انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست نرم افزار تبدیل پی دی اف فارسی به ورد فارسی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

درخواست نرم افزار تبدیل پی دی اف فارسی به ورد فارسی

پستتوسط gr8ideaman » 31 اکتبر 2010, 03:35

سلام به همگی،
کسی از دوستان نرم افزاری رو میشناسه که بتونه فایل پی دی اف فارسی رو به فایل ورد فارسی تبدیل کنه؟ برای زبان (فونت) انگلیسی دهها برنامه هست ولی آیا برنامه OCR ای وجود داره که قابلیت تشخیص فونت و نوشتار فارسی رو هم داشته باشه؟

با تشکر
هرآنچه مرا نکشد قویترم سازد!
Whatever Doesn't Kill Me, Makes Me Stronger
نماد کاربر
gr8ideaman

پست‌ها : 21

Re: درخواست نرم افزار تبدیل پی دی اف فارسی به ورد فارسی

پستتوسط سورنا » 31 اکتبر 2010, 03:50

فعلا فکر می کنم تنها برای ویندوز وجود داشته باشد:
Mac Pro - Using OS X (10.5.5) - Processor 2 x 2.66 GHz Dual-Core Intel Xenon
Memory 2 GB 667 MHz

http://sourena.net/fa/
نماد کاربر
سورنا

پست‌ها : 118

پستتوسط Amir_S » 31 اکتبر 2010, 10:34

اگه فایلتون متن فارسی باشه (یعنی اسکن شده نباشه) میتونید از تو adobe reader یا همین previewی خود مک متن رو کپی کنید و تو یه فایل word وارد کنید...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط sadeghi » 31 اکتبر 2010, 13:41

روی ویندوز چند برنامه هست که در داخل کشور تولید شده اند از جمله نویسه خوان آراکس. البته کیفیت آنها را نمی دانم. با جستجو در گوگل یا پرسیدن از فروشگاههای نرم افزار مثل تکنو ۲۰۰۰ می توانید آنها را پیدا کنید.
روی مک تاجاییکه من می دانم چنین برنامه ای نیست.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Behnam » 31 اکتبر 2010, 19:01

می‌بخشید که این آیهٔ یأس خوان باز پیدایش شد. ولی من خیلی کنجکاوم اگر کسی واقعاً از یک برنامهٔ OCR برای فارسی استفاده کرده (در هر محیطی) و نتیجه‌ای عملاً قابل استفاده (صرف وقت کمتر برای غلط گیری در مقایسه با تایپ کامل و دوبارهٔ متن) گرفته باشد. از خیلی ها شنیده‌ام که چنین برنامه‌هایی برای ویندوز وجود دارد. ولی مستقیماً از کسی که با آن کار کرده و نتیجه گرفته باشد تاکنون چیزی نشنیده‌ام.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ahmad » 31 اکتبر 2010, 21:17

بہنام جان با سلام،

من مدتی پیش بروی ویندوز در محل کارم از برنامۂ OCRی کہ بہ همراه دستگاه اسکنر HP آمده بود برای اسکن کردن متن عربی استفاده کردم. ابتدا اصلا باورم نمی‌شد کہ نتیجۂ کار قابل استفاده باشد ولی با کمال تعجب دیدم کہ آن برنامۂ مجانی ۹۹٪ حروف را بخوبی تشخیص داد و نتیجہ واقعا بمراتب بہتر از آنچہ بود کہ فکرش را می‌کردم. نمی‌دانم کہ اگر آن اسکنر را بہ مک وصل کنم نتیجہ چہ خواهد بود ولی از نظر اصولی نباید فرق اساسی بین نسخۂ مک و ویندوز آن نرم افزار باشد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط saeidk » 31 اکتبر 2010, 23:25

آن بر نامه همراه با hp اسمش چیست؟ من که چند سال پیش با یک نسخه از ردریس کار کردم و اصلا راضی کننده نبود
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط javadkh65 » 31 اکتبر 2010, 23:58

احمد جان می شه اسم اون نرم افزار رو بگی؟ من یک ماه پیش HP Scanjet G3110 خریدم ولی توی سایت HP و توی CD خودش فقط درایور و نرم افزار HP Scan برای لوپرد و اسنولوپرد هست خبری از نرم افزار OCR نیست من با ABBYY FineReader کار می کنم برای انگلیسی و خیلی خوب کار می کنه اما برای فارسی اصلا چیز خاصی روی مک جواب نمیده
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ahmad » 01 نوامبر 2010, 21:22

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
احمد جان می شه اسم اون نرم افزار رو بگی؟ من یک ماه پیش HP Scanjet G3110 خریدم ولی توی سایت HP و توی CD خودش فقط درایور و نرم افزار HP Scan برای لوپرد و اسنولوپرد هست خبری از نرم افزار OCR نیست من با ABBYY FineReader کار می کنم برای انگلیسی و خیلی خوب کار می کنه اما برای فارسی اصلا چیز خاصی روی مک جواب نمیده

با سلام جواد جان،

اسکنری کہ ما سرکارمان داریم از شرکت HP و مدل HP ScanJet G3110 است و برنامہ‌ای کہ از آن برای اسکن کردن استفاده‌می‌کنیم نیز همانی است کہ بہ همراه دستگاه عرضہ‌ می‌شود. نام برنامہ نیز HP Solution Center (برای ویندوز) است کہ فکر کنم مشترک باشد برای اکثر اسکنرهای شرکت HP. تنظیمات اسکنر را نیز طبق عکسہای زیر انجام دادم. همانطور کہ می‌بینید زبان فارسی در بین لیست زبانہای پشتیبانی شده نیست ولی چنانکہ در پست قبلی نیز ذکر کردم من از این اسکنر برای خواندن متن عربی استفاده کردم و نتیجہ نیز بسیار خوب بود. لازم بذکر است کہ امکان اسکن کردن متن توسط OCR بطور جداگانہ عرضہ نمی‌شود بلکہ در هنگام اسکن کردن آنرا از لیست امکان موجود انتخاب می‌کنید (طبق عکس ۲)

دیگر اینکہ شاید بد نباشد کہ بہ نرم‌افزارهای OCR زیر نیز نگاهی بیندازی شاید یکی از آنہا نیاز شما را بر آورد کند. بعضی از این برنامہ‌ها ادعا می‌کنند کہ از حدود ۱۰۰ زبان مختلف پشتیبانی می‌کنند، اگر چنین باشد باید فارسی نیز جزو این زبانہا باشد.

احمد
HP Solution Center-1.jpg

HP Solution Center-2.jpg

HP Solution Center-3.jpg
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط abdol » 02 نوامبر 2010, 01:12

اگر دیکشتری ساپورت نداشته باشد آنگاه عربی و فارسی برایش فرقی نمی کند.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط javadkh65 » 02 نوامبر 2010, 13:46

احمد جان

من هم اسکنری مشابه شرکت شما دارم! ولی از روز اول اون رو به مک مینی خودم وصل کردم و اصلا تاحالا به ویندوز نزدمش و برای همین از وجود این نرم افزار توی CD دستگاه مطلع نبودم!

فکر کنم آخرش برای OCR متون فارسی مجبور بشم اون ویندوز لعنت‌الله علیه (!!) رو روی مک مینی نصب کنم هر چند از این کار بسیار نفرت دارم!

مرسی احمد جان
javadkh65

پستتوسط Ahmad » 02 نوامبر 2010, 20:24

جواد جان با سلام

توصیہ می‌کنم کہ قبل از نصب ویندوز برای اینکار حتما یکی دو تا از برنامہ‌هائی را کہ در بالا ذکرش آمد را تست کنی و ببینی آیا نتیجہ می‌گیری یا خیر. چنانکہ در پست قبلی نیز گفتم این برنامہ HP (نسخۂ ویندوز) فقط عربی را پشتیبانی می‌کند لذا استفاده از آن برای متن فارسی شاید بہ هرحال مناسب نباشد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 02 نوامبر 2010, 23:11

احمد جان

ممنون از توجهت، راستش من قبلا همه اون نرم افزارهایی رو که شما بالا لینک دادی رو تست کردم ولی متاسفانه روی مک هیچکدوم جواب نمیده، جالبه که ReadIRIS که ادعاش از همه بیشتره بدتر از همشون عمل می کنه (البته توی زبان انگلیسی) حالا احتمالا اول یه ویندوز مجازی نصب کنم ببینم چجوری کار می کنه اون HP Solution Center اگر خوب با فارسی عمل می کرد ویندوز رو با بوت کمپ نصب کنم

بازم ممنون...
javadkh65

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان