انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیلایف — iLife

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

iLife 08

پستتوسط R_Behnood » 17 اوت 2007, 14:35

از دوستان کسی با iLife 08 کار کرده؟ آیا تفاوت با نسخه قبلی اینقدر آشکار هست که ارزش تهیه کردنش رو داشته باشه؟
موضوع اینه که من بتازگی سرویس Mac. رو گرفتم و بعضی امکاناتش به آخرین نسخه iLife اشاره داره!
گویا استراتژی اپل اینه که وقتی درگیرش میشین تازه اول ماجراست و هرچی بیشتر برین جلو بازم باید برین! هر محصول یا سرویس چنان با بقیه محصولات درگیر و مرتبط که شما رو تشویق به تهیه بقیه میکنه!
ممنون میشم از راهنمایی
ارادتمندم
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط javadkh65 » 17 اوت 2007, 16:27

سلام بهنود جان
من iLife '08 رو دارم. به نظر من تنها نرم افزاری که توی این مجموعه تغییر کرده iMovie هستش که البته اون هم خیلی تفاوت نکرده. البته میتونی به سایت اپل هم مراجعه کنی و what's new رو در مورد iLife 2008 بخونی اما اگر باز هم اطلاعات دقیق تری می خوای بگو تا من توی هر کدوم از نرم افزار هاش ببینم که چی تغییر کرده ولی قدر مسلم اینه که Theme های جدید برای این نسخه اضافه شده.
مثلا توی عکس های زیر تفاوت ظاهری زیادی رو در iMovie HD ورسیون 6 و iMovie ورسیون 7.0 مشاهده میکنیم:
پیوست‌ها
Picture 3.jpg
Picture 3.jpg (104.9 KiB) - بازدید 12870 بار
Picture 2.jpg
Picture 2.jpg (111.52 KiB) - بازدید 12870 بار
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط R_Behnood » 17 اوت 2007, 17:12

شما سرویس Mac. رو ندارید؟ iLife 08 در ترکیب با این سرویس چطوره؟ خیلی با قبل تغییر کرده؟
بله تازه های هرکدوم رو در سایت اپل خوندم ولی یک تجربه عملی فکر میکنم خیلی راهگشاتر باشه.
ارادتمندم
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط Ilia » 17 اوت 2007, 20:31

آقا بهنود،
من دات مک دارم. بله iWeb نسبت به سابق بسیار بهتر شده. دست شما برای درست کردن صفحه ها بازتر شده. همینطور درست کردن آلبوم خیلی پیشرفت کرده. بنظر من تنها داشتن ۱۰ گیگ روی اینترنت (۱۰ برابر سابق) ارزش خرید دات مک رو داره. اما در مورد iMovie باید بگم که ورژن جدید کاملا یک برنامه متفاوته فقط اسمش عوض نشده. بطور مثال، ترنزیشن ها و فیدینگ صدا و تایم کد و چیزهای مشابه که این برنامه رو نسبتا (زیادی) قوی کرده بود دیگه وجود نداره. برای همین صدای خیلی ها حسابی در اومده. اما از طرف دیگه سرعت برنامه بسیار نسبت به سابق بیشتر شده (چون بنظر میاد که ویدیو رو تبدیل به DV نمیکنه). اما سلکت کردن کلیپ و مرور کردن اون راحت تر از سابق شده. نکته جالب اینه که به همین دلیل وقتی iWeb جدید رو اینستال میکنید، اون ورژن قبلی رو پاک نمیکنه و نگه میداره.
البته من زیاد وقت نداشتم که با برنامه ها کار کنم. اما اگه نظر من رو بخواهید حتما ارزش خریدش رو داره مخصوصا که دات مک رو هم دارید، فقط iMovie قدیمی رو پاک نکنید.
موفق باشید، ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط R_Behnood » 17 اوت 2007, 21:41

خیلی ممنون از راهنماییتون.
البته اپل iMovie رو بصورت یک بارگیری رایگان برای خریداران iLife 08 در دسترس گذاشته که البته گویا این نسخه به روز تر (۶.۰.۴) از نسخه فعلی (۶.۰.۳)که روی سیستم ها از پیش نصب شده هست.
http://digg.com/apple/iLife_08_users_ge ... D_Download
http://www.apple.com/support/downloads/imovieHD6.html
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط DRSTB » 20 اوت 2007, 14:27

سلام
میشه من ILIFE8 را از شما بگیرم ؟

مرسی
DRSTB

پست‌ها : 2

پستتوسط mahansaman2007 » 06 دسامبر 2007, 13:49

روی لئوپارد جواب داده ای مووی من مشکل داره؟
Iran-Tehran
MacBookPro 2.4
Leopard
mahansaman2007

پست‌ها : 13

فارسی در ilife

پستتوسط seyyed » 20 اوت 2010, 14:16

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

چون اولین بار هست که پست میدم خدمت همه ی دوستان فعال سلام عرض می کنم و بابت این گروه بسیار خوب ازشون تشکر می کنم
خب من جدیدا یک clean instal اسنو لئوپارد انجام دادم و تمامی آپدیت ها رو هم انجام دادم و پس از اون آی لایف ۹ رو هم نصب کردم

حالا یک سوال داشتم من در محیط آی لایف چطور می تونم فارسی بنویسم مثلا در اسلاید شو های آی فوتو یا در پروژه های آی مووی؟
یک سوال ثانویه هم داشتم که ببخشید اینجا مطرح می کنم ولی من هر آنچه کار بود انجام دادم ولی هنوز فونت هام این شکلی اند :

تصویر

حتی تایمز نیو رومان و آریال و کوریر رو هم غیر فعال کردم 

با تشکر پیشاپیش
یک عاشق اپل و هر آنچه به اپل مربوط میشه
seyyed

پست‌ها : 9

Re: فارسی در ilife

پستتوسط Ilia » 21 اوت 2010, 05:06

آیا از فانتش خوشتان نمی‌آید و نمیدانید که چطور عوضش کنید یا اینکه نمیشود درست نوشت یا اینکه نوشته را تبدیل میکند به تصویر یا اشکال از جای دیگریست که من نفهمیده‌ام. میشود مشکلتان را بیشتر توضیح بدهید؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 21 اوت 2010, 05:51

فکر می‌کنم چشم اکثر کاربران پی‌سی به خط تاهوما عادت کرده و نمای فانت فارسی مک رو غیر عادی تلقی می‌کنند! این خط نمایش قلم پیشفرض مک است که Geeza Pro نام دارد. البته در Leopard شکل آن مقداری تغییر کرده و مقداری هم درشت‌تر از نوع قدیمی‌تر آن است و آن «‍ی» شتری که در عکس شما مشاهده می‌شود هم نشانهٔ آن است!
اصل آن صفحهٔ وِب روی پی‌سی تدوین شده است (از عدد انگلیسی 44 آن باید بتوانید حدس بزنید!) و برای آن هم قلم تاهوما را پیشفرض داشته است. چنین صفحهٔ وِبی روی مک، به این دلیل که تاهوما -خوشبختانه- ندارد، با قلم پیشفرض سیستم یعنی Geeza Pro نمایش داده می‌شود و عکس الحاقی شما هم دقیقاً همین است.
من از آنجا که روی تایگر هستم که در آن Geeza Pro ریزنماتر از نوع جدیدش است، یک تاهومای قلابی با همان جیزه -ولی درشت‌تر- درست کرده‌ام و از آن استفاده می‌کنم و ضمناً آن مشکل نمایش شتری «‍ی» را هم ندارم! ولی در اساس، خط همان خط است.
-----
در مورد استفاده از فارسی در محیط iLife اطلاعات من قدیمی است ولی کلاً همیشه می‌توان در مک فارسی نوشت ولی تا آنجا که من می‌دانم هیچیک از نرم‌افزارهای خود اپل بجز TextEdit و Mail و Safari امکان تعیین جهت نگارش از راست به چپ را نمی‌دهند.
پیوست‌ها
Picture 5.png
Tahomabuster
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط seyyed » 23 اوت 2010, 20:50

۱) ببینید :

تصویر

۲) من مثلا در اسلاید شو آی فوتو نمی تونم فارسی بنویسم
یک عاشق اپل و هر آنچه به اپل مربوط میشه
seyyed

پست‌ها : 9

پستتوسط Ahmad » 23 اوت 2010, 22:53

سید عزیز بہ ایرماگ خوش آمدید

در مورد امکان نوشتن فارسی در برنامہ‌های ILife، همۂ آنہا بجز iWeb از فارسی پشتیبانی می‌کنند. من همین دیروز یک اسلاید کہ در آن متن فارسی بکار رفتہ است را درست کردم. iMovie نیز مدتہاست کہ از فارسی بدون هیچ اشکالی پشتیبانی می‌کند. نیز iDVD بخوبی از فارسی پشتیبانی می‌کند.
اما اشکال بزرگ در برنامه‌های بستۂ iWork آست کہ می‌شود گفت هیچکدام از سیستم نوشتاری راست به چپ پشتیبانی نمی‌کنند. بعنوان جانشین iWork شما می‌توانید از برنامۂ Neooffice و یا Open Office استفاده کنید.

این هم عکسی کہ انجام اینکار را در iPhoto نشان می‌دهد
احمد
Screen shot ۲۰۱۰-۰۸-۲۳ at ۲۰.۳۶.۰۸.png

برای حل مشکل عدم پیوستن حروف، اندازهٔ خط بکاربرده شده را یک سایز کوچکتر و یا بزرگتر کنید مشکل حل خواهد شد.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Strasboorg » 17 سپتامبر 2010, 12:58

خواستم تاپیک نزنم ! مرتبطترین تاپیک به سوالم و دم‌ه دست‌ترینشون ‌رو این دیدم
در برنامه‌ی Numbers وقتی اعداد رو به فارسی وارد میکنم با عوض کردن ه تب ، برنامه خودکار اعداد رو انگلیسی میکنه !
چکار باید بکنم تا از این کار‌ه شنیع و غیر‌ه انسانی جلوگیری کنم ؟
ممنون
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

آیلایف — iLife

پستتوسط AliGhz » 23 اکتبر 2010, 17:22

کسی از دوستان آی‌لایف 11 را نصب کرده؟ تجربه‌ای، نظری درباره آن دارد؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: iLife '11

پستتوسط Pooria Azimi » 23 اکتبر 2010, 19:01

iPhoto خیلی خیلی بهتر شده و حالا شده یه برنامۀ درست و حسابی که اعصاب آدم رو موقع Full Screen کردن خرد نمی کنه و Theme ـهاش هم بسیار زیبا هستد.
من از بقیۀ برنامه هاش استفاده ای نکردم (و نمی کنم).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان