انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اشکال در خواندن سایتها

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پستتوسط مهمان » 01 ژوئیه 2006, 20:05

Behnam نوشته است:[نمایش]
توضیح تو بیشتر مرا گیج کرد!
اولاً گمان می‌کنم که تجربیات دردناکت روی پی‌سی از یکسو و سادگی کار روی مکینتاش از سوی دیگر، تو را در ناباوری نگه داشته است! این کاری که تو می‌گوئی دقیقاً همان نصب کردن آفیس در مک است! البته سی‌دیِ آفیس instaler هم دارد ولی اگر تو پوشهٔ آفیس را از سی‌دی به پوشهٔ Applications (یا هر جای دیگری) بکشی کار نصب آفیس از جانب تو پایان یافته است! حالا برای اولین بار، اگر یکی از این برنامه های Word یا Excel یا Power Point را کلیک کنی، ابتدا آن برنامه (و بقیهٔ برنامه های آفیس را) نصب می‌کند و سپس باز می‌شود.. ضمناً قلم‌ها را هم نصب می‌کند. بار دوم، هریک از این برنامه‌ها مستقیماً باز خواهند شد و عملیات نصب پایان یافته است.
ثانیاً مشکل Word قلم نیست. قلم‌های مایکروسافت -اگر فارسی داشته باشند- در نرم‌افزارهای ویژهٔ اپل مانند سفاری مشکل ایجاد می‌کنند. مشکل Word این است که اصلاً از خطوط راست به چپ پشتیبانی نمی‌کند. آیا منظور تو این است که تو می‌توانی با Word یک متن فارسی را روی مک (با سیستم عامل اپل) بدون اشکال باز کنی؟ گمان می‌کنم در اینمورد تو روی Windows مک اینتلی خودت بوده‌ای.

بهنام
تجربیات دهشتناک من روی پی سی، درست. و حتی تا درجه‌ای که تا آخر عمر هیچ متد روانکاوی فرویدی و ... نیز درمان‌اش نخواهد داد !! اما، منظورم پوشه‌ی آفیس رو توی پوشه‌ی applications گذاشتن نبود. سی دی آفیس رو کپی می کنی هر جایی که دلت می خواد. حتی در یک پارتیشن غیر سیستم. ( فقط کپی ) و بعد از اینجا word را باز می کنی. قول می دهم که install انجام نمی گیرد و قلم های لامصب قابل استفاده در ورد باقی می مانند ( البته منظورم متون لاتین است. ورد فارسی ندارد ) و برای سفری دردسر ایجاد نمی کنند.
حالا اگه حرف منو باور نداری بلند شو یه جیک پا بیا اینجا نشونت بدم !!! :P :P
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 ژوئیه 2006, 21:04

ق.خ جان منظور شما این است که از سی دی آفیس Image تهیه کنیم و MS Word را از داخل آن اجرا کنیم؟!
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط GK » 01 ژوئیه 2006, 21:28

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
ق.خ جان منظور شما این است که از سی دی آفیس Image تهیه کنیم و MS Word را از داخل آن اجرا کنیم؟!
موفق باشید

نه علی جان، به گمانم احتیاج به image گیری از سی دی آفیس نیست. دو سه تصویر پائین نشان می دهند که سی دی آفیس را کپی ( drag & drop ) کرده ام در یکی از پوشه های اختیاری. و در پوشه سیستم applications نصب نشده است. shortcurt انهم روی dock است. هر روز کلیک می کنم روش و کارم رو انجام می دهم. و با سفری نیز دیگر هیچ مشکلی پیش نمی آد.
ق.خ
پیوست‌ها
pic2.jpg
pic2.jpg (10.77 KiB) - بازدید 6657 بار
pic1.jpg
pic1.jpg (37.71 KiB) - بازدید 6657 بار
Capture_3.png
Capture_3.png (97.22 KiB) - بازدید 6674 بار
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Behnam » 01 ژوئیه 2006, 22:35

من سی‌دیِ آفیس را دارم ولی تا آنجا که زورم می‌رسد می‌خواهم از نصب آن خودداری کنم. بنابراین راه دیگری را برای آزمایش این قضیه بکار بردم. سی‌دیِ آفیس را بار کردم و یک سند doc را با Word درون سی‌دی باز کردم. پس از مقدمات اولیه (وارد کردن کُد نسخهٔ نرم‌افزار و غیره) سند باز شد. این سند از فانتی استفاده می‌کرد که تنها در سی‌دی موجود است و وقتی آن را با Pages باز می‌کنم به من هشدار می‌دهد که آن فانت را ندارد. با سی‌دی آفیس این سند با فانت سی‌دی باز شد و امتحان کردم و دیدم که آن را در پوشهٔ فانتهای من نصب نکرده است.
این امکان وجود دارد که اگر پوشهٔ آفیس را از سی‌دی در جائی خارج از پوشهٔ Applications وارد کنیم (که من هرگز این کار را نکرده ام) Word تنها به اتکای فایل های درون همان پوشهٔ آفیس باز شود و فانتهایش را در پوشهٔ فانت مک نصب نکند. اما این شاید ضمناً به این معنا باشد که فایل هائی غیر از فانت را هم درون پوشه های ویژهٔ آن نصب نمی‌کند و نتیجتاً برخی کارها مانند import و export با مشکل روبرو خواهند شد.
نکته جالب این است که سند doc که من از همان سی‌دی در Word باز کردم به من امکان انتخاب فانتهای خود مک را هم می‌داد! البته برای save کردن سند باید Word را به هارددرایوم منتقل می‌کردم که نکردم.
ضمناً تو را به خدا از فرستادن عکسی های خیلی پهن خودداری کن تا من سر و ته مطلبم را ببینم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 01 ژوئیه 2006, 22:56

شرمنده بابت پهنای عکس ها. هنوز بلد نیستم کوچکترشان کنم !
نظر تو راجع به چگونگی استفاده از قلم ها درسته. من هم زیاد دوست ندارم این آفیس رو نصب کنم رو ماک.
راستی از امروز نسخه ی ازمایشی neo office برای ماک اینتلی اومده که بد نیست، یکی دو ایراد جزئی برای زبان فارسی دارد. درضمن تا یکی دو ماه دیگر اکثر برنامه های ویندوزی را بدون ویندوز نصب خواهیم کرد. به لطف این :
http://www.codeweavers.com/products/cxmac/
ق.خ
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ahmad » 01 ژوئیه 2006, 23:56

ق.خ

با سلام

من عکس‌های شما را اندکی کوچکتر کردم که در صفحه جا بگیرد. امیدوارم که از نظر شما این مشکلی نباشد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط GK » 02 ژوئیه 2006, 00:20

ممنون احمد عزیز
دست مریزاد.
ق.خ
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3