انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پلاگین‌ها و اکستنشن‌های سافاری

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: پلاگین‌ها و اکستنشن‌های سافاری

پستتوسط abdol » 15 نوامبر 2010, 19:34

Reza.Yeganeh نوشته است:[نمایش]
abdol نوشته است:[نمایش]
پیامهای شما رمزگذاری نمی شوند و فقط اتنتیکیشن آن امن است پس مراقب باشید!

پیش‌فرض که می‌شوند (TLS/STARTTLS یا SSL).
http://www.rfc-editor.org/rfc/rfc2487.txt http://www.ietf.org/rfc/rfc3207.txt
مطابق RFC 3207 اصلا پورت 25 باز نیست.

باید توسط سرور پشتیبانی‌ شوند. در اوتلوک اول باید گزینه‌های tls ya ssl فعال شوند.
اگر اشتباه نکنم در ایمیل هم همینطور هست.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Pooria Azimi » 17 نوامبر 2010, 13:30

یک اکستنشن دیگه، برای تغییر layout سایت IMDb، که به نظر من از قبلی بهتره - اما اشکالی که داره اینه که بعضی اطلاعات، مثلاً پیش‌نمایی از Message Board ـها رو در صفحهٔ اصلی نشون نمی‌ده:

http://quoteunquoteapps.com/less-imdb

نحوهٔ کارکردش (یعنی به چه شکل layout رو تغییر می‌ده) در لینک بالا هست.

----

یک نکتهٔ جالب: من می‌دونستم IMDb از قدیمی‌ترین سایت‌های اینترنت بوده (سال ۱۹۹۰ کار خودش رو آغاز کرده بود)، اما نمی‌دونستم که در ابتداً شیوهٔ کار این سایت به اون شکل بوده که شما یک ای‌میل (با عنوان یک فیلم) برای این سایت می‌فرستادید و اون‌ها در جواب، cast & crew اون فیلم رو براتون ای‌میل می‌کردند :-)

از http://daringfireball.net/linked/2010/11/16/less-imdb
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 19 مارس 2011, 22:48

این اکستنشن کمی ظاهر Google Reader را بهتر میکند:
http://mariusth.channelwood.org/SafariE ... nowLeopard

تصویر
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 13 آوریل 2011, 18:50

Lazarus، اکستنشنی برای سافاری، کروم و فایرفاکسه که محتویات فیلدهایی که در اینترنت می‌نویسید رو به‌صورت اتوماتیک ذخیره می‌کنه. اگر براوزرتون کرش کرد، اگر برق قطع شد، اگر اشتباهاً دکمهٔ خروج صفحه رو زدید، یا چیزی که قبلاً تایپ کرده بودید رو می‌خواستید (اما براوزرتون اون رو سیو نکرده بود)، Lazarus می‌تونه به کمکتون بیاد.

Screen shot 1390-01-24 at 6.42.31 PM.png

Lazarus رو از آدرس زیر می‌تونید دانلود کنید:

http://lazarus.interclue.com/download

در مورد سافاری، باید فایل .safariextz رو دانلود کنید و روش دابل‌کلیک کنید تا نصب بشه. اگر پیغام داد که نمی‌تونه نصب بکنه، احتمالاً اکستنشن‌ها رو غیر فعال کرده‌اید. برای فعال‌سازی، باید به تنظیمات سافاری برید و Extension ـها رو فعال کنید:
Screen shot 1390-01-24 at 6.43.42 PM.png
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 14 آوریل 2011, 13:36

منم Lazarus رو بشدت توصیه می کنم، نمیدونید تا حالا چند بار نجاتم داده!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Behnam » 25 آوریل 2011, 22:13

یک خوش خبری برای کاربران سفاری که از تاهوما نفرت دارند!
یک اکستنشن برای سفاری که همهٔ صفحات وِب را که با تاهوما نوشته شده‌اند به فانت انتخابی شما (بطور پیشفرض XB Zar) تبدیل می‌کند. این برای دوستانی که از جیزهٔ‌ جدید پلنگ برفی هم دل خونی دارند خبر خوبی است چون خیلی کمتر پیدایش خواهد شد!
http://irmug.com/files/TahomaBeGone.safariextz

از آنجا که بی‌بی‌سی فارسی دیگر از تاهوما استفاده نمی‌کند این کلک مرغابی دیگر روی این سایت کارگر نیست. اکستنشن دیگری برای سایت بی‌بی‌سی فارسی درست شده که قلم جدید این سایت را به زر تبدیل می‌کند. (برای این یکی XB Zar از پیش تعیین شده است و امکان تغییر قلم وجود ندارد).
http://irmug.com/files/mybbcpersian.safariextz

من در پوشهٔ Extentions در لینک زیر یک قلم XB Zar را هم گذاشته‌ام برای دوستانی که ندارند و می‌خواهند از اکستنشن دوم استفاده کنند.
https://public.me.com/behnam

عکس نتیجهٔ کار این دو اکستنشن روی تاهوما و نسیم ضمیمه شده است.
توضیحات readme این دو اکستنشن به قرار زیر است:

توضیحات TahomaBeGone 1‪.‬0
این اکستنشن تلاش می‌کند در هر صفحهٔ وبی که از فانت Tahoma استفاده شده است به جای آن فانتی به انتخاب کاربر(یا به صورت پیش‌فرض، XB Zar) را نمایش دهد. امکان تغییر Arial و Times New Roman هم وجود دارد.
برای انجام این تنظیمات، پس از نصب اکستنشن:
- از منوی Safari بر روی Preferences کلیک کنید.
- از قسمت Extensions بر روی TahomaBeGone کلیک کنید.
- در این بخش امکان فعال و غیر فعال کردن امکانات اکستنشن و انتخاب فانت جایگزین وجود دارد.

توجه: این اکستنشن با استفاده از JavaScript عمل می‌کند و ممکن است سرعت Safari را کاهش دهد. همچنین بسته به طراحی صفحات وب بر برخی موثر و بر برخی دیگر بی اثر است. در صورت ناراضی بودن می‌توانید از همان مسیر مربوط به تنظیمات، آن را غیر فعال یا در صورت تمایل Uninstall کنید.

توضیحات MyBBCPersian 0‪.‬92
اخیراً طراحی وب‌سایت BBC فارسی تغییراتی کرده است. از جملهٔ این تغییرات استفاده از فانتی با نام نسیم است. این تغییرات ظاهری موافقان و مخالفان خود را دارد. سازندهٔ این اکستنشن از منتقدان شکل فانت و اندازهٔ بزرگ آن است.
این اکستنشن که تنها برای صفحات BBC فارسی عمل می‌کند، فانت صفحه را از نسیم به XB Zar تغییر داده، برخی اندازه‌ها را کوچک کرده و رنگ پشت‌زمینه در قسمت ویدئو را با الگوگیری از صفحهٔ انگلیسی BBC از آبی به خرمایی تغییر می‌دهد.
بدیهی است که این اکستنشن در صورت تغییر ساختار stylesheet صفحات BCC فارسی کارایی خود را از دست خواهد داد و نیاز به به‌روزرسانی پیدا می‌کند.

توضیحات مشترک برای هردو اکستنشن
- این اکستنشن‌ها برای Safari 5 و جدیدتر تولید شده‌اند.
- با اینکه این اکستنشن‌ها به امید مفید بودن تولید شده‌اند، تضمینی برای عملکرد بی‌نقص آنها نیست. مسئولیت استفاده از آنها برعهدهٔ خود کاربر است.
- این اکستنشن‌ها تنها در stylesheet صفحات وب تغییر ایجاد می‌کنند و تغییری در متن آنها نمی‌دهند.
- این اکستنشن‌ها بدون اجازه و همکاری سازندگان صفحات وب، از جمله مسئولان BBC فارسی تولید شده‌اند.
- هدف از ساخت آنها دخالت در کار طراحان صفحات وب نیست، فقط حق انتخاب بیشتر برای کاربران است.
- حقوق نام‌های تجاری برای صاحبان اصلی آنها محفوظ است.
- برای آشنایی با نحوهٔ عملکرد این اکستنشن‌ها کافیست پسوند آنها را از safariextz به xar تغییر داده و با برنامه‌ای مانند Unarchiver باز کنید.
- شما مجازید در این اکستنشن‌ها تغییر ایجاد کرده و نسخهٔ خود را تولید کنید. اما در صورت تمایل به انتشار نسخهٔ تغییریافته توجه داشته باشید که آن را باید با نام خودتان منتشر کنید، نه با نام Persian Extensions Project.

Persian Extensions Project, April 25, 2011.
پیوست‌ها
Screen shot 2011-04-25 at 1.38.01 PM.png
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Pooria Azimi » 25 آوریل 2011, 23:04

زنده باد!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 25 آوریل 2011, 23:09

مرسی بهنام جان خیلی حال داد این اکستنشن ها!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Behnam » 25 آوریل 2011, 23:35

آره خیلی چیز با حالیه. حالا من از علی خواستم که توی ویکی ایرماگ هم بزاره (برای دانلود). این اکستنشن‌ها نسبت به قلم Tahomabuster که من ساخته بودم این برتری رو دارند که به پلاتفرم مک محدود نمی‌شن. کاربران سفاری روی ویندوز هم قاعدتاً باید بتونن ازشون استفاده کنن بدون اینکه دخلی به کار تاهومای سیستم داشته باشه. Tahomabuster من روی ویندوز اصلاً نباید استفاده بشه.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط AliGhz » 26 آوریل 2011, 16:41

خیلی عالیه؛ سپاس. (البته الان روی مک نیستم که امتحانشون کنم.)

البته برای کاربران ویندوز فکر نمی‌کنم خیلی کارایی داشته باشد چون کسانی که روی ویندوز از سافاری استفاده می‌کنند احتمالا باید خیلی خیلی کم‌تعداد باشند. (آیا امکانش هست این افزونه‌ها برای فایرفاکس طراحی شوند که اقبال بالاتری در میان کاربران ویندوز دارد؟)

اما یک مزیت خیلی خوب این روش نسبت به روش عادی (جایگزین کردن فونت‌های فارسی‌دار مایکروسافت با نسخه‌های بدون فارسی‌شان) احتمالا این است که از جدایی گاه و بی‌گاه حروف دیگر خبری نخواهد بود. در واقع، می‌توانیم به فونت‌های سیستم دست نزنیم و کاری به کار آنها نداشته باشیم و فقط این افزونه‌ها را در سافاری نصب کنیم (که تنها جای ظهور و بروز فونت‌های ملعون در مک هستند!) مزیت بزرگ‌ترش هم که امکان تغییر دادن فونت سایت‌هاست. واقعا خواندن سایت‌ها با فونت‌های نرمالی مثل زر، یاس و امثال اینها خیلی لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

---------------------
خوب است تصاویری از سایت بی‌بی‌سِیِ این شکلی را برای دوستان در بی‌بی‌سی بفرستیم شاید یک‌خورده یاد بگیرند!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 26 آوریل 2011, 18:04

چند سال پیش یک بار -قبل از این‌که مک بخرم- سافاری را روی ویندوز نصب کردم و از آن خوشم نیامد. الان به‌خاطر امتحان این افزونه‌ها روی سافاری ویندوز، نصب‌اش کردم و به‌نظرم خیلی خوب کار می‌کند. هر دو افزونه هم روی سافاری ویندوز به‌درستی کار می‌کنند.

فقط در مورد تعویض فونت‌های تایمز و اریال با XB ZAR، چون بخش لاتین این فونت به‌زیبایی اریال و تایمز نیست، زیبایی صفحات حاوی این فونت‌های لاتین کم می‌شود.
پیوست‌ها
Untitled-3.jpg
Untitled-2.jpg
Untitled-1.jpg
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 آوریل 2011, 23:01

ممنون بهنام جان، در ویکی اضافه کردم:
http://wiki.irmug.com/index.php/Safari_Extensions
---
علی جان توصیه می‌کنم اگر هنوز این انتخاب وجود دارد، در تنظیمات Safari ویندوز نوع Font Smoothing را از حالت استاندارد ویندوز به اپل تغییر دهی تا XB Zar کیفیت بهتری پیدا کند.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط persenger » 29 آوریل 2011, 04:18

درود

من می‌خوام یک وبگاه رو به طور کامل دانلود کنم. در IE اون رو Synchronize می‌کردم و همه‌ی پیوندهای موجود در صفحه رو هم پیاده می‌کرد، به طوری که برای دسترسی به اون مطالب مجبور نبودم الزامن به اینترنت متصل باشم. اما الان در Safari هیچ گزینه‌ی مرتبطی پیدا نمی‌کنم. کسی می‌تونه کمک کنه؟ آیا plug-in یا extension خاصی برای این کار هست؟ که بشه باهاش همه‌ی مطالب یک بلاگ یا وبگاه (غالبن متنی) رو در حالت آفلاین قابل دسترسی کرد؟

سپاس بی‌کران
persenger

پست‌ها : 6

پستتوسط Mehdi.y » 29 آوریل 2011, 07:14

با سلام
پس از نصب اکستنثن عالی آقا بهنام در software update یک فونت برای نصب آمده است سوالی که از دوستان دارم ایا این آپدیت کلی برای همه کاربران هست یا به خاطر این اکستنثن است.
با تشکر
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Behnam » 29 آوریل 2011, 07:26

اگر منظورتان آخرین آپدیت سیستم عامل است، این برای نصب یک فونت نیست. در سیستم عامل پلنگ برفی یک باگ وجود داشت که چاپ و ساخت PDF بعضی از متن‌ها را که از بعضی فونت‌‌های بخصوص استفاده می‌کردند به هم می‌ریخت. این آپدیت آن باگ را رفع کرده است. ربطی به این اکستنشن ندارد... اگر اپل بخاطر یک اکستنشن فارسی آپدیت بیرون می‌داد وضع ما خیلی بهتر از این‌ها بود!
نماد کاربر
Behnam

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان