انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چگونگی نصب و حذف نرم افزارها

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

چگونگی نصب و حذف نرم افزارها

پستتوسط apple » 30 سپتامبر 2010, 15:37

با سلام
کسی میتونه کمک کنه چطوری می تونم یک نرم افزار رو نصب کنم و همچنین چطوری حذف کنم.(در مک) :?:
apple

پست‌ها : 31

Re: چگونگی نصب و حذف نرم افزارها

پستتوسط Amir_S » 30 سپتامبر 2010, 18:09

فکر کنم حوابتون رو راحت می تونستید تو تاپیک های دیگه پیدا کنید... ولی حالا من می گم:
اکثر نرم افزار های مک نصب و حذف خاصی ندارن، یعنی فقط کافیه فایل برنامه (پسوند app) رو هر جایی که می خواید (معمولا فولدر aplication) کپی کنید تا برنامه نصب بشه، و برای حذفش هم همون فایل رو بندازید تو سطل )trash)... البته این تیپ برنامه ها معمولا داخل یه فیال ایمیج ).dmg) هستن که اول باید اون رو باز (mount) کنید.
بعضی از برنامه ها هم setup دارن که نصبش مثل نصب تو ویندوزه و برای حزف هم یا باید دوباره همون setup رو اجرا کنید و یا بعد از نصب یه فایل uninstaller میسازن و کنار برنامه نصب شده میذارن)
این دسته دوم معمولا خودشون برنامه رو تو فولدر application نصب می کنن و شما فقط می تونید پارتیشن نصب رو تعیین کنید، ولی بعد از اتمام مراحل نصب، میتونید فولدر یا فایل برنامه رو به هر محل دیگه ای تو اون پارتیشن منتقل )move) کنید و خود سیستم در اولین اجرا این جابجایی رو تشخیص میده و تغیرات لازم رو تو برنامه میده تا بدون مشکل اجرا بشه.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط apple » 01 اکتبر 2010, 14:59

از راهنمایی شما ممنونم :-)
apple

پست‌ها : 31

Re: چگونگی نصب و حذف نرم افزارها

پستتوسط .SorousH. » 01 اکتبر 2010, 15:44

برای نصب برنامه که راحته اما حذف اونا گهگاهی کامل نیست و برای این کار می تونی از clean my mac استفاده کنی ، بهت پیشنهاد می کنم حتما ازش استفاده کن چون یکی از کارای دیگش حذف فایل های اضافی و بدرد نخور هست که روی سرعت مکت تاثیر داره
موفق باشی
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان