انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mellel vs Bean

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: Mellel vs Bean

پستتوسط abdol » 14 فوریه 2011, 19:54

aamir نوشته است:[نمایش]
مرسی، مشکل من با نئوآفیس و اوپن آفیس سر جاوا بودنشونه! سرعتشون وحشتناکه
این برنامه ای هم که شما معرفی کردید هم با جاوا نوشته شده است / به هر حال ممنونم از معرفی!

زیر ۳۰ در صد از اون‌ها با جاوا نوشته شده. اگر اشتباه نکنم هر دو به یک اندازه از جوا استفاده میکنند.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط aamir » 22 فوریه 2011, 16:42

[نمایش]
امروز در App Store ملِل را دیدم. ولی چون من آن را نصب شده دارم نه به من امکان دانلود می‌دهد و نه قیمت آن را!

بهنام جان یه جا تو سایت از خودت دیدم که زده بودی که قراره با کاهش قیمت وارد app store بشه! ولی قیمتش که همچنان همونه، به هر حال چاره ای نیست :-D
[نمایش]
زیر ۳۰ در صد از اون‌ها با جاوا نوشته شده. اگر اشتباه نکنم هر دو به یک اندازه از جوا استفاده میکنند.

آره مثل اینکه همین طوره، ولی من نمیدونم چرا با این دوتا برنامه خیلی مشکل دارم. . احتمالا برمیگرده به روزهای اولی که باهاشون کار کردم!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Behnam » 22 فوریه 2011, 16:59

آره این رو توی فوروم خود مِلل مطرح کرده بود! حالا شاید واقعاً ارزان‌ترش بکنند ولی دیرتر!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط saeidk » 22 فوریه 2011, 22:46

البته مبحث درباره برنامه های دیگری بود ولی همینجا بگم که توی یک فایل سنگین اکسل با چندین هزار خط رکورد نئوآفیس خیلی کند بود و نمی شد فایل را مرور کرد ولی اپن آفیس همین رو باز کرد و تونستم باهاش کار کنم
راستی آیا می شود در اپن آفیس جاوا را غیر فعال کرد
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط abdol » 23 فوریه 2011, 08:28

saeidk نوشته است:[نمایش]
البته مبحث درباره برنامه های دیگری بود ...

خیر چون GUI اوپن آفیس با جاوا نوشته شده.
در مورد نئو آفیس هم من بارها تاکید موکد کردم که با وجود اوپن آفیس با انتخاب نئو آفیس ریسک کردید.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Ilia » 23 فوریه 2011, 18:44

اوپن آفیس برای قسمت نوشتاریش همانطور که در صفحهٔ پیش نوشتم، به جوا نیازی ندارد:
viewtopic.php?f=3&t=1727&sid=8a4cc2c506c1c73b838834d67674753c#p25113
برای همین هم هست که سریعتر است.
به نقل از:
http://wiki.services.openoffice.org/wik ... Office.org
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Behnam » 24 فوریه 2011, 07:38

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
قیمتش در فروشگاه آمریکا که ۴۰ دلاره...

امروز در App Store مِلِل را دیدم ۱۵ دلار می‌فروشند!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ahmad » 24 فوریه 2011, 13:33

aamir نوشته است:[نمایش]
مشکل بعدی اینه که زمانی که میخوام مطلبی رو در متن جستجو کنم عملا فارسی رو نمیشناسه
Screen shot 2011-02-05 at 8.40.33 PM.png

با سلام
من این مشکل را به ملل گزارش کردم. متاسفانه دست اندرکاران ملل به شیوه سابق به گزارش اشکال توسط کاربران خود اهمیت نمی دهند لذا نمی دانم که این مشکل را کی حل خواهند کرد.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Behnam » 27 فوریه 2011, 03:24

من کمی در این مورد بررسی کردم و مشکل جستجو به فارسی در ملِل ریشه در چیزی دارد که من در یک گزارش جنگی چند وقت پیش مطرح کرده بودم.
viewtopic.php?f=4&t=2423
اگر شما ملِل را روی تایگر یا پلنگ استفاده کنید، قطعاً چنین مشکلی پیش نمی‌آید. این مشکل مربوط به پلنگ برفی است و قلم جدید Geeza Pro که در سیستم دارد. همانطور که در گزارشم اشاره کردم، ملِل در ابتدای کار نه از تکنولوژی مایکروسافت برای پشتیبانی از متن فارسی استفاده می‌کرد و نه از تکنولوژی اپل. شیوهٔ پشتیبانی ملِل از متن فارسی مطابق با دستورالعمل‌های ICU بود.
http://site.icu-project.org/home
زمانی که ملِل پشتیبانی از تکنولوژی OpenType را آغاز کرد، من به آنها گفتم بهتر است ICU را از سیستمشان بردارند چون باعث گیجی خواهد شد. ولی به هر جهت این کار را نکرده‌اند و حالا با قلم سیستم پلنگ برفی کارشان بیخ پیدا کرده است!
همانطور که در گزارش مربوطه مطرح کردم، قلم جیزهٔ سیستم در پلنگ برفی بطور اساسی بازسازی شده است. از نظر پشتیبانی از زبان‌های مختلف نگارش عربی-فارسی بسیار کامل‌تر شده است و چیزهایی که فقدانشان در جیزهٔ قبلی باعث خرابکاری‌های اساسی می‌شد، مثل فاصلهٔ صفر چسبان، به قلم اضافه شده است. چیز دیگری که در این قلم نوساخته با قلم جیزهٔ قبلی متفاوت است این است که برای اشکال «موقعیتی» حروف (Contextual) کُدهای یونیکد را نگذاشته است.
تمام کاربرد ICU بر این اساس است که از این کُدهای موقعیتی یونیکد استفاده کند و اگر قلم آنها را نداشته باشد گیج می‌شود و یک مربع «چه کنم؟» به جای حروف قرار می‌دهد. این همان چیزی است که در جعبهٔ جستجو در ملِل، روی پلنگ برفی رخ می‌دهد. زیرا از همان ICU استفاده می‌کند به جای اینکه از OT بهره گیرد. تازه اگر از OT هم بهره بگیرد، کار حل شده نیست. زیرا آن OT باید از یک قلم OT استفاده کند. قلم سیستم مک OT ندارد.
این بهای گزافی است که ملِل از بابت توسعه دادن یک موتور متن مستقل دارد می‌پردازد و با توجه به بازارش که در میان کاربران سیستم نگارش فارسی-عربی تقریباً هیچ است، شاید هرگز مقرون به صرفه نباشد که راه حل پیدا کند.
Nisus این مشکلات را ندارد چون به موتور متن مک متکی است. احتمالاً حتی از وجود چنین مشکلاتی هم خبر ندارد!
نماد کاربر
Behnam

قبلی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 56 مهمان