انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

یک سوال در مورد بوت کمپ و پارتیشن

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: یک سوال در مورد بوت کمپ و پارتیشن

پستتوسط elsid » 19 اوت 2010, 13:56

سلام
واقعا ممنون از راهنمایی هات. با disk utility تونستم برای هارد اکسترنال پارتیشن درست کنم و یکی از اونها رو برای تایم ماشین استفاده کنم.
یک سوال دیگه
میشه رو ۱۰.۵ ویندوز هفت نصب کنم؟ یا می تونم با اپدیت از ۱۰.۵ به ۱۰.۶ برم؟ یعنی باید سیستم عامل مک رو عوض کنم تا ۱۰.۶ داشته باشم؟
ممنون
elsid

پست‌ها : 14

Re: یک سوال در مورد بوت کمپ و پارتیشن

پستتوسط Amir_S » 20 اوت 2010, 01:19

برای بک آپ گرفتن باید حتما یه پارتیشن دیگه رو انتخاب کنید... منطقی هم همینه :-) چون اگه روی همون دیسک اصلی پشتیبان بگیرید، وقتی اصلی پرید پشتیبان هم میپره!!!
ترجیحا باید حجم پارتیشنی که برای بک آپ انتخاب می کنید خیلی بیشتر از پارتیشن مبدا (اونی که ازش بک آپ می گیرید) باشه و فرمتش هم حتما باید مخصوص مک (و از نوع journaled) باشه...
پیشفرض تایم ماشین اینه که اگه هیچ پارتیشنی رو پیدا نکرد، از طریق airport دنبال پارتیشن های روی شبکه بگرده و برای همین هم اون پیغام رو میده...
حالا شما میتونید پاتیشن فعلی رو دو قسمت کنید یا یه هارد اکسترنال بگیرید یا اگه پول کافی دارید یه تایم کپسول (هار +روتر + airport accesspoint+...) بگیرید که وایرلس باشه...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

Re: پرسش‌های کسی که تازه به مک مهاجرت کرده

پستتوسط mfarzanegan » 20 اکتبر 2012, 04:21

سلام.

هدفم رو قبل از هرچیز میگم : ساخت چندین پارتیشن برای ذخیره سازی فایل که از ویندوز و مک قابل رویت باشه

تا دیروز دو تا پارتیشن داشتم (1.برای مک 2.برای ویندوز) بعد با استفاده از Acronis پارتیشن ویندوز رو به 3 پارتیشن تقسیم کردم، اما متاسفانه بوت ویندوز از کار افتاد!

برای نصب دوباره ویندوز بوت کمپ اررور میداد که باید پارتیشن مک یک پارتیشن تنها باشه...و من مجبور شده 3 پارتیشنی که ساخته بودم رو پاک کنم (با استفاده از Gparted در حالت بوت) با این کار ویندوزمم پاک شد و ...

بعد با استفاده از بوت کمپ روی 500 گیگابایت مک ویندوز ساختم و به خیال خودم 500 گیگابات هم فضای خالی روی هارد مونده...اما ویندوز موقع نصب فضای باقی مونده رو برای خودش فرمت کرد و الان 250 مک و 750 ویندوز

حالا میخوام بدون اینکه ویندوز خراب شه اون 750 رو دو تا پارتیشن 250 ای ازش جدا کنم...
لطفا راهنمایی کنید

پیشاپیش از راهنمایی شما تشکر می‌کنم.
mfarzanegan

پست‌ها : 2

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 22 مهمان