انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بک‌آپ و تایم ماشین — Time Machine

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: تایم ماشین — Time Machine

پستتوسط Arzhang » 23 اکتبر 2014, 19:05

چنان که در پست کلین اینستال یوسیمتی هم توضیح داده بودم، من اولین بارم بود که به روش کلین اینستال سیستم عامل را نصب می‌کردم. بنابراین در بازیابی اطلاعاتم خطاهایی کردم. مهم‌ترین‌اش این است که نمی‌دانم چرا تایم ماشین من فقط بک‌آپ‌های جدید را می‌شناسد و بک‌آپ‌های قدیمی‌ام را با آن که وجود دارند نادیده می‌گیرد. حدس می‌زنم به اکانت‌ام برگردد یعنی موقعی که داشته‌ام سیستم عامل جدید را نصب می‌کرده‌ام باید از او می‌خواسته‌ام تا ستینگ‌ها را هم برایم برگرداند. من فقط از او خواستم فایل‌های شخصی‌ام را برگرداند.
مشکل دومم این است که تصورم این بود با برگرداندن برنامه‌ها، تنظیمات آن‌ها هم برخواهد گشت، که خب حالا می‌دانم خیلی اشتباه می‌کرده‌ام. مهم‌ترین ضرری که از این تصور خورده‌ام، بوک‌مارک‌های فایر فاکسم است. این اشتباه هم لابد به این برمی‌گردد که من اکانت قبلی‌ام را بازخوانی نکرده‌ام.
خب راه حل چیست؟ آیا جز نصب دوباره‌ی سیستم عامل روش آدم‌واری‌ای برایم سراغ دارید؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1450

پستتوسط chavosh » 23 اکتبر 2014, 22:10

بوکمارک ها و اکستنشن های گوگل کروم من هم با کلین اینستال از دست رفت، ولی از تایم ماشین، در مسیر زیر تونستم با جایگزینی فولدر Chrome ، تمامی تنظیمات و بوکمارک‌ها و ... به حالت قبل برگردونم. تنظیمات فایرفاکس هم احتمالا با این روش قابل بازگشت باشه.
کد: انتخاب همهٔ
Macintosh HD ▸ Users ▸ chavosh ▸ Library ▸ Application Support ▸ Google
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط AmiN.D » 24 اکتبر 2014, 00:40

من دو پارتیشن دارم برای مک و دیتا، حالا میخوام بک آپ بگیرم و فقط هم از پارتیشن سیستم عامل که ۱۵۰ گیگ هست. و اپلیکیشن ها هم نیازی ندارم که توو بک آپ باشن. هارد اکسترنال و پارتیشن بندی میخوام بکنم چون نمیخوام قاطی شن بک آپ ها و داده های درون هارد. به نظرتون چند گیگ کافی خواهد بود؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Amir_S » 24 اکتبر 2014, 12:14

همونطور که بار ها گفته شده، حداقل فضای پیشنهادی دو برابر داده اصلی ه که میخواید بک آپ بگیرید…
اما فکر نمیکنید داده ها با ارزش تر از خود سیستم عامل به تنهایی باشن!؟ به هر حال سیستم عامل رو میشه با کمی وقت گذاشتن مثل اول کرد (مخصوصا که نمیخواید برنامه ها رو هم بک آپ بگیرید و در نهایت باید اونا رو هم دوباره نصب کنید) ولی داده ها رو شاید دیگه نتونید بدست بیارید!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Arzhang » 24 اکتبر 2014, 17:52

من عطف به پست قبلی‌ام برای بازیابی امکانات سیستم عامل قبل از نصب یوسمیتی، یک بار دیگر کلین اینستال کردم. اما این بار هم دستیابی من به اطلاعاتم قبل از نصب یوسمیتی مسدود بود به این معنا که فقط بک آپی که کامپیوتر پس از نصب یوسمیتی گرفته بود قابل بازیابی بود. به این ترتیب یعنی تمام بک آپ‌های من از دوره‌ی موریکس غیرقابل دسترس شده‌اند؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2014, 18:57

ارژنگ جان،
اگر هنوز کارت با سیستم قطعی نشده بود، بهتر بود که نمیگذاشتی که یوسمیتی روی بک‌آپ تایم ماشین موریکس بنویسد. حالا که این کار را کرده، آن برای موریکس بروز شده. معنیش این هست که هنوز میتوانی به آنچه در یوسمیتی داشتی برگردی. از آن بیشترش را بایستی بعد از آن بروی و ری‌استور کنی. همه چیز (اگر تایم ماشین جا داشته بوده و چیزی را دیلیت نکرده بوده)، هنوز همانجا باید باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط chavosh » 24 اکتبر 2014, 19:11

بعد از کلین اینستال بک‌آپ های موریکس تایم‌ماشین من هم قابل انتخاب نبود! بک‌آپ ها با تاریخ بودند ولی هایلایت شده و غیر قابل انتخاب.
اما بعد از کمی صبر بک‌آپ لود شدن و قابل انتخاب.این مورد رو هم بررسی کن ارژنگ عزیز.
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط Arzhang » 24 اکتبر 2014, 21:32

ایلیا جان، چاوش جان
صبر هم که کردم نشد. مشکل من این است که در یوسمیتی هیچ دسترسی به بک آپ‌های موریکس ندارم و هیچ کدام قابل ری‌استور شدن نیستند. در حالی که اگر هارد را باز کنم، بک آپ‌های قدیمی را می‌بینم و حتی پروفایل فایرفاکسم را از آن طریق ری‌استور کردم. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که دسترسی من به تایم ماشین عملاً از بین رفته.
فقط یک نکته، بک آپ‌های موریکس من به تاریخ میلادی و بک‌آپ‌های یوسمیتی به تاریخ شمسی‌اند. دلیل می‌تواند این باشد؟
اگر بک‌آپ‌های یوسمیتی را دستی دیلیت کنم آیا می‌توانم مشکل را حل کنم
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2014, 21:42

دست به ترکیب فایل‌های تایم ماشین نزن که همه چیزش به هم میریزه.

از migration assistant استفاده میکنی؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2014, 23:09

عجیبه که من کلین اینستال هم نکردم ولی‌ همین مشکل رو با تایم ماشین دارم. بکاپ ماوریکس رو نمی‌بینه.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Behnam » 25 اکتبر 2014, 03:17

Behnam نوشته است:[نمایش]
عجیبه که من کلین اینستال هم نکردم ولی‌ همین مشکل رو با تایم ماشین دارم. بکاپ ماوریکس رو نمی‌بینه.

خب ظاهراً بستگی به این داره که چه فایلی رو می‌خوام restore کنم. desktop مثلاً تا اواسط سال ۲۰۱۳ به عقب می‌ره اگرچه من از ۲۰۱۲ توی تایم‌ماشین بکاپ دارم. بعضی جاها اما از تاریخ نصب یوسمیتی عقب‌تر نمی‌ره. باید بیشتر کنکاش کنم ببینم چی به چی هست.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Arzhang » 25 اکتبر 2014, 11:43

Ilia نوشته است:[نمایش]
از migration assistant استفاده میکنی؟

بله. همان موقع نصب فایل‌هایم را منتقل می‌کنم. دفعه‌ی اولی که این کار را کردم، از بک‌آپ موریکس برای بازیابی استفاده کردم. بعد که سیستم بالا آمد، تا زمانی که یوسمیتی بک‌آپ نگرفته بود، بک‌آپ‌‌های موریکس قابل دستیابی بود. اما بار دوم که سیستم را نصب کردم، چه در مرحله‌ی نصب و چه پس از نصب، بک‌آپ‌ها قابل دسترسی نیستند.
راستش من نمی‌دانستم پس از بک‌آپ گرفتن یوسمیتی بک آپ‌های قبلی‌ام غیرقابل بازیابی می‌شوند. در حقیقت نباید هم این طور باشد. این که خیلی احمقانه است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 25 اکتبر 2014, 12:38

Behnam نوشته است:[نمایش]
خب ظاهراً بستگی به این داره که چه فایلی رو می‌خوام restore کنم.

بهنام جان چک کن ببین این روشی که می‌گویم برای تو هم جواب می‌دهد یا نه؟ اول هارد دیسک کامپیوترت را انتخاب کن و سپس وارد تایم ماشین بشو. به تاریخی که می‌خواهی برو و بعد از آن، مسیری را که دنبالش می‌گردی را پی بگیر.
برای من جواب داد. این را این‌جا دیدم: https://discussions.apple.com/thread/6601861
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Behnam » 26 اکتبر 2014, 19:10

امتحان کردم ولی جواب نداد. یعنی پنجره‌های سفیدی پشت سر پنجره‌های جدید قطار شدند که ظاهراً منتظر بودند تایم‌ماشین آنها را بررسی کنه و به رسمیت بشناسه ولی من سرم به کارهای دیگری گرم بود و حوصله نکردم صبر کنم ببینم نتیجه چه می‌شود. خلاصه این که حالا تایم‌ماشین من مشغول گرفتن اولین بکاپ از کامپیوتر منه. از دیشب شروع کرده و هنوز کارش تموم نشده... روز از نو روزی از نو!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Arzhang » 27 اکتبر 2014, 11:59

بذار بک آپ جدید را بگیرد. طبیعتاً زیاد هم طول می‌کشد. این چیزی که من نوشته‌ام مال بعد از این بک آپ است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 36 مهمان