انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

transparent

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

transparent

پستتوسط huge » 19 نوامبر 2009, 08:36

سلام دوستان قدیمی

من میخوام صفحه یه برنامه ترنسپرنت بشه ، راهی به نظرتون میرسه

قضیه از این قراره که یه نقشه با فرمت pdf دارم که باید تغییرات درش بوجود بیاد ، خود pdf هم هیچ ابزار نقشه کشی نداره
خوب حالا میخوام با برنامه vectorwork بشینم دو باره از روش بکشم ، منتها چون نقشه pdf اندازه نداره نمیتونم با روش معمولی نقشه بکشم

میخوام اون نقشه pdf به صورت شفاف بره زیر صفحه vector work که بشه از روش دوباره نقشه دقیق در آورد

ممنون از راهنمایی

پست‌ها : 107

پاسخ: transparent

پستتوسط R_Behnood » 19 نوامبر 2009, 09:01

نقشه مورد نظر آیا یک تصویر ذخیره شده در فایل PDF نیست؟ اگر این باشد که ابتدا نقشه را بصورت تصویر ذخیره کنید بعد هم ویرایش.
اگر تصویر نیست، دنبال برنامه های تبدیل pdf به فورمت مورد قبول اتوکد (معمولا DXF) بگردید.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط sadeghi » 19 نوامبر 2009, 10:00

سلام
با برنامه Afloat می شود یک پنجره را به صورت شفاف روی پنجره دیگری قرار داد به طوری که پنجره‌ی زیری فعال باقی بماند. البته با همه‌ی برنامه ها کار نمی‌کند ولی با preview کار می کند. فکر کنم منظور شما با این برنامه عملی شود.

http://infinite-labs.net/afloat/

محسن
sadeghi

پست‌ها : 344

Re: پاسخ: transparent

پستتوسط huge » 19 نوامبر 2009, 10:44

R_Behnood نوشته است:[نمایش]
نقشه مورد نظر آیا یک تصویر ذخیره شده در فایل PDF نیست؟ اگر این باشد که ابتدا نقشه را بصورت تصویر ذخیره کنید بعد هم ویرایش.
اگر تصویر نیست، دنبال برنامه های تبدیل pdf به فورمت مورد قبول اتوکد (معمولا DXF) بگردید.

نقشه فرمت pdf هست و ازش عکس هم تهیه کردم ، ولی لازم دارم که برنامه vector works یک پنجره شفاف بهم بده
قبلا تست کرده بودم و میدونستم که خود سیستم عامل (۱۰.۴ )میتوانست پنجره های یک برنامه رو شفاف کنه ، ولی یادم نیست مسیر کجاست و نمیدونم الان تو snow هم میشه این کار رو کرد یا نه
huge

پاسخ: Re: پاسخ: transparent

پستتوسط R_Behnood » 19 نوامبر 2009, 14:49

Huge جان، خود نقشه در داخل PDF بصورت تصویر است؟ یا اینکه بصورت برداری؟
اگر PDF to DXF را جستجو کنی برنامه های مختلفی برای این تبدیل پیدا میکنی. اینکار مزیتش این است که دقت و کیفیت نقشه حفظ میشود.
اگر از تصویری که گرفتی میخواهی استفاده کنی (و همان اندازه برایت کار راه انداز است) آیا نمیشود آنرا بصورت پس زمینه وارد برنامه طراحیت کنی؟ (خیلی برنامه ها این قابلیت را دارد)
در هر حال این ها چیزی بود که به ذهن من رسید.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط huge » 19 نوامبر 2009, 17:43

متاسفانه pdf به صورت برداری نیست وگرنه میشد با همون روش شما تبدیل به dxf کرد

مشکل من همینه که نمیدونم تو vector works چطوری اون تصویر رو پیش ضیمنه کنم
huge

پستتوسط ilius » 23 نوامبر 2009, 17:01

با یه برنامه مثل pdfedit عکس رو از داخل pdf استخراج کنید(بصورت مثلاً png یا bmp) حتی خیلی از pdf viewer ها مثل evince هم این کار رو انجام میدن.
بعد با یه برنامهٔ پردازشگر تصویر مثل gimp بازش کنید و رنگ زمینه رو به transparency تبدیل کنید.

من خودم مک ندارم، از گنو/لینوکس استفاده می‌کنم. ولی اگه pdf ش رو بهم بدید می‌ٰتونم براتون انجام بدم.
نماد کاربر
ilius

پست‌ها : 20

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان