه 2011, 20:41

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]

خوشبختانه در مک ویروسی وجود نداره، اما داشتن یک آنتی‌ویروس که بتونه ویروس‌های ویندوزی رو بشناسه فکر بدی نیست؛

ببینم... مگه ویروس‌های ویندوز توی مک دیده نمی‌شن؟ من که هر چی ویروس تا حالا از ویندوز می‌اومده با مک می‌دیدم و با برنامه‌ی Clean my mac همه‌شونو پاک می‌کردم. من تصور می‌کردم ویروس توی سیستم عامل ویندوز به صورت Hidden است و در مک دیده می‌شه. اگه این طوره به این برنامه چه نیازی‌ست؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 29 مهمان