انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

یک سوال در مورد بوت کمپ و پارتیشن

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: RE

پستتوسط Microsoft24 » 12 فوریه 2010, 19:07

Ilia نوشته است:[نمایش]
سوپر دوپر یکسری فایلهایی که مختص سیستم هستند را کپی نمیکنه، .

ایلیا جان ،

منظورت اینجا چی بود؟

یعنی من می تونم ، با سوپر دوپر از مک بوکم بکاپ بگیرم ، بعد روی آیمک بریزم! و مشکلی هم پیش نیاد؟؟؟؟
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: RE

پستتوسط Ilia » 12 فوریه 2010, 20:10

یک سری فایل‌هایی هستند که سیستم از آنها برای کار خودش استفاده میکنه. اگر آنها بزور کپی بشوند، سیستم کامپیوتر دیگر دچار مشکل خواهد شد.

نه این فکر خوبی نیست که بخواهید سیستم مکبوکتان را بروی آیمکتان کپی کنید. سخت‌افزار و بالنتیجه خیلی از درایورهای آنها با هم فرق میکنند و درست کار نخواهد کرد. اما آنرا میتوانی به کامپیوتر دقیقا مشابه آیمکتان یا خود آیمکتان در صورت نیاز کپی کنی. کلا برای هر کامپیوتر بایستی بک‌آپ خودش را با سوپر دوپر بگیری.

اما از تایم‌ماشین میتوانی برای اینکار استفاده بکنی. با تایم‌ماشین بایستی سیستم را اول با دیسک اینستال کنی و بعد فایلها یا برنامه‌ها را از بک‌آپ تایم‌ماشین هر سیستمی همانطور که قبلا گفتم وارد کنی. دیگر اینکه برنامه‌ها کار کنند یا نه بستگی به سازگاری آنها با کامپیوتر جدید دارد.

امیدوارم که گیجتان نکرده باشم. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: RE

پستتوسط Microsoft24 » 12 فوریه 2010, 20:44

یک سری فایل‌هایی هستند که سیستم از آنها برای کار خودش استفاده میکنه. اگر آنها بزور کپی بشوند، سیستم کامپیوتر دیگر دچار مشکل خواهد شد.

نه این فکر خوبی نیست که بخواهید سیستم مکبوکتان را بروی آیمکتان کپی کنید. سخت‌افزار و بالنتیجه خیلی از درایورهای آنها با هم فرق میکنند و درست کار نخواهد کرد. اما آنرا میتوانی به کامپیوتر دقیقا مشابه آیمکتان یا خود آیمکتان در صورت نیاز کپی کنی. کلا برای هر کامپیوتر بایستی بک‌آپ خودش را با سوپر دوپر بگیری.

اما از تایم‌ماشین میتوانی برای اینکار استفاده بکنی. با تایم‌ماشین بایستی سیستم را اول با دیسک اینستال کنی و بعد فایلها یا برنامه‌ها را از بک‌آپ تایم‌ماشین هر سیستمی همانطور که قبلا گفتم وارد کنی. دیگر اینکه برنامه‌ها کار کنند یا نه بستگی به سازگاری آنها با کامپیوتر جدید دارد.

امیدوارم که گیجتان نکرده باشم. :-)

با تشکر از ایلیا خان!

توضیحاتتون مثل همیشه کامل بود!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: RE

پستتوسط eysun » 12 فوریه 2010, 21:42

از شانس بد من در حال بک آپ گیری با تایم ماشین روی هارد اکسترنال WD 500 Gb (که اخیرا خریده بودم) ، دستم خورد و هارد زمین افتاد و دیگه کار نمیکنه :-(
یعنی Disk Utility اون رو میاره ولی نمیتونم هیچ عملیاتی روی هارد انجام بدم :-(
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: RE

پستتوسط Ilia » 17 فوریه 2010, 17:27

این را امروز دیدم، گفتم ممکنه بدرد دوستان بخوره:
http://www.extensions.in.th/post_2010/b ... ackup.html
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re:

پستتوسط نیما » 17 فوریه 2010, 17:59

eysun نوشته است:[نمایش]
از شانس بد من در حال بک آپ گیری با تایم ماشین روی هارد اکسترنال WD 500 Gb (که اخیرا خریده بودم) ، دستم خورد و هارد زمین افتاد و دیگه کار نمیکنه :-(

یادم هست 6 ماه پیش هم من همین هارد را داشتم و پس از افتادن به فنا رفت. گارانتی داره؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پا

پستتوسط saeidk » 17 فوریه 2010, 21:27

یک نکته دیگر این که ظاهراً disk utility نمی تواند از پارتیشن سیسیتم ایمیج بگیرد تا بتوان بعداً با آن سیستم را بازیابی کرد. یعنی موقع شروع به ایمیج گرفتن می گوید که این پارتیشن مشغول است.
اما سوپر دوپر این کار را به راحتی انجام می دهد
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re:

پستتوسط eysun » 17 فوریه 2010, 22:10

نیما نوشته است:[نمایش]
eysun نوشته است:[نمایش]

یادم هست 6 ماه پیش هم من همین هارد را داشتم و پس از افتادن به فنا رفت. گارانتی داره؟

نیما جان گارانتی داره ، سازگار ارقام
بردم اونجا گفتن بمونه تا بررسی کنیم
یکی دیگه میدن بهم یا تعمیر میکنن؟
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پا

پستتوسط نیما » 18 فوریه 2010, 12:01

خوب خیالت راحت باشه . برای من عوض کردن به جاش سیگیت دادن به نظرم از وسترن خیلی بهتره (نازک تره و پوشش روش هم تا حالا خش نیوفتاده )
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

Re: یک سوال در مورد بوت کمپ و پارتیشن

پستتوسط hanoo » 01 اوت 2010, 20:00

ممنون از توضیحاتتون
hanoo

پست‌ها : 77

یک سوال در مورد بک اپ گیری

پستتوسط elsid » 17 اوت 2010, 12:36

سلام دوستان
من مک ۱۰.۵ دارم می خوام ۱۰.۶ نصب کنم لطفا راهنمایی کنید که چطوری از فایل هام بک اپ بگیرم و دوباره تو مک جدید ریستور کنم؟ (مک من ۱۳ است می تونم از سی دی مک ۱۵ براش ۱۰.۶ رو نصب کنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟)
راستی اگه از تایم ماشین استفاده کنم مجبورم تمام هارد اکسترنالم رو به مک بدم و نمی تونم برای ویندوز ازش استفاده کنم؟ چون وقتی خواستم با تایم ماشین بک اپ بگیرم تمام هاردمو فرمت کرد!!
ممنون میشم کمکم کنید
elsid

پست‌ها : 14

پستتوسط Ilia » 17 اوت 2010, 17:16

خاصیت تایم ماشین این است که هارد را بمرور پر میکند. اما فکر میکنم میتوانی هارد خارجی‌ات را با استفاده از Disk Utility به دو قسمت پارتیشن کنی. پارتیشنت را هم (Mac OS Extended (Jurnaled انتخاب کن. و مطمئن باش که قسمت اولش مقدار قابل ملاحظه‌ای بزرگتر از اندازهٔ هارد مکی است که میخواهی بک‌آپش کنی. بعد پارتیشن کوچکتر را دوباره فرمت کن برای پیسی. بعد در تایم ماشین باید بتوانی پارتیشن مکت را به تایم ماشین اختصاص بدهی و آن پارتیشن از انگولک‌های پیسی در امان بماند.

اگر میخواهی از دیسکی که با یک کامپیوتر دیگر آمده است Snow Leopard را روی کامپیوترت نصب کنی، کار درستی نیست. برو و یک دیسک اینستالر Snow Leopard را تهیه کن و از آن استفاده کن. اگر در آن گزینهٔ آپدیت را انتخاب کنی، همهٔ فایل‌هایت را دست نخورده نگه میدارد. اما بهر حال قبلش یک بک‌آپ کامل بگیر.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Deli » 19 اوت 2010, 01:29

سلام من میخواهم برنامه بوت کمپ را اجرا کنم با این پیغام مواجه میشم؛ چه کاری باید انجام بدهم؟!! منظورش از device چیه؟ یعنی دنبال سخت افزار دیگه ای میگرده برا بک آپ گرفتن؟!!

تصویر
نماد کاربر
Deli

پست‌ها : 9

پستتوسط Ilia » 19 اوت 2010, 02:59

این ربطی به بوت‌کمپ ندارد. این یوتیلیتی‌ای است که تنظیمات راوتر اپل (Airport) را انجام میدهد و Device یعنی وسیله.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Deli » 19 اوت 2010, 06:51

این ربطی به بوت‌کمپ ندارد. این یوتیلیتی‌ای است که تنظیمات راوتر اپل (Airport) را انجام میدهد و Device یعنی وسیله.

سلام من واقعا عذر میخوام من تازه به مک اومدم اسم برنامه ها برایم آشنا نیستم، بی حواسی هم مزید بر علت شد برای همین اشتباه کردم. منظور من از بوت کمپ، تایم ماشین بود! :blush: در ضمن معنی لغوی device رو میدونم منظورم این بود که برای تنظیمات تایم ماشین چرا به device دیگه احتیاج هست و اصلا به چه device احتیاج هست؟ هارد اکسترنال؟ مگر تو خود کامپیوتر (مثل ویندوز) این کار انجام نمیشه؟

در ضمن من بلد نبودم چطوری اگر ممکنه سوال من رو به قسمتی که در مورد تایم ماشین هست منتقل کنید. ممنون.
نماد کاربر
Deli

پست‌ها : 9

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان