انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بک‌آپ و تایم ماشین — Time Machine

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: مشکلات موردی در Mac OS X

پستتوسط the end » 17 سپتامبر 2013, 23:54

خیلی ممنون از لطف و توجه اساتید بزرگوار خصوصا علی آقا که به شخصه به ایشون خیلی ارادت دارم
من یه مشکل دیگه دارم که نمیتونم time machine دستگام رو روشن کنم... وقتی دکمه on رو میزنم از من میخواد که کپسول رو ستاپ کنم بعد هم این صفحه باز میشه و هیچ اتفاقی نمی افته

تصویر
نماد کاربر
the end

پست‌ها : 65

پاسخ: تایم ماشین — Time Machine

پستتوسط Ilia » 18 سپتامبر 2013, 00:48

این احتمالا عکس تنظیم تایم کپسول است.

تایم ماشین مکانیسم بک‌آپ کردن کامپیوتر شماست که بایستی از System Preferences راهش بیندازید و برای استفاده احتیاج به wifi ندارد. تایم کپسول سخت‌افزار ساخت اپل است که در حقیقت یک رآوتر است که یک هارد هم دارد و تایم ماشین میتواند از این هارد بصورت بیسیم استفاده کند و بک‌آپ را روی آن هارد که روی تایم کپسول قرار دارد انجام بدهد.

حالا ممکن است که اگر این کامپیوتر را شما از کس دیگری خریده باشید، او تایم ماشین را به این صورت استفاده میکرده. در این صورت بایستی که در قسمت تنظیمات تایم ماشین (در سیستم پرفرنسس) بزنید روی دکمهٔ Select Disk و هاردی که مثلا از طریق USB مستقیما به کامپیوترتان وصل است را بجای تایم کپسول استفاده کنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط GOLI » 16 اکتبر 2013, 21:59

سلام
من خواستم برای اولین بار تنظیمات تایم ماشین رو انجام بدم ولی یه مشکلی هست هرکاری میکنم تایم ماشین بالا نمیاد روی آیکونش کلیک مکنم هیچ اتفاقی نمیفته مشکل از کجاست؟
GOLI

پست‌ها : 123

پستتوسط Behnam » 17 اکتبر 2013, 02:36

باید تنظیمات Time Machine رو در System Prferences انتخاب کنی. ابتدا هارد درایوی یا پارتیشن درایوی که برای تایم‌ماشین در نظر گرفته‌ای در Select Disk مشخص کنی. مثلاً مال من اسمش G-Tech هست. اگر بخوای در منو بار تایم ماشین رو داشته باشی گزینه‌اش را تیک کن. بعد همانطور که در عکس می‌بینی با کلیک کردن روی آن یک پنجرهٔ کوچک باز می‌شه که در اون تاریخ آخرین بک‌آپ رو نشون می‌ده و گزینه‌های دیگر هم می‌تونی انتخاب کنی.
برای این تنظیمات طبعاً قفل صفحهٔ Preferences باید باز شده باشه (با پسوردت) و البته کلید تایم‌ماشین روی ON باشه.
دکمهٔ Options برای اینه که برای تایم‌ماشین مشخص کنی چه چیزهایی رو نمی‌خوای بک‌آپ بگیری.
اگر همهٔ این کارها را کرده باشی، تایم‌ماشین داره کارش رو می‌کنه. بطور معمول اصلاً «بالا» نمیاد. اون زیر داره کارش رو می‌کنه و اگر توی منو داشته باشی می‌بینی که اون پیکان گِرد هنگام بک‌آپ گرفتن داره می‌چرخه. بار اول کارش طول می‌کشه تا همه چیز رو کپی کنه. بارهای بعد فقط به روز می‌رسونه چیزهایی که از بار قبل اضافه شده‌اند یا تغییر کرده‌اند.
حالا با این توصیفات شاید بهتر بتونی توضیح بدی کجای کارت گیر کرده؟
پیوست‌ها
TimeMachine Preferences.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط chavosh » 27 اکتبر 2013, 02:23

یه مشکل.داشتم تو موریکس موج سواری میکردم ((: گفتم تایم ماشین و فعال کنم . هیچ فولدری رو exclude نکردم ولی بعد از بکاپ وارد تایم ماشین که شدم از اپلیکیشن ها هیچ بکاپی گرفته نشده بود !!! کسی رو موریکس به این مشکل بر نخورده؟
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط Behnam » 27 اکتبر 2013, 03:25

چه جالب، امتحان کردم مال من هم اول همینطور بود! البته بکاپ اپلیکیشن‌ها رو داشت ولی قدیمی‌ترینش مربوط می‌شد به اولین روزی که ماوریکس رو نصب کردم، یعنی چهار روز پیش. پیش از اون دیگه از برنامه‌ها (که روی ماوریکس نصب نبوده‌اند) بکاپ نداشت. ولی در واقع داشت ولی نشون نمی‌داد و مدتی طول می‌کشه که آیتم‌ها رو نشون بده.
کلاً بعضی از کارهای ماوریکس نسبت به نسخهٔ قبل کُندتر شده‌اند. این آخرین موردی هست که به اون برخورد کردم. screenshot هم خیلی طول می‌کشه تا فایلش روی دسکتاپ ظاهر بشه. لابد برای این امور ابتدا با Photo Stream مشورت می‌کنه!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Nav ! D » 10 نوامبر 2013, 13:32

نمیشه جوری تنظیم شه که مثلا جای هر یک ساعت هر ۶ ساعت یا ۱۲ ساعت بکاپ بگیره؟
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط chavosh » 10 نوامبر 2013, 14:18

Nav ! D نوشته است:[نمایش]

کد: انتخاب همهٔ
sudo defaults write /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.backupd-auto StartInterval -int 14400

عدد رو بر حسب ثانیه به دلخواه میتونید تنظیم کنید .
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط kurosh_1349 » 17 نوامبر 2013, 20:35

Nav ! D نوشته است:[نمایش]

با درود
لینک زیر شاید کمکی کنه.

http://www.klieme.com/TimeMachineScheduler.html
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Behnam » 17 نوامبر 2013, 23:42

این هم هست ولی نه هنوز برای ماوریکس
http://timesoftware.free.fr/timemachineeditor/
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Nav ! D » 16 ژانویه 2014, 12:58

دوستان من باز با این تایم ماشین با مشکل خوردم
یه هارد دو ترا دارم٬ ۱ ترابایتش رو اختصاص دادم به تایم ماشین.
دیروز بکاپ فیلد داد.
چیکارش کنم؟ مگه خودش نباید بکاپ های قدیمیش رو پاک کنه و بکاپ جدید جایگزین کنه؟
پیوست‌ها
2014-01-16_11-52-32.png
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Behnam » 16 ژانویه 2014, 15:08

شاید این مشابه پر شدن هارد خود کامپیوتر باشه. ممکنه که ظاهراً هارددرایو کامپیوتر نشون بده که مثلاً ۱۰۰ GB جای خالی داره ولی از اضافه کردن یک فایل مثلاً ۲۰ GB خودداری می‌کنه و میگه جا نداره. علت اون هم اینه که کامپیوتر به این فضای خالی برای رتق و فتق امور داخلی و فایل‌های موقتی محاسباتی خودش نیاز داره. اگر نداشته باشه حتی قادر به دیلیت کردن یک فایل نخواهی بود که جا باز بشه و کار بیخ پیدا می‌کنه. خوشبختانه در تایم‌ماشین کار بیخ پیدا نمی‌کنه چون بطور دستی قاعدتاً باید بتونی یک بک‌آپ رو حذف کنی و بهرحال کار کامپیوتر به هارد خارجی تایم‌ماشین وابسته نیست.
ریشهٔ مشکل هم احتمالاً اینه که از ابتدا فضای کمی رو برای تایم‌ماشین اختصاص دادی. به عبارت دیگه حجم هارد داخلی کامپیوترت بزرگتر یا برابر با ۱ ترا بایت هست. هارد تایم‌ماشین باید بزرگتر باشه. من دو برابر هارد داخلی رو برای تایم‌ماشین اختصاص داده‌ام. اولاً تا همین چند ماه پیش، یعنی تا حدود دو سال، اصلاً نیازی به پاک کردن یک بک‌آپ قدیمی برای جا باز کردن نداشت، و ثانیاً وقتی چند ماه پیش پاک کردن لازم شد، تنها از تایم‌ماشین یک پیام هشدار آمد که می‌خواهم این کار را بکنم و من هم گفتم بکن و کرد و دیگر مزاحمتی ایجاد نکرد و به کارش ادامه می‌دهد. حالا فکر می‌کنم حتی دو برابر هم برای تایم‌ماشین کافی نیست و بهتر است سه چهار برابر باشد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Pooria Azimi » 16 ژانویه 2014, 15:42

تایم‌ماشین در خیلی موارد ایرادات عجیب و غریب می‌ده. اگر نتونستی مشکل رو حل بکنی، می‌تونی دستی قدیمی‌ترین بک‌آپت رو حذف بکنی - باید وارد تایم‌ماشین شده و به قدیمی‌ترین بک‌آپ رفت و در تولبار فایندر، دکمهٔ Delete Backup رو زد:
پیوست‌ها
Screen Shot 2014-01-16 at 2.40.19 PM.png
Screen Shot 2014-01-16 at 2.40.19 PM.png (41.24 KiB) - بازدید 12480 بار
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط alireza3335 » 10 ژوئیه 2014, 22:45

هنگامی که با تایم ماشین اقدام به گرفتن بک آپ می کنم هم خیلی طول می کشد تا خود را آماده (prepare) کند و هم بعد از چهار بار امتحان کردن روی 5.29 گیگ متوقف می ماند. کجای کار ایراد دارد؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Ilia » 11 ژوئیه 2014, 05:30

همیشه بار اولی که با تایم ماشین میخواهید بک آپ اول را تهیه کنید خیلی طول خواهد کشید. بستگی به تعداد فایل ها و سرعت کامپیوتر و نحوهٔ اتصال هارد بک آپ این ممکن است زمان بسیار زیادی طول بکشد. علت اصلی آن هم این است که بار اول کامپیوتر یک ایندکس (لیست موجودی) تهیه میکند تا بفهمد که بعدا چه چیزهایی عوض شده تا فقط آنها را کپی کند و اگر کامپیوتر ایراد داشته باشد آنرا دقیقا چک میکند.

اگر امکانش هست، بگذارید که کارش را انجام بدهد و اگر فکر کردید که متوقف شده هم تا چند ساعت کار به کارش نداشته باشید. اگر نتواند کارش را تمام کند، خودش ارور خواهد داد.

اگر باز مشکل باقی بود، میتوانید که قبلش با دیسک یوتیلیتی هاردتان را تعمیر کنید شاید ایندکس هارد شما مشکل داشته باشد و اینطوری رفع بشود. همینطور بهتر است که یک هارد خارجی تان ایراد نداشته باشد. من خودم برای تایم ماشین از یک هارد خارجی مختص این کار که برای مک فرمت شده باشد استفاده میکنم.

http://macs.about.com/od/Troubleshootin ... Backup.htm
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 37 مهمان