انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Automator

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Automator

پستتوسط damon_021 » 28 اکتبر 2009, 16:58

این تاپیکو درست کردم چون فکر کردم جالب می‌شه اگه کسایی که با automator کار می‌کنن workflowهایی که خودشون درست کردن و به نظر خودشون به درد بخوره رو بزارن اینجا تا بقیه هم استفاده کنن.
مثلا من این رو اول از همه می‌زارم. طرز کارش اینه که شما می‌تونید یه متنی رو توی mail انتخاب کنید و بعد این برنامه رو اجرا کنید نا از اون متن انتخاب شده یه iCal Entry درست کنه !!
البته خودم درستش نکردم و ایدش رو از تو اینترنت پیدا کردم !

پیوست‌ها
Mail To iCal.app.zip
(49.23 KiB) دانلود 477 بار
iMac 2.5 i5 Sandy Bridge
8GB 1333Mhz RAM
500GB HDD + 128GB SSD
10.7.3

پست‌ها : 118

پاسخ: Automator

پستتوسط Pooria Azimi » 28 اکتبر 2009, 17:17

من معمولاً از Automator فقط برای عوض کردن سریالی نام فایل‌ها استفاده می‌کنم ولی به نظرم ابزار جالبیه اگر روش استفاده‌شو یاد بگیریم و خیلی کارا رو راحت می‌کنه.

این‌دو تا لینک رو هم چک بکنید. یه چند‌صدتایی Workflow پیش‌ساخته :

http://automator.us/downloads.html

http://www.apple.com/downloads/macosx/automator
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط A.XP » 01 مارس 2010, 02:46

میشہ بگین automator دقیقا چی کار میکنہ؟
خیلی وقتہ می خوام تو نت دنبالش بگرم، وقت نمی کنم
"MacBook Aluminum 13
intel 2.4 C2D 3MB 1066
2GB DDR3,250GB
GeForce 9400M 256
(Mac OS X 10.5.6 (9G55
نماد کاربر
A.XP

پست‌ها : 6

پستتوسط damon_021 » 01 مارس 2010, 07:06

فرض کنید شمه یه سری کار رو هر روز انجام می‌دین. به عنوان نمونه سایز یک سری عکس رو کم می‌کنید. برای اینکار مجبورین که دونه دونه عکسها رو با Preview یا هر برنامه دیگه‌ای کوچک کنید. ولی با automator این کار رو با ۱ کلیک مي‌شه انجام داد.
iMac 2.5 i5 Sandy Bridge
8GB 1333Mhz RAM
500GB HDD + 128GB SSD
10.7.3

پست‌ها : 118

برنامه‌نویسی با Automator

پستتوسط Ali.Tajik » 07 اوت 2015, 12:19

سلام
من یک فلش موسیقی دارم که فقط داخل ماشین از آن استفاده می‌کنم. یعنی سالها قبل درستش کردم و هنوز هم متصل به یو‌اس‌بی ماشین است. فایل‌ها هم قدیمی شده‌اند اما خیلی‌هاشان هنوز همان‌ها هستند. من می‌خواستم آن فایل‌ها را با آن‌هایی که الان روی کامپیوترم هستند جابجا (replace) کنم. منتها نمی‌خواستم فایل‌های جدید را روی فولدرهای داخل فلشم هم بریزم. یعنی در حقیقت می‌خواهم دانه دانه‌ی فایل‌های روی فلش را با همان فایل‌های روی کامپیوتر باز جا نشانی ! یا همان replace کنم. چون اطلاعات آن فایل‌های به خصوص کاملتر شده است. مثلا نام آهنگ و خواننده و غیره. دستی انجام دادن این کار تقریبا نزدیک به یک ساعت طول کشید. خوش گذشت، اما به هر حال زمان زیادی برد. اواسط کار یادم افتاد که این روبات سفید میله به دست (Automator) قرار است همین خر حمالی‌ها را بی سر و صدا انجام دهد. به همین خاطر بعد از تمام شدن کار رفتم که ببینم چه قدر بلدم راه‌اش بیاندازم. خب. نشد. یعنی من زبان برنامه‌نویسی که بلد نیستم، این طفلک هم که کد نویسی ندارد، اما باز هم دستوراتی که به نظرم ترتیب منطقی کار بود تویش پیدا نکردم که بگذارم. این شد که گفتم اینجا بپرسم، شاید به درد کسی خورد یا درد مشترک کسان دیگری بود. به نظرم برای به روز رسانی هر نوع پروژه یا مجموعه فایل‌های روی درایو خارجی و همنام با مبدا به کار می آید.
خلاصه که اینطور!!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Arzhang » 08 اوت 2015, 00:21

من کامل متوجه نشدم علی جان. این فایل‌ها احتمالاً بنا بوده هر کدام به یک فولدر خاصی برود درست است؟ یا همگی بروند توی یک فولدر؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

باز هم Automator

پستتوسط Ali.Tajik » 19 اوت 2016, 11:38

من هنوز که هنوزه، از این خنگولک کوچک میله به دست ناامید نشدم!!
مدتی ست که دیگر برای وب گردی، خبر خوانی و یا حتی دانلود زیرنویس برای هر فیلم یا سریالی باید از سیسکو استفاده کنم. منتها بدی اش این است که هر بار باید آدرس سرور را وارد کنی، تایید کنی که این سرور مورد اعتماد نیست اما با این حال می خواهی از اش استفاده کنی، نام کاربری را تایید کنی، رمز عبور را وارد کنی و تایید کنی و در نهایت باز هم تایید کنی که می دانی آن سرور مورد اعتماد نیست و با این حال می خواهی به اش وصل شوی. جدای از بحث درست و یا غلط اتصال به سرور ناشناخته و دزدی اطلاعات و غیره که طبیعتا همه از آن خبر دارند، می خواهم بگویم بالاخره کار این جانور کوچک سفید قرار نبوده که این باشد که خودش همه ی این ورودی ها را برای من وارد برنامه بکند و آخرش با یک کلیک تالاپی بیوفتیم وسط شبکه ی نظارت و کنترل اینترنت شهروندان برادران عزیز همه فن حریف؟!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پستتوسط hamidrezamt » 19 اوت 2016, 22:53

از نرم‌افزار Shimo استفاده کنید تا از شر تمامی این زحمات و مصائب رهایی پیدا کنید و با یک کلیک تالاپی بیوفتید وسط شبکه‌ی نظارت و... ((:
https://www.shimovpn.com
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط Ali.Tajik » 21 اوت 2016, 01:00

ممنونم از پیشنهادت حمیدرضا جان
این نرم افزاری که پیشنهاد دادی خیلی کامل و عالی و همه‌فن‌حریف است! منتها قیمت‌اش هم همانقدر شیر افکن است. برای من صرفه‌ی اقتصادی و توجیه ندارد برای تمام همه‌ی آن امکاناتی که تقریبا هیچ کدامشان به کارم نمی‌آید ۵۰ یورو پرداخت کنم. « به قول یارو، خودم ۵۰ می‌گیرم تا قزوین می‌رم »!!
یک چیز دیگر هم هست. من از زمانی که اولین مک‌ام را خریدم عضو این انجمن شدم. اغراق نیست اگر بگویم هر آنچه راجع به مک می‌دانم (که در قیاس با عزیزان ایرماگ بسیار هم اندک است!!) را اینجا یاد گرفته‌ام. آن اوایل هر چه می‌شد می‌آمدم و سوال می‌پرسیدم که فلان چیز چطور کار می‌کند، بیسار کار را چطور انجام بدهم. همه را هم همین عزیزانی که الان هستند و دوستانی که دیگر در جمعمان نیستند با حوصله و صبر جواب می‌دادند. یک بار دنبال برنامه‌ای می گشتم که مانند Snipping Tool در ویندوز باشد و من از صفحه‌ام یک عکس بگیرم. خب، مثل بیشتر مک‌یوزرهای آن زمان و حتی الان از ویندوز آمده بودم و برای هر کاری دنبال برنامه‌ای بودم. درست یادم نیست که علی رستگار بود یا ایلیا یا هر کدام از دوستان دیگر، خلاصه یکی با تشر * به ام گفت که برادر جان، این دستگاهی که رفته‌ای خریده‌ای ویندوز نیست که برای هر کاری یک برنامه لازم داشته باشی، بیشتر کارها را همین سیستم عاملت به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. (حالا نه دقیقا به این شکل اما با همین مضمون!)
راستش چیزی که من از این حرف برداشت کردم بیشتر از صورت و ظاهر جمله بود. نوع نگاه من به مک با همین جمله عوض شد. از آنجا بود که من شروع کردم به مکینتاشی فکر کردن. اول از همه هر آنچه که از برنامه‌های جانبی نیاز نداشتم را پاک کردم. بعد شروع کردم به خواندن راهنماها و کشف قابلیت‌های سیستم عامل، وقت یاد گرفتن برنامه‌نویسی را نداشتم هیچ وقت متاسفانه، اما فهمیدم که ترمینال را چگونه گاهی استفاده کنم با چهار پنج تا دستور ساده و دستوراتی که در اینترنت پیدا می‌کنم (با احتیاط البته)، هیچ برنامه‌ای را نصب نکردم مگر آنکه هیچ راه سیستم عاملی ای برایش پیدا نکردم، و تازه بین برنامه‌ها سعی کردم همیشه ساده‌ترین و سرراست ترین و بدون حاشیه و امکانات اضافه‌ترین را انتخاب و نصب کنم و آخرش هم این که هیچ برنامه ی بدون لایسنسی را روی سیستمم نصب نکنم.
حالا همه‌ی این ها را تعریف کردم که بگویم همین سیسکو برای من بس است. فقط کاش یکی بود که سر از کد نویسی و این «لوله به دست» در می‌آورد و خیلی از این خر حمالی تکراری هر روزه‌ی ما کم می‌کرد!!

*.«آدم گاهی اوقات اصلا یک « تشر » می‌خواهد تا راه را پیدا کند!»
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 27 مهمان