انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Sparrow - یک Gmail Client زیبا و مکینتاشی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: Sparrow - یک Gmail Client زیبا و مکینتاشی

پستتوسط Pooria Azimi » 27 اوت 2011, 09:16

سازندگان Sparrow در حال کار بر روی نسخهٔ آی‌فون برنامه‌شون هستند، و اگر اپل قبول بکنه (که احتمالاً می‌کنه)، برنامه‌شون رو می‌تونن در App Store قرار بدن: http://www.macrumors.com/2011/08/26/spa ... e-version/

Sparrow همون‌جور که می‌دونید با قیمت ۹٫۹۹ دلار در Mac App Store به‌فروش می‌ره؛ جایی که ۳۰ درصد از هر فروش به جیب اپل می‌ره - یعنی از فروش هر نسخه، ۷ دلار گیر سازندگانش می‌آد. از قرار تا حالا Sparrow بیشتر از ۵۰۰٫۰۰۰ دلار براشون درآمد داشته (یعنی حداقل ۷۲٫۰۰۰ نسخه‌ش فروش رفته) که واقعاً عالیه (اون‌هم با در نظر گرفتن این که مکینتاش خودش یک Mail Client خوب و قابل‌قبول داره).
من با کلی بدبختی الآن وارد Mac App Store شدم (چند روزه وضع فیلترشکن‌ها افتضاحه) و دیدم که Sparrow دیگه حتی در لیست ۱۰ برنامهٔ Top Grossing هم نیست! وضع مک‌اپ‌استور خیلی خوب شده. بی‌جا نیست که مایکروسافت هم یکی از مهمترین ویژگی‌های ویندوز ۸ ـش رو فروشگاهش می دونه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط GK » 27 اوت 2011, 11:29

با سلام
یکی از ویژگی‌های اسپارو این که با سیستم imap کار می‌کنه، نه pop. مواظب باشید که پروتوکل imap چند خوبی دارد و یک بدی : هر گونه دخل و تصرف و پاکسازی در ایمیل‌هایتان مستقیما روی نسخه‌ی اصلی و در سرور جی‌میل انجام خواهد شد. دوستانی که با سیستم imap کار می‌کنند بهتر است از اول تنظیمات آن را به دقت انتخاب کنند
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط aamir » 27 اوت 2011, 12:39

من دو تا مشکل باهاش دارم که نمیتونم ازش به عنوان برنامه اصلی استفاده کنم
یکی اینکه multiple accounts رو ساپورت نمیکنه* . و موقعی که میخوام یه میل جدید بنویسم فقط همون اکانت جی میلم رو به طور پیش فرض میاره.
و اینکه راست به چپ رو هم ساپورت نمیکنه.
دارم میگردم ببینم کجا میشه اینارو بهشون گزارش کرد . . راست به چپ رو حالا بیخیال بشیم . . اون یکی از ویژگی های خوب جی میل که باعث میشه سراغ میل باکس دیگه ای نرم!

* البته یه alias داره که البته مختص خود برنامست، اما من همه اینارو توی خود اکانتم دارم که به نظرم باید اونا رو لود کنه نه اینکه خودمون دستی بسازیم
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط aamir » 27 اوت 2011, 13:10

بایه کلیک راست ساده توی محیط متنی متوجه شدم که از راست به چپ هم پشتیبانی میکنه و مشکلم فقط یکی شد ت
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 27 اوت 2011, 13:25

Sparrow پشتیبانی خوبی داره. من زمانی که بتا بود (هنوز چند روز بود که نسخهٔ بتای اولش منتشر شده بود)، چندین بار بهشون مشکل گزارش کردم و رفعش کردند: https://sparrowmail.tenderapp.com/

(البته اون‌موقع پشتیبانی‌ش توی getsatisfaction بود.)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 29 اوت 2011, 19:40

برنامه به نظر من خیلی فوق العادس..واعا جالب هست امکانات لیبیل و استار و همه چیز به راه هست فقط شاید اون دسته بندی مخصوص وو نداره و همچنان کلاسیک هست اما کاش راهی برای ادیت کردن امضا که خودش دیفالت اضافه میکنه وجود داشت
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Pooria Azimi » 29 اوت 2011, 20:45

در تنظیمات خود برنامه (در قسمت Signature) امضا قابل تغییر/حذفه. البته در نسخۀ پولیش. ممکنه در نسخۀ رایگانش محدودیت داشته باشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 29 اوت 2011, 20:57

متاسفانه امکان ادیت تبلیغ sent with sparrow وجود نداره
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Pooria Azimi » 30 اوت 2011, 00:15

:-) من که هفت ماهه ایمیلهایی که می زنم این تبلیغ رو ندارند. گفتم، ممکنه در نسخۀ رایگان امکان حذف تبلیغ وجود نداشته باشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 30 اوت 2011, 00:48

بعله این نسخه رایگان نداره اما میشه که موقع ایمل زدن و ریپلی کردن تبلیغ رو از آخر ورداشت(البته در کوییک رپلی این امکان نیس)
یک ایراد اساسی الان دیدم..مثلا من دارم هی با ایمیل جواب میدم تووی جی میل مینویسه امین (۹)و توو یه میل..اما اینجا هر رپلی یه ایمیل جدا هس و جوابش که میاید یه میا توو ی باکس حساب میشه...
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Pooria Azimi » 23 سپتامبر 2011, 23:36

من الآن متوجه شدم که اسپارو حدود ۴ گیگابایت log روی سیستمم ذخیره کرده!!! برای بعضی‌ها، این لاگ تا ۱۷ گیگابایت هم رفته (https://sparrowmail.tenderapp.com/discu ... -cup-usage)!

این لاگ، به‌هیچ دردی هم نمی‌خوره مگر برای گزارش اشکال به سازندگان اسپارو. برای همین، با خیال راحت می‌تونید حذفش کنید. در پوشهٔ Library (در Home folder ـتون) به پوشهٔ Logs برید و محتویات داخل زیرپوشهٔ Sparrow رو کلاً حذف کنید. بعد، در Sparrow، در منوی Help تیکِ کنار دو گزینهٔ Log Protocol و Log Message رو بردارید. با این‌کار، هم فضای کمتری اشغال می‌شه، هم سی‌پی‌یوتون کمتر اشغال می‌شه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 23 سپتامبر 2011, 23:42

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
بعله این نسخه رایگان نداره اما میشه که موقع ایمل زدن و ریپلی کردن تبلیغ رو از آخر ورداشت(البته در کوییک رپلی این امکان نیس)
یک ایراد اساسی الان دیدم..مثلا من دارم هی با ایمیل جواب میدم تووی جی میل مینویسه امین (۹)و توو یه میل..اما اینجا هر رپلی یه ایمیل جدا هس و جوابش که میاید یه میا توو ی باکس حساب میشه...

ببخشید، این رو فراموش کرده بودم جواب بدم. شاید امکان Threaded messages هم فقط در نسخهٔ پولی‌ش وجود داره. فکر کنم منظورتون چیزی شبیه تصویر ضمیمه‌ست...
پیوست‌ها
Screen shot 2011-09-23 at 10.40.03 PM.png
Screen shot 2011-09-23 at 10.40.03 PM.png (28.64 KiB) - بازدید 10619 بار
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 24 سپتامبر 2011, 01:02

من که نسخه رایگان دارم این امکان رو داره!
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط AmiN.D » 26 سپتامبر 2011, 21:30

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
AmiN.D نوشته است:[نمایش]

ببخشید، این رو فراموش کرده بودم جواب بدم. شاید امکان Threaded messages هم فقط در نسخهٔ پولی‌ش وجود داره. فکر کنم منظورتون چیزی شبیه تصویر ضمیمه‌ست...

فک کنم منظورم و اشتباه گفتم.درسته الان نوشته کنارش هشت..اما تووی اینباکس اصلی جیمیل همون ۸تا ایمیل و جداگونه داره...
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط torghabe » 21 دسامبر 2011, 18:34

سلام دوستان
من از ایمیل استفاده میکنم و اگر بخواهم از ادرس بوک یاهو برای ارسال گروهی ایمیل استفاده کنم باید چه کاری انجام بدم
و ایا دیدن ایمیل های Bcc که واسم اوده در یاهو میشه ببینم....من از اخرین ورژن اسپرو استفاده میکنم.ممنون
torghabe

پست‌ها : 2

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 24 مهمان