انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اجرای برنامه‌های ویندوز روی مک

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: نرم افزار جدید برای نصب برنامه های ویندوزی روی مک

پستتوسط AliGhz » 25 مارس 2011, 04:35

kurosh_1349 نوشته است:[نمایش]
با درود
امید وارم با این سوال وقت دوستان خوبم رو نگرفته باشم!
از طرف پیش دبستانی دخترم یک سی دی برای تکالیف عید در اختیار ما گذاشته شده که طبق معمول exe میباشد.
آیا نرم افزار CrossOver میتواند چاره کار باشد ویا راه حل ساده تری وجود دارد؟
با تشکر

به‌نظرم بهتر است به‌جای گشتن دنبال راهی برای این کار، پیش‌دبستانی دخترتان را عوض کنید :-)

این ویدیوها را چند روز پیش دیدم و می‌خواستم در تاپیک آی‌پد درباره‌شان بنویسم. حالا اینجا انگار ربط بهتری دارد. ببینید این نی‌نی کوچولوها چطور از آی‌پد لذت می‌برند و چیز یاد می‌گیرند:
http://www.9to5mac.com/56971/this-is-wh ... ligence%29

متن کوتاه همراه ویدیوها را هم بخوانید تا ببینید اپل چطور فن‌بوی/گرل-های آینده‌اش را تربیت می‌کند!
تکه‌ای از متن:
[نمایش]
...here are the iPad toddlers. Can you imagine a 24-month old working a geeky Android slate like the Xoom or a messed up Chinese knockoff?
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط darkwhite » 04 ژوئن 2012, 22:13

من یه مودم 3G دارم که داخل ویندوز توسط یه اپلیکشن EXE به اینترنت وصل میشم باهاش که در واقع درایورش هست.
با توجه به اینکه یه جورایی مساله درایور هم در میون هست و صرفن بحث اپلیکیشن نیست به نظر شما این نرم افزارهایی مثل کزاس اور می تونن کمک کنن به من؟
سوال دیگه اینکه شبیه سازهایی مثل پارالل (مثل VMWare تو ویندوز) امکان نصب کامل ویندوز رو ایجاد می کنن یا امکان نصب اپلیکیشن های ویندوزی رو داخل محیط OSX رو بدون نصب ویندوز در اختیار قرار میدن؟

شرمنده که سوالم عجیب قریب به نظر میاد! ساده تر ازین نتونستم مطرحش کنم! :?:
تصویر

§I know nothing ●◊● About nothing§
تصویر
نماد کاربر
darkwhite

پست‌ها : 4

پستتوسط masoudhzb » 04 ژوئن 2012, 22:41

darkwhite نوشته است:[نمایش]
من یه مودم 3G دارم که داخل ویندوز توسط یه اپلیکشن EXE به اینترنت وصل میشم باهاش که در واقع درایورش هست.
با توجه به اینکه یه جورایی مساله درایور هم در میون هست و صرفن بحث اپلیکیشن نیست به نظر شما این نرم افزارهایی مثل کزاس اور می تونن کمک کنن به من؟
سوال دیگه اینکه شبیه سازهایی مثل پارالل (مثل VMWare تو ویندوز) امکان نصب کامل ویندوز رو ایجاد می کنن یا امکان نصب اپلیکیشن های ویندوزی رو داخل محیط OSX رو بدون نصب ویندوز در اختیار قرار میدن؟

شرمنده که سوالم عجیب قریب به نظر میاد! ساده تر ازین نتونستم مطرحش کنم! :?:

دارکی گرامی!
در مورد سوال دوم اینکه، نصب کامل ویندوز اتفاق میافته. اپلیکیشن ها هم به طبع، روی ویندوز کار می کنند.
سوال اول رو نمی دونم. ولی من چند باری که از واین استفاده کردم، به نتیجه‌ی درست حسابی نرسیدم. گاها جواب می داد گاها هم نه. در نهایت یک xp با پاراللز ریختم تا اگر لازم شد لنگ نمونم.
masoudhzb

پست‌ها : 32

Re: اجرای برنامه‌های ویندوز روی مک

پستتوسط Ilia » 05 ژوئن 2012, 21:43

darkwhite، این شبیه‌سازها کلا از اینترنت مک شما استفاده میکنند و همینطور کنترل مثلا کارت گرافیک یا نتورک یا بیسیم کامپیوتر را دسشان نمیگیرند، وگرنه کل مک در استفاده از آنها دچار مشکل میشود. بنابر این این کارها را بجای این برنامه‌های شبیه‌ساز که مثل سیستم عامل مهمان هستند بایستی با بوت کمپ انجام داد که اختیار کل سخت افزار دستش است.

جواب سوال دیگر شما را هم مسعود دادند. اما یک برنامهٔ تجاری هست که بعضی از برنامه‌های ویندوز را بدون نصب ویندوز روی مک اجرا میکند و آن CrossOver است:
http://www.codeweavers.com/products/#cxmac

اشکال این برنامه این است که کارش بگیر و نگیر دارد. برای بعضی از برنامه‌ها خوب کار میکند و برای بعضی نه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ahmad » 31 اکتبر 2012, 15:52

دوستان سلام،

شرکت Codeweavers سازنده برنامه Crossover که برنامه‌ای است برای اجرای برنامه‌های ویندوز بر روی پلاتفرم مک، امروز (و فقط امروز!) این برنامه را بطور مجانی در اختیار علاقمندان قرار داده است. با نصب Crossover کاربر می‌تواند برنامه‌های بسته نرم افزاری آفیس برای ویندوز و نیز اینترنت اکسپلورر ویندوز و غیره را بر روی مک بدون نیاز به نصب برنامه‌های شبیه ساز مانند Parallels Desktop و VMware Fusion اجرا نماید.
شرکت Codeweavers قبلا نیز در سال ۲۰۰۸ در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری ایلات متحده برنامه مزبور را به مدت بسیار محدود بطور مجانی توزیع نمود با هدف تشویق مردم به نماندن در خانه و شرکت فعال در انتخابات و رای دادن.

لازم به یادآوری است که قیمت برنامه Crossover در حالت عادی ۶۰ دلار آمریکا می‌باشد.
این برنامه که بر اساس کدهای متن‌باز Wine درست شده است یک شبیه ساز ویندوز نیست چنانکه توسعه دهندگان Wineمی گویند: (”Wine is not an emulator”).
آدرس سایت Codeweavers و دریافت برنامه:

http://flock.codeweavers.com

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

برنامه های ویندوز روی مک

پستتوسط محمد اصلانی » 23 ژانویه 2013, 22:18

با سلام
امروز تو اینترنت یک سایتی رو پیدا کردم که برنامه ای را ارایه میکند Crossover Mac که نرم افزارهای ویندوز را بدون اینکه سیستم ویندوز را روی مک اینستال کرد به اجرا در میاره.
به احتمال زیاد این هم جز موضوع هایی میتونه باشه که راجع به آن صحبت شده.
آیا تجربه ای با این برنامه داشتید؟
ممنون از شما
محمد اصلانی

پست‌ها : 71

Re: برنامه های ویندوز روی مک

پستتوسط Ali.Tajik » 24 ژانویه 2013, 02:17

من‌‌ همان زمان به توصیه دوست بزرگوارمان احمد، برنامه CrossOver نسخه ۱۱ را از سایتشان گرفتم و تا آنجا که یادم است یکی دو روز بعد هم لایسنس‌اش را برایم ارسال کردند. من هم راستش با ویندوز و متعلقاتش اموراتم می‌گذرد و بدون SolidWork و CAD و یک سری برنامه‌ی عهد قجر تخصصی، مهندس کشک خواهم بود! این است که بعد از عمری زندگی کاری با ویندوز و زندگی عشق و حال با مک، گفتم که بگذار این برنامه را نصب کنم و حالا شاید که آفیس را حداقل روی این پیر خسته هم داشتم! حقیقتش به دلم ننشست. شیوه‌ی نصبش دست کمی از خود ویندوز نداشت. فایل‌های سیستمی‌اش را هم پخش و پلا کرد روی هر جا که دستش رسید. آفیس را با دنگ و فنگ زیاد به‌اش خوراندم (من ۲۰۰۳‌اش را دارم و از‌اش هم بسیار راضی‌ام و بالاتر‌اش را هم نه کار کرده‌ام و نه می‌دانم که اصلاً چه جور است!)‌‌ همان آفیس را هم هر تکه‌اش را یک جا انداخت. خلاصه خیلی به نظرم مکینتاشی نبود برنامه‌اش. نظم و نسق یک اپلیکیشن موجه مکینتاش را نداشت که خیلی شسته رفته و جمع و جور برود یک گوشه نصب شود که اصلاً دیده هم نشود الا یک آیکون خوشگل و مرتب!... و تازه کلی هم باگ داشت برای من، با اینکه مثلاً قرار بود فول ساپورت باشد آن نسخه از آفیس. و بعد اینکه این پیر سفید موی ما نفسش بند می‌آمد تا این CrossOver را اجرا کند. آخرین ایراد بنی اسراییلی هم این بود که آیکون‌های ویندوزی آفیس را با رزلوشن خیلی پایینشان می‌خواست بیاندازد کنار آیکون‌های خوشکل مک‌ام. غیر قابل تغییر هم بودند لامصب‌ها! این شد که به دو ساعت هم نکشید حتی. حالا هم تنها چیزی که از‌اش نصیبمان شده، ایمیل‌های تبلیغاتی و خبرنامه‌های عرضه شدن نسخه ۱۲‌اش است. البته این‌ها از دید آدمی است که از‌‌ همان شش ماه اول فهمید مک به درد مهندس بازی نمی‌خورد و رفت یک دانه لپ تاپ پی سی هم برای خودش جور کرد، و الا که اگر مجبور بود، شاید که یک جور دیگر با یک همچین چیزی تا می‌کرد (مثلاً حداقل یک کَمَکی از کمال‌گراییه مکینتاشی‌اش می‌زد و به آیکون‌ها دیگر گیر نمی‌داد!). خلاصه اینکه با منطق و کاربرد من جور نبود
...
آیکون‌هایش هم زشت بود!!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Ilia » 24 ژانویه 2013, 02:28

علی، تو که به این قشنگی مینویسی، چرا بیشتر پست نمیزنی! :-)
خیلی نوشتۀ خوبی بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 24 ژانویه 2013, 02:42

من زمانی که این برنامه حراج شد (چند ماه پیش)، دانلود و نصبش کردم (هر چند، نیازی بهش نداشتم و فقط از روی کنجکاوی این‌کار رو کردم) و بعد از نیم ساعت با وحشت پاکش کردم. دقیقاً مواردی که در بالا شما گفته‌ای رو حس کردم. نفرتی که یک پنجرهٔ نصب با گرافیک ویندوز ۹۵ (یا ۹۸) در سال ۲۰۱۲ برای کسی که چندین سال با مک کار کرده ایجاد می‌کنه کمتر از تماشای این ویدئو ا(ز سازندهٔ همون ویندوز) نیست: www.youtube.com/watch?v=e8M6S8EKbnU

به‌هر حال، قصدم این بود که بگم می‌شه آیکن‌ها رو تغییر داد (فقط محض اطلاع عمومی - خوشبختانه شما PC هم داری و دیگه سروکارت با Crossover نخواهد افتاد) - یعنی باید بشه، امتحان نکرده‌م، اما به‌جز برنامه‌هایی که آیکنشون رو هم sign کرده باشند برای فروش در App Store، برای بقیهٔ برنامه‌ها باید بشه این‌کار رو کرد.

برای این‌کار، باید روی برنامه راست کلیک و Show Package Contents رو انتخاب و بعد به پوشهٔ Contents/Resources رفت و فایلی با پسوند icns که معمولاً نامش، نام خود برنامه‌ست رو جایگزین کرد. برنامه‌هایی هستند (مثل img2icns) که png و jpg و ... رو به فایل با فرمت icns تبدیل می‌کنند.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Behnam » 24 ژانویه 2013, 04:21

من Crossover را امتحان نکرده‌ام ولی از توصیف علی به نظرم می‌رسه که فرق چندانی با برنامه‌هایی که برای ویندوز نوشته شده‌اند و بعد زورچپانی یک نسخهٔ مک هم از آن بیرون داده‌اند نداره. آنها هم همهٔ‌ فایل‌هایشان رو پخش و پلا نصب می‌کنند. ادوبی از این جمله است (ایلیا می‌دانست که این مثال را می‌زنم!) Lightroom 4 برای مک وضع خوبی داره ولی من فعلاً برای آن استفاده‌ای ندارم. اما PS Elements 10 که از آن استفاده می‌کنم یک آش شله قلمکاره که نگو!
البته من استفادهٔ‌ چندانی از برنامه‌های ویندوز ندارم (تقریباً هیچ!) ولی اگر کسی مثل من به فضای ویندوزی حساسیت حاد داره، به نظر من بهترین راه حل Paralleles هست (یا مشابه). من حتی آن را بصورت Coherent استفاده نمی‌کنم که خرت و پرت‌هایش را وارد دسکتاپ مک کنه. هر وقت نیاز باشه پنجرهٔ جداگانهٔ‌ خود ویندوز رو باز می‌کنم و توی همان پنجره به شیوهٔ‌ ویندوز از برنامه‌ها استفاده می‌کنم. برای من اینجوری حساب و کتاب‌ها مشخص‌تر هستند. هر کسی کار خودش بار خودش آتیش به انبار خودش!
البته bootcamp هم هست که کار رو یکسره می‌کنه. این شاید راه بهتری برای مهندس بازی باشه ولی برای من دنگ و فنگش بیشتر از خاصیتش بود.
راستی یک خبری را که با وضعیت فعلی دلار به درد هیچکدامتان نمی‌خوره بیخودی اضافه کنم که در مک‌های جدید، هارد ۳ ترا بایتی از bootcamp پشتیبانی نمی‌کنه.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Arzhang » 24 ژانویه 2013, 11:14

من هم نأیید میکنم که crossover کارآیی لازم را ندارد. به دلیل این که پایان نامه ی برادرم در ویندوز تایپ شده بود من سعی کردم با این برنامه، فایا را ویرایش کنم ولی بدتر از تجربه ی دوستان دیگر برنامه آن قدر کرش کرد که دست به دامان نئوآفیس شدم که با همه ی کندی ها و محدودیت هایش به کراس اور شرف داشت.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط saeidk » 24 ژانویه 2013, 16:26

بچه‌ها Crossover رو بی‌خیال شوید اصلاً نمی‌شه باهاش کار کرد مثل برنامه‌های پرت شده به مک می‌مونه. پاراللز از همه بهتره.
راستش من virtualbox رو هم آزمایش کردم که به خوبی و انعطاف پاراللز نیست و مثلاً درگ کردن رو نداره ولی چون اینجا کپی‌رایت رعایت می‌شه بگم که virtualbox با این که مجانیه ولی کار می‌کنه و روش راحت می‌شه ویندوز نصب کرد و برنامه‌های ویندوز رو اجرا کرد. البته آنها هم ما ایرانی‌ها را بی‌نصیب نگذاشته‌اند و امکان دانلود از آی پی ایران نیست
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان